مقالات معلم خصوصی

چگونه لول زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشیم؟

استادبانک نویسنده
415 0
18 فروردین 1402
چگونه لول زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشیم؟

در دنیای امروز، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی شناخته می‌شود و برای موفقیت در حوزه‌های مختلف از جمله تحصیلات، کار و سفر به کشورهای خارجی، آشنایی با آن ضروری است. برای بهبود لول زبان انگلیسی، می‌توانید از راهکارهای مختلفی مانند گوش دادن به موسیقی و فیلم‌های انگلیسی، خواندن کتاب‌های انگلیسی، صحبت کردن با بومی زبان‌ها، شرکت در کلاس‌های زبان و استفاده از برنامه‌های آموزش زبان استفاده کنید. با استفاده از این راهکارها، می‌توانید مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن خود را بهبود بخشید و به راحتی با دیگران به زبان انگلیسی صحبت کنید. در این مقاله می‌خواهیم تمام راهکارهایی که با آن می‌توانید لول زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشیم، بررسی کنیم.

تماشای فیلم به زبان انگلیسی

تماشای سریال‌ها و فیلم‌های انگلیسی زبان ممکن است دقیقاً مهارت های مکالمه شما را بهبود نبخشد، اما به شما کمک می کند زبان را بهتر درک کنید. مثلا به اشکال محاوره‌ای و عبارت‌های انگلیسی عادت کنید و درک کلی نسبت به زبان بدست بیاورید. همچنین، می‌توانید کلماتی را انتخاب کنید که بسیار غیررسمی به نظر می‌رسند و همتایان علمی‌تر آنها را جستجو کنید.

البته، مجموعه‌ای از مستندهای مخصوص تقویت زبان نیز وجود دارد که می‌توانید به صورت آنلاین آنها را پیدا کنید. قرار گرفتن در معرض یک زبان در طول یک فیلم ممکن است به شما کمک کند تا واقعاً به انگلیسی فکر کنید.

بهبود زبان

خواندن اخبار به زبان انگلیسی

سعی کنید طیف وسیعی از روزنامه های انگلیسی زبان، از جمله تیترها، خبرهای کوتاه و همچنین مجلات  را روزانه مرور کنید. این طیف از منابع خبری علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا در جریان امور جاری باشید، دایره لغات شما را نیز گسترش می دهد. مزیت دیگر این است که با نحوه املای کلمات و زمینه‌های استفاده از آنها هم آشنا می‌شوید.

بازدهی خوب کلاس های تدریس خصوصی برای آموزش سریع زبان

شروع مکالمه به زبان انگلیسی

همانطور که فعالیت‌هایی مثل گوش دادن و خواندن ممکن است مفید باشد، باید از زبان انگلیسی به صورت تعاملی هم استفاده کنید. این یعنی باید شروع کنید و مهارت های گفتاری خود را بهبود بدهید. اگر کمی تلاش کنید، می‌توانید چند دوست انگلیسی زبان پیدا کنید که می توانند به شما کمک کنند. مثلا با کمک اپلیکیشن‌های تقویت مکالمه و چت زبان انگلیسی. مثل مینی چت و دولینگو.

اما اگر نه، سعی کنید با فرد دیگری که در حال مطالعه زبان انگلیسی است ملاقات کنید. گزینه دیگر این است که با خودتان در آینه صحبت کنید یا صدای خودتان را ضبط کنید. گوش دادن به صدای خود در ابتدا ممکن است کمی ناخوشایند باشد، اما می‌توانید اشتباهاتی را بشنوید که قبلاً از آن‌ها آگاه نبوده‌اید.

تمرین، تمرین، تمرین

بیایید با زبان روبرو شویم! عبارات آکادمیک فقط از خود به خود و مستقیماً وارد مغز شما نمی‌شوند. حتی اگر انگلیسی شما در حال حاضر کاملاً خوب است، از خود راضی نباشید و عوامل استرس‌زا مانند فشار زمان امتحان یا اضطراب صحبت کردن را دست کم نگیرید. شما هنوز باید تمرین کنید.

بنابراین سعی کنید یک برنامه روزانه، منظم و دائمی برای تمرین کردن زبان در زندگی خود بریزید. و سپس سعی کنید تا آنجا که ممکن است به این برنامه متعهد بمانید.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در چه مواردی لازم است؟

کنجکاوی و جستجو

برای بهبود سریع زبان، باید سوالات زیادی بپرسید و آنها را حل کنید. فقط عبارات را نخوانید. بلکه بپرسید که چرا آنها به روشی خاص استفاده می شوند؟ آیا عبارت‌ها یا قواعد دیگری هم در یک زمینه خاص وجود دارد؟

بنابراین به اولین چیزی که در جستجو‌های گوگل پیدا می‌کنید، راضی نباشید. کمی بیشتر کنجکاوی و جستجو کنید. قطعا چیزهای بیشتر و به دردبخورتری یاد می‌گیرید.

تقویت زبان

اضافه کردن سرگرمی

گاهی وقت‌ها مطالعه زبان انگلیسی خسته‌کننده به نظر می رسد و در این شرایط عملکرد خوبی نخواهید داشت. به همین دلیل مهم است که با انگیزه بمانید و از تجربه یادگیری یک زبان جدید لذت ببرید. راه هایی برای اضافه کردن سرگرمی به مطالعات خود بیابید، مانند بازی با کلمات یا با دوستانی که مهارت های تفکر انتقادی شما را تقویت می کند.

بدیهی است که یادگیری یک زبان جدید یک پروژه طولانی مدت است و نمی توانید از صفر شروع کنید و یک هفته بعد یک مقاله دانشگاهی بنویسید! اما اگر از اول درست برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کنید، می‌توانید به سرعت به نتایج عالی برسید.

مخصوصاً برای امتحاناتی مانند آیلتس، باید واقعاً بدانید که چه سؤالاتی پرسیده می شود، فرمت سوال‌ها چگونه است و چگونه باید آنها را بخوانید. سعی کنید متمرکز بمانید و بخش‌های خاصی را بهبود ببخشید، نه اینکه دیوانه‌وار به دنبال تقویت همه مهارت‌ها به صورت همزمان باشید.

 

شرکت در کلاس‌های زبان

با شرکت در کلاس‌های زبان، می‌توانید مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خوانداری و نوشتاری خود را بهبود ببخشید. قطعا کمک گرفتن از یک معلم خصوصی زبان، ظرف مدت کوتاهی، مهارت‌های زبانی شما را تقویت می‌کند. یک معلم خصوصی به سرعت همه نقاط ضعف شما را شناسایی می‌کند.

سپس کمکتان می‌کند تا راحت‌تر اشتباهات خود را اصلاح کنید. بنابراین یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود لول زبان، کمک گرفتن از کلاس زبان و معلم خصوصی است.

مشاهده اطلاعات بیشتر:

ویژگی‌های معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب و موفق

استادبانک چطور می‌تواند به بهبود زبان انگلیسی شما کمک کند؟

با کمک استادبانک شما می‌توانید ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن، یک معلم خصوصی زبان پیدا کنید. کلاس‌های خصوصی در استادبانک هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. استادبانک قدیمی‌ترین شبکه تدریس خصوصی در ایران است.

در سال 1400 بیش از 74 هزار دانش‌آموز در استادبانک ثبت نام کرده‌اند. تمامی اساتید استادبانک بعد از مصاحبه و تایید رزومه، وارد حوزه کاری‌شان می‌شوند. همچنین استادبانک همه اساتید خود را در همه حوزه‌های تدریس، رتبه‌بندی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت و بدون دغدغه یک معلم خصوصی انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید تمام سوالات خود را در این زمینه، از کارشناسان ما بپرسید. شماره تماس 02191005343 پاسخگوی شماست.