مقالات معلم خصوصی

آموزش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی در زمان کم با کلاس تدریس خصوصی زبان

استادبانک نویسنده
558 0
23 آذر 1401

زبان انگلیسی یکی از درس‌های مهم بوده که اغلب افراد این درس را از دوران مدرسه یاد می‌گیرند. اما این درس برای برخی افراد سهولت یادگیری نداشته و آن‌ها را نیازمند مراجعه به کلاس‌ها بیرون می‌کند. کلاس زبان به دو شکل گروهی و خصوصی برگزار شده که متناسب با نیاز شاگردان صورت می‌گیرد.

اما کلاس خصوصی از مزایای بسیاری نسبت به کلاس‌های گروهی برخوردار است. کلاس خصوصی کاملا تنها برگزار شده و شاگردان تمام مفاهیم انگلیسی را به خوبی یاد می‌گیرند. در ادامه، آموزش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی در زمان کم با کلاس تدریس خصوصی زبان را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد ویژه: تدریس خصوصی زبان انگلیسی در چه مواردی لازم است؟

نحوه آموزش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی در زمان کم

در گام نخست، ابتدا هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی تعیین کنید. مسائل کاری، پیشرفت حرفه‌ای، سرگرمی و غیره از جمله اهداف یادگیری زبان انگلیسی هستند. ارتباط میان یادگیری و تعیین هدف در یادگیری زبان انگلیسی نقش موثری دارند. اما نکات دیگری در این زمینه وجود داشته که شامل موارد زیر می‌شود.

گوش دادن به مطالب زبان انگلیسی

هنگام تدریس خصوصی زبان انگلیسی، باید به تمام مطالب به خوبی گوش دهید. با گوش دادن درست به مطالب زبان و پرسیدن سوال از معلم خصوصی، به خوبی این درس را یاد خواهید گرفت. استاد خصوصی زبان اصطلاحی خاص در یادگیری زبان داشته و به خوبی با روش‌های تدریس آشنایی دارند. یادگیری زبان انگلیسی تنها با پشت میز نشستن حاصل نشده و باید تمام فکر شما در کلاس خصوصی باشد.

صدای مکالمات انگلیسی در ذهن ماندگار شده و مغز به صورت خودکار صدا، لهجه و کلمات دستوری را ضبط می‌کند. حتی در صورت عدم صحبت کردن یا یادداشت کردن مطالب نیز این کار انجام می‌شود. از جمله راه‌های یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه، یادگیری ناخودآگاه است. با گوش دادن به زبان انگلیسی، الگوهای زبان شنیده شده و فهم آن آسان می‌شود.

پیشنهاد ویژه: نحوه استفاده بهینه از کلاس‌‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی

یادگیری شباهت‌ها

در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم از طریق تدریس خصوصی، به شباهت‌ها توجه کنید. از جمله موارد سخت در یادگیری یک زبان جدید، یادگیری تمام صداهای جدید آن است. زبان انگلیسی صداهایی داشته که هرگز از آن‌ها در زبان فارسی استفاده نکرده‌اید.

اما در صورت وجود شباهت‌ بین هریک از زبان‌ها، تفاوت‌هایی میان آن‌ها نیز وجود دارد. هنگام یادگیری زبان انگلیسی این نکته را به خاطر داشته تا قدرت درک ذهن شما افزایش یابد. آشنایی با شباهت‌ها و یادگیری زبان انگلیسی به این شکل ماندگاری بیشتری در ذهن خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه: بازدهی خوب کلاس های تدریس خصوصی برای آموزش سریع زبان

یادگیری اصوات جدید به صورت جداگانه

یادگیری زبان انگلیسی، موجب تغییر الگوها و کارکردهای مغزی می‌شود. این کار رشد مغز را به دنبال داشته و قسمت‌هایی از آن، یادگیری بهتری خواهند داشت. رشد بیشتر، یادگیری آسان زبان انگلیسی را به دنبال داشته و مغز در برابر صداهای مختلف واکنش‌های متفاوتی را نشان می‌دهد.

پیش از صحبت کردن انگلیسی اصوات آن را یاد بگیرید. صداهایی با درک یا تلفظ سخت را پیدا کرده و در مورد آن‌ها مطالعه کنید. گوش دادن به برخی از صداهای کند شده، کمک مهمی به یادگیری آن‌ها در کمتر از یک ساعت خواهد بود.

استفاده از تصویرسازی ذهنی و ربط کلمات

در آموزش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی طی کلاس خصوصی، از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. ربط کلمات به موارد آشنا یا جالب نیز در این زمینه مفید خواهد بود. یادگیری کلمات از این روش علاوه بر سرگرم کننده بودن، یک روش بسیار مفید جهت تسریع در آموزش زبان انگلیسی است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی هنگام یاددهی این زبان، ارتباط قوی در ذهن شاگرد ایجاد می‌کند. به خاطر سپردن زبان انگلیسی و کلمات آن در این روش آسان‌تر خواهد بود. به علاوه، امکان رسم برخی از تصاویر به جای نوشتن تعاریف آن وجود دارد. با استفاده از این مورد نیز در مدت کم زبان انگلیسی را یاد خواهید گرفت.

پیشنهاد ویژه: تدریس زبان انگلیسی آنلاین ساعتی و جلسه‌ای چقدر هزینه دارد؟

به خاطر سپردن الگوهای یادگیری زبان انگلیسی

جهت یادگیری بهتر زبان انگلیسی در مدت کوتاه، الگوهای یادگیری را به خاطر بسپارید. طبق تحقیقات انجام شده، الگوها و اشکال در یادگیری بهتر زبان انگلیسی تاثیر بالایی دارند. استفاده از الگوها توسط معلم خصوصی زبان برای شاگردان، فهم این درس را برای آن‌ها آسان می‌کند. بنابراین، در صورت وجود مشکل در به خاطر سپردن قوانین زبان انگلیسی، الگوها را مشاهده کنید.

یادگیری عبارات به جای کلمات

برخی از کلمات به تنهایی یک معنی دارند؛ اما ترکیب این کلمات با کلمات دیگر معنای آن را متفاوت می‌کند. ترکیب کلمات در یادگیری سریع زبان انگلیسی موثر بوده و در مدت کوتاه انجام می‌شود. هنگام یادگیری کلمات جدید زبان انگلیسی، آن را در عبارات و جملات به کار ببرید.

تمرین نوشتن

آموزش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی در زمان کم با کلاس خصوصی، نیازمند تمرین بیشتر در نوشتن است. تمرین، حافظه نوشتاری و بهبود دانش ساختارهای مختلف زبان انگلیسی را افزایش می‌دهد. استاد خصوصی باید تمرین نوشتن را با شاگردان خود برگزار کرده و در این زمینه مصمم باشد. در واقع این شیوه بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان است. به این ترتیب، یادگیری زبان انگلیسی در مدتی کوتاه انجام خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای موفقیت در امتحان زبان

استفاده از بهترین اساتید زبان استادبانک برای یادگیری زبان

زبان انگلیسی از جمله درس‌های مهم بوده که افراد آن را با اهداف متفاوتی فرا می‌گیرند. اما یادگیری و آموزش خصوصی زبان انگلیسی از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود. با استفاده از هریک از این روش‌ها، به راحتی زبان انگلیسی را در مدتی کوتاه آموزش خواهید دید. جهت آشنایی با اساتید حرفه‌ای زبان انگلیسی و مشاهده قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی، وارد سایت استادبانک شوید. همچنین می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ ثبت درخواست معلم خصوصی زبان کرده و در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان، نتایج شگفت‌انگیزی را در یادگیری و تسلط در این درس کسب کنید.