تعرفه تدریس خصوصی دروس مختلف در شهرهای مختلف ایران

0 722

اگر استاد و مدرس هستید، قبل از شروع تدریس خصوصی باید اطلاعاتی درمورد درآمد کلاس خصوصی و تعرفه تدریس خصوصی درس اختصاصی خود را داشته باشید. در این نوشته از استادبانک به طور کامل درباره تعرفه تدریس خصوصی در درس‌ها و شهرهای مختلف صحبت خواهیم کرد.

تعرفه تدریس خصوصی چطور محاسبه می‌شود؟

بنابر آمار رسمی هیچ نرخ مصوبی برای تعرفه کلاس خصوصی در ایران وجود ندارد و عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا این نرخ مشخص شود. بیایید با هم برخی از پارامترهای تاثیرگذار در مشخص شدن نرخ تدریس خصوصی را مرور کنیم:

1 – درسی که مدرس تدریس می‌کند

حتما اطلاع دارید که دروس مختلف تعرفه های مختلفی هم دارند. این موضوع به خاطر بی‌اهمیت یا کم‌اهمیت بودن یک درس نیست، بلکه به خاطر پیچیدگی‌هایی است که ممکن است دروس مختلف نسبت به هم داشته باشند. برای مثال نرخ تدریس خصوصی ریاضی کنکور با نرخ تدریس خصوصی دین و زندگی زمین تا آسمان تفاوت دارد. دروسی که معمولا قیمت تدریس خصوصی بالاتری می‌طلبند:

2 – شهری که تدریس خصوصی در آنجا انجام می‌شود

شهرها تاثیر زیادی روی نرخ نهایی کلاس خصوصی دارند. مثلا یک دبیر در روستایی دورافتاده با امکانات کم، درآمد بسیار کمتری از دبیر مشابه در منطقه 1 و 2 تهران دریافت می‌کند. در صورتی که ممکن است درس تدریس شده و سطح توانایی آنها هم ‌اندازه باشد. در کلان‌شهرهایی مثل تهران و کرج، مشهد، شیراز و اصفهان درآمد کلاس خصوصی بیشتر از شهرهای کوچک است.

3 – سابقه و تجربه مدرس

هر چقدر مدرس باتجربه‌تر و مسلط‌تر باشد، عدد دریافتی او هم بالاتر می‌رود. این موضوع بر کسی پوشیده نیست. شاید یک دبیر بی‌تجربه به کمک آشناها و واسطه‌هایی که اطرافش وجود دارند، بتواند کلاس‌های خصوصی زیادی برگزار کند. اما این داستان ادامه‌دار نخواهد شد. شرط موفقیت در کلاس‌های خصوصی تدریسِ اصولی و استاندارد است. درآمد کلاس خصوصی برای دبیر قدیمی و باتجربه بالاتر از سایر دبیران است.

4 – شهرت مدرس

متاسفانه بعضی از اساتید، نونِ شهرت خودشان را می‌خورند و از لحاظ سطح علمی پایین‌تر از بعضی اساتید هستند. یا هم سطح سایر همکاران خودشان هستند اما به خاطر شهرتی که به واسطه تبلیغات صدا و سیما، تبلیغات در سایت‌های اینترنتی و غیره برایشان به وجود آمده، نرخ های نجومی و گاهی بسیار عجیب و غریب پیشنهاد می‌کنند.

تعرفه تدریس خصوصی در تهران

هزاران مدرس در تهران مشغول برگزاری کلاس‌های خصوصی هستند و اعداد و ارقام مختلفی هم بین آنها و دانش‌آموز رد و بدل می‌شود. معمولا اعدادی که در تهران مطرح می‌شوند کمی بیشتر از عرفِ کشور است.

توجه داشته باشید که تعرفه کلاس خصوصی در مناطق 22 گانه تهران با هم متقاوت است. معمولا تعرفه های پیشنهادی در مناطق 1 تا 5 بالاتر از سایر مناطق تهران است.

راه حل استادبانک برای ارائه نرخ عادلانه در تدریس خصوصی

استادبانک با ایجاد سیستم امتیازدهی به اساتید هم کیفیت آنها را رصد می‌کند، هم تعرفه را به شکل منصفانه و یکپارچه تعیین می‌کند. سیستم امتیازدهی استادبانک به شکل زیر است:

  • 1 ستاره
  • 2 ستاره
  • 3 ستاره
  • 4 ستاره
  • 5 ستاره
  • VIP یا ویژه

تعرفه کلاس خصوصی در کرج

بهترین راهِ فهمیدن تعرفه کلاس خصوصی در کرج بررسی صفحه این شهر در سایت استادبانک است. در این صفحه اساتید مختلف دروسی مثل زبان انگلیسی، آمار، شیمی، فیزیک، استاتیک و غیره با الگوریتم‌های هوشمند لیست شده و به دانش‌آموزان نمایش داده می‌شود. در حال حاضر در شهر کرج امکان تدریس خصوصی در منزل به شکل حضوری مهیا می‌باشد. قیمت تقریبی این کلاس‌ها حدودا 55.000 تومان تا 200.000 تومان است.

تعرفه کلاس خصوصی در مشهد

اساتید برتر مشهد در دروس مختلف با استادبانک همکاری داشته و به کمک این سیستم کلاس‌های خصوصی خود را برگزار می‌کنند. دانش‌آموزان و اساتید می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک نرخ تدریس خصوصی در مشهد را مشاهده کنند.

درآمد معلم خصوصی در شیراز

برای اطلاع از درآمد معلم خصوصی در شیراز می‌توانید بین اساتید برتر دروس مختلف این شهر که با استادبانک همکاری می‌کنند جستجو کرده و درآمدها را بررسی کنید. همچنین امکان ثبت نام معلم خصوصی آنلاین در این شهر فراهم است تا اساتید هم حوزه آموزش خود را به کل کشور بسط می‌دهند.

تعرفه کلاس خصوصی در اصفهان

خوشبختانه استادبانک در حال حاضر تمامِ مناطق اصفهان را برای تدریس خصوصی پوشش داده و دانش‌آموزان و اساتید از شهرهای مختلف این استان می‌توانند از درخواست تدریس خصوصی با قیمت منصفانه استفاده کنند. درآمد معلم خصوصی در اصفهان به ازای هر جلسه حدودا از 55.000 شروع شده و تا 290.000 تومان بالا می‌رود. برای اطلاع از درآمد معلم خصوصی زیست یا درآمد معلم خصوصی عربی در شهر اصفهان می‌توانید به بخش مربوطه در سایت استادبانک مراجعه کنید.

درآمد معلم خصوصی در تبریز

اساتید برتر شهر تبریز با استادبانک همکاری داشته و روزانه کلاس‌های خصوصی مختلفی در دروس مختلف برگزار می‌کنند. درآمد معلم خصوصی در تبریز به شکل حضوری برای هر جلسه 90 دقیقه‌ای حدودا 50 تا 200 هزار تومان است. البته اگر دانش‌آموزان بخواهند با اساتید برتر کشوری در شهرهای دیگر کلاس خصوصی برگزار کنند، می‌توانند از قابلیت تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنند.

درآمد معلم خصوصی در اهواز

اساتید زیادی در شهر اهواز به عنوان مدرس در استادبانک مشغول به کار هستند. برای پیدا کردن تعرفه کلاس خصوصی در اهواز می‌توانید به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید و با بررسی پروفایل اساتید بهترین انتخاب را برای درس موردنظر خودتان داشته باشید. در این صفحه به غیر از تعیین قیمت کلاس می‌توانید سوابق و افتخارات استاد را بررسی کنید، نظرِ سایر شاگردان را بخوانید، تعداد کلاس‌های برگزار شده استاد را ببینید و با اطلاعات مناسب اقدام به تصمیم‌گیری کنید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.