افزایش انگیزه برای کنکور ارشد

0 1,796

راه های افزایش انگیزه برای کنکور ارشد کدام اند؟ اگر می خواهید راه های افزایش انگیزه برای کنکور ارشد را بدانید بهتر است نوشته زیر را بخوانید. سخت ترین افرادِ دنیا نیز به انگیزه نیاز دارند… مهم نیست چقدر قوی، شجاع و امیدوار باشید، به انگیزه نیاز دارید. انگیزه در واقع، همان “چرا باید سختی را تحمل کنم؟” تان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله موفقیت تحصیلی و آداب رفتاری مراجعه کنید.

اگر جوابی برای آن داشته باشید، هیچ شرایطی سخت بنظر نخواهد آمد. چرا می خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید؟ چرا می خواهید در کنکور ارشد موفق شوید؟ چه رتبه ای می خواهید در کنکور ارشد بدست آورید؟ هر زمانی که پاسخ منطقی و محکمی به این سوالات داشته باشید می توانید انگیزه را در خود ایجاد کنید. انگیزه نیروی است که ذاتی نیست و از درون هر فرد بسته به نوع هدفی که دارد نشات می گیرد. اگر در هر کاری قدم اول را محکم برداریم انگیزه نیز به میزان تلاشی که می کنیم در ما شکل می گیرد و افزایش می یابد. برای شکل گیری و افزایش بیشتر این انگیزه بهتر است راه های پیشنهادی ما را هم مطالعه کنید و سعی کنید آنها را انجام دهید.

راه های افزایش انگیزه برای کنکور ارشد

1- برای درس خواندن هدفتان را مشخص کنید.

معلوم بودن هدف نقطه شروع همه موفقیت ها است. (دبلیو. کلمنت استون)

2- هدف خود را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید.

یکی دیگر از راه های افزایش انگیزه برای کنکور ارشد مشخص کردن هدف است. سنگ بزرگ علامت نزدن است. بهتر است هدف خود را به اهداف کوتاه مدت و کوچک تقسیم کنید تا بتوانید آن ها را انجام دهید.

3- بعد انجام موفقیت آمیز هر مرحله از اهدافتان به خود پاداش بدهید.

بهترین روش برای اینکه انگیزه خود را افزایش دهید همین دادن پاداش به خود است.

4- دائما مراحلی که پشت سر گذاشته اید را مرور کنید.

بهتر است تمام امتیاز هایی که تا به الان کسب کرده اید را روی کاغذ بنویسید و جلوی چشم خود قرار دهید. دائما به این امتیازها نگاه کنید.

5- افکار مثبت و تلقین را فراموش نکنید.

ما تبدیل به چیزی می شویم که درباره آن می اندیشیم. (ارل نایتینگیل) پس بهتر است افکار مثبت را در خود پروش دهید تا همان چیزی شوید در مورد خود فکر می کنید.

6- برنامه ریزی داشته باشید.

7- قدر فرصت های بدست آمده را بدانید.

منتظر نمانید. زیرا هیچ وقت فرصت مناسب دست نمی دهد. (ناپلئون هیل)

8- درس درس خواندن و رسیدن به هر مرحله از موفقیت صبور باشید.

9- برای تلاشتان خواب و تغذیه مناسب داشته باشید.

10- در زمان و مکانی مطالعه کنید که بیشترین تمرکز را دارید.

بهتر است بخوانید: انگیزه درس خواندن ندارم!!

راه های افزایش انگیزه برای کنکور ارشد از زبان نفرات برتر کنکور

1- قدم اول را محکم بردارید.

این را آقای رامین موسوی رتبه 2 صنایع می گوید. ایشان قدم اول را محکم برداشته و در تابستان خود را تقویت کردند. هر روزی که درس می خواندند تمام تست های آن را هم می زدند و برنامه امروز را به فردا موکول نمی کردند. مهم ترین راه ایجاد انگیزه را لذت بردن از درس خواندن می دانند. اگر شما به درس خواندن علاقه داشته باشید انگیزه برای مطالعه بیشتر در شما افزایش می یابد.

2- تمرین تمرکز کنید.

آقای محسن ثقفی رتبه 3 صنایع می گوید: برای اینکه در روز تمرکزتان در درس خواندن افزایش یابد بهتر است بجای مطالعه چند درس در روز، دو درس را مطالعه کنید. بجای اینکه چند کتاب تست را تمرین کنید بهتر است یک کتاب جامع را چندین بار تمرین کنید.

3- وقتی حوصله ندارید درس نخوانید.

میثم چگینی رتبه 18 ارشد می گوید مشکلات نباید بهانه ای برای درس نخواندن تان شود. خلاصه نویسی را خیلی تاکید می کند و می گوید نباید خودتان را هیچگاه با بقیه مقایسه کنید. وقتی حوصله برای درس خواندن ندارید بهتر است یا درس نخوانید یا کتابی را مطالعه کنید که بیشتر دوست دارید.

4- هدف مشخص کنید.

آقای رضازاده رتبه 1 صنایع ارشد می گوید برای مطالعه خود هدف مشخص کنید. در دوران مطالعه ممکن است بارها خسته و دلزده شوید. در این مواقع بهتر است هدفی که دارید را برای خود یادآور شوید تا انگیزه برای ادامه داشته باشید. او می گوید مهم نیست چقدر تلاش کرده اید مهم این است که چقدر قدر فرصت هایی که دارید را می دانید.

5- از برنامه دیگران تقلید نکنید و برنامه ریزی برای هردرس را متناسب با آن درس بریزید.

آقای اتابیکی رتبه 9 کنکور کارشناسی ارشد می گوید نباید از برنامه دیگری تقلید کنید. بهتر است برای دروس تخصصی برنامه متناسب با این دورس را بریزید. برای دروس زبان هم برنامه خود را داشته باشید.

در برنامه خود استمرار داشته و هر روز یک برنامه کلی برای خود نداشته باشید. بهتر است از ابتدا یک برنامه درست بریزید و به مرور ساعات مطالعه خود را افزایش دهید. برنامه خود را برحسب توانایی خود طراحی کنید و برای آن تلاش کنید. ایشان بزرگترین عامل داشتن انگیزه و خسته نشدن در درس خواندن را توکل به خدا معرفی می کند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.