۲ راه برای افزایش زمان مطالعه

0 5,824

یادگیری حداقل 2 راه برای افزایش زمان مطالعه برای دانش آموزان کنکوری بسیار کاربردی است. زیرا محدودیت زمانی ساعت مطالعه در دانش آموزان کنکوری دغدغه بزرگی است. کیفیت مطالعه بر کمیت آن ارجحیت دارد. به طور مثال اگر 8 ساعت مطالعه با تمرکز بالا داشته باشید، بسیار بهتر از 12 ساعت مطالعه بدون تمرکز است.

اگر تمرکز ندارید نگران نباشید! باید بدانید که بیشتر افراد از همان ابتدا و ذاتی دارای تمرکز نبوده اند و تمرکز یک چیز اکتسابی است. پس دانش آموزانی که در ابتدای راه هستند، باید تداوم خود را در درس خواندن حفظ کنند و نا امید نشوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله راه های یادگیری بهتر را بخوانید.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی است و دانش آموزان بهترین معلم برای تدریس خصوصی در منزل اصفهان ، تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

چگونه ساعت مطالعاتی خود را افزایش دهیم؟

یک دانش آموز کنکوری و پایه باید به طور متوسط 5 تا 7 ساعت درس بخواند. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که هر فرد توانایی های متفاوتی دارد، بنابراین تنها با خود باید رقابت کنید. حال ببینیم این 2 راه برای افزایش زمان مطالعه چگونه هستند؟

1.ابتدا بررسی کنید در چه زمان هایی بیشترین بازدهی برای مطالعه را دارید؟

– دانش آموری که فقط از صبح تا ظهر درس می خواند باید شب را هم به ساعات مطالعاتی خود اضافه کند. هفته اول 1 ساعت به ساعات مطالعاتی خود اضافه کند و هفته دوم 2 ساعت و به همین ترتیب به جلو می رویم.
– اگر دانش اموزی صبح تا شب برای مطالعه خود وقت صرف می کند و به نتیجه دلخواه نمی رسد، به این دلیل است که وقت تلف شده زیاد دارد. برای حل این مشکل باید بازه های زمانی برای استراحت خود تعیین کنند.
نکته: در همه موارد و موقعیت ها ما باید سعی کنیم تا ساعات افت خود را کاهش دهیم. حتی اگر تغییرات کوچکی داشتید نگران نباشید و به طور پیوسته به مطالعه خود ادامه دهید.

2.یک دفترچه یادداشت برای  برنامه ریزی خود در نظر بگیرید.

دومین روش برای افزایش ساعات مطالعاتی، یادداشت ساعت مطالعه در دفتر است. این کار به شما کمک می کند که در پایان روز یک جمع بندی از ساعات مطالعاتی خود داشته باشید. جمع بندی به شما کمک میکند که خود را ارزیابی کنید و برای بهتر شدن خود برنامه ریزی کنید.
مثلا برای بهتر شدن، فردا 15 ذقیقه یا حتی 55دقیقه بیشتر مطالعه می کنم. همین برنامه ریزی و گام های کوچک شما را به موفقیت نزدیک تر می کند.

5 نکته درباره‌ی فلش‌کارت‌های امتحانیدر پایان بخش 2 راه برای افزایش زمان مطالعه

شاید خیلی از دانش اموزان بپرسند چرا ساعات مطالعاتی ما باید بیشتر شود؟ اهمیت زمان در سال تحصیلی به خصوصص برای افراد کنکوری بسیار مهم است. اگر بتوانید با تمرین و روش های بالا 3 تا 4 ساعت از ساعات مطالعاتی خود را افزایش دهید گام بلندی به سمت موفقیت برداشته اید. حتی اگر کیفیت درسی بالایی هم دارید باید ساعات مطالعاتی خود را با همان کیفیت افزایش دهید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.