اخبار استادبانک

استادهای استادبانک چطور انتخاب میشوند؟

استادبانک نویسنده
629 0
26 فروردین 1398

 اساتید استادبانک به چه صورت انتخاب میشوند؟

 

اساتیدی که نامشان در سایت استادبانک به چشم میخـورد، به سادگی وارد سایت ما نشدند و از فیلترهای بسیاری گذشته اند. انتخاب این اساتید دارای چند مرحله است که ما در طی این مقاله به توضیح انها خواهیم پرداخت:

 

  1. بررسی رزومه های ارسال شده توسط کارشناسان استادبانک:

 

اساتید پس از ثبت درخواست در وبسایت استادبانک، باید رزومه ای از تمامی سوابق کاری و تجربی خود را برای ما ارسال نمایند.

نمونه ررزومه ارسالی اساتید

کارشناسان استادبانک پس از بررسی اطلاعات و رزومه ی اساتید، آنها را برای مصاحبه ی حضوری دور اول دعوت میکنند. به طور معمول رزومه ی مدرسین با سابقه و حرفه ای مورد قبول واقع میشود.

 

 

 

2. دعوت به مصاحبه ی حضوری:

 

همانطور که گفته شد پس از بررسی رزومه ها،  اساتید برای مصاحبه ی حضوری فراخوانده میشوند.

در دور اول مصاحبه، استاد مبحثی که پیش تر توسط داوران تعیین شده بود را تدریس میکند. درصورت تفهیم درست مباحث و مورد قبول بودن سبک تدریس، استاد به دور دوم مصاحبه حضوری دعوت میشود.

در دور دوم، اصول رفتار حرفه ای استاد سنجیده می شود. به این معنا که نحوه برقراری ارتباط استاد با شاگرد و اصول رفتار حرفه ای در فرایند تدریس او بررسی میشود. لازم به ذکر است که استادبانک اولین مجموعه ای ست که کتابچه اصول رفتار حرفه ای در فضای آموزش خصوصی را تهیه کرده و اساتید استادبانک ملزم به رعایت این اصول حرفه ای هستند.

پس از انجام این دو مصاحبه در صورت وجود شرایط لازم، استاد تایید می شود و می تواند در استادبانک فعالیت خود را آغاز کند.

 

چطور در وبسایت استادبانک درخواست ثبت کنیم؟

 

3. سنجش مهارت ها و توانایی اساتید توسط شاگردها:

 

پس از تایید استاد در دوره های مصاحبه ی حضوری، کنترل کیفیت تدریس اساتید همچنان ادامه دار خواهد بود و در صورت اثبات عدم تونایی آنها پروفایل‌شان به حالت تعلیق درآمده یا به طور کل بسته می‌شود.

کنترل کیفیت تدریس و رفتار اساتید در این مرحله توسط شاگردها و اولیای آنها سنجیده میشود. درواقع بعد از برگزاری هر جلسه تدریس، کارشناسان استادبانک با دانش آموزان تماس میگیرند و نظر آنها را در مورد کیفیت و نحوه ی تدریس ثبت میکنند؛ و یا همچنین شاگردانی که با استاد مدنظر شان کلاس داشته اند میتوانند به پروفایل استاد رفته و در همانجا نظر خود را ثبت نمایند.

اگر نظر منفی بابت  تدریس اساتید ثبت شود، امتیاز آنها کسر و در نهایت منجر به تعلیق پروفایلشان خواهد شد. همچنین اگر روند نارضایتی شاگردان ادامه دار باشد، پروفایل استاد به طور کلی از وبسایت استادبانک حذف میشود.