مقالات معلم خصوصی

10 راهکار کاربردی برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم

محمد مرادی نویسنده
43 0
19 خرداد 1403
راهکارهایی برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم

آیا معلم دوره اول متوسطه هستید و و می‌خواهید دانش‌آموزانتان زبان انگلیسی را بهتر بیاموزند؟ آیا هدفتان بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی است؟ جای خوبی را انتخاب کرده‌اید.

شاید برای دانش‌آموزان پایه هفتم که تازه زبان انگلیسی وارد برنامه درسی شان می‌شود، فرا گرفتن این درس کمی سخت باشد. حال آنکه بسیاری از خانواده‌ها قبل از 15 سالگی و ورود به کلاس هفتم بچه‌های خود را به کلاس خصوصی زبان انگلیسی می‌فرستند. با این حال اگر والدینی هستید که می‌خواهید متناسب با کلاس‌های مدرسه، دانش‌آموز خود را پیش ببرید بهتر است از معلم خصوصی باتجربه کمک بگیرید.

در این مقاله قصد داریم 10 راهکار کاربردی برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم را بررسی کنیم. به کمک این راهکارها علاوه‌بر این‌که دانش‌آموز بهتر و بیشتر زبان انگلیسی را می‌آموزد، انگیزه بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. به‌طوری‌که برای یادگیری بیشتر مشتاق‌تر می‌شود و سطح زبان انگلیسی او روز به روز بیشتر پیشرفت می‌کند.

قدم اول بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم انتخاب معلم خصوصی مناسب برای تدریس

قبل از آن که به راهکارهایی برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم بپردازیم، به والدین عزیز یک توصیه مهم می‌کنیم. برای فرزند خود معلمی انتخاب کنند که دلسوزانه و متعهدانه تدریس کند. به عبارت دیگر تنها تدریس کردن در قدم اول قرار اهمیت ندارد.

معلم خوب کسی است که نیازهای دانش‌آموز را درک کند و باتوجه‌به آن‌ها برنامه‌ریزی درسی انجام دهد. یاد گرفتن یا نگرفتن دانش آموز برایش اهمیت داشته باشد. اولویت را روی تفهیم عمیق مطالب بگذارد و تا زمانی که دانش‌آموز مبحث مورد نظر را کاملا یاد نگرفته است، تدریس را جلو نبرد. این ویژگی‌ها را در معلم‌های استادبانک پیدا می‌کنید.

افزایش بازدهی آموزش خصوصی انگلیسی هفتم با تدریس نوین

اگر قصد دارید بهره‌وری خود را در امر آموزش خصوصی زبان انگلیسی پایه هفتم بالا ببرید بهتر است به‌روز باشید. توجه داشته باشید که برخی دانش‌آموزان پیش از کلاس هفتم هیچ آشنایی با زبان انگلیسی ندارند. در مقابل برخی دیگر نیز از کلاس سوم و چهارم به کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی رفته‌اند.

تفاوت سطح‌ها را در نظر بگیرید و باتوجه‌به پیشینه و سطح زبان دانش‌آموز به او تدریس کنید. در تدریس کوشا باشید تا بهترین بازدهی را از دانش‌آموز داشته باشید. در ادامه 10 راهکار کاربردی برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم آمده است. این راهکارها هم برای معلمان مناسب است و هم والدین و دانش‌آموزان.

در کلاس مدرسه خوب گوش دادن

اولین راهکار که در واقع یک هدف است، خوب گوش دادن به درس در کلاس درس و مدرسه است. اولین یادگیری آنجا اتفاق می‌افتد. باید تمام تمرکز خود را روی یادگیری مباحث که معلم در حال تدریس است بگذارید.

معلم باتجربه تدریس خصوصی زبان انگلیسی هفتم با چند سوال و جواب متوجه خواهد شد که شما درس آن روز را یاد گرفته‌اید یا در کدام بخش از کتاب درسی مشکل دارید. به این ترتیب ابتدا روی تقویت نقاط ضعف کار می‌شود و سپس نقاط تقویت شده به نقاط قوت تبدیل می‌شوند.

دیکشنری سرخود شوید

پایه و اساس هر زبان یادگیری لغات کاربردی آن است؛ بنابراین همواره سعی کنید لغات جدید بیاموزید. از کتاب‌هایی مانند 504 و oxford word skills و  English Vocabulary Organizer کمک بگیرید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی هفتم می‌تواند برای تقویت دایره لغات دانش‌آموز به عنوان تکلیف یک داستان کوتاه انتخاب کرده و از دانش‌آموز بخواهد تا جلسه بعد لغات جدید آن را لیست کند. یا قسمتی از یک سریال را دیده و لغاتی که معنای آن را نفهمیده است، بیاورد.

تقویت مهارت خواندن پس از یادگیری لغات

وقتی دایره لغات گسترش می‌یابد، به موازات بالا رفتن تعداد کلمات، مهارت خواندن نیز تقویت می‌شود. یکی از روش‌های تدریس برای بالا بردن بازدهی تدریس انگلیسی نیز آموزش خواندن به کمک کتاب‌های جذاب است.

برای افزایش بازدهی بین دانش‌آموزان رقابت ایجاد کنید. اگر دانش‌آموزانتان شخصیت رقابت‌جویی دارند می‌توانند هر جلسه یک داستان کوتاه را بخوانند و تعداد کلماتی که اشتباه خواندند را با یکدیگر مقایسه کنند. در نهایت پیشرفت سریع و بدون غلط خواندن خود را متوجه خواهند شد.

تقویت مهارت writing از طریق آشنایی با لغات

هرچه لغات بیشتری را یاد گرفته باشید، به چشمتان آشناتر می‌شوند. به این معنی که وقتی می‌خواهید آن‌ها را بنویسید، حافظه تصویری به کمکتان می‌آید و می‌توانید بهتر آن‌ها را بنویسد.

از دانش‌آموز بخواهید هر جلسه 5 لغت را که در جلسات قبل یادگرفته است بدون نگاه کردن به آن‌ها بنویسد. ممکن است در ابتدا اشتباه کند، اما پس از چند بار نوشتن تصویر کلمه برای همیشه در ذهنش حک خواهد شد.

پادکست ها، فیلم ها و کتاب های صوتی؛ برای تقویت شنیدن

مهم‌ترین مهارت پرکاربرد در زبان انگلیسی listening است. یک راهکار برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم گوش دادن پادکست و کتاب‌های صوتی است. اگر به عنوان یک نوجوان 15-16 ساله علاقه‌ای به پادکست ندارید، آهنگ‌های انگلیسی را با دقت بیشتری گوش دهید.

همزمان که به آهنگ گوش می‌دهید متن آن را نیز بخوانید. ببینید آیا آنچه می‌شنوید با آنچه می‌خوانید یکی است؟ این مورد نیز می‌تواند تبدیل به یک تمرین برای بالا بردن بازدهی زبان انگلیسی شود.

از دانش‌آموز بخواهید برای جلسه بعد یک آهنگ انگلیسی را انتخاب کند و در کلاس با هم گوش دهید. سپس از او بخواهید آنچه از آهنگ شنیده است را بازگو کند. نتیجه جالب خواهد بود.

ورود انگلیسی به زندگی  واقعی

یکی از روش‌های تدریس برای بالا بردن بازدهی تدریس انگلیسی آن هم برای دانش‌آموزان پایه هفتم، وارد کردن انگلیسی به زندگی واقعی آن‌ها است. از آن‌ها بخواهید کلماتی که یاد گرفته‌اند را روی وسایل خانه و اتاق خود بچسبانند تا همیشه آن‌ها را ببینند. همچنین سعی کنند در مکالمات روزانه خود از کلمات انگلیسی استفاده کنند تا در مهارت speaking هم حرفه‌ای شوند.

گرامر را فراموش نکنید

اگرچه تقریبا نیمی از انگلیسی زبان‌ها در مکالمات خود گرامر را رعایت نمی‌کنند، اما شما نمی‌توانید بدون یادگیری گرامر یک جمله درست بسازید. برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی برای دانش‌آموزان کلاس هفتمی کارت‌های گرامری درست کنید.  با بازی و سرگرمی نیز می‌توانید گرامر را بهتر تدریس کنید. به طور مثال یک فیلم بگذارید و قواعد دستوری و گرامری آن را با دانش‌آموز بررسی کنید.

اشتراک گذاری و یادگیری گروهی

در کلاس خصوصی زبان انگلیسی هفتم هر آنچه در مدرسه یاد گرفته‌اید را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این می‌توانید آموخته‌های در طول هفته خود را مانند فیلم، آهنگ یا کتاب نیز بررسی کنید.

بهتر است برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم در فضای مجازی و با دوستانتان به انگلیسی ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید دوستانی انگلیسی زبان در پلتفرم‌های آنلاین پیدا کنید.

ضبط کردن صدا؛ تقویت شنیدن و صحبت کردن

ضبط کردن صدا برای تقویت زبان
تقویت زبان با ضبط کردن صدا

برای بالا بردن بازدهی دانش‌آموز پایه هفتم در زبان انگلیسی از او بخواهید صدای خود را هنگام تمرین کردن ضبط کند. به این ترتیب می‌توانید ایرادات تلفظی یا گرامری او را اصلاح کنید.

تمرین را از قلم نیندازید

برای بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم به دانش‌آموز خود یادآوری کنید که تمرین کردن، از هر روش دیگری در بازدهی زبان انگلیسی تاثیر بیشتری دارد. هر روز زمانی را برای تمرین و تکرار اختصاص دهید. از او بخواهید تمرینات خود را برای شما ارسال کند یا خودتان برای او تمرینات روزانه مشخص کنید.

بالا بردن بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم با استادبانک

استادبانک یک پلتفرم آنلاین با جمع گسترده‌ای از معلم‌های برتر آموزش خصوصی زبان انگلیسی در ایران است. به کمک این پلتفرم می‌توانید بهترین معلم‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه هفتم را به خانه ببرید. معلم‌هایی که انواع و اقسام روش‌های نوین و کاربردی را برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی انگلیسی هفتم ارائه می‌کنند. به این ترتیب دانش‌آموز نه تنها در کلاس، بلکه زمان‌هایی که در کلاس نیست نیز مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت می‌کند.