کارهایی که باید قبل از شروع کلاس خصوصی انجام دهیم

0 72

شاید مهم‌ترین جلسه تدریس خصوصی، جلسه اول باشد. این جلسه یک فرصت بسیار مهم برای ایجاد روابط خوب، تعیین انتظارات و نیازها، برنامه‌ریزی مطالعاتی و موارد این‌چنینی است. اگر این کار ها در جلسه اول به خوبی صورت نگیرد، در جلسه‌های دوم یا سوم شما احساس می‌کنید که این کلاس چندان مفید نیست. در حقیقت یکی از مهم‌ترین دلایل اینکه دانش‌آموز از کلاس خصوصی راضی نیست این است که در جلسه اول انتظارات و نیازهای خود را به خوبی بیان نکرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

شما با کمک وبسایت استادبانک می‌توانید معلم‌های حرفه‌ای هر درس را مشاهده کنید و در صورت نیاز با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

دانش‌آموز قبل از شروع کلاس خصوصی چه کارهایی باید انجام دهد؟

بر همین اساس ما در ادامه 6 نکته بسیار مهم به شما می‌گوییم که باید قبل از شروع کلاس انجام دهید تا در ادامه به مشکلی برخورد نکنید. نکاتی که در ادامه ذکر شده است برای کلاس‌های حضوری است، در انتهای همین مقاله درباره کلاس‌های خصوصی آنلاین نیز نوشته ایم.

1. وضعیت تحصیلی خود را با مدرس در میان بگذارید

قبل از شروع جلسه، مدرس سعی می‌کند تا اطلاعاتی راجع به دانش‌آموز خود به دست بیاورد. شما در قدم اول باید برای معلمتان مشخص کنید که چرا به سراغ ایشان آمده‌اید و خواسته شما از ایشان چیست؟ این خواسته بسته به مقطع تحصیلی شما می‌تواند کسب رتبه خوب در کنکور، کسب نمره خوب در امتحانات نهایی یا هر چیز دیگری باشد.

خواسته شما در واقع یک بنای بسیار محکم برای جلسات بعدی است و مدرس با توجه به خواسته‌ای که از ایشان دارید به شما تدریس خواهد کرد. ما در ادامه چند سوال برای شما مطرح کرده‌ایم که پاسخ به آن‌ها می‌تواند خواسته شما را دقیق‌تر بیان کند:

  • اکنون در چه مقطعی هستید؟ آیا عملکرد تحصیلی شما از نظر خودتان قابل قبول است؟ در هنگام امتحانات چگونه عمل می‌کنید؟
  • از چه طریقی درس را بهتر یاد می‌گیرید؟ آیا مهارت شنیداری خوبی دارید؟ آیا باید حتما یک‌بار درس را بنویسید تا آن را به خاطر بسپارید؟
  • در چه مبحثی از درستان بیشتر مشکل دارید؟ یا از کدام مبحث فراری هستید؟
  • برای امتحانات چگونه درس می‌خوانید؟ از طریق جزوه یا از طریق کتاب؟

این سوالات به مدرستان بسیار کمک خواهد کرد تا بتواند دقیقا آن چیزی را که دنبالش هستید به شما ارائه دهد و سطح تحصیلی شما را بالاتر ببرد.

2. تکالیف، آزمون‌ها و جزوه خود را دم دست بگذارید

تکالیف، آزمون‌ها و جزوه می‌تواند مدرس را راهنمایی کند تا با سبک تدریس معلم اصلی‌تان آشنا شود. توسط این اطلاعات مدرس می‌تواند سبک درسی را شناسایی و بر همین اساس سوال های بسیار خوبی طرح نماید. به علاوه مدرس شما توسط جزوه شما متوجه می‌شود شما اکنون با چه مبحثی دست و پنجه نرم می‌کنید و معلم اصلی‌تان از چه روش‌هایی برای تدریس استفاده کرده است.

3. اهدافتان را مشخص کنید

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد باید اهداف خود را برای مدرس به طور کاملا واضح مشخص کنید. این قضیه برای تحقق آنها بسیار اهمیت دارد. بهتر است به کمک مدرستان برای این اهداف برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام دهید. مشخص کنید که در هفته یا در روز چند ساعت می‌توانید برای این درس زمان اختصاص دهید.

4. زمان و مکان جلسه را مشخص کنید

ناگفته نماند که دانش‌آموز باید زمان جلسه را با مدرس هماهنگ کند. اگر جلسه تدریس در خانه برگزار می‌شود، اطمینان حاصل کنید که فضا مناسب باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که فضا باید به اندازه کافی ساکت باشد. هر چیزی که ممکن است تمرکز شما یا مدرس را بر هم بزند از خود دور کنید.

5. ظاهر مرتبی داشته باشید

همان‌طور که شما از مدرس انتظار دارید تا ظاهری تمیز و مرتب داشته باشد، شما نیز متقابلا باید ظاهری مناسب داشته باشید.

6. در مورد ابزارهای لازم با مدرس صحبت کنید

در بعضی از دروس برای تاثیرگذاری بیشتر ابزارهایی مورد نیاز است. بهتر است در مورد این ابزارها با مدرستان صحبت کنید که یا شما یا مدرس آن ابزارها را تهیه کنید.

قبل از شروع کلاس های آنلاین چه کاری انجام دهیم؟

  • تمامی ابزار های مورد نیاز را یک‌بار امتحان کنید
  • ظاهر مناسبی داشته باشید
  • وقت شناس باشید
  • هر آن چیزی که تمرکز شما را برهم می‌زند از خود دور کنید
  • جزوه خود را یکبار مرور کنید (اگر جلسه اول است باید تمامی انتظارات و نیازهای خود را مشخص کنید)

انجام این شش کاری که برای شما لیست کرده‌ایم بسیاری از مشکلات مهم را از بین خواهد برد. بهتر است قبل از انجام هر کاری این نکات را رعایت کنید. به نظر شما چه نکته دیگری باید به این مقاله اضافه شود؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.