مقالات معلم خصوصی

مقایسه کلاس‌های خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی زبان انگلیسی

استادبانک نویسنده
976 0
14 دی 1401

مراجعه به کلاس زبان یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی است. امروزه، برگزاری کلاس زبان به چند صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی انجام می‌شود. اما هر یک از کلاس‌های خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی از مزایایی برخوردار هستند.

در اغلب موارد دانش آموزان و دانشجویان جهت یادگیری بهتر زبان انگلیسی، علاوه بر کلاس‌های خود در کلاس‌های فوق برنامه نیز شرکت می‌کنند. اما در حالت کلی، کلاس‌های خصوصی مزایای بیشتری نسبت به کلاس‌های گروهی یا نیمه خصوصی دارند. از جمله مزایای کلاس‌های خصوصی نسبت به گروهی یا نیمه خصوصی را در ادامه شرح می‌دهیم.

پیشنهاد ویژه: آموزش زبان انگلیسی در زمان کم با کلاس های تدریس خصوصی

مزایای کلاس‌های گروهی و نیمه خصوصی چیست؟

کلاس‌های گروهی زبان از مزایایی برخوردار هستند اما جایگزین کلاس خصوصی نمی‌شوند. این کلاس‌ها در حالت کلی برای برخی از شاگردان دارای مشکل در یادگیری تاثیر چندانی ندارد. درحالیکه در کلاس خصوصی شاگرد تعامل بیشتری با معلم خود داشته و بازدهی بهتری خواهد داشت. در هر صورت از جمله مزایای کلاس گروهی در مقابل تدریس خصوصی شامل موارد زیر می‌شود.

تعامل بیشتر با همکلاسی‌ها برای رشد زبان

کلاس‌های گروهی و مختلط به تمام افراد جهت یادگیری بیشتر کمک می‌کند. زبان آموزان سطح پایین بیشتر از هر زمان تحت فشار قرار گرفته و زبان آموزان سطح بالا نیز اطلاعات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. سوالات و اطلاعات اضافی از سایر زبان آموزان نیز به اطلاعات دیگری کمک می‌کند. کلاس زبان نیمه خصوصی ارتباط بیشتری با دوستان و روابط بیشتری ایجاد خواهد کرد.

فواید کلاس زبان انگلیسی خصوصی

در حالت کلی کلاس زبان انگلیسی به صورت خصوصی فواید بسیاری دارد. در پاسخ به سوال کلاس زبان خصوصی بهتر است یا عمومی باید بگوییم این موضوع شامل موارد مختلفی می‌شود. فواید کلاس زبان انگلیسی خصوصی موارد مختلفی را در بر گرفته که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

تعیین ساعت دلخواه در کلاس خصوصی زبان

در مقایسه کلاس خصوصی و گروهی زبان، تعیین ساعت دلخواه نقش مهمی دارد. در کلاس زبان خصوصی زمان توسط شما و شاگرد تعیین شده و محدودیتی در آن وجود نخواهد داشت. در برخی موارد حتی برگزاری کلاس در ساعت 11 نیز انجام می‌شود. بنابراین، در کلاس خصوصی زبان قادر به تعیین ساعت دلخواه خواهید بود.

تعامل بیشتر معلم خصوصی و شاگرد در کلاس تدریس خصوصی

از دیگر مزایای کلاس تدریس خصوصی زبان نسبت به کلاس گروهی تعامل بیشتر معلم و شاگرد است. برخی از شاگردان، اعتماد به نفس لازم جهت پرسیدن سوال در کلاس گروهی را ندارند. کلاس خصوصی امکان تعامل بیشتر شاگرد با معلم را فراهم کرده و شاگردان تمام سوالات خود را می‌پرسند.

بنابراین، با مشاهده تعامل بیشتر معلم خصوصی و شاگرد، شاهد فواید کلاس خصوصی زبان خواهید بود. اما برقراری ارتباط موثر شاگرد و معلم خصوصی تا حد بالایی به استاد نیز بستگی دارد. معلم باید شاگرد را با ترفندهای متنوع جذب خود کرده تا تمام اشکالات خود را بپرسد.

پیشنهاد ویژه: ویژگی‌های معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب و موفق

رفع اشکال بیشتر در کلاس خصوصی زبان

در کلاس خصوصی زبان، امکان رفع اشکال بیشتر فراهم می‌شود. در حالیکه در کلاس گروهی در اغلب مواقع معلمان بدون رفع اشکال درس‌های قبلی، مشغول به تدریس درس‌های دیگر می‌شوند. در تدریس خصوصی زبان، معلم ابتدا مشکلات شاگرد خود از درس قبلی را حل می‌کند. پس از اطمینان از یادگیری دانش‌آموز از درس قبلی، معلم خصوصی زبان به تدریس سایر درس‌ها می‌پردازد.

پیشنهاد ویژه: بازدهی خوب کلاس های تدریس خصوصی برای آموزش سریع زبان

امکان برگزاری آنلاین کلاس خصوصی زبان

با تدریس خصوصی زبان، امکان برگزاری جلسات به صورت آنلاین را خواهید داشت. در این حالت، در هر نقطه از کره زمین که باشید توسط لپتاپ یا گوشی و تنها با اینترنت کلاس شما برگزار می‌شود. اما در کلاس گروهی یا نیمه خصوصی حتما باید در کلاس حضور داشته باشید.

در استادبانک، لیستی از اساتید که امکان برگزاری کلاس آنلاین را فراهم می‌کنند مشاهده می‌کنید. به علاوه، از جمله فواید کلاس خصوصی زبان آنلاین، صرفه‌جویی در زمان است. در کلاس گروهی یا نیمه خصوصی، زمانی را برای ترافیک و مسیر باید اختصاص دهید.

یادگیری در مدت کوتاه در کلاس خصوصی زبان

مراجعه به کلاس خصوصی زبان انگلیسی و بهترین اساتید زبان موجب یادگیری این درس در مدت کوتاه می‌شود. پیش از هر چیزی، ابتدا باید هدف خود را از مراجعه به کلاس خصوصی زبان تعیین کنید. برخی افراد قصد تقویت مکالمه زبان را داشته و برخی دیگر با هدف شرکت در آزمون‌های زبان به کلاس خصوصی مراجعه می‌کنند. در هر صورت، در مقایسه کلاس‌های تدریس خصوصی با کلاس‌های گروهی باید بگوییم در کلاس خصوصی در مدت کوتاهی به هدف خود دست خواهید یافت.

پیشنهاد ویژه: نحوه استفاده بهینه از کلاس‌‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی

امکان دسترسی آسان به معلم در کلاس خصوصی زبان

یکی از ویژگی‌های کلاس خصوصی زبان، امکان دسترسی آسان به معلم است. اما در کلاس گروهی دسترسی به معلم آسان نبوده و تنها در حین کلاس امکان برقراری ارتباط با آن‌ها را دارید. در کلاس خصوصی زبان، در هر ساعت از شبانه‌روز به خصوص در ایام امتحانات امکان ارتباط با معلم خود را خواهید داشت.

پیشنهاد ویژه: تدریس خصوصی زبان برای آیلتس + 4 استاد حرفه ای ielts

استادبانک برترین پلتفرم تدریس خصوصی زبان انگلیسی

تدریس خصوصی زبان نکته‌ای مهم بوده و در انتخاب معلم خود باید حساسیت ویژه‌ای خرج دهید. استادبانک، برترین پلتفرم تدریس خصوصی زبان بوده و بهترین اساتید در این سایت حضور دارند. نرخ و تعرفه معلم خصوصی زبان نیز در کنار پروفایل آن‌ها درج شده است. جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان تیم استادبانک با شماره تلفن 02191005343 تماس حاصل کنید.