مقالات معلم خصوصی

سریع ترین راه یادگیری ریاضی چیست؟

استادبانک نویسنده
452 0
28 بهمن 1401
سریع ترین راه یادگیری ریاضی چیست؟

اگر با یاد گرفتن ریاضی مشکل دارید، اصلا نگران نباشید، شما تنها نیستید. یادگیری ریاضی برای خیلی از دانش‌آموزها و دانشجوها، کار سختی است. اما بیایید این بار برای یادگیری ریاضی، راه‌های جدیدتری را امتحان کنید. مثلا هدف‌گذاری کنید یا از یک معلم جدید کمک بگیرید. به احتمال خیلی زیاد، این بار عاشق ریاضی می‌شود. در این مقاله چند راه سریع‌ برای یادگیری ریاضی را با هم بررسی می‌کنیم.

چرا ریاضی مهم است؟

اولین دلیلی که باعث می‌شود ریاضی خیلی مهم باشد، پول است. وارد هر شغلی که بشوید، با پول سروکار دارید. برای حسابداری و کار کردن با پول، باید ریاضی بلد باشید.

از این گذشته برای این که بتوانید در هر شغلی، حرفه‌ای شوید هم باید از پلی به اسم «ریاضیات» عبور کنید. مثلا اگر بخواهید یک مهندس معمار بشوید، باید هندسه‌تان قوی باشد. پس اگر با این دید نگاه کنید، ریاضی نه تنها خسته‌کننده و سخت نیست، بلکه شیرین و جذاب هم هست.

پس از آنجایی که ریاضی برای انجام هر کاری، به دردمان می‌خورد، خیلی مهم است که آن را تقویت کنیم.

سریع ترین و بهترین راه یادگیری ریاضی با 10 نکته

برای اینکه بتوانید ریاضی‌تان را تقویت کنید، باید چند نکته مهم را بدانید. مثلا اینکه هیچ‌وقت با ذهن خسته و آشفته، ریاضی نخوانید. برای خواندن ریاضی، ذهن شما باید آماده باشد. نکات مهم‌ دیگری هم وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

1.تمرین، تمرین، تمرین

اولین رمز موفقیت در ریاضی، تمرین کردن است. هرچقدر بیشتر تمرین کنید، بیشتر یاد می‌گیرید. برای تمرین کردن باید انواع و اقسام مسائل را حل کنید. حتی اگر روزی نیم‌ ساعت برای حل کردن تمرین، وقت بگذارید، عالی می‌شود.

یک توصیه: سعی کنید برای خواندن ریاضی، فقط به یک کتاب اکتفا نکنید.

دلایل مفید بودن کلاس های تدریس خصوصی ریاضی برای موفقیت در امتحان

2. معلم خصوصی بگیرید

یک راهکار عالی و موثر دیگر، گرفتن معلم خصوصی ریاضی است. ریاضی درسی است که نیاز به کمک اضافی در خارج از کلاس دارد. به این دلیل که شاید روش‌های معلم ریاضی مدرسه، بهترین روش یادگیری برای شما نباشد. یک معلم خصوصی ممکن است خیلی سریع‌تر کمکتان کند ریاضی یاد بگیرید.

برای پیدا کردن یک معلم خصوصی، چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، می‌توانید از استادبانک کمک بگیرید. به صفحه معرفی معلم خصوصی ریاضی بروید و با معلم‌های مختلف آشنا شوید.

معلم خصوصی ریاضی

3. فرمول‌ها را یاد بگیرید

روی استیک نوت‌ها یا کاغذهای کوچک، فرمول‌هایی که برایتان سخت هستند را بنویسید و جایی بچسبانید. می‌توانید به جای استیک‌نوت، از تخته وایت‌برد یا حتی آیینه اتاق‌تان استفاده کنید. هرچقدر که بیشتر فرمول‌ها را ببینید، بیشتر آنها را یاد می‌گیرید و درکشان می‌کنید.

4. فرمول‌ها را ساده کنید

ریاضی مثل بقیه درس‌ها حفظی نیست. هدف از ریاضی این است که بتوانید استدلال کنید و راه‌حل‌های مختلفی برای یک مسئله بیابید. بنابراین مهم است که بفهمید که یک فرمول یا معادله از کجا آمده است.

می‌توانید با کمی تجزیه‌وتحلیل کردن بفهمید که هر فرمول از چه اجزایی تشکیل شده است و چرا؟ به این ترتیب خیلی سریع‌تر می‌توانید مسائل را حل کنید.

5.نقاط ضعف‌تان را پیدا کنید

برای یاد گرفتن ریاضی، باید بتوانید نقاط ضعف خود را پیدا کنید. سعی کنید همه ابهامات، سوال‌ها و اشکال‌های خود را جایی یادداشت کنید. بعد از اینکه همه نقاط ضعف خود را پیدا کردید، آنها را از معلم مدرسه یا معلم خصوصی خود بپرسید.

آموزش ریاضی در زمان کم با کلاس های تدریس خصوصی

6.پایه‌تان را تقویت کنید

گاهی وقت‌ها برای یاد گرفتن یک مبحث جدید در ریاضی، نیاز است که به سال‌های قبل‌تر بروید و مفاهیم قبلی را هم بخوانید. اصلا از این موضوع خجالت نکشید. این کاملا طبیعی است.

بنابراین هرچند وقت یکبار، مباحث قدیمی‌تر را هم مرور کنید. حتی می‌توانید از یک معلم خصوصی کمک بگیرید تا برایتان این مباحث را دوباره تدریس کند.

چرا تدریس خصوصی ریاضی بسیار پرمتقاضی است؟

 

تقویت پایه ریاضی

7.محیط درس خواندن هم مهم است

برای ریاضی خواند به یک محیط مناسب نیاز دارید. محیط مناسب یعنی جایی که بتوانید با خیال راحت و آسوده در آنجا به مطالعه مشغول شوید. چنین محیطی باید نور کافی و دمای مناسب داشته باشد.

همچنین محیط درس خواندن شما باید مرتب و تمیز باشد. هیچ‌گونه عوامل حواس‌پرتی مثل تلفن و تلویزیون هم در آن نباشد. اگر بتوانید در اتاقی که درآن ریاضی می‌خوانید، استیک نوت یا پوسترهای مربوط به ریاضی هم بچسبانید، عالی می‌شود.

8.ریاضی را در زندگی واقعی پیدا کنید

همانطور که گفتیم، ریاضی در زندگی روزمره ما جاری است. پس سعی کنید، مفاهیمی را که یاد می‌گیرید در زندگی واقعی هم به کار ببرید. مثلا هنگا خرید تخفیف بگیرید و آن را محاسبه کنید.

حسابداری خانواده را به عهده بگیرید. یا مثلا سود وام، مالیات خانواده و یا چیزهایی شبیه به این‌ها را به طور مرتب حساب کنید.

9.حفظ نکنید

برای یاد گرفتن ریاضی، از حفظ کردن خودداری کنید. سعی کنید با تمام وجود ریاضی را درک کنید. هر معادله‌ای را در قالب یک مسئله یاد بگیرید. سعی کنید به جای حفظ کردن معادله‌ها، بفهمید که فرمول‌ها و معادله‌های ریاضی دقیقا چطور کار می‌کنند.

10. تمرکز کردن را هم یاد بگیرید

یادتان باشد که تمرکز، یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای یادگیری ریاضی است. بنابراین سعی کنید تمرکز کردن را هم یاد بگیرید. اگر با حواس‌پرتی و ذهن درگیر، ریاضی بخوانید، به احتمال زیاد چیزی یاد نمی‌گیرید.

همچنین یاد بگیرید که از اشتباه کردن نترسید. به جواب اشتباه رسیدن در ریاضی، کاملا طبیعی است. فقط کافیست از یک نفر کمک بخواهید. اگر در حال امتحان دادن هستید، اول سوال‌های آسان را حل کنید. بعد به سراغ سوال‌های سخت‌تر بروید. حتی اگر نتوانستید سوال‌های سخت را حل کنید، هیچ اشکالی ندارد. این سوال‌ها را بعد از امتحان حل کنید و برای دفعه بعدی نمره بهتری بگیرید.

جهت مشاهده قیمت تدریس خصوصی ریاضی روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

نتیجه اینکه

سریع‌ترین راه یاد‌گیری ریاضی این است که با تمرین و تمرکز، جلو بروید. همچنین مهم است که هیچ‌وقت ناامید نشوید. سعی کنید به جای ناامیدی و غمگین شدن، از یک معلم خصوصی کمک بگیرید. ریاضی درسی است که به تمرین بیشتری نیاز دارد و با کمک یک معلم خصوصی می‌توانید نتیجه فوق‌العاده بگیرید. برای پیدا کردن یک معلم خوب، روی استادبانک حساب کنید. با کمک استادبانک می‌توانید چه به صورت آنلاین چه حضوری، معلم بگیرید. می‌توانید قیمت تدریس خصوصی را هم در قسمت آشنایی با اساتید ریاضی ببینید.

همچنین می‌توانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. برای ارتباط با کارشناسان با شماره 02191005343 تماس بگیرید.