مقالات معلم خصوصی

دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می‌برد؟

محمد مرادی نویسنده
53 0
14 خرداد 1403
دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می‌برد؟

آیلتس یک مدرک معتبر بین‌المللی زبان انگلیسی است که با داشتن آن به هرجای دنیا که بخواهید می‌روید، بدون آنکه نگران سطح زبان خود باشید. اگر قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید آیلتس بگیرید، جای تبریک گفتن دارد. چرا که بهترین مدرک را انتخاب کرده‌اید. در گرفتن مدرک آیلتس اگر برای مهاجرت عجله دارید، بحث زمان مطرح می‌شود. در واقع باید بدانید دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می‌برد؟

در این مقاله همراه ما باشید تا مدت زمان انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس را بررسی کنیم. با بررسی اهمیت زمانی گرفتن این مدرک معتبر، بهترین منبع آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی آزمون آیلتس نیز در انتهای این مقاله معرفی خواهد شد.

اهمیت زمان در گرفتن مدرک آیلتس

مدت زمان اخذ مدرک آیلتس به هدف و نیاز فرد برای شرکت در این آزمون بستگی دارد. سه عامل عمده اثرگذار مستقیم روی زمان انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس، در ادامه آمده است.

  • سطح زبان: منظور میزان تسلط فعلی زبان‌آموز روی زبان انگلیسی است. هرچه سطح زبان شما بالاتر باشد، مدت زمان اخذ مدرک آیلتس کمتر می‌شود. چرا که به آموزش کمتری نیاز خواهید داشت.
  • نمره مورد نیاز: اگر هدفتان کسب نمره‌های بالاتر باشد، باید زمان بیشتری را صرف درس خواندن و در نتیجه انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس کنید.
  • همت و تلاش: همه چیز بستگی به خود شما دارد. اگر می‌خواهید در مدت زمان کمتری به مدرک آیلتس برسید می‌توانید با کمک استادبانک و اختصاص زمان بیشتر برای مطالعه، زودتر به مدرک آیلتس خود برسید.

این سه عامل مشخص می‌کند که گرفتن مدرک آیلتس چقدر زمان می‌خواهد. گرفتن مدرک معتبری مانند آیلتس نیازمند کمی صبوری با خرج کردن کمی کوشش و تلاش است. با برترین معلم‌های خصوصی ایران در استادبانک زودتر به هدف خود برسید.

زمان برای آیلتس؛ آمادگی برای آزمون یا انتظار برای گرفتن مدرک

این که بخواهید برای آزمون آیلتس آماده شوید و بعد منتظر رسیدن مدرک خود باشید، با اینکه آزمون داده‌اید و منتظر دریافت مدرک خود هستید، دو مقوله جدا از هم است. برای آمادگی آزمون آیلتس همانطور که در بخش قبل گفته شد، همه چیز بستگی به خودتان دارد.

در جواب این سوال که دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می‌برد؟ اگر رسیدن جواب آزمون و نتیجه امتحان کتبی را می‌خواهید بدانید، تنها کافی است 13 روز صبر کنید. جواب آزمون کتبی آیلتس 13 روز پس از آن‌که آزمون دادید به دستتان می‌رسد.

آیلتس بالاتر؛ زمان بیشتر

هرچه هدف بلند پروازانه‌تر باشد، تلاش بیشتر و در نتیجه آن مدت زمان بیشتری برای گرفتن مدرک آیلتس می‌طلبد. ielts و زمان گرفتن مدرک آن ارتباط تنگاتنگی با نمره آزمون دارد. هرچه نمره دلخواه شما بالاتر باشد، باید بیشتر تلاش کنید، بیشتر درس بخوانید و بیشتر تمرین کنید. در استادبانک باتوجه‌به هدفی که برای خود می‌گذارید، برنامه درسی و آموزشی به شما داده می‌شود. به کمک این برنامه‌ها از بهترین اساتید قطعا هدف خود را تیک خواهید زد.

در 3 ماه آیلتس 6 بگیرید!

اگر در سطح b1 و b2 باشید؛ یعنی سطح متوسط زبان انگلیسی، در آزمون آیلتس نمره 4.5 تا 6.5 را می‌توانید بیاورید. برای رسیدن به این نمره کافی است سه ماه زمان بگذارید و روزی دو تا سه ساعت زبان انگلیسی تمرین کنید.

مدت زمان اخذ مدرک آیلتس در سطح گفته شده با این نمره نسب به نمرات بالاتر کوتاه‌تر است. اگر هدفتان کسب نمره متوسط رو به بالا است، با اندکی تلاش به هدف خود خواهید رسید.

برای آیلتس 8 به 9 ماه زمان نیاز دارید!

نمرات بالاتر آیلتس سطح بالایی از تسلط به زبان انگلیسی را طلب می‌کند. این نمرات مختص کسانی است که می‌خواهند در شرکت‌ها یا دانشگاه‌های بزرگ و برتر جهانی قبول شوند. به این ترتیب انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس در این حالت افزایش خواهد یافت.

افراد با سطح زبان پیشرفته در حد c1 و c2 می‌توانند برای رسیدن به این نمره تلاش کنند. با این سطح خوب از زبان هم حداقل به 9 ماه تمرین و تکرار نیاز است. این انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس در صورتی است که طی این مدت حداقل روزی 5 ساعت برای زبان خواندن زمان بگذارید.

مسیر کوتاه یا زمان کمتر؛ اخذ مدرک آیلتس سریع

اخذ مدرک آیلتس
اخذ سریع مدرک آیلتس

دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می‌برد؟ کمترین زمان برای گرفتن مدرک آیلتس 3 تا 6 ماه آن هم با سطح خوبی از زبان انگلیسی است. اگر زبان‌آموز سطح مبتدی یعنی Absolute Beginner هستید، باید بدانید مدت زمان اخذ مدرک آیلتس آن هم با نمره بالا در کمترین زمان نیاز به تلاش بسیار زیاد دارد.

اگر می‌خواهید در زمان کمتری مدرک آیلتس خود را دریافت کنید، از اساتید مجرب و حرفه‌ای زبان انگلیسی استفاده کنید. اساتیدی که خود کاملا به این زبان مسلط باشند و بتوانند شما را در این راه به بهترین روش همراهی کنند. در این صورت هم مسیر خود را کوتاه‌تر رکده‌اید و هم زمان کمتری را نسبت به خودآموز پیش رفتن طی خواهید کرد. در نهایت به این روش مدرک آیلتس خود را زودتر خواهید گرفت.

نکات اخذ مدرک آیلتس در کوتاه ترین زمان ممکن

مهمترین نکته در انتظار برای مدرک آیلتس در ایران تلاش، کوشش و کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای در این زمینه است. اول از همه سطح خود را تا جای ممکن بالا ببرید. سپس با کمک گرفتن از معلم‌های خصوصی حرفه‌ای و باتجربه برای آزمون آیلتس آماده شوید. فقط در این صورت می‌توانید در کمترین زمان ممکن بهترین نمره را بگیرید.

مدت زمانی که برای اخذ مدرک آیلتس نیاز دارید در گرو مدت تمرین و تکرارهای شما خواهد بود. موضوعی که با داشتن یک همراه و معلم کاربلد محقق خواهد شد. معلمی که بتواند از به‌روز‌ترین متد دنیا برای تدریس استفاده کند و از این طریق مدت زمان انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس را کوتاه کند.

با استادبانک مدرک آیلتس را سریع‎تر بگیرید

اگر قصد دارید برای مهاجرت اقدام کنید و اول می‌خواهید مدرک آیلتس خود را بگیرید. بهتر است سطح زبان خود را بسنجید. از آنجا که آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های سخت تلقی می‌شود، بهتر است از قبل در سطح مشخصی از CEFR باشید. این سطح مشخص می‌کند که برای گرفتن مدرک آیلتس چقدر باید تلاش کنید و چقدر باید صبور باشید.

بهترین راهکار برای کوتاه کرده مدت زمان انتظار برای گرفتن مدرک آیلتس کمک گرفتن از معلم زبان انگلیسی خصوصی است. معلمی باتجربه و ماهر که ابتدا سطح شما را بسنجد، هدف و نیاز شما را درک کند و باتوجه‌به تمام این موارد، برنامه‌ریزی درسی و آموزشی انجام دهد. برنامه‌ای که در کمترین زمان ممکن شما را به مدرک آیلتس با نمره دلخواه برساند.

استادبانک، بهترین و بزرگترین منبع اساتید برتر زبان انگلیسی از سراسر ایران است. اساتیدی با‌ سابقه و تجربه زیادی از تدریس در سطوح مختلف برای گرفتن مدرک آیلتس. معلم‌هایی که از بهترین و کامل‌ترین کتاب‌های آموزشی و منابع آزمون آیلتس استفاده می‌کنند. با استادبانک دیگر نگران مدت زمان اخذ مدرک آیلتس نخواهید بود.