دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان ۹۹

0 599

دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 برای گروه آزمایشی زبان های خارجی پس از اعلام نتایج اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.

سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 مدتی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری باز می شود و معمولا داوطلبان حدود یک هفته فرصت دارند با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، حداکثر 150 رشته از دانشگاه‌های روزانه، نویت دوم، پیام نور، مجازی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را انتخاب و در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند.

در این مقاله از مجله استادبانک علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان ، توضیح مختصری درباره قسمت‌های مختلف دفترچه انتخاب رشته که معمولا از دید داوطلبان و خانواده‌ها دور می ماند را توضیح داده‌ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان چه چیزهایی دارد؟

  • بخش اول شامل توضیحات روند انتخاب رشته و معرفی کارنامه
  • بخش دوم شامل لیست کدرشته محل‌های انتخاب رشته
  • بخش سوم شامل توضیحاتی درباره همه‌ی دانشگاه‌ها

می‌باشد. بخش اول این دفترچه به توضیح سیستم انتخاب رشته، قوانین اولیه و نکات مربوط به هرگروه آزمایشی به طورویژه می‌پردازد. سعی کنید که این بخش را حتما بخوانید تا در مراحل بعدی انتخاب رشته آگاهی بیشتری داشته باشید و انتخاب‌های غلطی انجام ندهید.

بخش دوم شامل چند لیست بلندبالاست که هرکدام کدرشته‌های مختلف همه‌ی دانشگاه‌ها را دارد. معمولا لیست اول مربوط به رشته‌های دانشگاهی با پذیرش روزانه است که بیشترین کدرشته محل‌ها را هم دارد. لیست‌های بعدی مربوط به دانشگاه پیام نور، فرهنگیان و غیره است که در دفترچه به تفکیک مشخص شده‌اند. در نوشتن کدرشته محل موردنظر خود حتما دقت کنید که فقط به رشته و شهر توجه نکنید و مثلا به جای دانشگاه دولتی دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید.

بخش سوم شامل توضیحاتی درباره وضعیت ثبت نام، خوابگاه‌ها و چنین مواردی از دانشگاه‌هاست. معمولا اطلاعات این لیست خیلی قابل اعتنا نیستند و برای دانستن دقیق وضعیت یک دانشگاه صحبت با یک دانشجوی آن دانشگاه خیلی بیشتر به شما کمک می‌کند.

 

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.