چگونه در درس ریاضی نمره ۲۰ کسب کنم؟

57 65,980

روش مطالعه ریاضی در هر پایه و هر مبحثی متفاوت است اما یکسری نکات برای خواندن این درس در بین همه پایه ها یکسان است که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله انواع روش های مطالعه را بخوانید.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی و درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین است و دانش آموزان بهترین معلم  برای تدریس خصوصی ریاضی در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

روش مطالعه‌ی ریاضی از مباحث پایه‌ای

شاید این مشکل شما هم باشد که درسی که معلم ریاضی همان روز یاد میدهد را به خوبی یاد بگیرید. اما وقتی قرار است از همان مبحث تمرین حل کنید با مشکل مواجه شوید. مشکلاتی که هیچ ربطی به آن مبحث ندارد و بیشتر به مباحث پایه ای شما برمی گردد.

حتماً شنیده اید که می گویند پایه ریاضی اهمیت زیادی دارد. حالا منظور از پایه ریاضی چیست؟ پایه ریاضی از همان جمع، تفریق و دو دوتا؟ 4 تا شروع می شود. هرچه مقطع شما بالاتر می رود مطالب سال های گذشته جزو پایه شما حساب می شوند.

اما روش مطالعه ریاضی چگونه است؟

گام های پیشنهادی ما برای یادگیری و تسلط بر درس ریاضی و نمره قبولی بالا به شرح زیر می باشد:
گام اول: ریاضی را سر کلاس یاد بگیر.
گام دوم: همان روز درس داده شده را مرور کن و تمرینات معلم را حل کن.
گام سوم: اشکالات خود را یادداشت کن و از معلم بپرس.
گام چهارم: بعد از رفع اشکالات از اشکالات خود نمونه سوال حل کن.
گام پنجم: بعد از آموزش مبحث جدید توسط معلم تمرین کردن مطالب قبلی را فراموش نکنید و هربار که میخواهید به مطالعه ریاضی بپردازید حداقل 2 تمرین از مباحث قبل حل کنید.

خلاصه نویسی کنید

بعد از خواندن هر مبحث درس داده شده توسط معلم شروع به خلاصه نویسی فرمول ها، روش های حل و برداشت خود از آن مبحث کنید. این کار به شما کمک می کند تا در مرورهای بعدی خود نیاز به خواندن مجدد جزوه نداشته باشید و بتوانید با خواندن خلاصه نوشته شده خود به راحتی مطالب را به یاد بیاورید و وقت خود را بر روی حل تمرین های بیشتر بگذارید.

وقتی شروع به حل مسائل از روی یک کتاب کمک آموزشی میکنید همه سوالات را پشت سر هم حل نکنید. سوالات معمولی هر 2 تا 3 سوال پشت هم شبیه به هم هستند. بنابراین برای حل کردن خود نشانه گذاری کنید. مثلاً بگویید امروز سوالات زوج را حل میکنم. یا امروز سوالات مضرب 5 را حل می کنم. با این روش مغزتان ورزیده می شود و آمادگی حل سوالات آن مبحث را در هر شرایطی پیدا می کند.

روش مطالعه ریاضی

روش‌های موفقیت در امتحان ریاضی

1- شرکت در کلاس های تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه:

 چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: حضور همیشگی شما در کلاس ریاضی مدرسه یا دانشگاه بسیار مهم است. درس ریاضی با درس های حفظی کاملا متفاوت است. کلاس تدریس ریاضی قابلیت غیبت ندارد و همیشه باید در کلاس ریاضی حضور داشته باشید.

در صورتیکه حتی 1 جلسه غیبت داشته باشید، از درس عقب می مانید و باید مبحث را آموزش ببیند. در صورت غیبت به منظور عقب نماندن از درس آن جلسه می توانید از تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

2- داشتن تمرکز در کلاس درس ریاضی:

حتما در کلاس تدریس ریاضی تمرکز بالایی داشته باشید. حواس خود را جمع کنید و درس را گوش دهید. هر سوالی و ابهامی برایتان حین تدریس ریاضی پیش آمد، حتما همان لحظه بپرسید. اگر همان لحظه نمی توانید سوالتان را مطرح کنید، یادداشت کنید و آخر کلاس بپرسید.

در کلاس درس حضور داشته باشید و فعالانه گوش دهید. دقت کنید معلم چگونه مسائل را حل می‌کند. مراحل حل مسئله‌ها را به زبان خودتان یادداشت کنید. به فرمول‌ها و مفاهیم مورد نیاز برای حل هر مسئله دقت کنید.

سعی کنید در ذهن‌تان برای درک آنها کدسازی کنید. مسئله‌هایی که معلم در کلاس حل می‌کند را همان‌جا در ذهن‌تان حل کنید.  اگر احساس کردید ذهن‌تان در جایی یاری نمی‌کند از معلم سؤال کنید.
کلاس درس بهترین فرصت برای حل مشکل‌های شماست.

مثال‌ها و تمرین‌های هر درس را حل کنید و سعی کنید مشکلات خود را در کلاس برطرف کنید. اگر روش‌های بالا را در حین حضور در کلاس به‌کار بگیرید هنگام امتحان دچار استرس نمی‌شوید.  زیرا ریاضی درسی است که اگر به آن مسلط شوید کمتر مباحث‌اش را از یاد می‌برید. البته نباید مرور مطالب را از یاد ببرید.

3- نکته برداری و خلاصه نویسی:

هر فردی با توجه به هوش و فهم درس ریاضی نکاتی را برای خود یادداشت می کند. جزوه نویسی یکی از راهکار های عالی برای یادگیری ریاضی است. بهتر است جزوه و نکات درس ریاضی را خودتان بنویسید. کپی از جزوه دیگران به اندازه جزوه نویسی خودتان موثر نیست و این موضوع شامل تدریس خصوصی ریاضی نیز می شود.

4- در کلاس تدریس ریاضی فعال باشید:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: هر سوال و هر نکته ای در کلاس ریاضی را خوب گوش دهید. هر ابهامی در درس ریاضی مطرح کنید و از پرسیدن سوال نترسید.

5- در کلاس ریاضی سوالات خود را مطرح کنید:

هیچگونه سوالی را در ذهن خود بی پاسخ نگذاریدتمام سوالات خود را مطرح کنید و مطمئن باشید دبیر ریاضی پاسخ شما را می دهدیکی از ویژگی های کلاس خصوصی ریاضی این است که می توان در هر لحظه از دبیر خصوصی سوالات را پرسیدحتی سطح سوال هر چه باشد باز مشکلی به وجود نمی آید.

روش مطالعه ریاضی

6- انباشت نکردن درس ریاضی:

پس از اتمام آموزش ریاضی و یاد گیری مبحث جدید، مروری چند دقیقه ای بر درس داشته باشید. نکات درس را یادداشت کنید و در طول هفته آن را مطالعه کنید. انباشت مطالب درسی بخصوص ریاضی لطمه شدیدی به شما می زند.

7- از تدریس خصوصی استفاده کنید:

برای رفع اشکال می توانید از تدریس خصوصی استفاده کنید. دبیر، معلم، مدرس خصوصی اشکالات و ابهامات درس ریاضی را برطرف می کند. گاهی لازم است دوباره مبحثی را آموزش ببینید و معلم برای پیشرفت درسی شما مبحث را تدریس می کند

8- توجه به سوال دیگران در کلاس ریاضی:

 چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: سوالاتی که در کلاس ریاضی توسط شاگردان دیگر مطرح می شود، بسیار مهم است. حتما به سوالات دیگران خوب گوش دهید.

9- شاگردان موفق داوطلب حل مسائل ریاضی در کلاس می شوند:

از داوطلب شدن نترسید. سوالی که مطرح می شود را در حضور معلم ریاضی و شاگردان حل کنید. شاید حل شما صحیح نباشد اما یادگیری شما بسیار بالا می رود. در ضمن باعث می شود که ترس شما از اینکه جلوی بقیه دانش آموزان صحبت کنید و مسائل را حل کنید ریخته شود.

10- صندلی جلو کلاس درس بنشینید:

یکی از مهم ترین عواملی که در یادگیری ریاضی بسیار مهم است، نشستن در صندلی جلو کلاس است. شاگرد تمام حواس خود را به تدریس ریاضی معلم جمع می کند و به راحتی سوالات خود را می پرسد و داوطلب حل مسائل می شود.

11- حل تمرین در منزل:

سوالات و تمرین های ریاضی مطرح شده در کلاس را در منزل حل کنید و سریع تمرین ها را به معلم تحویل دهید.

12- داشتن هدف:

برای خودتان هدف تعیین کنید. به طور مثال برای درس ریاضی نمره 20 را هدف قرار دهید. اینگونه تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نمره می کنید و انگیزه شما بالا می رود.

13- حل تمرین های حل شده در کلاس:

مسائلی که در کلاس ریاضی حل می شود را یادداشت کنید و دوباره برای خود این مسئله ها را حل کنید. این راهکار به یادگیری شما کمک می کند و باعث می شود ذهنتان فعال تر شود. در این صورت به مرور راه حل تمام مسائل در ذهنتان شکل بگیرد.

14- حل تمرین های کتاب:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: حتما تمرین های اصلی کتاب را حل کنیدحتی اگر بارها در کلاس مدرسه حل شده باشد، باز هم برای خود حل کنید.

15- حل تمرین های کتاب های کمک درسی:

از کتاب های کمک درسی استفاده کنیدتمرین های این کتاب ها بسیار مفید هستند. شما را با سوالات جدید آشنا می کنددر صورتیکه در حل به مشکل برخوردید، سوال را علامت بزنید و از معلم ریاضی یا دبیر خصوصی ریاضی بپرسید.

16- حل آزمون های ریاضی مدارس دیگر:

از طریق اینترنت آزمون های ریاضی دیگر مدارس را دانلود کنیداز خودتان آزمون بگیرید و میزان یادگیری خود را بسنجیددانلود رایگان نمونه سوالات ریاضی در سایت استادبانک موجود است. دانلود تمامی دروس اختصاصی و عمومی خود را می توانید از سایت استادبانک انجام دهید.

17- ابهامات و مشکلات درس ریاضی را از دبیر مدرسه یا دبیر خصوصی بپرسید:

حتی راحت ترین مبحث را که مشکل دارید یادداشت کنید و از دبیر ریاضی مدرسه یا دبیر خصوصی ریاضی بپرسید.

18- مرور و مطالعه درس ریاضی در طول ترم:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: شاگردان موفق همیشه درس را مطالعه می کنند و هیچوقت برای شب امتحان انباشت نمی کنند. اگر نمره 20 درس ریاضی را می خواهید از انباشت کردن درس ریاضی بپرهیزید.

19- برنامه ریزی منظم برای مرور ریاضی:

با داشتن برنامه منظم هر هفته ریاضی را مرور کنید. اگر برای مطالعه ریاضی یک برنامه منظم داشته باشید و بصورت هفتگی آن را مطالعه کنید می توانید در امتحان نمره کامل کسب کنید.

20- تنها شب امتحان ریاضی را مطالعه نکنید:

حتما در تمام طول ترم درگیر درس ریاضی باشید. آزمون، تمرین کتاب، تمرین خارج از کتاب و مسائل مطرح شده در کلاس را حل کنیددرصورت بروز مشکل شما می توانید از کلاس تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

بچه های مقطع ابتدایی بخوانند!

بچه ها شما فرصت خیلی طلایی دارید و بهتره این فرصت رو از دست دهدید. چرا فرصت طلایی؟ چون شماها می توانید با خوب گوش دادن به تدریس معلم و تکرار و تمرین و کتاب های کمک آموزشی از همان ابتدا پایه خودتان را قوی کنید تا در دوران متوسطه به مشکلات دروس پایه ای برخورد نکنید.

پیشنهاد ما به والدین عزیز این است که از بدو ورود فرزندشان به مدرسه با بازی و ریاضی، بازی های هوش ریاضی و… فرزندانشان را به این درس علاقه مند کنند تا ترس از درس ریاضی از همان ابتدا درونشان شکل نگیرد.

قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید

حتماً هم دیده اید و هم شنیده اید که برای عضله سازی و فرم دهی قسمتی از بدن لازم است که مرتب و طبق برنامه به آن قسمت تمرین دهید و برنامه ورزشی مخصوص همان قسمت را انجام دهید.
در مورد مغز در خصوص مسائل ریاضی نیز همین طور است. اگر میخواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

اگر در طول سال تحصیلی برای امتحان ریاضی آماده نشده ایم، چه کنیم:

اگر شما از دانش‌آموزانی هستید که در طول سال تحصیلی حضور فعالانه در کلاس درس نداشتید یا در منزل آنگونه که باید ریاضی را تمرین و تکرار نکرده‌اید، نباید انتظار کسب بهترین نمره را در ریاضی داشته باشید.

اما تجربه ثابت کرده حتی افرادی که یک هفته مانده به امتحان شروع به مطالعۀ ریاضی کرده‌اند نیز توانسته‌اند نمرۀ مطلوبی از امتحان ریاضی کسب کنند. امتحان ریاضی را باید با تمرین سؤالات امتحانی گذراند. به آن دسته از دانش‌آموزان توصیه می‌شود نمونه‌سؤالات امتحانی ریاضی به همراه پاسخ تشریحی انها را جلوی خود بگذارند و به حل مسائل آن بپردازند.

طبیعتأ این دسته از دانش‌آموزان نیاز به کمک دیگران نیز دارند. آنها باید برای آشنایی با تکنیک‌های حل مسائل از همکلاسی‎ها یا یک معلم خصوصی کمک بگیرند تا بتوانند در زمانی کمتر بیشترین بازدهی را در درس ریاضی داشته باشند.

دانش آموزان عزیز توجه کنید که مطالعه درس ریاضی تنها بر مبنای 3 اصل بنا شده است: یادگیری، تمرین، مرور. اگر شما این 3 اصل را جدی بگیرید بدون شک می توانید در این درس نمره بسیار خوبی بگیرید. پس فقط صبور باشید.
خب نظرات، پیشنهادات، تجربیات و… خودتان را در زمینه مطالعه درس ریاضی برای ما در قسمت نظرات بنویسید تا هم ما و هم سایر دوستانتان بتوانند از آن استفاده کنند.

بهترین زمان برای یادگیری ریاضیات پایه چه زمانی است؟

فصل تابستان یا تعطیلات نوروز یا حتی ساعات خالی که در روز دارید.

چگونه قسمت محاسباتی مغز خود را قوی کنیم؟

اگر میخواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

منظور از مطالب پایه ای ریاضی چیست؟

هرچه مقطع شما بالاتر می رود مطالب سال های گذشته جزو پایه شما حساب می شوند

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

57 نظرات
 1. roham می گوید

  😑😑😑

 2. دانیال می گوید

  دستتون طلا حالا میدونم چیکار کنم فقط صبر کنید و نگاه کنید معلم و سوال بارون میکنم

  عالی

 3. ارکان می گوید

  من نمیتونم ۱۸ بگیرم بلدم عالی هم بلدم ولی نمیتونم

  1. استادبانک می گوید

   دوست عزیز … چرا اصلا بجای ۱۸ روی نمره ۲۰ فکر نمیکنی…
   ایده آلت رو بالا ببر و بالاترین رو هدف قرار بده که اگه بهش نرسیدی به نمره ۱۸ عه برسی…

   1. Alireza می گوید

    سلام من دانش اموز پایه هفتم هستم من در درس ریاضی مشکل دارم همین سه دوز پیش معلم یه امتحان تستی گرفت ۱۶ گرفتم استاد بانک من پدر و مادرم رو بیشتر از هرچیزی دوست دارم وقتی ناراحتی پدرم رو می بینم دو ساعت گریه میکنم چون پدرم دوست داره من کارمند یا دکتر بشم نمی خواد گارگر باشم وتو سری خور مردم پس استاد بانک کمکم کن تا بتون در همه ی درس هام موفق بشم و دل این دل سوخته پدرم که یکی از بچه هاشو از دست شاد کنم خواهش میکنم کمکم کن

    1. استادبانک می گوید

     سلام علیرضا جان.
     برای درسِ ریاضی چه کمکی نیاز داری؟

  2. فیزیک می گوید

   عیبی نداره.ولی شاید دقت نکردی.دقت☺

 4. آرمین می گوید

  سلام من زیر ۱۰میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هستم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

  1. نوشین می گوید

   معادله که کاری نداره
   مثلا میگن: ۲x+۵=۲۵
   شما باید اعدادی که مجهول هستن رو توی یه طرف مساوی و اعدادی که معلوم هستن رو توی طرف دیگه مساوی قرار بدی
   مثلا اینجا عدد ۲x یه عدد مجهوله. پس میزارمیش سمت چپ مساوی
   عدد ۵ یه عدد معلومه. یعنی ما میدونیم چنده. پس باید بزاریمش تو قسمت معلوما که سمت راسته مساویه. وقتی یه عدد معلوم توی قسمت مجهول ها هست، برای اینکه به معلوم ها انتقالش بدیم،قرینش میکنیم
   مثلا اینجا ۵ توی مجهولاعه، ما برای اینکه بیاریمش تو معلوما، قرینش میکنیم که میشه ۵-👇🏻👇🏻
   ۲x+۵=۲۵
   ۲x=۲۵-۵
   ۲x=۲۰
   حالا اینجا به ما گفته ۲x میشه ۲۰.ما x رو میخوایم. پس میایم هردوطرف مساوی رو بر عددمون تقسیم میکنیم
   یعنی ۲x÷۲=x و ۲۰ هم تقسیم بر ۲ میشه ۱۰.
   پس x=۱۰

 5. آرمین می گوید

  سلام من زیر ۱۰میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هستم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

 6. آرمین می گوید

  سلام من زیر ۱۰میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هشتم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

  1. استادبانک می گوید

   دوست عزیز، ریاضی درسی نیس که بشه بتنهایی و با خوندن چند کتاب کمکی مشکلت را رفع کنی. یعنی تا زمانیکه یک مبحث را بدرستی یاد نگرفته باشی، نمی تونی درک کنی و به سوالاتش جواب بدی حتی اگه بهترین منبع و کتاب آموزشی هم داشته باشی. مهم ترین اصل و در واقع مهم ترین مبنع در یادگیری دروس مفهومی مثل ریاضی، داشتن یک معلم حرفه ای و آموزش صحیح هس. مطمئن باش برای رسیدن به نمره بیست در ریاضی باید یک معلم خوبی در کنارت باشه تا بتونه تمام مشکلات پایه ایت در درس ریاضی رو حل کنه. پیشنهاد استادبانک به عنوان مرجع مهم اموزشی که سال هاست در این فضا فعالیت می کنه و با هزاران شاگرد و معلم خصوصی ارتباط داره به شما، گرفتن معلم خصوصی هست. چون می تونی خیل زود و در کمترین زمان و با کمترین هزینه به ایده الت که همون نمره ۲۰ در ریاضی هست برسی. حتما یک سر برو تو سایت معلم خصوصی ریاضی در استادبانک و رزومه اساتید و نظرات شاگردانشون رو ببین. دانش آموزایی که دقیقا همین مشکل تو رو داشتن و الان دیگه مشکلشون در ریاضی حل شده.

 7. reza می گوید

  من تو مقطع ارشد هستم پایه ام ضعیفه سومین باره برداشتم اصلا غیبت هم نداشتم ولی نمیفهمم استاد چی میگه استاد خصوصی هم گرفتم اونم گفت مشکل پایه ای داری همه همکلاسیام رفتند من بخاطر ریاضی همش دارم می افتم این دفعه هم استاد گفت به من ربطی نداره برو کل ریاضی رو از اول بخون
  میخوام انصراف بدم فقط بخاطر همین ریاضی مشکل روحی پیدا کردم افسرده شدم

  1. فیزیک می گوید

   از اول باید پیگیرش میشدی عزیز😊😊😊😣😣😣

  2. ریحانه می گوید

   هنوزم دیر نشده از اول شروع کن وفکر کن که ادم جدیدی هستی با علاقه بخون

 8. رضا بهرامی می گوید

  من تو مقطع ارشد هستم پایه ام ضعیفه سومین باره برداشتم اصلا غیبت هم نداشتم ولی نمیفهمم استاد چی میگه استاد خصوصی هم گرفتم اونم گفت مشکل پایه ای داری همه همکلاسیام رفتند من بخاطر ریاضی همش دارم می افتم این دفعه هم استاد گفت به من ربطی نداره برو کل ریاضی رو از اول بخون
  میخوام انصراف بدم فقط بخاطر همین ریاضی مشکل روحی پیدا کردم افسرده شدم

  1. فاطمه می گوید

   سلام از نظر من باید روز و شب کار کنی تمرین کنی گام به گام و فیلم اموزشی بگیری نکات تقویت حافظه رو انجام بدی معلمی کنارت داشته باشی که هر لحظه سوال داشتی بپرسی طرف باید سختگیر باشه تا یاد نگرفته باشی ولت نکنه بعد باید خوب دقت کنی نت برداری خلاصه نویسی و برنامه ریزی رکن اصلی خوب دقت کن ۱۰۰ دفعه هم که بخوای بپرس از معلم ولش نکن تا یاد نگرفته باشی مفت حقوق نمیگیرن که انگیزتو افزایش بده هدفتو بنویس بچسبون به دیوار هنگام مطالعه گلاب بنوش بینیتو بشور یوگا یا مدیتیشن بکن ورزش کن شیر و عسل ناشتا دعا ی تقویت حافظه بخون بعد تو یه جای ساکت و عدم وسایل حواس پرتی بشین درستو بخون خوب دقت کن ببین تلاش و همت مهمه منم همین مشکلو داشتم الان دیگه با رعایت و تلاش یک بارم نشده زیره۲۰ بگیرم صد زدم همرو معلم های پیشرفته رو دنبال کن بخصوص معلم های تازه چون حوصله و عشق اونا بیشتره دعا کن دعای الرحمن و ایت الکرسی در هنگام مطالعه غوغا میکنه از مغزت کار بکش به خودت استراحت بده شربت چای دمنوش ارامش بخش بخور و اهنگ ارامش دهنده گوش کن علاقه مهمه علاقه نداشته باشی حوصلت نمیکشه برو تو میتونی مطمعنم به اینا که گفتم گوش کن حتما ارزوی موفقیت.

 9. فاطمه می گوید

  من وقتی که معلم درس میده یاد میگیرم کامل اما بعد چند وقت یادم میره و همیشه ۱نمره یا۲ نمره کم میگیرم و این واقعا عذابم میده. مطالب شما هم خوب بود ممنون.

  1. محمد انوری می گوید

   سلام. برای حل این مشکل میتونید سراغ نمونه سوالات پیچیده‌تر و پیشرفته تر برید

 10. مینو می گوید

  من امسال میرم کلاس هفتم و پارسال ریاضیم افتضاح بود یعنی از امتحان کتاب درسی ۱۶ تا ۲۰ میگرفتم ولی امتحان های کتاب اضافه هارو از ۱۰ تا ۱۵ میدادم و حالا خیییییییییییییییلی میترسم که سال دیگه یه وقت بخاطر قوی نبودن پایه نمره هام بد بشن من پارسال اینجوری شدم ولی از سال اول تا پنجم خوب بودم ولی چون مدرسه دولتی بودم و بدون درس خوندن درست حسابی یهو رفتم مدرسه غیرانتفاعی افت شدید کردم.
  خواهر و برادرم فوق العاده قوی هستن تو این درس و خیلی سعی میکنن به من کمک کنن ولی اون چیزی که من میخواستم نشد.برای من گرفتن معلم خصوصی واقعا مقدور نیس هم برای بحث مالی هم پدر و مادرم مخالف سرسختن.خواهشن بهم جواب بدین خیلی به راهنماییتون نیازمندم.ممنون

  1. محمد انوری می گوید

   سلام خوش اومدید به سایت
   افت تحصیلی تو مقاطع مختلف واسه خیلی از دانش آموزا به وجود میاد و یه اتفاق طبیعیه. خواهر و بردارتون چون مدرس نیستن با اینکه پایه قوی ای هم دارن اما مثل یه دبیر نمیتونن بهت کمکت کنن … به نظرم اول از همه بدون ترس و استرس تصمیم بگیر که توی این درس قوی بشی و بعد با یه استاد کاربلد مشکلاتت رو برطرف کن …
   راجع به هزینه هم باید بهت بگم هزینه این کلاس‌ها جلوی خیلی از هزینه‌های بعدی رو میگیره و کمکت میکنه زودتر به نتیجه برسی. راجع به خانواده‌ت هم اگه دوست داشتن میتونن رایگان با کارشناس‌های ما مشورت کنن و متقاعد بشن که کلاس با اساتید خوب چقدر میتونه کمکت کنه

   1. Lolo می گوید

    من ریاضی خیلی ضعیفه در حد ۱۷ می تونم بزن تجربی

   2. مهسا یاوری می گوید

    سلام.من نمی توانم هر کاری را که گفته کردم.😔😔😔😔😔😔

    1. نگین می گوید

     گفتن نمیتوانم نقطه ضعف شما رو نشون میده اینو بدون که قطعا تو عالی ترین هستی

 11. mas می گوید

  سلام راستش من سرکلاس خیلی خوب گوش میدم و خوب جواب سوالات رو میدم ولی تو ی امتحان سوال رو بلدم ولی بی دقتی میکنم من توی فیزیک همیشه ۱۹ یا ۲۰ هستم ولی توی ریاضی نمره هام پایینن.

 12. حامد می گوید

  اگه مسئله رو جل نتونیم بکنیم چی

 13. Tara می گوید

  سلام خسته نباشین من کلاس هفتم هستم و از تابستان مدرسمون شروع شده و گلم خانم ما ۵ سوال در آزمون ریاضی میگیره و من همیشه ۱ یا۲ میشم معلم خصوصی میگیرم ولی هر کاری میکنم نمیتونم ۵ از ۵ شم و همیشه سر این مسئله ناراحت و گریمو هستم چون تازه از پایه ششم وارد هفتم شدم خیلی واقعا بده من همیشه میگم کاش پایه ششم بودم و اگه میشه لطفا یک برنامه ریزی هم بزارین که چطور برنامه ریزی کنیم

  1. نگین می گوید

   پایه هفتم خیلی سخته اما برای تو سخت نیست تلاشتو بکن تو یتونی همیشه بهترین باشی و به خودت تلقین نکن که بدی چ در ریاضی و چ در دروس دیگر

 14. الیانا می گوید

  سلام من اصلا تمرکز ندارم اگه تو کلاس حواسم پرت بشه همه ی چیز هایی که چند دقیقه پیش یاد گرفته بودم از یادم میره چجوری میتونم تمرکز داشته باشم ؟ ممنون

  1. مهسا رحمانی می گوید

   سلام مطالعه این پست می تونه کمکتون کنه:
   https://www.ostadbank.com/mag/افزایش-تمرکز-و-کنترل-ذهن/
   موفق باشید

 15. شهرزاد می گوید

  سلام من امسال میرم هشتم ، مدرسمم نمونه دولتیه خیلی امتحانای ریاضی پارسال سخت بودن ، من امتحانای ریاضی میان ترم و ترم رو بیست شدم ولی امتحانای کلاسی نمراتم برای خودم رضایت بخش نیست ، مثلا امتحانات آسون تر رو هجده به بالا میشم ، امتحانای سخت هم که …
  خواهرم هم معلمه خودش و هم از اون و هم از معلم خصوصی پرش استفاده می کنم ، نمی‌دونم باید چه کنم
  البته مشکل اصلیم اینه که هر ماه امتحان تستی توی مدرسمون برگزار میشه ، من درسای دیگه رو درصد بالا میزنم ولی ریاضی رو همش بین پنجاه درصد تا شصت میزنم
  لطفا به غیر از پیشنهاد معلم خصوصی راهکار دیگه بدید

  1. مهسا رحمانی می گوید

   برنامه ریزی درست برای درس خوندن و توجه به اینکه چه ساعت هایی یادگیری بهتری داری و درمورد تکنیک های تست زنی ریاضی جستجو کن. تلاشت رو ببر بالا اما نگران نباش

  2. نوشین می گوید

   من همیشه نمرات ریاضیم عالیه. از ۱۸ به بالا
   الان که این مطالبو خوندم فهمیدم بدون اینکه خودم بدونم یک سریشونو انجام دادم.
   ولی واقعا داشتن یه معلم با سواد و عالی خیلی خیلی میتونه به بهتر شدن در مسائل ریاضی کمک کنه
   سعی کنید بهترین معلمو انتخاب کنید

   1. نوشین می گوید

    اکثرا ۲۰ و یا ۱۹/۵ هم میگیرم

 16. ریحانه می گوید

  توهمین ساده هاش موندیم 😒

 17. علیرضا می گوید

  سلام من پایه هفتم هستم خیلی از درس ریاضی میترسم و همش فکر میکنم که نمی تونم از بسش بربیام من سال قبل خیلی نمراتم خوب بود ولی امسال تا امروز که دبیر کلاس هفتم ریاضی، امتحان گرفت دیدم خیلی از سوالات رو بلد نیستم وخیلی از سوالات رو خوب یاد نگرفتم استاد بانک خواهش میکنم که به من کمک کنید

  1. استادبانک می گوید

   سلام علیرضا جان.
   احساس میکنم مشکل اصلی شما عدم اعتماد به نفس و ترس از درس ریاضی هست.
   اگر نگاه خودتون رو به درس ریاضی تغییر بدید باور داشته باشید که ریاضی اونقدرا هم سخت نیست.

   1. علیرضا می گوید

    دقیقا همین است میشه بگید دقیقا چیکار کنم

   2. علیرضا می گوید

    از داخل از تو دلم میگم الان نمرم میاد پایین مردود میشم هروز نا راحتم هروز گریه میکنم

    افسردگی گرفتم دیگه

 18. امیررضا می گوید

  سلام
  من دانش آموز پایه هفتم هستم دوره ابتدایی شاگرد خوبی بودم ولی امسال برام خیلی سخت شده من اصلا تو ریاضی مشکل ندارم فعلا ولی حجم درسا و عربی منو اذیت میکنه من در روز به جز مدرسه چهار ساعت درس میخونم ولی واقعا نگرانم شده معلم ما امتحان گرفته باشه و من از ده تا سوال هشت تا رو جواب بدم معلم ها هم خیلی سخت گیر هستن و شده که من تکالیف رو کامل فرستاده باشم ولی حرفشون رو عوض کنن و بگن ناقصه من فقط تو عربی و علوم و ادبیات مشکل دارم آیا باید معلم خصوصی بگیرم

  1. استادبانک می گوید

   سلام وقتتون بخیر.
   بله، میتونید برای دروسی که گفتید ضعف دارید، چند جلسه معلم خصوصی بگیرید و مشکلاتتون رو برطرف کنید.

 19. …. می گوید

  سلام من تو ریاضی سوالات (درست و نادرست) رو مشکل دارم و همیشه از این سوالات نمره کم میگیرم چیکار کنم ؟

  1. استادبانک می گوید

   سوالات درست و نادرست نیاز به درکِ عمیق مباحث ریاضی دارن و باید موضوع به خوبی برای شما شفاف شده باشه. راه حلش تمرین بیشتر و عمیق‌تر خواندنِ ریاضی است.
   موفق باشید.

 20. امیر می گوید

  من هم خوشم اومد ممنون ولی ریاضی فقط به تمرین نیست

 21. ریاضی می گوید

  من تست iq دادم شدم۱۳۵ ولی نمیدونم چرا نمی تونم نمرهبگیرم هیچ سوالی هم نیست که نتونم جواب بدم خطای
  محسابات یا یه همچین چیزی میشه و نصفه نمره می گیرم بالا ۱۴ نتونستم بشم وقتی میرم خ.نه دوباره حل می کنم
  میتونم ولی توی امتحان اعصابم خورد میشه

 22. کر کور کچل می گوید

  سلام من امسال پایه هشتم هستم و پارسال که الان بودم درس های آخر سال رو چون آنلاین بود درست نمی فهمیدم برای همین هم ولش کردم و الان که پایه هشتم هستم میبینم که درس ها امسال رو هم کم کم دارم به سختی متوجه میشم یعنی قشنگ روی هم تلنبار
  شدن و من هر بار با تقلب از رو دوستام نمره بالا میگیرم ولی امسال امتحانات حضوری شده و دیگه تقلب هم نمیتونم بکنم و کار منو سخت کرده و همه فکر میکنن درسم خوبه روم نمیشه بگم همه درسهام رو هم تلنبار شدن و عین خر تو گل گیر کردم حالا چیکار کنم تازه فردا هم امتحان دارم و الان شب قبل از امتحانه نمیشه ی فرمولی درست کنید که باهاش بشه همه مدل سوالی رو حل کرد که کلا خلاص بشیم والا دیگه دارم دیوونه میشم اگه نمره پایین بیارم و میتونم ی شغل خوب داشته باشم و کلا کار گیرم نیاد باید برم معتاد بشم یا تو خیابون زندگی کنم و آخرش هم با بدبختی بمیرم همش هم تغییر این معلم است که انقدر کار زیاد میدم که آدم یهو همه رو ول میکنه وقتی به خودش میاد می بینه همه چی جمع شده رو هم کاریش هم نمیشه کرد اگه من معتاد شدم بتونیم تقصیر معلم هاست 😐#نه_به_مشق_زیاد

  1. f می گوید

   منم مثل تو همرو عقبم فردا هم امتحان دارم نمیدونم چیکار کنم😭😭

 23. همتا می گوید

  سلام من همیشه ۵میگیرم چیکارکنم ۲۰یا۱۹بگیرم جواب بدید

 24. محمد طاها می گوید

  من هرچی میخونم وسط امتحان یادم میاره و اون سوالی که میخونم نمیاد

  1. نوشین می گوید

   ریاضی خوندی نیست
   بلکه فهمیدنیه
   تو کتاب یه سر عدد میدن و تو امتحان اون اعداد فرق داره
   اگه تو همون عددای کتابو بخونی و فقط طبق همون اعداد یاد بگیری، پس سر امتحان قد در صد به مشکل برمیخوری
   تو باید روش محاسبه رو یاد بگیری

 25. Negin می گوید

  سلام من پایه نهم هستم و فصل سه هندسه کتاب داره تموم میشه اما من نمیتونم نمونه سوالات رو حل کنم وقتی که معلم درس میده متوجه میشم اما نمیتونم نمونه سوالات رو حل کنم شما چه راهکاری پیشنهاد میدید ممنون

  1. استادبانک می گوید

   سلام و درود.
   احتمالا هنوز مطلب درسی رو عمیق درک نکردی. بهتره که موضوع رو توی ذهنت دقیق بررسی کنی و چند بار جزوه معلمت رو مرور کنی. بعد سراغ حل نمونه سوال بری.

 26. ناشناس می گوید

  سلام استاد بانک
  خسته نباشید
  من کلاس ششم هستم
  امسال که اموزش ها مجازیه اصلا متوجه نمیشم
  سال های قبل من همیشه جزو بهترین شاگرد ها بودم و درسم عالی بود
  کلاس سوم سر امتحان ریاضی اکثر بچه ها نمره شون افتضاح شده بود و من و دوستم فقط بدون غ بودیم. به معنای واقعی بیست گرفتیم.امسال ریاضیمون چیزی نداره اما معلممون خیلی بد درس میده.همش کلیپ میفرسته که خیلی نامفهومه. من امسال افت تحصیلی داشتم😢 لطفا بگید باید چکار کنم.معلم هم با من لج کرده.هرسوالی هم که نتوجه نمیشم از معلممون میپرسم میگه چند بار دیگه فیلم رو ببین میفهمی. واقعا کم اوردم.از طرف دیگه امسال ما امتحان نهایی داریم چون وارد پایه ی جدیدی میشیم.لطفا راهنمایی کنید .

 27. Mahdiyar می گوید

  سلام خدمت دوستان عزیز،خسته نباشید،من پایه هفتم و توی امتحانای ریاضی نمرم از ۱۸ تا ۲۰هستش ولی می‌خوام همش بیست باشه ولی نمیتونم،استاد بانک عزیز خواهش میکنم کمکم کن تا نمرم همش ۲۰ باشه😥،ممنون

  1. نگین می گوید

   به خودت تلقین نکن که نمیتونم همونطور که من که ریاضی واقعا ضعیفی داشتم تونستم پس تو هم میتونی

 28. سینا می گوید

  سلام من دیروز امتحان ریاضی داشتم کلاس هفتم هستم نشستم ۷ ساعت خوندم اخرشم نمره ام شده ۱۸ نمیدونم چرا اخه من همه ی سوال ها رو جواب میدادم وبلد بودم ولی نمره ام شد۱۳ میشه کمکم کنید؟

 29. می گوید

  سلام من برای درس ریاضی به مدت چهار ساعت نشستم و نمره ریاضیم شد۱۹از بیست
  خاستم یه چیزی بگم اینکه بعضیا با اینکه زمان زیادی صرف خوندن ریاضی میکنن ولی بازم کم میگیرن مشکل از طرز خوندنشونه بعضیا با کمترین زمان بهترین نمره را کسب میکنن پس نگید من خیلی وقت گذاشتم و نمره ریاضیم کم شد بهتره طرز خوندنتونو تغییر بدید

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟