قیمت تدریس خصوصی دروس مختلف در شهرهای مختلف ایران

0 33

قبل از اینکه برای فرزند خود معلم خصوصی بگیرید، بهتر است آمارِ هزینه تدریس خصوصی دروس مختلف را بگیرید. اگر هم استاد و مدرس هستید، قبل از شروع تدریس خصوصی باید قیمت تدریس خصوصی درس اختصاصی خود را داشته باشید. در این نوشته از استادبانک به طور کامل درباره قیمت تدریس خصوصی در درس‌ها و شهرهای مختلف صحبت خواهیم کرد.

قیمت تدریس خصوصی چطور محاسبه می‌شود؟

بنابر آمار رسمی هیچ نرخ مصوبی برای قیمت تدریس خصوصی در ایران وجود ندارد و عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا این قیمت مشخص شود. بیایید با هم برخی از پارامترهای تاثیرگذار در مشخص شدن نرخ تدریس خصوصی را مرور کنیم:

1 – درسی که مدرس تدریس می‌کند

حتما اطلاع دارید که دروس مختلف قیمت‌های مختلفی هم دارند. این موضوع به خاطر بی‌اهمیت یا کم‌اهمیت بودن یک درس نیست، بلکه به خاطر پیچیدگی‌هایی است که ممکن است دروس مختلف نسبت به هم داشته باشند. برای مثال قیمت تدریس خصوصی ریاضی کنکور با قیمت تدریس خصوصی دین و زندگی زمین تا آسمان تفاوت دارد. دروسی که معمولا قیمت تدریس خصوصی بالاتری می‌طلبند:

2 – شهری که تدریس خصوصی در آنجا انجام می‌شود

شهرها تاثیر زیادی روی قیمت نهایی کلاس خصوصی دارند. مثلا یک دبیر در روستایی دورافتاده با امکانات کم، قیمت بسیار کمتری از دبیر مشابه در منطقه 1 و 2 تهران دریافت می‌کند. در صورتی که ممکن است درس تدریس شده و سطح توانایی آنها هم‌اندازه باشد. در کلان‌شهرهایی مثل تهران و کرج، مشهد، شیراز و اصفهان هزینه‌های کلاس خصوصی بیشتر از شهرهای کوچک است.

3 – سابقه و تجربه مدرس

هر چقدر مدرس باتجربه‌تر و مسلط‌تر باشد، عدد دریافتی او هم بالاتر می‌رود. این موضوع بر کسی پوشیده نیست. شاید یک دبیر بی‌تجربه به کمک آشناها و واسطه‌هایی که اطرافش وجود دارند، بتواند کلاس‌های خصوصی زیادی برگزار کند. اما این داستان ادامه‌دار نخواهد شد. شرط موفقیت در کلاس‌های خصوصی تدریسِ اصولی و استاندارد است. قیمت تدریس خصوصی برای دبیر قدیمی و باتجربه بالاتر از سایر دبیران است.

4 – شهرت مدرس

متاسفانه بعضی از اساتید، نونِ شهرت خودشان را می‌خورند و از لحاظ سطح علمی پایین‌تر از بعضی اساتید هستند. یا هم سطح سایر همکاران خودشان هستند اما به خاطر شهرتی که به واسطه تبلیغات صدا و سیما، تبلیغات در سایت‌های اینترنتی و غیره برایشان به وجود آمده، قیمت‌های نجومی و گاهی بسیار عجیب و غریب پیشنهاد می‌کنند.

قیمت تدریس خصوصی در تهران

هزاران مدرس در تهران مشغول برگزاری کلاس‌های خصوصی هستند و اعداد و ارقام مختلفی هم بین آنها و دانش‌آموز رد و بدل می‌شود. معمولا اعدادی که در تهران مطرح می‌شوند کمی بیشتر از عرفِ کشور است.

توجه داشته باشید که تعرفه تدریس خصوصی در مناطق 22 گانه تهران با هم متقاوت است. معمولا قیمت‌های پیشنهادی در مناطق 1 تا 5 بالاتر از سایر مناطق تهران است.

راه حل استادبانک برای ارائه قیمت عادلانه در تدریس خصوصی

استادبانک با ایجاد سیستم امتیازدهی به اساتید هم کیفیت آنها را رصد می‌کند، هم قیمت را به شکل منصفانه و یکپارچه تعیین می‌کند. سیستم امتیازدهی استادبانک به شکل زیر است:

  • 1 ستاره
  • 2 ستاره
  • 3 ستاره
  • 4 ستاره
  • 5 ستاره
  • VIP یا ویژه

نرخ تدریس خصوصی در کرج

بهترین راهِ فهمیدن قیمت تدریس خصوصی در کرج بررسی صفحه این شهر در سایت استادبانک است. در این صفحه اساتید مختلف دروسی مثل زبان انگلیسی، آمار، شیمی، فیزیک، استاتیک و غیره با الگوریتم‌های هوشمند لیست شده و به دانش‌آموزان نمایش داده می‌شود. در حال حاضر در شهر کرج امکان تدریس خصوصی در منزل به شکل حضوری مهیا می‌باشد. قیمت تقریبی این کلاس‌ها حدودا 55.000 تومان تا 200.000 تومان است.

قیمت تدریس خصوصی در مشهد

اساتید برتر مشهد در دروس مختلف با استادبانک همکاری داشته و به کمک این سیستم کلاس‌های خصوصی خود را برگزار می‌کنند. دانش‌آموزان و اساتید می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک نرخ تدریس خصوصی در مشهد را مشاهده کنند.

هزینه تدریس خصوصی در شیراز

برای اطلاع از هزینه‌های تدرس خصوصی در شیراز می‌توانید بین اساتید برتر دروس مختلف این شهر که با استادبانک همکاری می‌کنند جستجو کرده و قیمت‌ها را بررسی کنید. همچنین امکان درخواست معلم خصوصی آنلاین در این شهر فراهم است تا دانش‌آموزان بتوانند به شکل مجازی و با قیمتی کمتر از قیمت تدریس خصوصی حضوری به اساتید دسترسی داشته باشند. از آنطرف اساتید هم حوزه آموزش خود را به کل کشور بسط می‌دهند.

هزینه تدریس خصوصی در اصفهان

خوشبختانه استادبانک در حال حاضر تمامِ مناطق اصفهان را برای تدریس خصوصی پوشش داده و دانش‌آموزان و اساتید از شهرهای مختلف این استان می‌توانند از درخواست تدریس خصوصی با قیمت منصفانه استفاده کنند. قیمت تدریس خصوصی در اصفهان حدودا از 55.000 شروع شده و تا 290.000 تومان بالا می‌رود. برای اطلاع از قیمت تدریس خصوصی زیست یا قیمت تدریس خصوصی عربی در شهر اصفهان می‌توانید به بخش مربوطه در سایت استادبانک مراجعه کنید.

نرخ تدریس خصوصی در تبریز

اساتید برتر شهر تبریز با استادبانک همکاری داشته و روزانه کلاس‌های خصوصی مختلفی در دروس مختلف برگزار می‌کنند. قیمت تدریس خصوصی در تبریز به شکل حضوری برای هر جلسه 90 دقیقه‌ای حدودا 50 تا 200 هزار تومان است. البته اگر دانش‌آموزان بخواهند با اساتید برتر کشوری در شهرهای دیگر کلاس خصوصی برگزار کنند، می‌توانند از قابلیت تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنند.

نرخ تدریس خصوصی در اهواز

اساتید زیادی در شهر اهواز به عنوان مدرس در استادبانک مشغول به کار هستند. برای پیدا کردن قیمت تدریس خصوصی در اهواز می‌توانید به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید و با بررسی پروفایل اساتید بهترین انتخاب را برای درس موردنظر خودتان داشته باشید. در این صفحه به غیر از تعیین قیمت کلاس می‌توانید سوابق و افتخارات استاد را بررسی کنید، نظرِ سایر شاگردان را بخوانید، تعداد کلاس‌های برگزار شده استاد را ببینید و با اطلاعات مناسب اقدام به تصمیم‌گیری کنید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟