معرفی دوره اخلاق حرفه ای تدریس خصوصی

آکادمی آموزش اساتید استادبانک

استادبانک به تازگی در جهت ارتقای "رفتار حرفه­ ای تدریس خصوصی" در بین اساتید خود، اقدام به راه اندازی بخشی به نام "آکادمی اساتید استادبانک" نموده است.

در ادامه سعی میکنیم تا معرفی کوتاهی از آکادمی و دوره رفتار حرفه ای تدریس خصوصی (98-99) به شما داشته باشیم.


منظور از رفتار حرفه ای در تدریس خصوصی چیست؟

"استاد دانش بالایی دارند اما دیگر تمایلی به ادامه کلاس ها ندارم"

هر کدام از ما در طول تحصیل ممکن است این تجربه مشترک را داشته ایم که استاد علی رغم دانش و سواد بسیار خوب، به دلیل رعایت نکردن برخی از موارد حساس و ظریف، موفق به اداره کلاس و ارتباط با شاگردان نشده است.

ما در استادبانک معتقدیم دانش و سطح علمی بالای اساتید افتخار این مجموعه است. اغلب اساتید در استادبانک فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر هستند. اساتیدی که زمان زیادی را صرف کسب دانش و تخصص در رشته مورد نظر خود کرده اند.

در عین حال تدریس هم یک حرفه تخصصی است و قطعا ظرافت ها و ریزه کاری های بسیاری در آن وجود دارد.

از اولین تماس تلفنی گرفته تا نحوه تکلیف دهی، ارتباط با والدین، نحوه ارتباط با دانش آموزان بسیار ضعیف، نکات مربوط به پایان جلسه، حفط تمرکز کلاس، فن بیان و .... همگی از المان های مهم رفتار حرفه ای در تدریس خصوصی است.


اولین دوره آنلاین اخلاق حرفه ای تدریس خصوصی در ایران!

جز معدود اساتیدی که به طور آکادمیک در رشته های دبیری تحصیل کرده اند، بسیاری از دبیران به طور تجربی با چالش های کلاس خصوصی آشنایی پیدا میکنند.

  • برای مثال نحوه ارتباط با شاگرد بایستی چگونه باشد؟
  • نحوه تعامل و گزارش دهی با اولیا شاگرد بایستی چطور باشد؟
  • در مکالمه اول با شاگرد به چه نکاتی دقت کنیم؟
  • و غیره

موارد عنوان شده در مجموع ما را به این نتیجه رساند که ایجاد یک محیط آموزش تعاملی در بین صدها استاد خصوصی استادبانک میتواند حجم ارزشمندی از تجربیات اساتید را یکجا گردهم آورد.


بنابراین:

  • مجموعه نکات مهم در محیط کلاس خصوصی را به صورت درسنامه های جدا از هم گردآوری کرده ایم. (برای مثال عنوان برخی از درسنامه ها: اولین تماس تلفنی – ارتباط با والدین – نکات جلسه اول – نکات تکلیف دهی و ...)
  • در تدوین این درسنامه ها منابع برتر لاتین و فارسی در خصوص تدریس خصوصی درنظر گرفته شده است.
  • هر درسنامه یک تمرین دارد و اساتید این فرصت را دارند که در قالب پاسخ به این تمرین ها در بحث مشارکت کنند.
  • استاد میتواند در موارد مورد بحث از مشارکت صدها نفر از اساتید استادبانک در هر درسنامه بهره مند شود.

با افتخار اعلام میکنیم که: تا این لحظه 430 معلم خصوصی از مجموع بیش از 2000 معلم استادبانک در این دوره مشارکت داشته اند و موفق به دریافت مدرک دوره اخلاق حرفه ای تدریس خصوصی شده اند.شما هم معلم خصوصی هستید؟

اگر هنوز جزو اساتید استادبانک نیستنید و قصد دارید به طور حرفه ای به کار تدریس بپردازید از طریق لینک زیر ثبت نام اولیه را در سایت استادبانک انجام دهید.جلسه همفکری با اساتید در خصوص محتوای دوره

021-54435-000 برای مشاوره و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

در دوران کرونا، آماده ارائه خدمات به شما هستیم

021-54435-000