مقالات معلم خصوصی

ویژگی های مهم یک معلم خصوصی فیزیک خوب

استادبانک نویسنده
2334 0
24 مرداد 1400
معلم فیزیک خوب-استادبانک

مهم‌ترین چیز درباره زندگی، لذت بردن از آن است. یک معلم خصوصی فیزیک حرفه‌ای می‌تواند زندگی را برایتان لذت بخش‌تر کند. می‌پرسید چگونه؟ جواب ساده است. اول این که یک معلم خصوصی فیزیک حرفه‌ای، شما را بی‌اندازه به درس فیزیک علاقه‌مند می‌کند، به این صورت دیگر هنگام مطالعه فیزیک احساس تنگنا و دشواری نخواهید.

دوم این که، یک معلم خصوصی فیزیک کار درست، با نشان دادن نمودهای درس فیزیک در دنیای واقعی به کمک ابزارها و مثال‌های عینی، مواجهه با پدیده‌های مختلف زندگی روزمره را برایتان جذاب می‌کند. سوم این که شما می‌توانید به کمک یک معلم فیزیک کار درست، درصد کنکور و نمره‌های امتحان نهاییتان را بترکانید و تبدیل به افتخار زندگی و خود و خانواده‌تان شوید. حالا اگر می‌خواهید کشف کنید که چطور باید یک معلم خصوصی فیزیک کار درست پیدا کرد؟ ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

ویژگی‌های کلی یک معلم فیزیک خوب

تا به این جا متوجه شدیم که ویژگی‌های مهم یک معلم خصوصی فیزیک خوب، به قدری در میزان یادگیری دانش‌آموز تاثیرگذارند که زندگی دانش‌آموز را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهند. فکر کنید که پاراگراف بالا صرفا شامل تعدادی کلمات شعارگونه است. مثال بارز یک معلم فیزیک خوب، والتر لوین (Walter Lewin) که بیش از پنجاه میلیون شاگرد از سراسر دنیا دارد. شاگردان او شیفته فیزیک هستند.

چه بسیارند والتر لوین‎ هایی که در کشورمان ایران، دانش‌آموزان ایرانی را برای فردایی بهتر آماده می‌کنند. اگر شما هم مشتاق نشستن سر کلاس درس یک معلم فیزیک کار درست هستید، که ضمن آموزش درس، دنیایتان را زیباتر کند،

بهتر است حین انتخاب معلم به موارد زیر توجه داشته باشید.

1. معلم شما باید شور و شوق داشته باشد

نمی‌توان از کسی که خودش هیچ انگیزه‌ای برای زندگی موفق ندارد انتظار یک ارائه پر شور را داشت. معلم شما باید پر از شور و هیجان باشد، چشمان یک معلم کار درست بعد از حل هر مسئله از خوشحالی برق می‌زنند و این طور است که دانش‌آموز را شیفته فیزیک می‌کنند. ریچارد فیمن (Richard Feynman) می‌گوید که آن چه زندگی را به حرکت در می‌آورد،

آموزش فیزیک به دانش‌آموزان است. انصافا چند نفر از معلم‌هایی که تا به حال با آن‌ها سر و کار داشته‌اید صاحب چنین دیدگاهی بوده‌اند؟ استاد بانک ارتشی از معلم‌های باانگیزه ترتیب داده، ارتشی برای زیباتر کردن زندگی شما.

پیشنهاد ویژه:

معلم خصوصی آنلاین یا حضوری در منزل؟ کدام یک مفیدتر است؟

2. یک معلم فیزیک خوب باید همیشه در دسترس باشد

در هنگام تدریس خصوصی یک درس، معلم خصوصی فیزیک کار درست، معلمی است که همیشه در دسترس دانش‌آموز باشد. علاوه بر این معلم فیزیک‌های خصوصی حرفه‌ای، هیچوقت از بازخوردهای منفی یا تست‌های سخت نمی‌ترسند. در واقع یک معلم فیزیک خوب، سرش درد می‌کند برای رفتن در دل مشکلات و همراه شدن با دانش‌آموزانش در مسیر حل مشکل.

یک معلم فیزیک خوب مدام در حال یادگیری است

یک معلم فیزیک غیرحرفه‌ای، مدام به این در و آن در می‌زند تا ثابت کند همه چیز را بلد است. اما یک معلم فیزیک خوب، می‌داند که شاید چیزی را بلد نباشد یا حتی ممکن است گاهی اشتباه کند. یک معلم خوب، هرگز با زورگویی پشت ندانسته‌هایش سنگر نمی‌گیرد. خب، فکر می‌کنید اگر یک معلم خصوصی فیزیک با این ویژگی‌ها داشته باشید، باز هم یادگیری درس فیزیک برایتان مشکل است؟ معلمتان تا چه حد شبیه یک معلم فیزیک ایده‌آل بوده است؟ اگر تصویر معلمتان از یک معلم ایده‌آل دور است، چرا سراغ یک معلم خصوصی خوب برای یادگیری درس فیزیک نمی‌روید؟

پیشنهاد ویژه:

مزایای داشتن معلم خصوصی فیزیک آنلاین خوب و مجرب

3. یک معلم خصوصی فیزیک خوب چه چیزی به دانش‌آموز سال دهمی ارائه می‌کند؟

یک معلم خصوصی فیزیک حرفه‌ای، باید بتواند تکنیک فهم فرمول‌ها را به دانش‌آموز سال دهمی آموزش بدهد. همه می‌دانیم که سه سال دبیرستان، پر است از فرمول‌ها و مطالب حفظ کردنی مختلف. یک معلم فیزیک خوب، باید بتواند راه حل یادگیری مفهومی فرمول‎ها را به دانش‌آموز یاد بدهد. با این کار دانش‌آموز از حفظ کردن اطلاعات اضافه بی‌نیاز شده و با تحلیل مسائل از پس هر نوع سوالی برخواهد آمد.

پیشنهاد ویژه:

یک معلم خصوصی فیزیک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ ویژگی‌های معلم خصوصی فیزیک خوب و موفق

4. یک معلم خصوصی فیزیک خوب چه چیزی به دانش‌آموز سال یازدهمی ارائه می‌کند؟

معلم‌های خصوصی حرفه‌ای برای تدریس فیزیک سال یازدهم، از الگوی تستی تشریحی استفاده می‌کنند. طبیعتا اگر سال دهم را به همراه یک معلم حرفه‌ای سپری کرده باشید، راه و رسم یادگیری تشریحی دقیق را آموخته‌اید. معلم‌های فیزیک یازدهم باید بتوانند با آموزش ترفندهای محسباتی، راه حلتان را کوتاه‌تر کرده و یا سرعتتان را بالاتر ببرند. توجه داشته باشید که این میانبرها به منظور روی آوردن صد در صدی به روش تستی آموزش داده نمی‌شوند. قضیه این است که دانش‌آموز بتواند هر آن چه به صورت تستی حل می‌کند، به صورت تشریحی نیز حل کند و بالعکس.

بگذارید برایتان یک مثال علنی بزنم. تا به حال برایتان پیش آمده که پس از حل کردن یک سوال تستی، از راه حل تستی، نتوانید آن را به کمک فرمول‌های کتاب حل کنید؟ خیلی هم خوشحال شوید و قربان صدقه خودتان بروید، که دمتان گرم، که عجب تسلطی به درسنامه دارید. خب قبول، دم شما گرم، اما دم معلم فیزیکتان چه؟ قطعا جایی در آموزش کتاب درسی مشکلی وجود داشته که شما نمی‌توانید سوال را به کمک فرمول‌های کتاب حل کنید.

پیشنهاد ویژه:

آیا معلم خصوصی، راهی تضمین شده برای موفقیت در امتحان است؟

5. یک معلم خصوصی فیزیک خوب چه چیزی به دانش‌آموز سال دوازدهمی ارائه می‌کند؟

یک معلم فیزیک خصوصی خوب، باید بتواند تکلیف دانش‌آموز با هر مبحث را سر کلاس درس روشن کند. این بدان معنا است که دانش‌آموز پس از اتمام کلاس درس، هدف گذاری کنکور خود را به انجام می‌رساند. چنین امری در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد. با این حال اگر معلمی بتواند دانش‌آموز خود را به این شکل آماده کند به چند هدف مهم رسیده است:

  1. به دانش‌آموز خود آن قدر اعتماد به نفس داده، که دانش‌آموز بتواند بعد از مطالعه اولیه درس تعیین هدفی حساب شده انجام دهد.
  2. با تعیین هدف هوشمند از اتلاف وقت دانش‌آموز جلوگیری می‌کند.
  3. صفر تا صد یک مبحث را سر کلاس درس برای دانش‌آموز روشن می‌کند.