چگونه ۲۰ بگیریم

2 5,165

پاسخ به سوال چگونه 20 بگیریم بسیار ساده است. کسانی که نحوه صحیح درس خواندن را رعایت می‌کنند، به نمره 20 هم می‌رسند. استادبانک در این نوشته به بررسی اینکه چگونه 20 بگیریم می‌پردازد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله موفقیت تحصیلی و آداب رفتاری مراجعه کنید.

تسلط بر کتاب درسی

بر کتاب درسی مسلط شوید. کتاب درسی اولین و مهم ترین منبع شما برای امتحانات نهایی و نیز کنکور است. پس در ابتدا تلاش کنید که همه کتاب را با دقت مطالع کرده و بر آن تسلط داشته باشید. توجه داشته باشید که نحوه مطالع برای امتحان تشریحی با امتحان تستی متفاوت است. برای گرفتن نمره 20 در امتحانات باید مطالعه را متناسب با امتحان تشریحی صورت دهید. شیوه مطالعه دروس مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

حضور در کلاس

در کلاس درس حضور داشته باشید. غیبت نکنید و به شکل فعال در کلاس درس حضور داشته باشید. جزوه یادداشت کنید و اگر سوالی برایتان پیش آمد حتما بپرسید.

تدریس خصوصی

در صورت نیاز از معلم خصوصی استفاده کنید. مزایای تدریس خصوصی بسیار گفته شده است. تدریس خصوصی برای دانش‌آموزی که در مدرسه دچار مشکل شده است، بسیار مفید است.

حل تمرین و سوال امتحانی

بهترین نمونه سوال برای شما حل نمونه سوال‌های سال‌های گذشته است. زیاد حل کردن، هم شما را با مدل طراحی سوال آشنا می‌کند، هم مفاهیم را بهتر جا می‌اندازد.

برنامه ریزی داشته باشید

انجام هر کاری با برنامه ریزی نتیجه بهتری در بر دارد. خصوصا مطالعه و تحصیل که زمان زیادی از نوجوانی و جوانی شما به آن اختصاص دارد. مرور منظم را حتما در برنامه داشته باشید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. Samih می گوید

  خیلی عالی هستش.من نرم افزار استاد بانک رو هم نصب کردم که پاسخنامه کتاب درسی روهم داره
  ممنون از سازندش?

  1. استادبانک می گوید

   سلام. خوشحالیم که واستون مفید بود.
   موفق باشید.