روش تدریس معلم خصوصی

روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی کنکور-چگونه زبان انگلیسی کنکور تدریس کنیم؟

استادبانک نویسنده
2181 0
12 آذر 1401

در بخش روش تدریسِ خصوصی مجلۀ اساتید استادبانک، قصد داریم تجربیات سال‌ها تدریسِ خصوصی موفق‌ترین اساتید استادبانک، در پایه‌ها و دروس مختلف را در اختیار شما همکاران گرامی قرار دهیم. در این مقالات و پادکست‌ها می‌توانید به اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در مورد بهترین شیوه‌های تدریس، منابع مهم درسی، مشکلات عمدۀ دانش‌آموزان در هر درس و بسیاری نکات مفید دیگر دسترسی داشته باشید.

در پادکست پیش رو، استاد پریناز گلستانه زاده، یکی از اساتید موفق زبان استادبانک، به تعدادی از سؤالات مهم در مورد روش تدریس خصوصی زبان کنکور پاسخ می‌دهند.

 همچنین در طول این مقاله، نگاهی به کتاب درسی و روش تدریس خصوصی زبان کنکور خواهیم داشت. فایل پی‌دی‌اف کتاب زبان دوازدهم و کنکور و راهنمای تدریس خصوصی زبان دوازدهم و کنکور را نیز جهت دانلود، در اختیار شما همکاران عزیز قرار داده‌‌ایم. در ضمن می‌توانید از سایر مقالات و پادکست‌های روش تدریس خصوصی زبان، در مجله اساتیدِ استادبانک استفاده کنید. لطفاً با ما همراه باشید.

در صورتی که علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی زبان هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

معرفی استاد پریناز گلستانه زاده 

پریناز گلستانه زاده، کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی و یکی از مدرسین موفق زبان سایت استادبانک است که از سال ۱۳۹۸ همکاری خود را با ما آغاز کرده است. برگزاری ۶۹۷ جلسه آموزش زبان در سایت استادبانک، کسب امتیاز ۵ از ۵ بر اساس نظر شاگردان و ۳ بار قرار گرفتن در جایگاه برترین استاد گروه زبان انگلیسی، بخشی از سوابق کاری استاد گلستانه زاده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاد پریناز گلستانه زاده وارد این لینک شوید.

دانلود پادکست روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم و کنکور

در این بخش می‌توانید به پادکست روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم دسترسی داشته باشید و در صورت تمایل آن را دانلود کنید.

روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم استاد پریناز گلستانه زاده

اهمیت زبان انگلیسی پایۀ دوازدهم و کنکور

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی، به منظور ایجاد ارتباط با جهان، بر کسی پوشیده نیست. از سویی دیگر پایه دوازدهم را می‌توان به عنوان مهم‌ترین پایۀ تحصیلی برای هر دانش‌آموزی در نظر گرفت. چرا که بعد از اتمام این مرحله، دانش‌آموزان باید در مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین آزمون علمی زندگی خود شرکت کنند.

درس زبان نیز از جمله دروس بسیار مهم و رقابتی کنکور است که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در نتیجۀ نهایی کنکور داشته باشد. این حساسیت‌ها توانایی معلم در روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم و کنکور را در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌دهد.

دانلود فایل pdf کتاب زبان دوازدهم چاپ ۱۴۰۰

نگاهی به کتاب زبان انگلیسی پایه دوازدهم

 کتاب زیان انگلیسی پایه دوازدهم برای کنکور، در امتداد آموزش‌های کتاب‌های زبانِ دورۀ متوسطۀ اول و کتاب‌های زبان دهم و یازدهم، و در سه فصل کلی طراحی شده است. تمرکز و تأکید این فصل‌ها بر روابط بین فردی در سطح اجتماع قرار دارد.

عناوین سه فصل اصلی کتاب درسی زبان دوازدهم عبارتند از:

۱- Sense of Appreciation
۲- Look it Up
۳- Renewable Energy

هر یک از این فصل‌ها، از ۱۲ بخش ثابت تشکیل شده‌اند که به ترتیب زیر، در کتاب درسی زبان دوازدهم قرار می‌گیرند:

The Title Page
The Impact Page
Get Ready
Conversation
New Words and Expressions
Reading
Vocabulary Development
Grammar
See Also
Listening and Speaking
Writing
What You Learned

نگاهی به کتاب روش تدریس خصوصی زبان کنکور

کتاب راهنمای معلم زبان دوازدهم نیز در سه فصل اصلی ارائه شده است. این کتاب، تمامی صفحاتِ هر فصل از کتاب درسی زبان دوازدهم را مورد بررسی قرار داده است. محتوای موجود در هر صفحه (Content)، اهداف آموزشی هر یک از این محتواها (Objectives) و فرآیند تدریس آن‌ها (Teaching Procedure) از جمله مواردی هستند که در روش تدریس اکثر صفحات دیده می‌شوند. علاوه بر بخش‌های ثابت، فعالیت‌هایی نیز متناسب با هر صفحه از کتاب در نظر گرفه شده‌اند که در کتاب روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم و کنکور، به طور کامل بررسی شده‌اند.

دانلود کتاب روش تدریس زبان دوازدهم

نکات مهم در روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم

  • استفاده از کتاب روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم، نباید محدودکنندۀ خلاقیت و نوآوری در آموزش زبان و استفاده از سبک‌های تدریس موفق دبیر زبان شود. بلکه باید تنها به عنوان راهنما و مرجعی برای روش استاندارد آموزش زبان دوازدهم مد نظر قرار گیرد.
  • مطالعۀ کتاب‌های زبان دورۀ اول متوسطه، کتاب‌های زبان دهم و یازدهم و روش تدریس هر یک از این کتاب‌ها، به درک سطح فعلی دانش‌آموزان بسیار کمک می‌کند.
  • در روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم و کنکور، هر چهار مهارت زبانی Writing، Listening، Speaking و Reading را به صورت همزمان پوشش دهید.
  • در آموزش زبان، استفاده از فیلم‌های آموزشی، نرم‌افزارها و سایت‌های مفید را در برنامۀ خود قرار دهید. همچنین به سبک‌های یادگیری دانش‌آموزان نیز توجه کنید و محتواهای آموزشی خود را برای سبک‌های یادگیری مختلف طراحی کنید.
  • در نهایت توجه داشته باشید که دانش‌اموزان پایه دوازدهم قصد شرکت در کنکور را دارند. بنابراین لازم است برای این هدف نیز آموزش‌ها و تکالیف و ارزشیابی‌های مفیدی را در نظر بگیرید.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ (سایت معلمان) استادبانک هم مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: روش تدریس زبان یازدهم | استاد مهدی خانی از اساتید برتر استادبانک

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله، پادکست روش تدریس خصوصی زبان دوازدهم را که با همکاری استاد پریناز گلستانه زاده، یکی از اساتید موفق زبان استادبانک، تهیه شده، در اختیار شما همکاران عزیز قرار دادیم. امیدواریم که این پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.