قیمت تدریس خصوصی

قیمت تدریس خصوصی پیانو استادبانک در سال 1403 چقدر است؟

استادبانک نویسنده
2026 0
18 خرداد 1403

پیانو یکی از سازهای صفحه کلید‌دار بوده که مشهورترین این دسته از سازها نیز است. صدای دلنواز پیانو بر اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی آن‌ در داخل باکس چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها براثر فشردن کلاویه‌ها به حرکت در می‌آیند. پیانو جزو سازهایی بوده که بالاترین دامنه صوتی را به خود اختصاص داده است. این ساز برای اولین در کشور ایتالیا اختراع شد. پیانو یکی از سازهای معروف و در عین حال تجملاتی دنیا محسوب می‌شود. اما با وجود گران بودن ساز، خیلی از مردم علاقه داشته تا آن را یاد بگیرند.

پیانو سازی نیست که بخواهید برای سرگرمی به سراغ آن بروید. هزینه بالای خرید ساز پیانو در کنار سختی یادگیری آن را نمی‌توان به چشم یک سرگرمی در اوقات فراغت دید. پیانو نسبت به سازهای دیگر بسیار گرانتر است. پیانو دیجیتال نسبت به نسخه آکوستیک ارزان‌تر است، اما باز هم این ساز یک ساز تجملاتی و خاص محسوب می‌شود.

هزینه کلاس پیانو به عوامل مختلف بستگی دارد. عواملی که شاید در نگاه اول به ظاهر ساده برسند، اما در طولانی مدت و گذر زمان اثر خود را نشان می‌دهند. شما می‌توانید در یک آموزشگاه سطح متوسط با هزینه روزانه کم شروع کنید و در نهایت بعد یک سال تنها چند آهنگ ساده بنوازید.

با ثبت‌نام در کلاس‌های با کیفیت ممکن است هزینه کلاس پیانوی شما زیاد شود، اما در دراز مدت و با دیدن نتیجه متوجه به صرفه بودن آن می‌شود. درست است که کلاس‌های گرانقیمت‌تر الزما به معنای برتر بودن آموزش نخواهد بود، اما در بخش بعد و با بررسی عوامل موثر بر قیمت این کلاس متوجه خواهید شد که چرا شهریه کلاس‌های پیانو نسبت به سازهای دیگر بسیار بیشتر است.

روش‌های مختلفی هم برای یادگیری این ساز وجود دارد. از رفتن به کلاس‌های موسیقی تا گرفتن معلم خصوصی پیانو، می‌تواند از راه‌‌های یادگیری این ساز باشد. اما کلاس‌ معلم خصوصی پیانو یکی از روش‌های زودبازده و با تمرکزی است که هنرجو می‌تواند آن را دنبال کند. معلم خصوصی فردی است که می‌تواند تمام نکات مهم و جزئیات استفاده از این ساز را ظرف مدت کوتاهی به هنرجو یاد دهد. بعد از انتشار مقاله قیمت تدریس خصوصی سه تار و به درخواست شما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین اساتید  تدریس خصوصی پیانو و هزینه تدریس آن‌ها آشنا کنیم.

عوامل موثر بر قیمت کلاس پیانو

مهمترین عامل اثرگذار روی هزینه کلاس پیانو، تخصص و مهارت استاد است. استادی که خودش در پیانو زدن مهارت بالایی دارد و علاوه بر آن دوره‌های تدریس پیانو را نیز گذرانده است. این موضوع را کسانی می‌فهمند که پس از یکی دو جلسه کلاس با استاد غیرحرفه‌ای، از خیر  نواختن پیانو گذشته‌اند.

دومین عامل مهم روی شهریه کلاس پیانو، استعداد و سطح هنرجو است. همه استادان موسیقی در جلسه اول یک تست برای سنجش هوش موسیقی هنرجو می‌گیرند. به این ترتیب تعداد جلسات و میزان تمرینی که فرد نیاز دارد مشخص می‌شود. هرچه تعداد جلسات بیشتری برای آموزش نیاز باشد، هزینه کلاس پیانو بالاتر خواهد رفت.

سومین عامل خود ساز پیانو است. اگر بخواهید با پیانو آکوستیک تمرین کنید، هزینه کلاس پیانو بیشتر از تمرین با پیانو دیجیتال یا کیبورد خواهد بود. به دلیل این‌که استاد باید کوک بودن یا نبودن ساز را نیز آموزش دهد تا هنرجو فرق صدای کوک با ناکوک را از هم تشخیص دهد.

در نهایت سن هنرجو نیز روی هزینه کلاس پیانو تاثیر دارد. به کارگیری متدهای مختلف آموزش برای گروه‌های سنی مختلف دلیل این تغییر قیمت‌ها خواهد بود. آموزش به کودکان نیازمند صبر و حوصله و روش‌های آموزشی ساده‌تر نسبت به بزرگسالان است.

عوامل متعددی در هزینه کلاس پیانو موثرند؛ برای مثال:

مهارت و تخصص استاد

مهمترین عامل اثرگذار روی هزینه کلاس پیانو، تخصص و مهارت استاد است. استادی که خودش در پیانو زدن مهارت بالایی دارد و علاوه‌بر آن دوره‌های تدریس پیانو را نیز گذرانده است. این موضوع را کسانی می‌فهمند که پس از یکی دو جلسه کلاس با استاد غیرحرفه‌ای، از خیر نواختن پیانو گذشته‌اند.

تعداد جلسات کلاس پیانو

دومین عامل مهم روی شهریه کلاس پیانو، استعداد و سطح هنرجو است. همه استادان موسیقی در جلسه اول یک تست برای سنجش هوش موسیقی هنرجو می‌گیرند. به این ترتیب تعداد جلسات و میزان تمرینی که فرد نیاز دارد مشخص می‌شود. هرچه تعداد جلسات بیشتری برای آموزش نیاز باشد، هزینه کلاس پیانو بالاتر خواهد رفت.

خرید پیانو

سومین عامل خود ساز پیانو است. اگر بخواهید با پیانو آکوستیک تمرین کنید، هزینه کلاس پیانو بیشتر از تمرین با پیانو دیجیتال یا کیبورد خواهد بود. به دلیل این‌که استاد باید کوک بودن یا نبودن ساز را نیز آموزش دهد تا هنرجو فرق صدای کوک با ناکوک را از هم تشخیص دهد.

سن هنرجو

در نهایت سن هنرجو نیز روی هزینه کلاس پیانو تاثیر دارد. به کارگیری متدهای مختلف آموزش برای گروه‌های سنی مختلف دلیل این تغییر قیمت‌ها خواهد بود. آموزش به کودکان نیازمند صبر و حوصله و روش‌های آموزشی ساده‌تر نسبت به بزرگسالان است.

مزایای شرکت در کلاس پیانو

 • ارتقای مهارت های موسیقی: شرکت در کلاس پیانو به شما کمک می‌کند تا مهارت های موسیقی خود را ارتقا دهید و به اجرای بهتری در سالن‌های برسید.
 • افزایش تمرکز و تمرین: تمرین و تمرکز بر روی نت‌ها و ریتم های موسیقی در کلاس پیانو به شما کمک می‌کند بر روی توانایی های خود و مهارت‌های فردی بیشتر کار کنید.
 • بهبود حافظه و تسلط بر مهارت های جدید: فرایند یادگیری و تمرین پیانو به شما کمک می‌کند تا حافظه خود را تقویت کنید و مهارت های جدیدی را یاد بگیرید.
 • تجربه هنری و خلاقیت: پیانو زبانی هنری است که به شما اجازه می‌دهد خلاقیت و احساسات خود را از طریق موسیقی بیان کنید.
 • ایجاد ارتباط با دیگران: شرکت در کلاس پیانو به شما فرصت می‌دهد تا با دیگرانی که علاقه مند به موسیقی هستند، ارتباط برقرار کنید و تجربیات خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

قیمت تدریس خصوصی پیانو استادبانک

قیمت تدریس خصوصی آنلاین پیانو استادبانک

قیمت تدریس خصوصی آنلاین پیانو در سال 1402 از 70 هزار تومان آغاز شده و به قیمت‌های بالاتر نیز می‌رسد.

قیمت تدریس خصوصی حضوری پیانو استادبانک

قیمت تدریس خصوصی حضوری پیانو در سال 1402 از 80 هزار تومان آغاز شده و به قیمت‌های بالاتر نیز می‌رسد.

ارزان‌ترین استاد پیانو در استادبانک

وصال نعیمی، ارزان‌ترین استاد پیانو در استادبانک است. رزومه این استاد شامل این موارد است:

 • افتخار تحصیلی: سرپرستی گروه پژواک در سال 1390
 • سابقه 25 سال تجربه و فعالیت در حوزه موسیقی
 • سابقه 14 سال تدریس موسیقی به صورت خصوصی و گروهی
 • اجرای کنسرت آنلاین برای کشور هندوستان برای فستیوال ” بازسازی راه ابریشم “

برای مشاهده پروفایل استاد وصال نعیمی می‌توانید روی نام استاد در همین باکس کلیک نمایید

استاد عرفان عزیزی

عرفان عزیزی، ارزان‌ترین استاد پیانو در استادبانک است. رزومه این استاد شامل این موارد است:

 • کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر تهران
 • سابقه 8 سال تدریس در آموزشگاه‌ های موسیقی تهران و کرج
 • بیش از شش ماه همکاری با مجموعه استادبانک
 • رتبه‌ی 10 در کنکور کارشناسی ارشد موسیقی

برای مشاهده پروفایل استاد عرفان عزیزی می‌توانید روی نام استاد در همین باکس کلیک نمایید

استاد محمدجواد علی بیگی

محمدجواد علی بیگی، ارزان‌ترین استاد پیانو در استادبانک است. رزومه این استاد شامل این موارد است:

 • دانشجوی کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر تهران
 • سابقه 3 سال تدریس دروس موسیقی در موسسات و خصوصی
 • تدریس در آموزشگاه های تهران و کرج
 • تدریس برای هنرجویان کنکور موسیقی

برای مشاهده پروفایل استاد محمدجواد علی بیگیمی‌توانید روی نام استاد در همین باکس کلیک نمایید

تعیین قیمت تدریس خصوصی پیانو با سیستم ارزیابی اساتید استادبانک

تعیین قیمت تدریس خصوصی پیانو در استادبانک با سیستم ارزیابی اساتید انجام می‌شود. کارشناسان استادبانک برای سنجش معلمان از معیارهای متعددی استفاده می‌کنند تا همه‌ اساتید از جبنه‌های مختلف آموزشی و سطح علمی مورد بررسی قرار بگیرند. لیست زیر به خوبی حساسیت و دقت این روش را نشان می‌دهد:

 1. میزان تحصیلات و رزومه تحصیلی (رتبه کنکور، معدل و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده)
 2. سابقه تدریس (مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز علمی و کلاس‌های خصوصی)
 3. شیوه‌های تدریس (آشنایی با شیوه‌های مدرن و تنوع در نوع تدریس)
 4. نحوه‌ی برقراری ارتباط با دانش‌آموز (به خصوصی شاگرد کم سن)
 5. میزان علاقه و انگیزه معلم خصوصی وردپرس
 6. نوشتن مقالات، کتاب و جزوات آموزشی در بازار نشر و فضای آموزشی کشور
 7. عملکرد دانش‌آموزان پیشین معلم وردپرس
 8. میزان رضایت و نظرات مثبت شاگردان
 9. افتخارات علمی و آموزشی معلم

معلمان بعد از مراحل ارزیابی، بین یک تا پنج ستاره و در بالاترین سطح لقب VIP (بهترین اسایتد استادبانک) را دریافت می‌کنند که ملاک اصلی تعیین قیمت تدریس خصوصی پیانو است. این شیوه‌ی نرخ‌گذاری باعث می‌شود تا کاربران سایت استادبانک، طیف وسیعی از برترین معلمان را با متنوع‌ترین قیمت‌ها در دسترس داشته باشند.

تعداد ستاره‌ها در هزینه تدریس خصوصی پیانو استادبانک چه تاثیری دارد؟

هرچه مدرس گیتار توانایی و صلاحیت بیشتر در تدریس داشته باشد و همچنین سوابق آموزش بیشتری در آموزشگاه‌های موسیقی داشته باشد، هزینه جلسات تدریس خصوصی او بیشتر است. در استادبانک میزان توانایی و کیفیت رزومه تدریس استاد، از طریق ستاره و امتیاز او نمایش داده می‌شود. به طور کلی ستاره اساتید با توجه به توضیحات زیر نمایش داده می‌شود:

اساتید یک تا دو ستاره:

این دسته از اساتید، توانایی تدریس خوبی دارند، ولی به دلیل تجربه کم یا تازه‌کار بودن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. داشتن انگیزه و آشنایی با شیوه‌های مدرن تدریس از بهترین ویژگی‌های معلمان یک و دو ستاره است.

اساتید سه تا چهار ستاره:

اساتید سه تا چهار ستاره جزو اساتید خوب استادبانک هستند که تجربه تدریس‌شان در آموزشگاه‌ها و مراکز بالا است. این اساتید، شاگردان تقریبا زیادی دارند و به همین دلیل تجربه خوبی به دست آورده‌اند. کیفیت تدریس، تجربه و آشنایی با روحیات دانش‌آموزان مختلف از ویژگی‌های معلمان سه و چهار ستاره است.

اساتید پنج ستاره:

اساتید پنج ستاره استادبانک، مدرسین حرفه‌ای در تدریس هستند که توانایی بالایی در انتقال مفاهیم و مباحث به شاگرد دارند. معمولاً معلمان آموزش و پرورش و رسمی جزو این دسته از اساتید هستند. بسیاری از این اساتید فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های برتر کشور هستند و از نظر آموزش و برقراری ارتباط با محصلین مهارت ویژه‌ای دارند.

اساتید vip:

این معلمان از نوابع تدریس خصوصی و آموزش شناخته می‌شوند. موفقیت‌های علمی این معلمان بسیار متنوع و درخشان است و بیشتر آن‌ها از رتبه‌های تک رقمی کنکور سال‌ها قبل و سایر المپیادهای علمی هستند. ویژگی بارز این معلمان، داشتن مهارت بالا در تدریس خصوصی پیانو و  پرورش دانش‌آموزان موفق است. اساتید وی‌آی‌پی، بالاترین سطح قیمت تدریس خصوصی پیانو را دارند.

قیمت کلاس خصوصی حضوری و آنلاین پیانو با هم متفاوت است؟

تعرفه تدریس خصوصی پیانو به دو صورت آنلاین و تدریس خصوصی موسیقی در منزل برگزار می‌شود. قیمت کلاس پیانو خصوصی آنلاین از قیمت کلاس تدریس خصوصی پیانو در منزل کمتر است. علت بالا بودن کلاس تدریس خصوصی حضوری به این دلیل است که استاد بخشی از زمان خود را صرف رفت و آمد به منزل شاگرد می‌کند. اما قیمت کلاس پیانو خصوصی آنلاین چون محدودیتی از لحاظ مکانی و زمانی ندارد، هزینه کمتری دارد. به طور کل حدود ۱۵ درصد هزینه کلاس خصوصی پیانو آنلاین کمتر از هزینه کلاس خصوصی در منزل است.

قیمت کلاس پیانو چقدر است؟

قیمت کلاس پیانو را نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند:

 • استاد دوره آموزشی
 • سطح و مهارت شما در این زمینه
 • مهارت، تخصص و سابقه استاد
 • موقعیت آموزشگاه
 • خصوصی یا غیر خصوصی بودن آموزش
 • آموزش آنلاین یا مجازی

علی رغم همه این موارد قیمت کلاس پیانو در سال 1403 از 600 هزار تومان شروع می‌شود و حتی از 1 میلیون تومان نیز بالاتر می‌رود.

بهترین معلم با مناسب‌ترین شهریه کلاس خصوصی پیانو در استادبانک

کیفیت تدریس پیانو در استادبانک توسط تیم داوری و همچنین توسط دانش‌آموزان بعد از هر کلاس تایید می‌شود. این اساتید از شهرهای مختلف با استادبانک همکاری دارند. در صورتی که به دنبال معلم خوب برای تدریس پیانو هستید، می‌توانید از طریق استادبانک برای هماهنگی کلاس آموزش پیانو اقدام کنید. مواردی که باید حین انتخاب بهترین معلم پیانو، آگاه باشید:

 1. اطمینان حاصل کنید که زمان تدریس معلم با برنامه شما مطابقت دارد.
 2. از سابقه تدریس خصوصی معلم در مقاطع مختلف آموزشی با سطح دانش و نیازهای مختلف جویا شوید.
 3. تخصص معلم در زمینه‌های خاص پیانو را بررسی کنید.
 4. دانش و تسلط معلم بر مفاهیم پایه تا پیشرفته پیانو را ارزیابی کنید.
 5. از معلم در مورد روش تدریس و ابزارهای آموزشی که استفاده می‌کند، سوال کنید.
 6. مطمئن شوید که روش تدریس معلم با سبک یادگیری شما مطابقت دارد (با دیدن فیلم‌های آموزشی معلم).
 7. معلمی را انتخاب کنید که بتواند مفاهیم را به طور واضح، مختصر و جذاب به شما منتقل کند.

در لیست زیر معلمانی که با بهترین قیمت پیانو برای تدریس در استادبانک مشغولند، قابل مشاهده است. با انتخاب از لیست بهترین معلم‌های خصوصی یا حضوری پیانو، مهارت خود را در این درس بالا برده و موفقیت را از آن خود کنید. لیست بهترین استاد پیانون عبارتند از:

 • محمدجواد علی بیگی
 • وصال نعیمی
 • فریناز لوافان
 • بابک عباس نژاد

کیفیت اساتید استادبانک با توجه به قیمت تدریس خصوصی پیانو

خوب است بدانید که تیم استادبانک ابتدا به داوری و ارزیابی کیفیت اساتید می‌پردازد. یعنی تیم داوری نمونه‌های تدریس هر استاد را بررسی می‌کند. در صورت رضایت از شیوه تدریس، استاد مجوز فعالیت در استادبانک را دریافت می‌کند.

در ادامه تیم پشتیبانی استادبانک پس از هر جلسه، عملکرد استاد را بر اساس رضایت شاگرد بررسی میکند.

در نتیجه قیمت هر جلسه تدریس اساتید پیانو براساس ستاره آن‌ها در سامانه استادبانک تعیین می‌شود. ستاره اساتید به معنای سابقه تدریس آن‌ها در استادبانک است. بنابراین تمامی اساتید از نظر کیفیت تدریس مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

البته اساتیدی هم که هزینه کلاس درس آن‌ها نسبت به سایر اساتید پایین‌تر است کیفیت تدریس مطلوبی دارند. علت اختلاف هزینه به دلیل سابقه کاری کمتر این دسته از اساتید است.

قبل از انتخاب و پرداخت هزینه تدریس خصوصی پیانو، رزومه معلم را بررسی کنید

در فرایند انتخاب معلم خصوصی پیانو، توجه به نکات متعددی ضروری است. استادبانک این نکات را در این فرآیند به شکلی ساده در اختیار دانش‌آموزان و والدین قرار می‌دهد. پیش از هر چیز در این فرایند، سوابق تدریس و نظرات والدین و دانش‌آموزان برای تک تک معلم‌‌ها قابل دسترسی است.

در استادبانک هنگام انتخاب کلاس پیانو، لیستی از اساتید با ستاره‌ها و قیمت‌های متفاوت برای شما نمایش داده می‌شود، در پروفایل اساتید مواردی هست که به شما برای شناختن بیشتر استاد کمک می کند.

 • تعداد ستاره‌ها
 • منطقه‌ی جغرافیایی استاد برای تدریس خصوصی (در تهران مناطق مشخص می‌شوند)
 • تعداد شاگردان فعال
 • تعداد جلسات موفق
 • امتیازی که دانش آموزان از 5 به استاد داده‌اند
 • نظرات دانش‌آموزان و والدی
 • ویدئو نمونه تدریس استاد
 • رزومه و مدرک تحصیلی
 • افتخارات و سوابق تدریس

مدرک دوره اخلاق حرفه ای که توسط آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره به اساتید تعلق می‌گیرد.

استادبانک تمامی مدارک و سوابق معلم‌ها را صحت سنجی می‌کند و در صورت تأیید، علامت تیک سبزی در کنار سوابق آن‌ها قرار می‌گیرد.

بهترین معلم با مناسب‌ترین شهریه کلاس خصوصی پیانو در استادبانک

در این مقاله با جزئیات شیوه‌ تعیین قیمت تدریس خصوصی پیانو در استادبانک آشنا شدید. معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضور، آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌های پیانو برای علاقمندان در سراسر کشور هستند. همان‌طور که در این مطلب خواندید، تنوع تعرفه تدریس خصوصی پیانو در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم خصوصی پیانو باکیفیت بهره ببرید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی پیانو نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

روش کاهش هزینه شهریه کلاس پیانو

در اینجا چند نکته برای صرفه جویی در شهریه کلاس های پیانو ذکر شده است:

 • در کلاس های گروهی شرکت کنید: کلاس های گروهی به مراتب ارزان‌تر از کلاس های خصوصی هستند.
 • به دنبال اساتید جدید باشید: اساتید جدید شهریه کمتری نسبت به اساتید با تجربه‌تر دریافت کنند.
 • در دوره های تخفیف دار شرکت کنید: بسیاری از آموزشگاه های موسیقی در طول سال دوره های تخفیف دار ارائه می دهند.
 • از منابع آنلاین رایگان استفاده کنید: منابع آنلاین رایگان زیادی مانند ویدیوهای آموزشی و کتاب های الکترونیکی وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری پیانو کمک کند.

سخن آخر

در این مطلب با جزئیات شیوه‌ تعیین قیمت تدریس خصوصی پیانو و شهریه کلاس پیانو به صورت حضوری و آنلاین پرداخته شد. در استادبانک آشنا شدید. معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضور، آماده‌ برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌های پیانو برای علاقمندان در سراسر کشور هستند. همان‌طور که در این مطلب خواندید، تنوع تعرفه تدریس خصوصی پیانو در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم خصوصی پیانو باکیفیت بهره ببرید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی پیانو نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

سوالات متداول در مورد قیمت کلاس پیانو

 1. شهریه کلاس پیانو خصوصی به صورت حضوری چقدر است؟
  در سال 1403 قیمت آموزش کلاس پیانو خصوصی به صورت حضوری از 70 هزار تومان شروع می‌شود.
 2. شهریه کلاس پیانو خصوصی به صورت آنلاین چقدر است؟
  در سال 1403 قیمت آموزش کلاس پیانو خصوصی به صورت مجازی (آنلاین) از 80 هزار تومان شروع می‌شود.
 3. قیمت کلاس پیانو چقدر است؟
  شهریه یا قیمت کلاس‌های پیانو در سال 1403 با توجه به عوامل موثر در هزینه، بین 600 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است.