تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی | شرایط قبولی در مدارس نمونه دولتی

44 47,004

تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی برای دانش آموزان چقدر است؟ این سوال ذهن خیلی از دانش‌آموزان و اولیا را درگیر کرده است. خیلی از دانش‌آموزانی که می‌خواهند در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنند در مورد شرایط قبولی و کسب تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی با سوالات زیادی رو به رو می‌شوند. در این مطلب از مجله استادبانک بررسی می‌کنیم چه ترازی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی ششم و نهم نیاز است.

روش محاسبه تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی

روش محاسبه نمره خام

نمره خام به صورت درصد بیان می‌شود. در آزمون ورودی نمونه دولتی برای پاسخ‌های اشتباه نمره منفی در نظر گرفته می‌شود. کمترین نمره خام 33/33- درصد بوده و برای دانش‌آموزی است که به تمام سوالات پاسخ اشتباه داده باشد.

بیشترین نمره 100 درصد است و برای دانش‌آموزی است که به تمام سوالات پاسخ درست داده باشد.

نمرات دیگر دانش آموزان براساس درصد بین این دو نمره قرار می گیرد. البته این نکته را فراموش نکنید که خیلی از دانش‌آموزان و خانواده آنها فقط به نمره خام توجه می‌کنند در حالی که نمره تراز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فرمول محاسبه نمره خام : {(تعداد سوالات نادرست) _ ( تعداد سوالات درست * 3) * 100 تقسیم بر تعداد کل سوالات * 3}

 نحوه محاسبه نمره تراز یا نمره آزمون نمونه دولتی
نمره تراز آزمون نمونه دولتی یا امتیاز آزمون نمونه دولتی بین صفر و بیست هزار می‌باشد و نمره منفی در تراز وجود ندارد. تراز یا امتیاز با توجه به نمره تمامی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون و با استفاده از فرمول‌های خاص به دست می‌آید. یعنی محاسبه تراز برای یک دانش آموز باید با توجه به اطلاعات سایر دانش آموزان انجام بگیرد.
آنچه که در رتبه دانش‌آموزان تاثیرگذار است تراز یا امتیاز می باشد.

فرمول محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی پایه ششم و نهم

دانش‌آموزان گرامی توجه داشته باشید که 510 و 600 عدد اصلی است که با تعداد سوال‌های حذفی تغییر می‌کند. بنابراین باید تا کلید نهایی و مشخص شدن تعداد سوالات حذف شده صبر کنید تا عدد اصلی مشخص شود که بتوانید امتیازتان را محاسبه کنید.

فرمول محاسبه تراز پایه ششم

نمره خام درس : (ضریب درس * {تعداد پاسخ های غلط – (3 * تعداد پاسخ های صحیح درس)}

نمره خام کل : مجموع نمرات خام هر درس
امتیاز آزمون : { نمره خام کل * 20000 } تقسیم بر 510

فرمول محاسبه تراز پایه نهم

نمره خام درس : (ضریب درس * {تعداد پاسخ های غلط – (3 * تعداد پاسخ های صحیح درس)} نمره خام کل :مجموع نمرات خام هر درس
امتیاز آزمون : {نمره خام کل * 10000} تقسیم بر 600
امتیاز معدل: {معدل کل * 10000}تقسیم بر 20
امتیاز معدل + امتیاز آزمون = امتیاز کل داوطلب

 

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

44 نظرات
 1. بنده خدا هستم… می گوید

  سلام .
  ببخشید چرا همه می‌خواهند مدارس نمونه و تیزهوشان و …قبول بشن اشتباه نکنید مدرسه نمونه قبول شدن به منظله قبولی کنکور و دانشگاه نیست هر ساله عده ی زیادی از همین مدارس دولتی بهترین رشته هارو قبول میشن .
  من خودم معدل هفتم و هشتم و نهم بیست بوده و هیچ علاقه هم به قبول شدن تو مدارس نمونه و تیزهوشان و …ندارم.
  اینا فقط بهونه است اگر همه چیز بستگی به دانش آموز و قوی بودن پایه داره.
  اگر قرار بود مدرسه کسی رو به جایی برسونه الان باید همه قبول شدگان کنکور سمپادی بودن چرا چون مدرسه شون از همه بهتره خب همون‌طور که میبینم اینطور نیست .خود همون هایی که کنکورقبول شدن گفتن مدرسه برای شما معجزه نمیکنه.همون مثل همیشه معلم درس میده میره.
  پس به اسم مد سه جایی نروید.
  همه خودشون رو میکشن
  که وای من اگه فلان مدرسه قبول نشم بدبخت میشم و …اصلا اینطور نیست دوست عزیز.این انواع مدارس به علت ناتوانی آموزش پرورش کشور به وجود اومده یه عده بیسواد شدن مسولین آموزش و پرورش اگه آموزش از همون اولش خوب باشه دیگه نیازی نیست انواع مدارس و این بی عدالتی رو داشته باشیم.بعد اسم کشور رو هم گذاشن اسلامی.
  پس بدونید که مدرسه قرار نیست ما رو بسازه ما باید خودمون رو بسازیم.
  اون بنده خدایی که یکسال نه شب میگه نه روز میگه زحمت می‌کشه درس میخونه و میشه رتبه برتر سریع میان میگن نه مدرسه خوب بوده اینطوری بوده اینطوری بوده.
  هیچوقت کسی نمیگه آقا این بنده خدا یکسال از خوابش و خوراکش زده شده رتبه نه بخاطر مدرسه..
  من خودم الان نهم. هستم به بهترین نحو هم درس رو میخونم و به این مدارس نمونه و ….هیچ پول مفدی هم نمیدم به جای سرمایه گذاری روی مدرسه رو خودم سرمایه گذاری میکنم.تمام

  1. یه بدبخت می گوید

   آره فقط اون مدارس خاص مسخره تر کار میکنن برا کنکور