مقالات معلم خصوصی

چگونه شب امتحان زبان بخوانیم؟

محمد مرادی نویسنده
566 0
01 خرداد 1403
چگونه شب امتحان زبان بخوانیم؟

اگر قصد دارید زبان انگلیسی را 20 بگیرید، خواندن آن را به شب امتحان موکول نکنید. زبان انگلیسی درس شیرینی است که برای 20 گرفتن در امتحان آن نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارید. اگر می‌خواهید بدون استرس و نگرانی در امتحان زبان انگلیسی بیست بگیرید، تنها راه آن تمرین در طول ترم است. چگونه شب امتحان زبان بخوانیم؟ بااین‌حال اگر می‌خواهید فقط شب امتحان زبان بخوانید باز هم با نمره خوبی قبول می‌شوید. به شرطی که نکات و راهکارهایی که در ادامه گفته می شود و کمک گرفتن از کلاس خصوصی زبان را دنبال کنید.

در این مقاله به دنبال پاسخ سوال چگونه در خواندن شب امتحان زبان باشید و با نحوه خواندن زبان انگلیسی برای امتحان آشنا شوید. با این روش‌ها و نکات مطالعه زبان انگلیسی در شب امتحان نیز نمره خوبی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

راهکارها و روش‌های درس خواندن در شب امتحان زبان انگلیسی

هرچند که مهمترین توصیه در تمام دروس این است که درس خواندن را به شب امتحان موکول نکنید اما هنوز هم دیر نیست. شب قبل از امتحان زبان انگلیسی نیز به اندازه کافی درس بخوانید. با کمک روش‌های مناسب می‌توانید در مدت کوتاه شب امتحان زبان انگلیسی به گرفتن نمره مناسب امیدوار باشید. در ادامه این راهکارها و روش‌ها آمده‌اند.

با شب امتحان شروع نکنید!

قبل از اینکه به سراغ راهکار برویم باز هم تاکید می‌کنیم که بهتر است درس خواندن برای امتحان انگلیسی را به شب آخر نیاندازید. استرس، نگرانی و فشارهای روحی و روانی ممکن است در شب امتحان بازدهی را پایین می‌آورد. کم‌خوابی نیز برای روز بعد به سراغتان خواهد آمد و استرس بیشتری به شما منتقل می‌کند.

با درس خواندن در طول ترم حتی رفتن به کلاس خصوصی زبان چند روز قبل از امتحان زبان می‌توانید به خودتان کمک بزرگی کنید. حتی می‌توانید از معلم خود بخواهید چگونه درس خواندن شب امتحان زبان را به شما یاد بدهد. به این ترتیب با یادگیری نحوه خواندن زبان انگلیسی برای امتحان، چه برای شب امتحان چه برای مواقع دیگر آشنا می‌شوید.

استرس را دور کنید

در پاسخ به سوال چگونه شب امتحان زبان بخوانیم؟ باید بگوییم تمام تلاش خود را کنید که شب امتحان زبان انگلیسی استرس نداشته باشید. ورزش کنید، دمنوش بخورید، دوش بگیرید و با آرامش به مطالعه زبان انگلیسی در شب امتحان بپردازید. به خودتان بگویید هرچه بیشتر استرس داشته باشید کمتر روی درس تمرکز خواهید داشت و نتیجه بدتری خواهید گرفت.

گوشی را فراموش کنید

در شب امتحان کاملا گوشی و دنیای مجازی را کنار بگذارید. حتی برای مشورت با دوستانتان نیز به سراغ گوشی نروید. تمام تمرکز خود را روی درس خواندن بگذارید تا برای امتحان زبان آماده شوید.

برنامه ریزی صحیح؛ تمرکز روی آنچه بلدید

با برنامه پیش بروید. برای ساعاتی که قرار است در شب امتحان زبان درس بخوانید برنامه‌ریزی کنید. مبحث جدید نخوانید و روی آنچه بیشتر بلد هستید سرمایه‌گذاری کنید. در برنامه خود فواصل کوتاه و منظم استراحت بگذارید تا خسته نشوید. در نهایت به برنامه یک شبه خود پایبند باشید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

چک لیست مروری برای درس هایی مهم

برای مباحثی که قرار است بخوانید و مرور کنید یک چک لیست درست کنید. پس از تیک زدن مباحثی که خواندید به سراغ دوباره خواندن آن‌ها نروید. چک لیست داشتن برای شب امتحان کمک می‌کند تا تمام مباحثی که برای خواندن آن‌ها برنامه ریزی کرده‌اید را بخوانید و چیزی جا نماند.

خلاصه و نت، راه نجات شب امتحان

برای مطالعه زبان انگلیسی در شب امتحان از نکته برداری و خلاصه نویسی استفاده کنید. به این ترتیب دیگر نیاز به مرور مجدد کل درس نخواهید داشت. تنها با مرور و نگاه کردن به نت‌ها و خلاصه‌ها کل مطالب را به یاد خواهید آورد.

هرگز به تقلب کردن فکر نکنید

برخی دانش‌آموزان که می‌خواهند به هر قیمتی در امتحان زبان انگلیسی 20 بگیرند، اقدام به نوشتن تقلب می‌کنند. تقلب کردن زشت‌ترین کاری است که دانش‌آموزان می‌توانند انجام دهند. به جای ساعت‌ها تقلب نوشتن، همان‌ها را در قالب خلاصه و مرور مطالب بخوانید. مرور همان تکه تقلب‌ها به هر روشی نتیجه بهتری برایتان خواهد داشت. 20 گرفتن در امتحان زبان انگلیسی با تقلب هیچ ارزشی ندارد.

مهمترین نکات برای شب امتحان زبان انگلیسی

شب امتحان زبان انگلیسی
مهمترین نکات شب امتحان زبان انگلیسی

اگر دوستانتان از شما پرسیدند شب امتحان زبان چگونه درس بخوانیم؟ آن ها را به درس خواندن در طول ترم تشویق کنید. بااین‌حال اگر شب امتحان به سراغتان آمدند، از آن ها دعوت کنید تا با یکدیگر درس بخوانید. درس خواندن گروهی یک روش کارآمد برای یادگیری بهتر است. در واقع با این روش آموخته‌‌های خود را به مرحله اجرا در می‌آورید.

  • از نمونه سوالات امتحانات گذشته استفاده کنید و تمرین حل کنید. به این ترتیب با نحوه سوال دادن در امتحان زبان و حال و هوای این امتحان بیشتر آشنا خواهید شد و از استرستان کم می‌شود.
  • استراحت کافی داشته باشید. استراحت کم علاوه بر کاهش بازدهی باعث افزایش استرس در جلسه امتحان می‌شود.
  • برای بیدار ماندن قهوه و چای نخورید به جای آن زمان کوتاهی بخوابید و مجدد برای درس خواندن بیدار شوید. قهوه و چای استرس را بیشتر می‌کنند.
  • از یک یا دو منبع نهایتا استفاده کنید. دورتان را با انواع و اقسام کتاب‌ها شلوغ نکنید. شلوغی و نامرتبی تنها باعث کلافگی شما می‌شود.

در نهایت برای زمان از دست رفته نگران نشوید و غصه نخورید. به جای آن برای زمانی که تا امتحان پیش رو دارید به درستی برنامه‌ریزی کنید تا بهترین نمره را در امتحان زبان انگلیسی بگیرید.

یک تمرین کوتاه خصوصی با استادبانک در شب امتحان زبان انگلیسی

یکی از روش‌های مطالعه زبان انگلیسی در شب امتحان کمک گرفتن از یک معلم خصوصی زبان است. می‌توانید پس از خواندن مباحث مهم یک جلسه کلاس با اساتید مجرب زبان انگلیسی در استادبانک بردارید. معلم‌های حرفه‌ای این مجموعه نحوه خواندن زبان انگلیسی برای امتحان را به شما یاد می‌دهند و برای 90 دقیقه به تمرین و رفع اشکال با شما می‌پردازند. شاید لازم باشد فکر 20 گرفتن در امتحان زبان انگلیسی آن هم تنها در شب امتحان خواندن را از سر بیرون کنید، اما می‌توانید با نمره خوبی نیز قبول شوید.