مقالات معلم خصوصی

تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی

استادبانک نویسنده
752 0
17 آبان 1401
تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی

ریاضی معمولا به عنوان دشوارترین درس دوران مدرسه شناخته می‌شود و به همین خاطر بسیاری از دانش‌آموزان برای یادگیری بهتر آن، از کلاس خصوصی استفاده می‌کنند. استفاده از معلم خصوصی ریاضی به خصوص در دوران متوسطه دوم و سال دوازدهم که هم امتحانات نهایی در پیش است و هم کنکور، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند و شاید یک مشکل بزرگ در همین جا پدیدار شود؛ این که برخی دانش‌آموزان تصمیم بگیرند در زمان کم باقی مانده به امتحانات خود به صورت فشرده از کلاس خصوصی بهره‌مند شوند.

اما چه زمانی برای آغاز کلاس خصوصی ریاضی مناسب است؟ اصلا تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی چند تاست؟ استادبانک به عنوان یک مرجع مطمئن تدریس خصوصی ریاضی چه کمکی می‌تواند در یافتن معلم خصوصی ریاضی مناسب کند؟

در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، به یافتن پاسخ مناسب برای این سوالات می‌پردازیم.

پیشنهاد ویژه: آموزش ریاضی در زمان کم با کلاس های تدریس خصوصی

مبنای محاسبه تعداد جلسات مورد نیاز شخص در درس ریاضی چیست؟

چند جلسه لازم دارید تا درس ریاضی را درست یاد بگیرید؟ این یک سوال مهم و کلیدی است و تنها یک معلم خصوصی خوب و حرفه‌ای می‌تواند به آن پاسخ دهد. اما چگونه؟یکی از اولین کارهایی که یک معلم خصوصی ریاضی مناسب انجام می‌دهد، ارزیابی سطح دانش دانش‌آموز است. ریاضی از جمله درس‌هاییست که باید از پایه قوی باشید و اگر این طور نباشد، نمی‌توانید سوالات و مسائل آن را حل کنید. پس از تعیین سطح، استاد تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی را مشخص می‌کند و بهتر است دانش‌آموز نیز بر اساس برنامه استاد پیش برود. همچنین باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که ریاضی درسی نیست که بتوان آن را به صورت فشرده پیش برد. بنابراین یک بازه زمانی طولانی و گسترده برای آن در نظر بگیرید و محدودیتی هم برای تعداد جلسات قائل نشوید. تنها در این صورت است که می‌توانید واقعا تاثیر کلاس خصوصی را تجربه کنید.

پیشنهاد ویژه: برای گرفتن بهترین نتیجه از کلاس های تدریس خصوصی ریاضی چه کنیم؟

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی ریاضی چه قدر است؟

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی ریاضی بسته به سطح تخصص و تجربه معلم متفاوت است. همچنین باید مقطع تحصیلی دانش‌آموز را نیز در نظر داشت که هرچقدر بالاتر باشد، قیمت کلاس خصوصی نیز بیشتر می‎شود و معمولا هزینه تدریس خصوصی ریاضی کنکور از همه بیشتر است(حتی در میان سایر دروس). حساسیت ریاضی کنکور آن قدر بالاست که بسیاری از دانش‌آموزان حاضر هستند هر هزینه‌ای که لازم است، برای تقویت در این درس پرداخت کنند. البته باید گفت که صرف هزینه بیشتر، موفقیت را تضمین نمی‌کند و دانش‌آموز خود نیز باید در این راستا تلاش کند.

در پایان باید این نکته را نیز ذکر کرد که غالبا کلاس‌های حضوری هزینه بیشتر در مقایسه با کلاس آنلاین دارند، اما از طرف دیگر بهترین و مشهورترین اساتید معمولا تنها به صورت آنلاین کلاس برگزار می‌کنند تا بتوانند با شاگردان بیشتری در ارتباط باشند.

پیشنهاد ویژه: 6 توصیه برای استفاده از کلاس تدریس خصوصی ریاضی

تخفیف بیشتر با رزرو تعداد بیشتر تدریس خصوصی ریاضی

همان طور که پیشتر اشاره شد، دانش‌آموز نباید محدودیتی را از بابت تعداد جلسات ریاضی برای خود در نظر بگیرد. البته نه به این معنا که تعداد زیاد کلاس ضامن ارتقای سطح او باشد، اما دانش‌آموز باید به اندازه‌ای که نیاز دارد، جلسات تدریس خصوصی ریاضی خود را تعیین کند. این را هم باید در نظر داشت که در استادبانک هرچقدر تعداد بیشتری جلسات کلاس ریاضی رزرو کنید، تخفیف بیشتری دریافت خواهید کرد که این می‌تواند به عنوان یک مشوق کمکی از سوی استادبانک برای دانش‌آموزان باشد.

پیشنهاد ویژه: ۶ دلیل برای آنکه تدریس خصوصی ریاضی باعث گرفتن نمره ۲۰ می‌شود!

تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی

پیشنهاد ویژه: چرا تدریس خصوصی ریاضی بسیار پرمتقاضی است؟

استادبانک، بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی ریاضی

با علم به این که تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی را متوجه شده‌ایم، باید همچنین در نظر داشته باشیم که چگونه می‌توان یک معلم ریاضی مناسب پیدا کرد. استادبانک به عنوان بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی ریاضی در این مسیر نقشی محوری دارد و با توجه به گستره هزینه تدریس خصوصی ریاضی کنکور هرکس با هر بودجه‌ای که دارد، می‌تواند از خدمات تدریس خصوصی استادبانک بهره‌مند شود.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک علاوه بر برترین اساتید دروس مختلف، خدمات متنوع دیگری مانند مشاورین تحصیلی کنکور، مجموعه مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بسته‌های معلم خصوصی، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک را نیز به دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه می‌دهد.  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 – 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

چگونه می‌توان معلم خصوصی ریاضی پیدا کرد؟

استادبانک به شما کمک می‌کند تا بتوانید مناسب‌ترین استاد ریاضی را برای خود انتخاب کنید.

آیا کلاس آنلاین می‌تواند همچون کلاس حضوری موثر باشد؟

این که در کلاس آنلاین می‌توانید به اندازه کلاس حضوری درس یاد بگیرید یا نه، کاملا بستگی به شرایط خودتان دارد. اما از لحاظ ماهیت، تفاوتی میان کلاس آنلاین با حضوری وجود ندارد.

چند جلسه برای یادگیری ریاضی لازم است؟

ریاضی درسی است که برای یادگرفتن آن باید زمان و صبر زیادی را خرج کنید. بنابراین خواندن این درس و استفاده از معلم خصوصی را هرچه زودتر آغاز کنید.