مقالات معلم خصوصی

کلاس هفتم چند معلم دارد؟

محمد مرادی نویسنده
1090 0
24 خرداد 1403
کلاس هفتم چند معلم دارد؟

پایه هفتم عبور از دوران کودکی به نوجوانی است. در پایه هفتم برای اولین بار است که دانش‌آموز با مباحث جدید آشنا می‌شود. در این مقطع باید به روش‌های جدید درس بخواند و به مرحله جدیدی از زندگی وارد شود. دانش‌آموز کلاس هفتمی در سنی است که تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتند و معلمان باید بتوانند با دانش‌آموزان به شیوه صحیح برخورد کنند. تعداد معلمان کلاس هفتم در گیجی دانش‌آموزان اثر دارد. تا قبل از این نیاز بود با یک معلم تمام کارهای خود را پیش ببرند، اما با ورود به مقطع هفتم باید در یک روز با چند معلم درس بخوانند.

دانستن این که کلاس هفتم چند معلم دارد، پس از ورود دانش‌آموز به این مقطع کمک می‌کند تا او خود را برای برخورد با چند روش تدریس و افرادی مختلف آماده کند. به این ترتیب با نگرانی و استرس کمتری تغییر مقطع را می‌پذیرد. در این مقاله قصد داریم به موضوع تعداد معلمان کلاس هفتم و نحوه تدریس آن‎ها بپردازیم. همچنین درس‌های جدید و مهم مانند تدریس خصوصی انگلیسی هفتم نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تعداد معلمان کلاس هفتم

در پایه هفتم برای هر درس یک معلم وجود دارد. در دوره ابتدایی تمام درس‌ها توسط یک معلم و یک معلم یار تدریس می‌شد. درس‌های کلاس هفتم در زیر لیست شده‌اند.

  • ریاضیات
  • علوم
  • ادبیات فارسی
  • زبان انگلیسی
  • تاریخ و جغرافیا
  • هنر
  • ورزش و فناوری اطلاعات

برخی از این درس‌ها مانند ریاضی و فارسی، هنر و ورزش در دوره اول متوسطه نیز به صورت سبک‌تر و ساده‌تر وجود داشتند. از طرف مقابل زبان انگلیسی و عربی جزو درس‌های تازه ای هستند که دانش‌آموزان باید آن‌ها را فرا بگیرند. در این مقطع دانش‌آموزان با مفاهیم عملی نیز بیشتر آشنا می‌شود و در درس فناوری اطلاعات باید روی پروژه‌های واقعی کار کنند.

آشنایی با روش های تدریس در هر درس

برای آن که دانش‌آموز بتواند هر درس را به خوبی یاد بگیرد و پایه تحصیلی قوی داشته باشد. باید با روش‌های تدریس هر درس و معلم آن آشنا شود. بهتر است مدارس پیش از شروع کلاس‌های تدریس جلسات آشنایی معلمان و دانش‌آموزان داشته باشند.

از طرف دیگر معلمان نیز باید دانش آموزان را کاملا بشناسند و با روحیات و تیپ‌های شخصیتی آن‌ها آشنا شوند. به این ترتیب طی یک تعامل سازنده تدریس و تفهیم اتفاق می‌افتد. هر معلم کلاس هفتم باید مهارت‌های نرم داشته باشد تا بتواند در برخورد با مسائل، کلاس را مدیریت کند، برنامه درسی را پیش ببرد و به اهداف تدریس خود برسد. وظایف معلمان پایه هفتم تدریس دروس در کنار همدلی و تقویت مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان است.

معلمان پایه هفتم ممکن است روش‌هایم متفاوتی برای تدریس داشته باشند. از روش‌ سخنرانی و متکلم‌وحده گرفته تا روش‌های سمعی و بصری و دیگر روش‌های آموزشی. البته ذکر این نکته نیز مهم است که در کشور ما اغلب تدریس به صورت فرد محور توسط معلم اجرا می‌شود. دیگر روش‌های تدریس در کلاس‌های خصوصی بیشتر دیده شده است.

تدریس درس ریاضی در کلاس هفتم

برخلاف پایه‌های پایین‌تر که تنها با یک یا دو معلم اداره می‌شوند. با ورود به پایه هفتم برای هر درس یک معلم متخصص در نظر گرفته می‌شود. تدریس معلم‌های کلاس هفتم برای ریاضیات باید بر پایه علم و تخصص باشد. ریاضی درسی است که در تمام مراحل تحصیل و مخصوصا کنکور اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل باید کاملا عمیق تدریس شود تا پایه دانش آموز تقویت شود.

تدریس درس ریاضی
تدریس ریاضی در کلاس هفتم

روش تدریس برای دانش‌آموزان پایه هفتم در درس ریاضی می‌تواند به کمک روش‌های مشارکتی نیز باشد. حل تمرین‌های جالب و چالش برانگیز، آموزش گروهی بین دانش‌آموزان و تدریس به شیوه‌های مدرن دانش‌آموز را به این درس علاقه مند می‌کند. این روش‌ها در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی هفتم بیشتر دیده می‌شوند.

علوم هفتم؛ تدریس با معلم متخصص

برای دانش‌آموزی که بخواهد در پایه نهم و تنها دو سال پس از ورود به متوسطه اول، رشته تجربی را انتخاب کند، تدریس درس علوم اهمیت دارد. معلم باید بتواند دانش‌آموز با آزمایش‌ها و داستان‌های جذاب به فراگیری درس علوم تشویق کند.

معلم خصوصی تدریس علوم هفتم در استادبانک به کمک روش‌های مدرن آموزشی و استفاده از فیلم‌ها و کتاب‌های کمک آموزشی به بهترین نحو ممکن علوم را به دانش‌آموز یاد می‌دهد.

عربی؛ درس تازه وارد در مقطع هفتم متوسطه

با ورود به کلاس هفتم، دانش‌آموز برای اولین بار با درس عربی روبرو می‌شود. درسی که اغلب دانش‌آموزان نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. به این ترتیب معلم عربی کلاس هفتم باید بیشترین تلاش خود را برای علاقه‌ مند کردن دانش‌آموز به عربی داشته باشد.

اگر دانش‌آموز نتواند سر کلاس متوجه درس عربی شود، می‌توانید برای او کلاس خصوصی عربی بگیرید. استادبانک بهترین اساتید درس عربی را دارد که هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری در منزل تدریس می‌کنند.

زبان انگلیسی؛ آشنای قدیمی یا اولین برخورد در کلاس هفتم

اغلب والدین امروزه فرزندان خود را از کودکی به کلاس زبان انگلیسی می‌فرستند. به همین دلیل دانش‌آموزان کلاس هفتمی با ورود این درس به برنامه درسی خود مشکل ندارند. بااین‌حال دانش‌آموزانی نیز هستند که برای اولین بار با انگلیسی در کلاس هفتم روبرو می‌شوند. معلم کلاس هفتم باید بتواند هم دانش‌آموزان صفر کیلومتر را راه بیاندازد و در این میان حواسش باشد که دانش‌آموزان دیگر بی‌حوصله نشوند.

استادبانک؛ مرجع کاملی از تمام معلمان کلاس هفتم

تعداد معلمان کلاس هفتم که اولین پایه از متوسطه اول است، با تعداد درس‌ها تغییر می‌کند. به عبارت دیگر هر درس معلم متخصص خود را دارد. حال اگر دانش‌آموز نتواند با کلاس‌های مدرسه ارتباط بگیرد، استادبانک این مسئله را حل می‌کند. اساتید مجرب و حرفه‌ای تدریس خصوص دروس کلاس هفتم در این پلتفرم آماده‌اند تا به کمک دانش‌آموزان بشتابند.

به کمک استادبانک هر کجای ایران که باشید معلم خصوصی خواهید داشت. این پلتفرم معلم‌های هر درس را به صورت جداگانه برای پایه هفتم دسته‌بندی کرده است. به این ترتیب تنها با چند کلیک می‌توانید معلم کلاس هفتم خصوصی فرزند خود را پیدا کنید.