مقالات معلم خصوصی

بهترین سن برای داشتن معلم خصوصی

مونا فلاحی نویسنده
1026 0
11 بهمن 1401
بهترین سن برای داشتن معلم خصوصی

تدریس خصوصی می‌تواند یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌های آموزشی برای رسیدن به موفقیت‌های تحصیلی باشد. علاوه بر دروس تحصیلی، افراد می‌توانند جهت یادگیری مهارت‌هایی مانند ورزش، هنر و … معلم خصوصی داشته باشند. معلم خصوصی، فردی است که در ساعاتی مشخص و خارج از ساعات مدرسه، به تدریس خصوصی می‌پردازد. استاد خصوصی شما می‌تواند در بستر اینترنت و با دورکاری به آموزش خود بپردازد و یا به شکل حضوری تدریس کند. یکی از دغدغه‌هایی که ممکن است برای والدین ایجاد شود؛ زمان مناسب شروع تدریس خصوصی برای فرزندانشان است. در این مقاله به توضیح سن مناسب داشتن معلم خصوصی خواهیم پرداخت.

بهترین سن برای داشتن معلم خصوصی

بسیاری از والدین زمان مناسب شروع تدریس خصوصی برای کودکان خود را نمی‌دانند و نگران این هستند که این نوع تدریس برای کودکان آن‌ها زود و یا دیر شود. بنابراین دانستن سن مناسب برای داشتن معلم خصوصی اهمیت دارد. چرا که تدریس خصوصی زود هنگام می‌تواند کودک را با گذشت زمان دچار فرسودگی کند؛ او را تحت فشار و استرس قرار داده و با کم کردن انگیزه کودک،  زحمات او و والدین را بدون نتیجه بگذارد.

معلم خصوصی اگر در زمان مناسب حضور یابد می‌تواند کودک را به مدرسه و درس علاقه‌مند کرده و باعث پیشرفت تحصیلی او شود. بنابراین اقدام دیرهنگام به داشتن معلم خصوصی می‌تواند باعث افت تحصیلی کودک شود. دانستن چند نشانه می‌تواند والدین را به زمان مناسب شروع تدریس خصوصی آگاه کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر:

تفاوت معلم مدرسه با معلم خصوصی در چیست؟

سن داشتن معلم خصوصی برای کودکان

در حالت کلی می‌توان برای شروع تدریس خصوصی به نشانه‌ها و ویژگی‌های کودک خود دقت کنید. با او صحبت کرده و از علایق و نیازهای مطلع شوید. کمبود اعتماد به نفس، عدم علاقه به مدرسه و … می‌تواند نشانه‌هایی برای کمک گرفتن از یک معلم صبور باشد. اما برای پرداختن به سن دقیق تدریس خصوصی می‌توان کلاس خصوصی کودکان را به دو دسته زیر تقسیم کرد:

معلم خصوصی برای یادگیری مهارت‌ها

مهارت‌ها را می‌توان مجموعه‌ای از فعالیت‌های غیر درسی  دانست. این مهارت‌ها می‌تواند فعالیت‌های ورزشی، هنری و… باشد. یادگیری این فعالیت‌ها را می‌توان از سنین پیش از شروع دبستان آغاز کرد. چرا که یادگیری ساز جدید و یا شنا می‌توان جنبه تفریحی برای کودکان داشته‌ باشد. فعالیت‌هایی که می‌تواند در جهت سلامت جسم و روان آن‌ها انجام شود. هم‌چنین تحقیقات نشان می‌دهد که بهتر است فعالیت‌های هنری کودکان در سنین پایین‌تر آغاز شود. چرا که در این سن کودک در اوج خلاقیت و هوش قرار داشته و آموزه‌های هنری به پرورش خلاقیت او کمک کند.

بنابراین برای شروع فعالیت‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی و… می‌تواید ابتدا با فرزند خود صحبت کنید و یا با توجه به علاقه‌مندی او معلم خصوصی مربوط به این مهارت را انتخاب نمایید. انتخاب معلم خصوصی زبان یا هنر می‌تواند از سنین ۴-۵ سالگی آغاز شود و یادگیری این مهارت‌ها ادامه پیدا کند. هم‌چنین امتحان کردن هنرهای متفاوت این امکان را به فرزند شما می‌دهد که در زمان مناسب به علاقه و استعداد خود پی برده و آن را به سمت درست هدایت کند.

بهترین سن برای داشتن معلم خصوصی

معلم خصوصی تحصیلی برای کودکان

دسته‌بندی دوم برای معلم خصوصی کودکان می‌تواند معلم خصوصی تحصیلی باشد. این معلم در ساعات معین به آموزش دروس تحصیلی کودک شما می‌پردازد. این نوع تدریس می‌تواند با بازی و نقاشی همراه بوده و کودک شما را با کلاس درگیر کند. داشتن معلم خصوصی برای تدریس دروس تحصیلی بعد از آغاز مدرسه می‌باشد. کودک شما باید در ابتدا با محیط آموزشی و مدرسه آشنا شود. با معلمین خود ارتباط بگیرد و سپس در صورت احساس نیاز در هر یک از دروس تحصیلی خود، به شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی بپردازد. کلاس‌های کودک شما نباید در تعداد زیاد برگزار شود چرا که این کار کودک را خسته و بی‌انگیزه می‌کند. سعی کنید پیش از انتخاب معلم خصوصی، نیاز کودک خود را بشناسید و در جهت رفع این اقدام کنید.

چگونه بهترین نتیجه را از کلاس‌های تدریس خصوصی بگیریم؟

به طور مثال اگر کودک شما در مباحث ریاضی دچار ضعف است، می‌توانید به دنبال یک معلم ریاضی مجرب برای رفع این نیاز باشید. سعی کنید معلم کودک خود را با دقت انتخاب نمایید. برای این کار می‌توانید صفحه معرفی معلم خصوصی ریاضی را در سایت استادبانک مشاهده نمایید.

در مجموع می‌توان به این نتیجه رسید که شروع داشتن معلم خصوصی برای کودکان می‌تواند به نوع درس، نیاز کودک و شرایط او بستگی داشته باشد. شما به عنوان والدین کودک می‌توانید وابسته به این شرایط، زمان مناسب تدریس خصوصی را طبق توضیحات بالا تشخیص دهید. اما یافتن معلم خصوصی مناسب می‌تواند کار دشواری باشد. به همین دلیل در ادامه به معرفی بهترین سایت تدریس خصوصی در ایران خواهیم پرداخت.

یافتن معلم خصوصی در استادبانک

استادبانک، سامانه تخصصی یافتن اساتید خصوصی در ایران است. این مجموعه با انتخاب معلمین برتر کشور و گزینش آن‌ها به تهیه‌ی لیستی از بهترین معلمین کشور پرداخته است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت استادبانک از قیمت تدریس خصوصی آگاه شوید و به مقایسه اساتید مختلف بپردازید. همچنین با مطالعه نظر دیگر دانش‌آموزان نسبت به معلمین مختلف، می‌توانید انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و به تیم پشتیبانی ما متصل شوید. استادبانک در تمام طول مسیر همراه دانش‌آموزان و والدین آن‌ها خواهد بود.