کلاس خصوصی تمام شد؛ چه کار کنم؟

0 113

در این مقاله راهکارها و نکاتی درباره اقدامات بعد از کلاس خصوصی به شما خواهیم گفت که بتوانید بهترین جلسه‌های عمرتان را داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

استادبانک وبسایتی است که توسط آن می‌توانید بهترین معلم‌های خصوصی را پیدا کنید و در صورت نیاز با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

بعد از پایان کلاس خصوصی چه کاری انجام دهیم؟

بعد از اینکه کلاس خصوصی شما به اتمام رسید باید نکاتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه حاصل گردد. در واقع کار با اتمام جلسه تمام نخواهد شد و اقداماتی باقی می‌ماند که باید هرچه سریع‌تر آن‌ها را انجام دهید.

1. مرور کردن از نان شب واجب تر است!

لازم است تا درس را یک‌بار مرور کنید و با خود تکرار کنید. این کار کمک می‌کند تا نکاتی که معلم به شما گفته است را دوباره به یاد آورید. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است نکات مهم را فراموش کنید و نتوانید تمرین‌ها را حل کنید.

همچنین مرور درس باعث می‌شود سوالات جدیدی به ذهن شما خطور کند که در حین جلسه از معلمتان نپرسیده اید.

2. تمرین‌ها را فراموش نکنید!

هر چقدر در مورد اهمیت انجام تکالیف بعد از کلاس خصوصی صحبت کنیم کم است. چراکه شما مطالب لازم را توسط معلمتان دریافت کرده‌اید و حالا زمان آن است که خودتان را محک بزیند. به علاوه اینکه هر چقدر زودتر این کار را انجام دهید بهتر است؛ معمولا مطالب و نکات خیلی سریع از ذهن شما حذف می‌شوند اما با کمک تمرین‌ها می‌توانید آن‌ها را تثبیت کنید.

توجه داشته باشید که یک یا دو بار حل کردن تمرین کافی نیست، شما باید بعد از هر جلسه درسی این کار را انجام دهید تا آن نکات در ذهن شما حک شوند.

3. سوالات خود را حتما یادداشت کنید

زمانی که درس را مرور و سوالات مربوطه را نیز حل کردید قطعا سوالاتی به ذهن شما خطور خواهد کرد که به هر دلیلی در زمان تدریس از معلم خود نپرسیدید. یا ممکن است در یک مبحث درس به مشکلی برخورد کرده باشید. در این صورت باید سوالات خود را یادداشت کنید و در جلسه بعدی از معلم خود بپرسید.

بسیاری از دانش آموزان سوال هایشان را یادداشت نمی‌کنند، بنابراین در حین جلسه فراموش می‌کنند که قصد داشتند در مورد چه چیزی صحبت کنند.

4. کِیف کنید

نکته آخری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از اتمام کلاس خود باید به خوب استراحت کنید. این کار باعث می‌شود تا اولا در ادامه روز به قدر کافی انرژی بداشته باشید و بتوانید کار های دیگری انجام دهید.

البته همان‌طور که می‌دانید بهتر است اول موارد بالا را انجام دهید سپس به تفریح و استراحت بپردازید.

در این مقاله به ‌طور کامل درباره اقدامات پس از کلاس خصوصی صحبت کردیم. اگر شما به عنوان یک دانش‌آموز این نکات را رعایت کنید قطعا دروس مختلف را بهتر فرا خواهید گرفت. همچنین نکاتی که در این مقاله ذکر شد باعث می‌شود تا مدرس متوجه اشکالات شما شود و بتواند تدریس بهتری داشته باشد و در نهایت سطح تحصیلی شما افزایش یابد.

به نظر شما بعد از پایان کلاس خصوصی باید چه اقدامات دیگری انجام داد؟ آیا این اقدامات تاثیری در افزایش یادگیری شما دارد؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.