دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۹

0 193

می خواهید با روند انتخاب رشته و توضیحات مختلف آن آشنا شوید. درحال انتخاب رشته هستید اما نمی دانید که چگونه باید این کار را درست و دقیق انجام دهید. استادبانک برای شما امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 و دیگر رشته ها را به همراه توضیحات بخش های مختلف برای شما آماده کرده است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 99

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 99

بومی گزینی یعنی چه؟

همانطور که پیش ازاین درباره سهمیه مناطق صحبت کردیم لینک ظرفیت هر کدرشته محل به بخشهای زیادی تقسیم میشود. علاوه بر اختصاص ظرفیت به مناطق مختلف و دیگر سهمیه ها در گزینش دانشجوها در بسیاری از رشته ها (و نه همه رشته ها) درصدی هم به دانش اموزان بومی اختصاص داده میشود.

طبق توضیحات دفترچه انتخاب رشته کنکور 99  سازمان سنجش برای بومی گزینی کشور به چند منطقه و قطب و استان تقسیم میشود. هر رشته ای از این نظر نحوه گزینش خاص خود را دارد که می توانید در جدول کدرشته محل ها نحوه گزینش را هم در برابر هر کدرشته ببینید(که یا کشوری است یا قطبی و یا منطقه ای و یا استانی)

بر این اساس هرساله درصد قابل توجهی از هر کدرشته به صورت بومی جذب دانشجو خواهد داشت. برای مثال رشته \زشکی به صورت قطبی بومی گزینی میشود و اگر شما دانشگاهی را در منطقه خود در فرم انتخاب رشته بیاورید قاعدتا شانس بیشتری در قبولی آن نسبت به دانشگاهی که در قطب شما نیست خواهید داشت. همچون دیگر سهمیه ها اگر این ظرفیت توسط دانش اموزان بومی پر نشود به دیگر دانش اموزان اختصاص خواهد یافت.

در نهایت نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که دقت کنید که رشته انتخابی شما ازنظر بومی گزینی به چه صورت است و اگر دیدید این موضوع در شانس قبولی شما موثر است آنرا در فرم انتخاب رشته خود لحاظ کنید. اینکه چگونه باید لیست انتخاب رشته خود را تنظیم کنید را میتوانید در مقاله انتخاب رشته ریاضی ببینید.

طبیعی است که در رشته هایی که پذیرش کشوری دارند بومی بودن هیچ تاثیری در انتخاب آن رشته ندارد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.