مشاوره تحصیلی کنکور منابع کنکور منابع کنکور ریاضی
بهترین منابع کنکور ریاضی

بهترین منابع کنکور ریاضی از زبان رتبه 15 کنکور 95

استادبانک 17 بهمن 1395
76 0

بهترین منابع کنکور در رشته ریاضی کدام است؟ در این بخش ما از زبان رتبه 15 کنکور ریاضی سال 95 (محمدنبی زارع)، بهترین منابع کنکور در رشته ریاضی را معرفی می کنیم. اینکه دقیقا از چه منبعی استفاده کرده و چه منابعی را پیشنهاد می کند؟! از او درباره درصد دروس کنکور و منابعی که استفاده کرده سوال کردیم. خلاصه ای از گفته های ایشان در این بخش معرفی بهترین منابع کنکور در رشته ریاضی ذکر شده است.

درس ادبیات:

محمدنبی ادبیات را 84 درصد زده است. مبحث لغت و تاریخ ادبیات، زبان فارسی را از کتاب درسی استفاده کرده است. او تمرین زیاد تست زنی را عامل رشد خود می داند. به پیشنهاد او حتی کسانی که زمان کمی برای خواندن دروس عمومی دارند، ادبیات را کنار نگذارند.چون ضریب بالایی دارد.

درس عربی:

او عربی را 81 درصد زده است. منبع پیشنهادی او در درس عربی کتاب جمع بندی گاج است.

درس دینی:

درصد دینی او 90 است. اولین توصیه او از این درس این است که کتاب درسی مهم ترین منبع است و کامل خواندن کتاب کافی است. توصیه بعدی او در تمرین تست درس دینی استفاده از نمونه سوالات کنکور سال های اخیر و همچنین کتاب جمع بندی دروس عمومی است.

درس زبان انگلیسی:

او در کنکور زبان را 80 درصد زده است. برای تمرین درس زبان، به خصوص ریدینگ زبان از مبتکران استفاده کرده است و حدودا 20 متن آن را مسلط بوده است. همچنین کتاب گاج را هم پیشنهاد می کند.

درس ریاضی:

او درس ریاضی را 80 درصد زده است. در قسمت ریاضی پایه (حسابان)، کتاب پیشنهادی او حسابان مهر و ماه است اما به این نکته اشاره کرده که این کتاب دیگر تجدید چاپ نمی شود. مبحث هندسه پایه، تسلط بر روی کتاب اساسی ترین کار است. هندسه 1 و 2 نشر الگو را در سطح معمولی پیشنهاد می کند.

همچنین او به این نکته هم اشاره می کند که کتاب گاج در این مبحث تمرکز زیادی روی فرمول ها دارد و زمان دانش آموز را می گیرد. همچنین پیشنهاد شده که برای تمرین تست های تحلیلی ریاضی از کتاب های گاج و خیلی سبز استفاده کنیم. به خصوص کتاب خیلی سبز که سوالات، به روزتر و جدیدتر طراحی شدند. در قسمت تمرین گسسته و جبر نیز کتاب خیلی سبز را پیشنهاد می کند. به این دلیل که درسنامه کوتاه و تعداد تست ها در این کتاب کافی است.

درس فیزیک:

محمدنبی فیزیک را 86 درصد پاسخ داده است. کتاب پیشنهادی او برای به دست آوردن درصد حدود 80، گاج است. اما اگر تست های سطح بالا را می خواهید از کتاب خیلی سبز استفاده کنید.

 درس شیمی:

75 درصد به سوالات شیمی پاسخ داده است. نکته خیلی مهمی که او به آن اشاره کرده این است که اگر ریاضی و فیزیک شما قوی هست زیاد درگیر این درس نشوید. برای بهتر شدن رتبه بهتر است بیشتر روی ریاضی تمرکز کنید. برای آموزش درس شیمی کتاب های مبتکران و خیلی سبز را پیشنهاد می دهد. برای تست شیمی، کتاب موج آزمون پیش و پایه پیشنهاد می شود.

پیشنهاد آخر در مورد بهترین منابع کنکور در رشته ریاضی

برای جمع بندی دروس:

1.برای شیمی همان کتاب های درسی به علاوه چند آزمون نشر الگو و البته فیل شیمی

2.فیزیک:کتاب سیب مهر و ماه و تست های کنکور سال های اخیر و مرور حفظیات کتاب درسی

3.دیفرانسیل و جبر و گسسته:کتاب سیب و ماه

4.دروس عمومی:فقط نمونه سوالات کنکورهای عمومی بقیه رشته ها با توجه به زمان(75دقیقه)

5.کتاب 30سال کنکور که شامل آزمون های جامع و نیمه جامع برای همه دروس است.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
دانلود رایگان اپلیکیشن نمونه سوالات و گام به گام