تعرفه تدریس خصوصی دروس مختلف در شهرهای مختلف ایران

6 1,277

اگر استاد و مدرس هستید، قبل از شروع تدریس خصوصی باید اطلاعاتی درمورد درآمد کلاس خصوصی و تعرفه تدریس خصوصی درس اختصاصی خود را داشته باشید. در این نوشته از استادبانک به طور کامل درباره تعرفه تدریس خصوصی در درس‌ها و شهرهای مختلف صحبت خواهیم کرد و در انتهای مطلب پیشنهاد ویژه‌ای برای معلمین، اساتید و والدین گرامی قرار داده‌ایم. در ادامه مطلب، همراه متخصصین استاد بانک باشید.

تعرفه تدریس خصوصی چطور محاسبه می‌شود؟

بنابر آمار رسمی هیچ نرخ مصوبی برای تعرفه کلاس خصوصی در ایران وجود ندارد و عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا این نرخ مشخص شود. بیایید با هم برخی از پارامترهای تاثیرگذار در مشخص شدن نرخ تدریس خصوصی را مرور کنیم:

1 – درسی که مدرس تدریس می‌کند

حتما اطلاع دارید که دروس مختلف تعرفه های مختلفی هم دارند. این موضوع به خاطر بی‌اهمیت یا کم‌اهمیت بودن یک درس نیست، بلکه به خاطر پیچیدگی‌هایی است که ممکن است دروس مختلف نسبت به هم داشته باشند. برای مثال نرخ تدریس خصوصی ریاضی کنکور با نرخ تدریس خصوصی دین و زندگی زمین تا آسمان تفاوت دارد. معمولا دروس تخصصی مثل ریاضی و فیزیک به خصوص در پایه‌های بالاتر هزینه بالاتری نسبت به دروس دیگر دارند. برای اطلاع از قیمت تدریس خصوصی ریاضی روی لینک کلیک کنید.

2 – شهری که تدریس خصوصی در آنجا انجام می‌شود

شهرها تاثیر زیادی روی نرخ نهایی کلاس خصوصی دارند. مثلا یک دبیر در روستایی دورافتاده با امکانات کم، درآمد بسیار کمتری از دبیر مشابه در منطقه 1 و 2 تهران دریافت می‌کند. در صورتی که ممکن است درس تدریس شده و سطح توانایی آنها هم ‌اندازه باشد. در کلان‌شهرهایی مثل تهران و کرج، مشهد، شیراز و اصفهان درآمد کلاس خصوصی بیشتر از شهرهای کوچک است.

3 – سابقه و تجربه مدرس

هر چقدر مدرس باتجربه‌تر و مسلط‌تر باشد، عدد دریافتی او هم بالاتر می‌رود. این موضوع بر کسی پوشیده نیست. شاید یک دبیر بی‌تجربه به کمک آشناها و واسطه‌هایی که اطرافش وجود دارند، بتواند کلاس‌های خصوصی زیادی برگزار کند. اما این داستان ادامه‌دار نخواهد شد. شرط موفقیت در کلاس‌های خصوصی تدریسِ اصولی و استاندارد است. درآمد کلاس خصوصی برای دبیر قدیمی و باتجربه بالاتر از سایر دبیران است.

4 – شهرت مدرس

متاسفانه بعضی از اساتید، نونِ شهرت خودشان را می‌خورند و از لحاظ سطح علمی پایین‌تر از بعضی اساتید هستند. یا هم سطح سایر همکاران خودشان هستند اما به خاطر شهرتی که به واسطه تبلیغات صدا و سیما، تبلیغات در سایت‌های اینترنتی و غیره برایشان به وجود آمده، نرخ های نجومی و گاهی بسیار عجیب و غریب پیشنهاد می‌کنند.

تعرفه تدریس خصوصی در تهران

هزاران مدرس در تهران مشغول برگزاری کلاس‌های خصوصی هستند و اعداد و ارقام مختلفی هم بین آنها و دانش‌آموز رد و بدل می‌شود. معمولا اعدادی که برای تهران مطرح می‌شوند کمی بیشتر از عرفِ کشور است.

توجه داشته باشید که تعرفه کلاس خصوصی در تهران و در مناطق 22 گانه تهران با هم متقاوت است. معمولا تعرفه های پیشنهادی در مناطق 1 تا 5 بالاتر از سایر مناطق تهران است.

راه حل استادبانک برای ارائه نرخ عادلانه در تدریس خصوصی

استادبانک با ایجاد سیستم امتیازدهی به اساتید هم کیفیت آنها را رصد می‌کند، هم تعرفه را به شکل منصفانه و یکپارچه تعیین می‌کند. سیستم امتیازدهی استادبانک به شکل زیر است:

 • 1 ستاره
 • 2 ستاره
 • 3 ستاره
 • 4 ستاره
 • 5 ستاره
 • VIP یا ویژه

تعرفه کلاس خصوصی در کرج

بهترین راهِ فهمیدن تعرفه تدریس خصوصی در کرج بررسی صفحه این شهر در سایت استادبانک است. در این صفحه اساتید مختلف دروسی مثل زبان انگلیسی، آمار، شیمی، فیزیک، استاتیک و غیره با الگوریتم‌های هوشمند لیست شده و به دانش‌آموزان نمایش داده می‌شود. در حال حاضر در شهر کرج امکان تدریس خصوصی در منزل به شکل حضوری مهیا می‌باشد. قیمت تقریبی این کلاس‌ها حدودا 55.000 تومان تا 200.000 تومان است.

تعرفه کلاس خصوصی در مشهد

اساتید برتر مشهد در دروس مختلف با استادبانک همکاری داشته و به کمک این سیستم کلاس‌های خصوصی خود را برگزار می‌کنند. دانش‌آموزان و اساتید می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک نرخ تدریس خصوصی در مشهد را مشاهده کنند.

درآمد معلم خصوصی در شیراز

برای اطلاع از درآمد معلم خصوصی در شیراز می‌توانید بین اساتید برتر دروس مختلف این شهر که با استادبانک همکاری می‌کنند جستجو کرده و درآمدها را بررسی کنید. همچنین امکان ثبت نام معلم خصوصی آنلاین در این شهر فراهم است تا اساتید هم حوزه آموزش خود را به کل کشور بسط می‌دهند.

تعرفه کلاس خصوصی در اصفهان

خوشبختانه استادبانک در حال حاضر تمامِ مناطق اصفهان را برای تدریس خصوصی پوشش داده و دانش‌آموزان و اساتید از شهرهای مختلف این استان می‌توانند از درخواست تدریس خصوصی با قیمت منصفانه استفاده کنند. درآمد معلم خصوصی در اصفهان به ازای هر جلسه حدودا از 55.000 شروع شده و تا 290.000 تومان بالا می‌رود. برای اطلاع از درآمد معلم خصوصی زیست یا درآمد معلم خصوصی عربی در شهر اصفهان می‌توانید به بخش مربوطه در سایت استادبانک مراجعه کنید.

درآمد معلم خصوصی در تبریز

اساتید برتر شهر تبریز با استادبانک همکاری داشته و روزانه کلاس‌های خصوصی مختلفی در دروس مختلف برگزار می‌کنند. درآمد معلم خصوصی در تبریز به شکل حضوری برای هر جلسه 90 دقیقه‌ای حدودا 50 تا 200 هزار تومان است. البته اگر دانش‌آموزان بخواهند با اساتید برتر کشوری در شهرهای دیگر کلاس خصوصی برگزار کنند، می‌توانند از قابلیت تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنند.

درآمد معلم خصوصی در اهواز

اساتید زیادی در شهر اهواز به عنوان مدرس در استادبانک مشغول به کار هستند. برای پیدا کردن تعرفه تدریس خصوصی در اهواز می‌توانید به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید و با بررسی پروفایل اساتید بهترین انتخاب را برای درس موردنظر خودتان داشته باشید. در این صفحه به غیر از تعیین قیمت کلاس می‌توانید سوابق و افتخارات استاد را بررسی کنید، نظرِ سایر شاگردان را بخوانید، تعداد کلاس‌های برگزار شده استاد را ببینید و با اطلاعات مناسب اقدام به تصمیم‌گیری کنید.

استخدام در استاد بانک با چند قدم ساده برای معلمین

اگر استاد یا دبیر هستید و قصد تدریس خصوصی به کمک یکی از معتبرترین مراکز آموزشی کشور را دارید می‌توانید وارد سایت استاد بانک شوید و درخواست خود را برای تبدیل شدن به یکی از اساتید استاد بانک در سامانه ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید. می‌توانید روی لینک استخدام معلم خصوصی در استادبانک کلیک کنید و علاوه‌بر ثبت درخواست خود، درآمد معلمین خصوصی استاد بانک را مشاهده و بررسی نمایید.

با معلم خصوصی‌های استادبانک به بهترین دانش آموز تبدیل شوید

در صورتی که پدر و مادر هستید می‌توانید براساس هزینه مد نظر و نیاز فرزند خود بهترین معلم خصوصی را برای او بگیرید و شاهد رشد چشم گیر وضعیت تحصیلی او باشید. برای ثبت درخواست راه آسانی در پیش دارید. کافی است وارد صفحه اصلی استاد بانک شوید و به کمک فیلتر بر اساس نیاز خود تدریس خصوصی دروس مختلف به صورت آنلاین یا حضوری در شهرهای مختلف را انتخاب و هزینه‌ها را نیز مشاهده کنید. ما در استادبانک همراه بهترین اساتید کشور در کنار شما خواهیم بود تا در امور تحصیلی‌ به یکی از بهترین‌ها تبدیل شوید. برای ورود به به صفحه اصلی استادبانک می‌توانید روی لینک تدریس خصوصی کلیک کنید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظرات
 1. مریم بهروزی می گوید

  سلام تعرفه به صورت توافقی مشخص میشه
  یا کلا از اول نرخ ثابت داره؟

  1. زهرا رهنما می گوید

   با سلام به شما دوست عزیز
   در صورتی که والدین یا دانش آموز هستید با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت می‌توانید تعرفه کلاس خصوصی را برای
   هر درس، استاد و کیفیت تدریسی که مد نظر دارید مشاهده کنید.
   در صورتی که جز اساتید و معلمین گرامی هستید باید دقت داشته باشید که مشخص کردن تعرفه تدریس خصوصی طبق فرمول مشخصی بین طرفین انجام می‌شود تا هر دو طرف بتوانند بیشترین رضایت را از فعالیت خود کسب کنند.
   برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۴۳۵۰۰۰ با همکاران ما ارتباط برقرار کنید. همکاران ما پاسخ گوی تمام سوالات شما خواهند بود.

 2. محمد وزیری می گوید

  سلام من معلم بازنشسته آموزش و پرورش هستم. منم میتونم معلم خصوصی استادبانک بشم؟ محدودیت سنی یا شرایطی داره کار تو استادبانک؟

  1. زهرا رهنما می گوید

   با سلام به شما دوست عزیز
   بله تمام معلمین گرامی که علاقه‌مند به برگزاری کلاس خصوصی هستند می‌توانند از طریق استخدام در استادبانک به شکل پاره وقت یا تمام وقت به تدریس خصوصی بپردازند.
   در استاد بانک برای استخدام معلم خصوصی روند مشخصی وجود دارد که افراد پس از تایید صلاحیت برای تدریس می‌توانند به صورت آنلاین یا حضوری، تدریس کنند.
   در صورت نیاز، آموزش اولیه‌ای به معلمین گرانقدر داده خواهد شد تا حین تدریس به صورت آنلاین با مشکل رو به رو نشوند.
   برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۴۳۵۰۰۰ با همکاران ما ارتباط برقرار کنید و از طریق لینک استخدام معلم خصوصی در استادبانک درخواست خود را ثبت کنید.

 3. مهدیه کوشکستانی می گوید

  با سلام و روز بخیر
  من دبیر حق التدریسی آموزش و پرورش هستم و با توجه به این که تو مطلبتون نوشته بودین استخدامم دارین می‌خواستم ببینم شرایطش چجوریه. با ما قرارداد بسته میشه؟ و کلا روندش به چه شکله؟

  1. زهرا رهنما می گوید

   با سلام به شما دوست عزیز
   استاد بانک شرایط ویژه‌ای رو برای استخدام معلمین و اساتید در نظر گرفته تا معلمین عزیز بتوانند به شکلی ساده و سریع با دانش آموزان ارتباط گرفته و تدریس کنند. برای استخدام در استادبانک کار سختی در پیش ندارید و تنها باید فرم درخواست پر کنید.
   از ویژگی‌های همگاری با استاد بانک موارد زیر رو می‌توان نام برد:
   ۱.سقف درآمدی نامحدود در صورت عملکرد خوب و شفاف
   ۲.ساعت کاری شناور و بدون محدودیت
   ۳. ثبت نام و فعالسازی پروفایل به صورت کاملا رایگان
   ۴.معرفی شاگردان زیاد به اساتید
   ۵. معرفی شاگردان در نزدیکی استاد و کاهش هزینه رفت و آمد
   ۶. همکاری با استادبانک، استارتاپ برتر و زیرمجموعه مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف
   برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۴۳۵۰۰۰ با همکاران ما ارتباط برقرار کنید و از طریق لینک استخدام معلم خصوصی در استادبانک درخواست خود را ثبت کنید.