مقالات معلم خصوصی

چرا معلم خصوصی یکی از بهترین روش‌های یادگیری است؟

استادبانک نویسنده
938 0
26 دی 1401
فواید معلم خصوصی

فراگیری و تحصیل می‌تواند در شکل‌های متفاوتی انجام شده و نتایج متفاوتی داشته‌ باشد. یکی از بهترین روش‌های یادگیری که می‌تواند در روند تحصیلی دانش‌آموزان تاثیر داشته‌ باشد؛ داشتن معلم خصوصی است.

معلم خصوصی فردی است که به شکل اختصاصی در زمانی خارج از زمان مدرسه به آموزش می‌پردازد. این آموزش به صورت قراردادی بین دو طرف و مختص به یک دانش‌آموز است. که در آن دانش‌آموز به طور اختصاصی آموزشی را از طریق معلم دریافت می‌کند. کلاس می‌تواند به صورت حضوری و تدریس خصوصی در منزل باشد یا به شکل تدریس خصوصی آنلاین انجام شود.

در هر دو روش تدریس، کلاس معلم خصوصی فواید زیادی داشته که در ادامه به برخی از این فواید و کاربردهای معلم خصوصی می‌پردازیم.

فواید داشتن معلم خصوصی و تاثیرات آن موفقیت تحصیلی

معلم خصوصی فواید بسیار زیادی داشته و تاثیرات مستقیمی بر موفقیت‌های درسی دانش‌آموز می‌گذارد. این تاثیرات یا بهتر است بگوییم، این موفقیت‌ها، با سرعت بالایی اتفاق می‌افتد. در واقع شاگرد بعد از چند جلسه با معلم خود، می‌تواند پیشرفت درسی‌اش را مشاهده کرده و نتایج شگفت‌انگیزی خلق کند. از همین جهت است که به روش معلم خصوصی، روشی زودبازده و اثربخش نیز گفته می‌شود. در ادامه به چند نمونه از فواید کلاس معلم خصوصی اشاره کرده‌ایم.

فواید معلم خصوصی

۱. پشتیبانی مناسب بر اساس نیاز دانش‌آموز

یکی از مهم‌ترین فواید کلاس معلم خصوصی، پشتیبانی خصوصی دانش‌آموزان است. زیرا در زمان تدریس خصوصی تمام تمرکز معلم بر روی یک شاگرد خواهد بود. بنابراین این معلم، زمان و تمرکز کافی را برای شناخت نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز خود خواهد داشت. با شناخت ضعف‌های دانش‌آموز، معلم می‌تواند پشتیبانی خود را بر اساس نیاز او انجام دهد. با این کار علاوه بر ذخیره‌ی زمان، می‌توانیم سرعت رشد بالاتری نیز داشته‌ باشیم. زیرا در مدارس، معلمان زمان کافی برای پرداخت به نقاط ضعف هر دانش‌آموز را نداشته و با گرفتن معلم خصوصی می‌توانید این ضعف‌ها را پوشش داده و نقاط قوت را تشدید نمایید.

به طور مثال ممکن است شما به دلیل ضعیف بودن در بخش‌هایی از درس ریاضی، تنها در آن زمینه به آموزش بیشتر احتیاج داشته باشید. در این صورت چون کلاس اختصاصی بوده، معلم خصوصی ریاضی می‌تواند تمام زمان را برای رفع مباحث مشکل‌دار شما بگذارد.

استادبانک نیز با گزینش و معرفی بهترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی در سراسر کشور، به این نیاز پاسخ داده‌ است. در استادبانک شما می‌توانید علاوه بر تمرین و آموزش بر روی نقاط ضعف تحصیلی خود، نقاط قوت خود را به چالش کشیده و تقویت نمایید.

پیشنهاد ویژه:

تدریس خصوصی چیست و چه کاربردی دارد؟

۲. ذخیره‌ی زمان و انرژی در کلاس معلم خصوصی

ذخیره کردن زمان و انرژی دانش‌آموزان از دیگر کاربردهای تدریس خصوصی است. زمانی که یک دانش‌آموز در یک مبحث درسی دچار ضعف باشد؛ مجبور به خواندن کتاب‌های متفاوت و طی کردن مسیر زمانبر برای جبران این ضعف است. معمولاً در انتهای این مسیر طولانی ممکن است احساس سردرگمی و بی‌انگیزگی به سراغ او بیاید. در نتیجه زحمت و زمان او از دست می‌رود. معلم خصوصی کسی است که می‌تواند راه میانبر این مسیر را در اختیار شما قرار داده و در کم‌ترین زمان بیشترین بازدهی را در پیشرفت دانش‌آموز خود داشته‌ باشد.

پیشنهاد ویژه:

تاثیر معلم خصوصی در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

۳. ارزیابی‌های منظم از ویژگی‌های موفق کلاس تدریس خصوصی

ارزیابی‌های متعددی هر ساله در مدارس شکل می‌گیرد. اما این ارزیابی‌ها توجهی به شرایط دانش‌آموزان نداشته و به شکل همگانی برگزار می‌شوند. بنابراین نمی‌تواند تاثیر بسزایی بر وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان داشته‌ باشد. داشتن معلم خصوصی می‌تواند این ضعف در سیستم آموزشی را برطرف نماید.

ارزیابی دانش‌آموزان بدون شناخت توانایی و شرایط آن‌ها می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در کودکان شده و آن‌ها را از محیط آموزشی دور کند. اما معلم خصوصی می‌تواند ضعف‌های دانش‌آموز خود را بشناسد. سپس در جهت رفع این ضعف‌ها برای او تمریناتی از جمله امتحان، تست و ارزیابی‌های متعدد تعریف کرده و با توجه به نتایج ارزیابی‌ها، نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان را تحلیل نماید.

پیشنهاد ویژه:

بهترین سایت‌های تدریس خصوصی در جهان

۴. قبولی در آزمون‌های تحصیلی، یکی از تاثیرات معلم تدریس خصوصی

یکی دیگر از فواید داشتن معلم خصوصی درصد بالای قبولی شاگردان در آزمون‌های تحصیلی است. این آزمون‌ها می‌تواند آزمون قبولی در مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و سایر مدارس خاص باشد. هم‌چنین می‌تواند قبولی در امتحان پایان ترم و یا امتحانات و آزمون‌های بزرگ‌تری مانند کنکور سراسری باشد. معلم خصوصی با تمرکز بر نقاط ضعف دانش‌آموز و با تکیه بر روش‌های نوین آموزشی، می‌تواند رتبه‌ی دانش‌آموز خود را در امتحانات بهبود بخشد.

یکی از درس‌های سنگین برای دانش‌آموزان را می‌توان درس زبان انگلیسی دانست. به دلیل متدهای غیراستاندارد مدرسه، بیشتر دانش‌آموزان در این درس ضعف دارند. پیدا کردن استاد مناسب برای برگزاری کلا‌س‌های خصوصی می‌تواند کار دشواری باشد. استادبانک با گزینش اساتید فراوان توانسته لیستی از بهترین اساتید را برای آموزش و تدریس زبان انگلیسی آماده کند. شما می‌توانید با مشاهده‌ی لیست و آشنایی با اساتید مختلف به انتخاب معلم خصوصی خود بپردازید.

فواید معلم خصوصی

۵. علاقه‌مند شدن دانش‌آموزان به درس توسط بهترین معلم تدریس خصوصی

معلم خصوصی را می‌توان بهترین روش یادگیری دانست. زیرا در آن تمام تمرکز  معلم بر روی یک دانش‌آموز است. اگر این محیط برای دانش‌آموز بدون استرس و نگرانی طی شود؛ می‌تواند او را به درس علاقه‌مند کند. چرا که دانش‌آموز احساس کرده نقاط ضعف و قوت او دیده شده و به آن‌ها پرداخته می‌شود.

هم‌چنین پیشرفت روزافزون دانش‌آموز سبب انگیزه گرفتن او می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که دانش‌آموزانی که از معلم خصوصی برای دروس خود استفاده می‌کنند؛ به محیط مدرسه و درس نیز علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند.

پیشنهاد ویژه:

آیا معلم خصوصی، راهی تضمین شده برای موفقیت در امتحان است؟

دستیابی به بهترین معلم‌های خصوصی در استادبانک

با نام بردن فواید و کاربردهای معلم خصوصی از اهمیت معلم برای دستیابی به بهترین روش‌های یادگیری مطلع شدیم. یافتن معلم خصوصی متعهد و باسواد، می‌تواند پروسه‌ی وقت‌گیری تلقی شود. استادبانک با گزینش اساتید باتجربه در رشته‌های مختلف، توانسته به مجموعه‌ای از بهترین اساتید در ایران دست پیدا کند.

این مجموعه با معرفی بهترین معلم‌های خصوصی در تمامی مقاطع و رشته‌ها، سعی در بهبود کیفیت کلاس‌های درسی دانش‌آموزان دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت استادبانک به اسامی و رزومه‌ی این اساتید دست پیدا کنید. هم‌چنین می‌توانید نظر دیگر دانش‌آموزان را در رابطه با معلمین خصوصی مطالعه کرده و از حدود قیمت تدریس خصوصی مطلع شوید. همچنین تیم پشتیبانی این مجموعه با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ در دسترس‌تان بوده تا شما را در زمینه ثبت درخواست معلم خصوصی راهنمایی کند.