برنامه ریزی درسی روش مطالعه و اصول درس خواندن
روش مطالعه ریاضی

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم؟

استادبانک 14 تیر 1396
14268 113

روش مطالعه ریاضی در هر پایه و هر مبحثی متفاوت است اما یکسری نکات برای خواندن این درس در بین همه پایه ها یکسان است که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله انواع روش های مطالعه را بخوانید.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی و درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین است و دانش آموزان بهترین معلم  برای تدریس خصوصی ریاضی در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

روش مطالعه‌ی ریاضی از مباحث پایه‌ای

شاید این مشکل شما هم باشد که درسی که معلم ریاضی همان روز یاد میدهد را به خوبی یاد بگیرید. اما وقتی قرار است از همان مبحث تمرین حل کنید با مشکل مواجه شوید. مشکلاتی که هیچ ربطی به آن مبحث ندارد و بیشتر به مباحث پایه ای شما برمی گردد.

حتماً شنیده اید که می گویند پایه ریاضی اهمیت زیادی دارد. حالا منظور از پایه ریاضی چیست؟ پایه ریاضی از همان جمع، تفریق و دو دوتا؟ 4 تا شروع می شود. هرچه مقطع شما بالاتر می رود مطالب سال های گذشته جزو پایه شما حساب می شوند.

اما روش مطالعه ریاضی چگونه است؟

گام های پیشنهادی ما برای یادگیری و تسلط بر درس ریاضی و نمره قبولی بالا به شرح زیر می باشد:
گام اول: ریاضی را سر کلاس یاد بگیر.
گام دوم: همان روز درس داده شده را مرور کن و تمرینات معلم را حل کن.
گام سوم: اشکالات خود را یادداشت کن و از معلم بپرس.
گام چهارم: بعد از رفع اشکالات از اشکالات خود نمونه سوال حل کن.
گام پنجم: بعد از آموزش مبحث جدید توسط معلم تمرین کردن مطالب قبلی را فراموش نکنید و هربار که میخواهید به مطالعه ریاضی بپردازید حداقل 2 تمرین از مباحث قبل حل کنید.

خلاصه نویسی کنید

بعد از خواندن هر مبحث درس داده شده توسط معلم شروع به خلاصه نویسی فرمول ها، روش های حل و برداشت خود از آن مبحث کنید. این کار به شما کمک می کند تا در مرورهای بعدی خود نیاز به خواندن مجدد جزوه نداشته باشید و بتوانید با خواندن خلاصه نوشته شده خود به راحتی مطالب را به یاد بیاورید و وقت خود را بر روی حل تمرین های بیشتر بگذارید.

وقتی شروع به حل مسائل از روی یک کتاب کمک آموزشی میکنید همه سوالات را پشت سر هم حل نکنید. سوالات معمولی هر 2 تا 3 سوال پشت هم شبیه به هم هستند. بنابراین برای حل کردن خود نشانه گذاری کنید. مثلاً بگویید امروز سوالات زوج را حل میکنم. یا امروز سوالات مضرب 5 را حل می کنم. با این روش مغزتان ورزیده می شود و آمادگی حل سوالات آن مبحث را در هر شرایطی پیدا می کند.

روش مطالعه ریاضی

روش‌های موفقیت در امتحان ریاضی

1- شرکت در کلاس های تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه:

 چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: حضور همیشگی شما در کلاس ریاضی مدرسه یا دانشگاه بسیار مهم است. درس ریاضی با درس های حفظی کاملا متفاوت است. کلاس تدریس ریاضی قابلیت غیبت ندارد و همیشه باید در کلاس ریاضی حضور داشته باشید.

در صورتیکه حتی 1 جلسه غیبت داشته باشید، از درس عقب می مانید و باید مبحث را آموزش ببیند. در صورت غیبت به منظور عقب نماندن از درس آن جلسه می توانید از تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

2- داشتن تمرکز در کلاس درس ریاضی:

حتما در کلاس تدریس ریاضی تمرکز بالایی داشته باشید. حواس خود را جمع کنید و درس را گوش دهید. هر سوالی و ابهامی برایتان حین تدریس ریاضی پیش آمد، حتما همان لحظه بپرسید. اگر همان لحظه نمی توانید سوالتان را مطرح کنید، یادداشت کنید و آخر کلاس بپرسید.

در کلاس درس حضور داشته باشید و فعالانه گوش دهید. دقت کنید معلم چگونه مسائل را حل می‌کند. مراحل حل مسئله‌ها را به زبان خودتان یادداشت کنید. به فرمول‌ها و مفاهیم مورد نیاز برای حل هر مسئله دقت کنید.

سعی کنید در ذهن‌تان برای درک آنها کدسازی کنید. مسئله‌هایی که معلم در کلاس حل می‌کند را همان‌جا در ذهن‌تان حل کنید.  اگر احساس کردید ذهن‌تان در جایی یاری نمی‌کند از معلم سؤال کنید.
کلاس درس بهترین فرصت برای حل مشکل‌های شماست.

مثال‌ها و تمرین‌های هر درس را حل کنید و سعی کنید مشکلات خود را در کلاس برطرف کنید. اگر روش‌های بالا را در حین حضور در کلاس به‌کار بگیرید هنگام امتحان دچار استرس نمی‌شوید.  زیرا ریاضی درسی است که اگر به آن مسلط شوید کمتر مباحث‌اش را از یاد می‌برید. البته نباید مرور مطالب را از یاد ببرید.

3- نکته برداری و خلاصه نویسی:

هر فردی با توجه به هوش و فهم درس ریاضی نکاتی را برای خود یادداشت می کند. جزوه نویسی یکی از راهکار های عالی برای یادگیری ریاضی است. بهتر است جزوه و نکات درس ریاضی را خودتان بنویسید. کپی از جزوه دیگران به اندازه جزوه نویسی خودتان موثر نیست و این موضوع شامل تدریس خصوصی ریاضی نیز می شود.

4- در کلاس تدریس ریاضی فعال باشید:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: هر سوال و هر نکته ای در کلاس ریاضی را خوب گوش دهید. هر ابهامی در درس ریاضی مطرح کنید و از پرسیدن سوال نترسید.

5- در کلاس ریاضی سوالات خود را مطرح کنید:

هیچگونه سوالی را در ذهن خود بی پاسخ نگذاریدتمام سوالات خود را مطرح کنید و مطمئن باشید دبیر ریاضی پاسخ شما را می دهدیکی از ویژگی های کلاس خصوصی ریاضی این است که می توان در هر لحظه از دبیر خصوصی سوالات را پرسیدحتی سطح سوال هر چه باشد باز مشکلی به وجود نمی آید.

روش مطالعه ریاضی

6- انباشت نکردن درس ریاضی:

پس از اتمام آموزش ریاضی و یاد گیری مبحث جدید، مروری چند دقیقه ای بر درس داشته باشید. نکات درس را یادداشت کنید و در طول هفته آن را مطالعه کنید. انباشت مطالب درسی بخصوص ریاضی لطمه شدیدی به شما می زند.

7- از تدریس خصوصی استفاده کنید:

برای رفع اشکال می توانید از تدریس خصوصی استفاده کنید. دبیر، معلم، مدرس خصوصی اشکالات و ابهامات درس ریاضی را برطرف می کند. گاهی لازم است دوباره مبحثی را آموزش ببینید و معلم برای پیشرفت درسی شما مبحث را تدریس می کند

8- توجه به سوال دیگران در کلاس ریاضی:

 چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: سوالاتی که در کلاس ریاضی توسط شاگردان دیگر مطرح می شود، بسیار مهم است. حتما به سوالات دیگران خوب گوش دهید.

9- شاگردان موفق داوطلب حل مسائل ریاضی در کلاس می شوند:

از داوطلب شدن نترسید. سوالی که مطرح می شود را در حضور معلم ریاضی و شاگردان حل کنید. شاید حل شما صحیح نباشد اما یادگیری شما بسیار بالا می رود. در ضمن باعث می شود که ترس شما از اینکه جلوی بقیه دانش آموزان صحبت کنید و مسائل را حل کنید ریخته شود.

10- صندلی جلو کلاس درس بنشینید:

یکی از مهم ترین عواملی که در یادگیری ریاضی بسیار مهم است، نشستن در صندلی جلو کلاس است. شاگرد تمام حواس خود را به تدریس ریاضی معلم جمع می کند و به راحتی سوالات خود را می پرسد و داوطلب حل مسائل می شود.

11- حل تمرین در منزل:

سوالات و تمرین های ریاضی مطرح شده در کلاس را در منزل حل کنید و سریع تمرین ها را به معلم تحویل دهید.

12- داشتن هدف:

برای خودتان هدف تعیین کنید. به طور مثال برای درس ریاضی نمره 20 را هدف قرار دهید. اینگونه تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نمره می کنید و انگیزه شما بالا می رود.

13- حل تمرین های حل شده در کلاس:

مسائلی که در کلاس ریاضی حل می شود را یادداشت کنید و دوباره برای خود این مسئله ها را حل کنید. این راهکار به یادگیری شما کمک می کند و باعث می شود ذهنتان فعال تر شود. در این صورت به مرور راه حل تمام مسائل در ذهنتان شکل بگیرد.

14- حل تمرین های کتاب:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: حتما تمرین های اصلی کتاب را حل کنیدحتی اگر بارها در کلاس مدرسه حل شده باشد، باز هم برای خود حل کنید.

15- حل تمرین های کتاب های کمک درسی:

از کتاب های کمک درسی استفاده کنیدتمرین های این کتاب ها بسیار مفید هستند. شما را با سوالات جدید آشنا می کنددر صورتیکه در حل به مشکل برخوردید، سوال را علامت بزنید و از معلم ریاضی یا دبیر خصوصی ریاضی بپرسید.

16- حل آزمون های ریاضی مدارس دیگر:

از طریق اینترنت آزمون های ریاضی دیگر مدارس را دانلود کنیداز خودتان آزمون بگیرید و میزان یادگیری خود را بسنجیددانلود رایگان نمونه سوالات ریاضی در سایت استادبانک موجود است. دانلود تمامی دروس اختصاصی و عمومی خود را می توانید از سایت استادبانک انجام دهید.

17- ابهامات و مشکلات درس ریاضی را از دبیر مدرسه یا دبیر خصوصی بپرسید:

حتی راحت ترین مبحث را که مشکل دارید یادداشت کنید و از دبیر ریاضی مدرسه یا دبیر خصوصی ریاضی بپرسید.

18- مرور و مطالعه درس ریاضی در طول ترم:

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنم: شاگردان موفق همیشه درس را مطالعه می کنند و هیچوقت برای شب امتحان انباشت نمی کنند. اگر نمره 20 درس ریاضی را می خواهید از انباشت کردن درس ریاضی بپرهیزید.

19- برنامه ریزی منظم برای مرور ریاضی:

با داشتن برنامه منظم هر هفته ریاضی را مرور کنید. اگر برای مطالعه ریاضی یک برنامه منظم داشته باشید و بصورت هفتگی آن را مطالعه کنید می توانید در امتحان نمره کامل کسب کنید.

20- تنها شب امتحان ریاضی را مطالعه نکنید:

حتما در تمام طول ترم درگیر درس ریاضی باشید. آزمون، تمرین کتاب، تمرین خارج از کتاب و مسائل مطرح شده در کلاس را حل کنیددرصورت بروز مشکل شما می توانید از کلاس تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

بچه های مقطع ابتدایی بخوانند!

بچه ها شما فرصت خیلی طلایی دارید و بهتره این فرصت رو از دست دهدید. چرا فرصت طلایی؟ چون شماها می توانید با خوب گوش دادن به تدریس معلم و تکرار و تمرین و کتاب های کمک آموزشی از همان ابتدا پایه خودتان را قوی کنید تا در دوران متوسطه به مشکلات دروس پایه ای برخورد نکنید.

پیشنهاد ما به والدین عزیز این است که از بدو ورود فرزندشان به مدرسه با بازی و ریاضی، بازی های هوش ریاضی و… فرزندانشان را به این درس علاقه مند کنند تا ترس از درس ریاضی از همان ابتدا درونشان شکل نگیرد.

قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید

حتماً هم دیده اید و هم شنیده اید که برای عضله سازی و فرم دهی قسمتی از بدن لازم است که مرتب و طبق برنامه به آن قسمت تمرین دهید و برنامه ورزشی مخصوص همان قسمت را انجام دهید.
در مورد مغز در خصوص مسائل ریاضی نیز همین طور است. اگر میخواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

اگر در طول سال تحصیلی برای امتحان ریاضی آماده نشده ایم، چه کنیم:

اگر شما از دانش‌آموزانی هستید که در طول سال تحصیلی حضور فعالانه در کلاس درس نداشتید یا در منزل آنگونه که باید ریاضی را تمرین و تکرار نکرده‌اید، نباید انتظار کسب بهترین نمره را در ریاضی داشته باشید.

اما تجربه ثابت کرده حتی افرادی که یک هفته مانده به امتحان شروع به مطالعۀ ریاضی کرده‌اند نیز توانسته‌اند نمرۀ مطلوبی از امتحان ریاضی کسب کنند. امتحان ریاضی را باید با تمرین سؤالات امتحانی گذراند. به آن دسته از دانش‌آموزان توصیه می‌شود نمونه‌سؤالات امتحانی ریاضی به همراه پاسخ تشریحی انها را جلوی خود بگذارند و به حل مسائل آن بپردازند.

طبیعتأ این دسته از دانش‌آموزان نیاز به کمک دیگران نیز دارند. آنها باید برای آشنایی با تکنیک‌های حل مسائل از همکلاسی‎ها یا یک معلم خصوصی کمک بگیرند تا بتوانند در زمانی کمتر بیشترین بازدهی را در درس ریاضی داشته باشند.

دانش آموزان عزیز توجه کنید که مطالعه درس ریاضی تنها بر مبنای 3 اصل بنا شده است: یادگیری، تمرین، مرور. اگر شما این 3 اصل را جدی بگیرید بدون شک می توانید در این درس نمره بسیار خوبی بگیرید. پس فقط صبور باشید.
خب نظرات، پیشنهادات، تجربیات و… خودتان را در زمینه مطالعه درس ریاضی برای ما در قسمت نظرات بنویسید تا هم ما و هم سایر دوستانتان بتوانند از آن استفاده کنند.

بهترین زمان برای یادگیری ریاضیات پایه چه زمانی است؟

فصل تابستان یا تعطیلات نوروز یا حتی ساعات خالی که در روز دارید.

چگونه قسمت محاسباتی مغز خود را قوی کنیم؟

اگر میخواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

منظور از مطالب پایه ای ریاضی چیست؟

هرچه مقطع شما بالاتر می رود مطالب سال های گذشته جزو پایه شما حساب می شوند

برچسب ها:, ,

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • عرفان
  24 دی 1400

  تنها راه موفقیت در ریاضی حل کردن زیاد نمونه سوال و یاد گیری عمیق مباحث هست

 • باران
  23 دی 1400

  سلام . من ریاضی رو دوست دارم مسائل تو کتاب خیلی زود و راحت حل میکنم ولی وقتی به ماتحان میرسم میبنم اصلا اون چیزی که کتاب بود رو ندادن واقعا برای بعضی معلما متاسفم که فک میکنن اگه از کتاب ندن ما بیشتر انرژی میگیریم و بیشتر میخونیم تا یاد بگیریم ا: واقعا شرم آوره

 • مانی
  19 دی 1400

  من اصلا ریاضیم خوب نیست و علاقه بهش ندارم و نمرم گم میشه باید چیکار کنم

 • بی نام
  18 دی 1400

  بعضی ها ریاضی رو دوست دارن و درکش میکنن همونا هستن که بدون تمرین هم بیست میشن پس قدم اول اینه که بریم دنبال علاقمون و توش بهترین باشیم نه فقط ریاضی رو حفظ کنیم و براش امتحان بدیم شاید آینده بعضیا در ریاضی نباشه پس اگه ریاضیتون ضعیفه ناراحت نباشید با علاقه و پشتکار همه چیز درست میشه مگه این که به چیز دیگه ای علاقه داشته باشین…

 • بی نام
  17 دی 1400

  من کلاس هفتم هستم ریاضی رو بلد هستم سر کلاس خوب هستم اما به امتحان که میرسه نمرم به ۱۸,۱۹میخوره و به استرس میوفتم و نمیتونم حل کنم میشه کمک کنید

 • کیان
  10 دی 1400

  سلام من ریاضی رو دوست ندارم و درکش نمیکنم باید چیکار کنم

 • ناشناس
  10 دی 1400

  بی دقتی دارمم یعنی همه سوالا رو بلدم ولی سر بی دقتی خیلی نمره کم میشهه

 • ناشناس
  22 آذر 1400

  خیلی ممنون از مطالبتون امیدوارم بتونم ازشون خوب استفاده کنم البته من از زمانی آنلاین شده اینجوری شدم من قبل از آنلاین همیشه نمره ی ۲۰ می گرفتم ولی الان که آنلاین شده اصلا نمیدونم چم شده خیلی می خونم ولی نمی دونم چرا نمی تونم جواب بدم و این اصلا درست نیست که الان آنلاين درس ميدن و حضوری هم آزمون میگیرن و این هم آدم تو آنلاين میخواد تمرکزش زیاد باشه و نمیشه امیدوارم که هر چه زود تر مدرسه هارو حضوری کنن و یا آزمون ها رو آنلاين 😪😓😞😭

 • سید مهدی موسوی
  20 آذر 1400

  و برای اینکه در ریاضی 20 بگیرید با سه چیز را یاد بگیرد
  1…..یادگیری
  2…..تمرین
  3…..مرور

 • ام البنین
  19 آذر 1400

  من هفتم کع مجازی بود نتونستم بخونم و بجاش میرفتم سرکار به دلایل خصوصی و الان از ریاضی هشتم هیچی نمیفهمم و حتی حوصله ندارم و همش گریه میکنم که یاد ندارم نمیدونم چیکار کنه ولی اگر کسی بام کار کنه یاد میگیرم و الان خیلی به کمک نیاز دارم

  • هانیه
   9 دی 1400

   سلام
   ریاضی هشتم خیلی راحته میتونی از فیلم های آموزشی کمک بگیری من امسال نهم هستم به نظرم هشتم راحته سعی کن یادش بگیری چون اگه یاد نگیری نهم سختت میشه و هیچی نمیفهمی

 • بی نام
  16 آذر 1400

  من کلاس سومم چگونه ریاضی ام را تقویت کنم

 • پریناز
  18 مهر 1400

  من کلاس هفتم هستم چجوری ریاضی را 20 بگیرم

  • ملیحه فراهانی
   26 آبان 1400

   سلام دوست عزیزم، برای گرفتن نمره 20 ریاضی سعی کن ریاضی رو با تمرین و حل سوال زیاد یاد بگیری. در ابتدا با کمک معلم خصوصی یا معلم مدرسه به خوبی آموزش ببینی و آن اموزش‌ها را با تمرین و تکرار زیاد در ذهن خود تثبیت کنی. از بهترین منابع یادگیری ریاضی، کتاب خیلی سبز برای شما برای تمرین و مرور بیشتر توصیه می‌شود. در ضمن اگر معلم خصوصی هم بگیری می توانی در ابتدا اگر مشکلات پایه‌ای داری، آن‌ها را رفع کنی و سپس در مرحله بعدی با آموزش مباحث جدید و منابعی که معلم تدریس خصوصی ریاضی به شما معرفی می‌کند، به تسلط بالا و گرفتن نمره 20 در ریاضی برسی. رسیدن به نمره 20 در درس ریاضی دور نیست، به شرطی که اصولی این درس را یاد بگیری.

   • اوچیها ساسکه
    7 آذر 1400

    من فقط مشکلم اینه که چند ساعت و چجوری تمرین کنم البته تو این سایت گفتید ها چجوری تمرین کنیم ولی میشه به طور کامل بگید چجوری من ریاضی رو تمرین کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

    • هانیه
     9 دی 1400

     سلام
     به نظر من از چیز هایی که سر کلاس یاد میگیری باید تمرین کنی با خودت یعنی هر روز بعد از کلاس ریاضی از اون مباحثی که معلمت بهت یاد داده نمونه سوال حل مطمئن باش موفق میشی

  • هستی
   8 دی 1400

   حتما و حتما که نباید ۲۰ گرفت همه ی ما این نمره رو می خوابیم ولی اگه کمتر از ۲۰ بگیرم ایرادی نداره مجبورنیستیم‌ ک حتما ۲۰ باشه برای ریاضی از ۱۷ ، ۱۸ به بالا خوبه بنظرم
   من‌ دو روز دیگه امتحان ترم دارم و چون برنامه ریزی نکرده بودم متاسفانه وقتم خیلی کمه‌ چون باید ۴ فصل رو کامل یادبگیرم برای همین از کلاس‌ خصوصی میخوام استفاده کنم‌ و خیلی خیلی زیاد تمرین کنم‌ تا با سرعت خیلی زود یادبگیرم

 • ماهان
  6 مهر 1400

  سلام من هرکاری کردم یاد نمیگیرم خیلیی برام سخته????امثال مدرسه حضوریه امتحان ریاضی نمرم خوب نیست اگه اینجور پیش بره کمکم کنید ترو خدااا

 • شهریار بابایی
  5 خرداد 1400

  من نمیتونم ریاضی بخونم ککککککمممممککککممممم کن

  • هانیه
   9 دی 1400

   سلام
   به نظر من ریاضی خوندنی نیس ریاضی یاد گرفتنیه
   فقط و فقط هم باید تمرین کنی
   البته ببخشید که من جواب دادم
   ولی هیچ وقت به خودت نگو من نمیتونم بگو میتونم و در کنارش تکرار و تمرین داشته باش
   همین
   مطمئن باش موفق میشی

 • lyzadhmhmd845@gmail.com
  31 اردیبهشت 1400

  من از ریاضی متنفرم و تنها مشکلم با اینه ولی اگه کسی باهام‌کار کنه بالای ۱۹میگیرم?

 • محمد
  29 اردیبهشت 1400

  سلام خیلی عالی بود من خیلی از سایتتون راضی هستم

 • ناشناش
  28 اردیبهشت 1400

  تنها راه یادگیری و فهم ریاضی ، نوشتن ، تست زدن ، تمرین زیاد است .

 • يگ گاو
  25 اردیبهشت 1400

  من خيلى ميخونم ولى موضع امتحان نمي تونم پاسخ بدم چون سوالا خيلى سختن اما بعضى از دوستام ميتونن و پاسخ رو بزور ازشون ميگرم كه اين بزرگترين مشكلههه واسم يعني هر كاررىىى رو ميتونم انجام ميدم ولي هنوز مثل گاو ميمونم!??

  • نور
   27 مهر 1400

   سلام خیلی خوب بود متشکرم . من تنها مشکلی که تو ریاضی دارم اینه که نمیدونم چطور سطح خودمو باید بالا ببرم … کلاس خصوصی رفتم ، جزوه هم مینویسم و سعی میکنم تا جایی که ممکنه قابل فهم باشه جزوه هام و البته کامل . تو تستای سطح متوسط مدرسه عالی ام و سوالات کتاب برام راحتن ولی وقتی که از توی اینترنت ازمون میدم برای فهمیدن سطحم اصلا نمیتونم خوب جواب بدم چون سوالات اصلامثل کتاب نیستن و به شدت سخت ترن . اصولا امتحانا هم همینطورین و سخت ترن
   برای بالا بردن سطحم در حد ازمون های سخت باید چه کتابکاری بگیرم و چه تستایی بزنم ؟

 • سارا
  23 اردیبهشت 1400

  من امتحان میدم در کلاس حضوری همش ممتاز میوردم که من سیر از خیلی خوب نمی شدم???☺??? حالا که امتحانات اومدن آنلاین استرس میگیرم دیگه سیر شدم???????? از این نمرات بد ????

 • سانست شیمر
  23 اردیبهشت 1400

  من امتحان میدم در کلاس حضوری همش ممتاز میوردم که من سیر از خیلی خوب نمی شدم???☺??? حالا که امتحانات اومدن آنلاین استرس میگیرم دیگه سیر شدم???????? از این نمرات بد ????

 • سانست شیمر
  23 اردیبهشت 1400

  منم همین طور مثل دیروز من ۵ روز خوندم بعد استرس گرفتم نمره بد آوردم ?????

 • فاطمه جعفری
  19 اردیبهشت 1400

  همیشه نمرات افتضاح میگیرم ولی وقتی سر یه کلاس حضور پیدا میکنم عالی امتحان میدم تنها مشکل من تنفر از ریاضیه مخصوصا که الان غیر حضوری هستیم ?????

 • فاطمه جعفری
  19 اردیبهشت 1400

  من ذهنم خیلی خوبه ولی حوصله حل کردن ریاضی و حضور سر کلاس ریاضی رو ندارم لطفاااااااااا کمکم کنین ازتون خواهش میکنم یه راه حل قطعی بهم بدین

  • هانیه
   9 دی 1400

   سلام
   عزیزم به نظرم تو که میگی ذهنم خوبه پس یه بار فرمول رو بنویسی میره تو ذهنت پس بعد از کلاست حتما چند تا سوال حل کن و تموم
   بعدم بهت پیشنهاد میکنم حتما سر کلاس گوش بده چون اینجوری موفق نمیشی

 • Amir kasra
  30 فروردین 1400

  من معمولا نمره ام تو امتحان ریاضی خوبه ولی خیلی دچار استرس میشم . میخوام راحت تر امتحان بدم میشه کمکم کنید؟

 • ریحانه قاسمی
  22 فروردین 1400

  من درسم خوبه و خیلی هم برای امتحانات اماده میشم مثلا امروز که امتحان داشتیم از ۳ روز پیش شروع به دوره کردم اما وقتی امتحان شروع میشه همه چیز رو از یاد میبرم و نمره ام افتضاح میشه?

 • هادی
  20 فروردین 1400

  کسایی که میگن من کلاس خصوصی میرم و نمیتونم نمره کامل بگیرم شما باید موقعه امتحان حواستون جمع باشه و با دقت بنویسید بخاطر وقت کم نباید عجله کنید و وقتی کلاس خصوصی میرید نباید که ریاصی رو ول کنید بگین من دیکه ریاضی رو بلدم ولش میکنم و میرم نه باید مرور کنید از همون چیزی که توی ریاصی یاد گرفتید

  کسایی که میگن من بعد از چند روز ریاضی یادم میره خوب باید مرور کنی دیگه هرکسی ممکنه یادش بره و باید مرور کنه از درس ریاضی

  من کلاس هفتم نوبت اول 18 گرفتم ریاضی ولی نوبت دوم 20 گرفتم و دلیلشم اینه که کلاس مجازی مثل کلاس حضوری نیس شما میتونید چند بار از تدریس معلم استفاده کنید ولی کلاس حضوری فقط 1 بار میشه از تدریس معلم استفاده کرد و این بهم خیلی کمک کرد

 • علی
  20 فروردین 1400

  سلام من علی هستم من در از کلاس اول تا ششم درسم خیلی خوب بود ولی الان که اومدم کلاس هفتم داخل همه درسام خوبم بجز ریاضی اگر میشه استاد بانک یه کمکی بکنی که چجوری ریاضی رو زود تر یا بگیرم نمره ریاضی م هم تو نوبت اول شد۱۶ولی الان میترسم برای امتحان ریاضی تو نوبت دوم اگر میشه بگید که چجوری ریاضی رو زود یاد بگیرم

 • mobina
  16 فروردین 1400

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستم و همیشه نمراتم خوب نبوده و امسال واقعا نیاز به کمک دارم چون سال حساسی هستش و موقع انتخاب رشتمه استاد بانک واقعا به کمکتون نیاز دارم لطفاً کمکم کنید تا بتونم در ریاضی موفق شم

  • ضاضو
   7 اردیبهشت 1400

   ببخشید ولی نمیتونی موفق بشی

  • هانیه
   9 دی 1400

   عزیزم امسال میتونی از فیلم های آموزشی استفاده کنی
   اگه بخونی و تمرین حل کنی مطمئن باش میتونی موفق بشی

 • زهرا
  10 فروردین 1400

  عاالی

 • Melisa
  8 فروردین 1400

  جلام?
  عالی بود تنکس
  اما من وقتی میخوام ریاضی بخونم بعضی وقت ها میگم ای وای چون برام درس سنگین میاد و نمیتونم قشنگ بخونم و کلا وقتی ورقه جلوم هست نمیتونم بنویسم حوصله ام سر نمیکشه و نمیتونم سوال های سخت رو انجام بدم و اینکه حتی برای اینکه شوقم بیشتر بشه برای خودم بازی ایجاد میکنم یا تفریح خودم با کارتون (جعبه) یه چیز هایی رو درست میکنم اما باز وقتی به ورقه نگاه میکنم مطالب برام سنگین میان
  و خب تو بعضی از سوال ها که اشکال دارم نمیتونم که تو کلاس بپرسم چون الان دیگه حضوری نیست و برای همین عکس میفرستم دو تا معلم دارم اما به یکیشون گه واسه مدرسه نمیتونم چیزی بفرستم چون میگه دم عیدی هم به من پیام میدی و اون یکی هم کلا معلوم نیست فازش چیه براش سوال میفرستم سین میکنه جواب نمیده خب نگاه من چیه من میخوام فقط جوابش رو بدونم
  و چون الان تعطیلات عید هست و یه عالمه کار درسی رو سرم ریخته ولی وقتی میخوام ریاضی بخونم نمیتونم کلا از وقتی مدرسه ها رفته نمیتونم قشنگ پشت سر هم مثل قبلا درس بخونم
  ( اصلا به این اپلیکیشن ها میخوام توهین کنم اما خب …. کلت فقط اشکالات محاسباتی رو جواب میدن کاش یه نفر بود که تو واتساپ بود بدون اینکه مول بگیره اشکالاتم رو میفرستادم همون لحظه میگفت اما تو خواب ببینم)
  میشه بگید چی کار کنم که درس سنگین برام نیاد؟؟

 • Hana
  11 بهمن 1399

  سلام
  من ریاضی م خوبه اصلا من با یک دقیق نگاه کردن و حوصله ریاضی یاد می گرم
  ولی یک بار خیلی ناراحت شدم ما چند نفر بودیم که نمره ریاضی مون از بقیه بهتر بود من و یک از بچه ها نمرم این هم بود خانم من مدیر ریاضی نکرد اون کرد با این که من همیش پایه تخت نمر می گرفتم احساس کردم توی ریاضی مفق نیستم خلاصه روز ها رمان سپری شد رسید به امتحان ترم من اون روز یک مشکلی پیش آمد که نتونستم بخونم وقتی خانم دید من این جور نمره گرفتم و متوجه بغزه من شد گفت تو شاگرد خوبی من بهت نمره می دم چون همیشه خوب بودی خوش حال شدم
  دوباره زمان گذشت به مدت یک سال من رفتم پایه هشتم کلاس ها از آخر پایه هفتم آنلاین بود من هم باز ریاضی م خوب بود یک روز امتحان داشتم از دل سوزی جواب های خودم رو برای بچه ها فرستادم که ای کاشک هیچ وقت این اتفاق نمی افتاد ?
  خانم فهمید گفت تو هنیشه نمره سداقتت پیش من داشتی من نتونستم به خانم سابت کنم من روی اون ها ننوشتم
  خلاصه زمان گذاشت تا امتحان ترم اول من سوال های ترم اول برای من خیلی آسون بودن به هشکی هم جواب سوال را ندادم
  ولی به هشون تو امتحان کمی کمک کردم
  من احساس می کنم ریاضی م خوب نیست چرا بچه ها از من جواب می خوان جواب مثله های که بلد نیست و چرا خانم از من خیلی توقه داره
  چرا همه می گن من ریاضی م خوبه چرا واقعا

 • Hana
  11 بهمن 1399

  سلام
  من فقد سر کلاس ریاضی یاد می گرم نه تمرین و نه روزی چند دقیق زمان می زارم برای ریاضی ولی واقعا ریاضی من خوبه

 • حسن جدیری
  14 دی 1399

  سلام من دانش اموزش کلاس نهم هستم،میخوام رشته ی برنامه نویسی بخونم که ریاضی بالایی میخواد و من هم اصلا به ریاضی علاقه ندارم ولی به برنامه نویسی خیللللللللی علاقه دارم
  اخه ریاضی نهم خیلی سخته چون نصف کتاب دهم هم اوردم تو کتاب نهم،حالا شما به من بگید که من باید چکار کنم؟
  معلمم هر چی تو کلاس میگه من یاد میگیرم ولی بعد یکی دو روز یادم میره
  لطفا کمکم کنید من میخوام سریعا ریاضی ام رو قوی کنم برای رشته ی برنامه نویسی
  با تشکر

  • نرگس
   9 دی 1400

   برادرم چرا فکر میکنی ریاضی دهمو اوردن تو کتاب نهم؟ اصلا منطقی نیست ریاضی نهم طبق سوادی که داری طراحی شده این فکر و اینارو بنداز دور این همه نهم پاس کردن ریاضی رو با نمره خوب خودت میتونی

  • هانیه
   9 دی 1400

   سلام من هم نهم هستم
   به نظرم باید بعد از هر کلاس تمرین حل کنی و بعد از هر چند کلاسی ک گذشت از مباحث قبلی هم دو تا سوال حد اقل حل کنی تا بره تو ذهنت

 • Sevcan
  13 دی 1399

  سلام
  ببخشید من امروز امتحان ترم ریاضی داشتم
  ولی نتونستم‌ درس بخونم
  سر امتحان هر کاری کردم نشد به همه سوالات جواب درست بدم و مطمئنم که نمره 20 نمیگرم
  الان مامانم از دستم ناراحت راستش من سر کلاس هر کاری میکنم نمیتونم متوجه بشم چیکار کنم

 • ...
  8 دی 1399

  سلام من برای درس ریاضی به مدت چهار ساعت نشستم و نمره ریاضیم شد19از بیست
  خاستم یه چیزی بگم اینکه بعضیا با اینکه زمان زیادی صرف خوندن ریاضی میکنن ولی بازم کم میگیرن مشکل از طرز خوندنشونه بعضیا با کمترین زمان بهترین نمره را کسب میکنن پس نگید من خیلی وقت گذاشتم و نمره ریاضیم کم شد بهتره طرز خوندنتونو تغییر بدید

 • کیانا
  4 دی 1399

  سلام من هشتم هستم و توی ریاضی مشکل دارم وقتی دوستام ازمن میخوان کمکشون کنم انقدددر خوب توضیح میدم ولی خودم توی امتحانم نمرم بد میشه چه کار کنم هر چقدر درس میخونم توی امتحان سوالا رو میبینم قلبم میسته
  ترووو خدا استاد بانک کمکممم کن من دوست دارم معلمم روخانودم و خودم رو شاد نگه دارم ولی با این نمرات نه!
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • مهسا رحمانی
   8 اردیبهشت 1400

   اگه دوست داشته باشی میتونی معلم خصوصی ریاضی بگیری تا متوجه بشی دقیقا مشکلت تو ریاضی چیه

 • یلدا
  28 آذر 1399

  سلام من یه مشکل دارم که اینه فقط می ترسم فقط و فقط و فقط واقعا از ریاضی امتحاناش میترسم
  نمیدونم چرا
  من ریاضی رو بلدم ولی وقتی سوالات رو میبینم نمیدونم چرا بدنم ناگهانی لرزش پیدا میکنه
  میشه کمکم کنید

 • کیانا
  24 آذر 1399

  سلام استاد من کلاس دهم هستم و اخیرا مهاجرت کردم و افت شدیدی تو ریاضی پیدا کردم قضیه اینه هر چی که معلم بگه رو میفهمم تکالیفم درست و به موقعست در کلاس خیلی فعالیت دارم و کلا همه چی به ظاهر خوبه و متوجه میشم اما تا پای امتحان میرسه من نمیدونم کدوم فرمول برای کدوم سوال کاربرد داره یا اصلا باید چیکار کرد با این مسعله در حالی که چندین راه حل داره وقتی هم که از معلم میپرسم فقط روخوانی میکنه باید چیکار کنم که خودم رو بکشم بالا ؟ ممنون

 • سینا
  16 آذر 1399

  سلام من دیروز امتحان ریاضی داشتم کلاس هفتم هستم نشستم ۷ ساعت خوندم اخرشم نمره ام شده ۱۸ نمیدونم چرا اخه من همه ی سوال ها رو جواب میدادم وبلد بودم ولی نمره ام شد۱۳ میشه کمکم کنید؟

 • Mahdiyar
  8 آذر 1399

  سلام خدمت دوستان عزیز،خسته نباشید،من پایه هفتم و توی امتحانای ریاضی نمرم از 18 تا 20هستش ولی می‌خوام همش بیست باشه ولی نمیتونم،استاد بانک عزیز خواهش میکنم کمکم کن تا نمرم همش 20 باشه?،ممنون

  • نگین
   22 آذر 1399

   به خودت تلقین نکن که نمیتونم همونطور که من که ریاضی واقعا ضعیفی داشتم تونستم پس تو هم میتونی

   • هانیه
    9 دی 1400

    دقیقاااااا

 • ناشناس
  8 آذر 1399

  سلام استاد بانک
  خسته نباشید
  من کلاس ششم هستم
  امسال که اموزش ها مجازیه اصلا متوجه نمیشم
  سال های قبل من همیشه جزو بهترین شاگرد ها بودم و درسم عالی بود
  کلاس سوم سر امتحان ریاضی اکثر بچه ها نمره شون افتضاح شده بود و من و دوستم فقط بدون غ بودیم. به معنای واقعی بیست گرفتیم.امسال ریاضیمون چیزی نداره اما معلممون خیلی بد درس میده.همش کلیپ میفرسته که خیلی نامفهومه. من امسال افت تحصیلی داشتم? لطفا بگید باید چکار کنم.معلم هم با من لج کرده.هرسوالی هم که نتوجه نمیشم از معلممون میپرسم میگه چند بار دیگه فیلم رو ببین میفهمی. واقعا کم اوردم.از طرف دیگه امسال ما امتحان نهایی داریم چون وارد پایه ی جدیدی میشیم.لطفا راهنمایی کنید .

  • تایماز
   13 دی 1399

   با سلام من نمرم قبلا 15و 16 میشد ولی با خواندن قوی تر حالا نمر های مثل نمره
   18و19 می گیرم
   کلاس هفتم هستم ??

 • Negin
  1 آذر 1399

  سلام من پایه نهم هستم و فصل سه هندسه کتاب داره تموم میشه اما من نمیتونم نمونه سوالات رو حل کنم وقتی که معلم درس میده متوجه میشم اما نمیتونم نمونه سوالات رو حل کنم شما چه راهکاری پیشنهاد میدید ممنون

  • استادبانک
   8 آذر 1399

   سلام و درود.
   احتمالا هنوز مطلب درسی رو عمیق درک نکردی. بهتره که موضوع رو توی ذهنت دقیق بررسی کنی و چند بار جزوه معلمت رو مرور کنی. بعد سراغ حل نمونه سوال بری.

 • محمد طاها
  26 آبان 1399

  من هرچی میخونم وسط امتحان یادم میاره و اون سوالی که میخونم نمیاد

  • نوشین
   7 دی 1399

   ریاضی خوندی نیست
   بلکه فهمیدنیه
   تو کتاب یه سر عدد میدن و تو امتحان اون اعداد فرق داره
   اگه تو همون عددای کتابو بخونی و فقط طبق همون اعداد یاد بگیری، پس سر امتحان قد در صد به مشکل برمیخوری
   تو باید روش محاسبه رو یاد بگیری

 • همتا
  16 آبان 1399

  سلام من همیشه 5میگیرم چیکارکنم 20یا19بگیرم جواب بدید

 • کر کور کچل
  9 آبان 1399

  سلام من امسال پایه هشتم هستم و پارسال که الان بودم درس های آخر سال رو چون آنلاین بود درست نمی فهمیدم برای همین هم ولش کردم و الان که پایه هشتم هستم میبینم که درس ها امسال رو هم کم کم دارم به سختی متوجه میشم یعنی قشنگ روی هم تلنبار
  شدن و من هر بار با تقلب از رو دوستام نمره بالا میگیرم ولی امسال امتحانات حضوری شده و دیگه تقلب هم نمیتونم بکنم و کار منو سخت کرده و همه فکر میکنن درسم خوبه روم نمیشه بگم همه درسهام رو هم تلنبار شدن و عین خر تو گل گیر کردم حالا چیکار کنم تازه فردا هم امتحان دارم و الان شب قبل از امتحانه نمیشه ی فرمولی درست کنید که باهاش بشه همه مدل سوالی رو حل کرد که کلا خلاص بشیم والا دیگه دارم دیوونه میشم اگه نمره پایین بیارم و میتونم ی شغل خوب داشته باشم و کلا کار گیرم نیاد باید برم معتاد بشم یا تو خیابون زندگی کنم و آخرش هم با بدبختی بمیرم همش هم تغییر این معلم است که انقدر کار زیاد میدم که آدم یهو همه رو ول میکنه وقتی به خودش میاد می بینه همه چی جمع شده رو هم کاریش هم نمیشه کرد اگه من معتاد شدم بتونیم تقصیر معلم هاست ?#نه_به_مشق_زیاد

  • f
   28 آبان 1399

   منم مثل تو همرو عقبم فردا هم امتحان دارم نمیدونم چیکار کنم??

 • ریاضی
  8 آبان 1399

  من تست iq دادم شدم135 ولی نمیدونم چرا نمی تونم نمرهبگیرم هیچ سوالی هم نیست که نتونم جواب بدم خطای
  محسابات یا یه همچین چیزی میشه و نصفه نمره می گیرم بالا 14 نتونستم بشم وقتی میرم خ.نه دوباره حل می کنم
  میتونم ولی توی امتحان اعصابم خورد میشه

 • امیر
  3 آبان 1399

  من هم خوشم اومد ممنون ولی ریاضی فقط به تمرین نیست

 • ....
  24 مهر 1399

  سلام من تو ریاضی سوالات (درست و نادرست) رو مشکل دارم و همیشه از این سوالات نمره کم میگیرم چیکار کنم ؟

  • استادبانک
   27 مهر 1399

   سوالات درست و نادرست نیاز به درکِ عمیق مباحث ریاضی دارن و باید موضوع به خوبی برای شما شفاف شده باشه. راه حلش تمرین بیشتر و عمیق‌تر خواندنِ ریاضی است.
   موفق باشید.

 • امیررضا
  21 مهر 1399

  سلام
  من دانش آموز پایه هفتم هستم دوره ابتدایی شاگرد خوبی بودم ولی امسال برام خیلی سخت شده من اصلا تو ریاضی مشکل ندارم فعلا ولی حجم درسا و عربی منو اذیت میکنه من در روز به جز مدرسه چهار ساعت درس میخونم ولی واقعا نگرانم شده معلم ما امتحان گرفته باشه و من از ده تا سوال هشت تا رو جواب بدم معلم ها هم خیلی سخت گیر هستن و شده که من تکالیف رو کامل فرستاده باشم ولی حرفشون رو عوض کنن و بگن ناقصه من فقط تو عربی و علوم و ادبیات مشکل دارم آیا باید معلم خصوصی بگیرم

  • استادبانک
   27 مهر 1399

   سلام وقتتون بخیر.
   بله، میتونید برای دروسی که گفتید ضعف دارید، چند جلسه معلم خصوصی بگیرید و مشکلاتتون رو برطرف کنید.

 • علیرضا
  12 مهر 1399

  سلام من پایه هفتم هستم خیلی از درس ریاضی میترسم و همش فکر میکنم که نمی تونم از بسش بربیام من سال قبل خیلی نمراتم خوب بود ولی امسال تا امروز که دبیر کلاس هفتم ریاضی، امتحان گرفت دیدم خیلی از سوالات رو بلد نیستم وخیلی از سوالات رو خوب یاد نگرفتم استاد بانک خواهش میکنم که به من کمک کنید

  • استادبانک
   12 مهر 1399

   سلام علیرضا جان.
   احساس میکنم مشکل اصلی شما عدم اعتماد به نفس و ترس از درس ریاضی هست.
   اگر نگاه خودتون رو به درس ریاضی تغییر بدید باور داشته باشید که ریاضی اونقدرا هم سخت نیست.

   • علیرضا
    13 مهر 1399

    دقیقا همین است میشه بگید دقیقا چیکار کنم

   • علیرضا
    13 مهر 1399

    از داخل از تو دلم میگم الان نمرم میاد پایین مردود میشم هروز نا راحتم هروز گریه میکنم

    افسردگی گرفتم دیگه

 • ریحانه
  8 مهر 1399

  توهمین ساده هاش موندیم ?

 • شهرزاد
  2 شهریور 1399

  سلام من امسال میرم هشتم ، مدرسمم نمونه دولتیه خیلی امتحانای ریاضی پارسال سخت بودن ، من امتحانای ریاضی میان ترم و ترم رو بیست شدم ولی امتحانای کلاسی نمراتم برای خودم رضایت بخش نیست ، مثلا امتحانات آسون تر رو هجده به بالا میشم ، امتحانای سخت هم که …
  خواهرم هم معلمه خودش و هم از اون و هم از معلم خصوصی پرش استفاده می کنم ، نمی‌دونم باید چه کنم
  البته مشکل اصلیم اینه که هر ماه امتحان تستی توی مدرسمون برگزار میشه ، من درسای دیگه رو درصد بالا میزنم ولی ریاضی رو همش بین پنجاه درصد تا شصت میزنم
  لطفا به غیر از پیشنهاد معلم خصوصی راهکار دیگه بدید

  • مهسا رحمانی
   5 شهریور 1399

   برنامه ریزی درست برای درس خوندن و توجه به اینکه چه ساعت هایی یادگیری بهتری داری و درمورد تکنیک های تست زنی ریاضی جستجو کن. تلاشت رو ببر بالا اما نگران نباش

  • نوشین
   7 دی 1399

   من همیشه نمرات ریاضیم عالیه. از 18 به بالا
   الان که این مطالبو خوندم فهمیدم بدون اینکه خودم بدونم یک سریشونو انجام دادم.
   ولی واقعا داشتن یه معلم با سواد و عالی خیلی خیلی میتونه به بهتر شدن در مسائل ریاضی کمک کنه
   سعی کنید بهترین معلمو انتخاب کنید

   • نوشین
    7 دی 1399

    اکثرا 20 و یا 19/5 هم میگیرم

 • الیانا
  31 مرداد 1399

  سلام من اصلا تمرکز ندارم اگه تو کلاس حواسم پرت بشه همه ی چیز هایی که چند دقیقه پیش یاد گرفته بودم از یادم میره چجوری میتونم تمرکز داشته باشم ؟ ممنون

 • Tara
  20 مرداد 1399

  سلام خسته نباشین من کلاس هفتم هستم و از تابستان مدرسمون شروع شده و گلم خانم ما ۵ سوال در آزمون ریاضی میگیره و من همیشه ۱ یا۲ میشم معلم خصوصی میگیرم ولی هر کاری میکنم نمیتونم ۵ از ۵ شم و همیشه سر این مسئله ناراحت و گریمو هستم چون تازه از پایه ششم وارد هفتم شدم خیلی واقعا بده من همیشه میگم کاش پایه ششم بودم و اگه میشه لطفا یک برنامه ریزی هم بزارین که چطور برنامه ریزی کنیم

  • نگین
   22 آذر 1399

   پایه هفتم خیلی سخته اما برای تو سخت نیست تلاشتو بکن تو یتونی همیشه بهترین باشی و به خودت تلقین نکن که بدی چ در ریاضی و چ در دروس دیگر

 • حامد
  17 مرداد 1399

  اگه مسئله رو جل نتونیم بکنیم چی

 • mas
  6 مرداد 1399

  سلام راستش من سرکلاس خیلی خوب گوش میدم و خوب جواب سوالات رو میدم ولی تو ی امتحان سوال رو بلدم ولی بی دقتی میکنم من توی فیزیک همیشه ۱۹ یا ۲۰ هستم ولی توی ریاضی نمره هام پایینن.

 • مینو
  9 تیر 1399

  من امسال میرم کلاس هفتم و پارسال ریاضیم افتضاح بود یعنی از امتحان کتاب درسی 16 تا 20 میگرفتم ولی امتحان های کتاب اضافه هارو از 10 تا 15 میدادم و حالا خیییییییییییییییلی میترسم که سال دیگه یه وقت بخاطر قوی نبودن پایه نمره هام بد بشن من پارسال اینجوری شدم ولی از سال اول تا پنجم خوب بودم ولی چون مدرسه دولتی بودم و بدون درس خوندن درست حسابی یهو رفتم مدرسه غیرانتفاعی افت شدید کردم.
  خواهر و برادرم فوق العاده قوی هستن تو این درس و خیلی سعی میکنن به من کمک کنن ولی اون چیزی که من میخواستم نشد.برای من گرفتن معلم خصوصی واقعا مقدور نیس هم برای بحث مالی هم پدر و مادرم مخالف سرسختن.خواهشن بهم جواب بدین خیلی به راهنماییتون نیازمندم.ممنون

  • محمد انوری
   9 تیر 1399

   سلام خوش اومدید به سایت
   افت تحصیلی تو مقاطع مختلف واسه خیلی از دانش آموزا به وجود میاد و یه اتفاق طبیعیه. خواهر و بردارتون چون مدرس نیستن با اینکه پایه قوی ای هم دارن اما مثل یه دبیر نمیتونن بهت کمکت کنن … به نظرم اول از همه بدون ترس و استرس تصمیم بگیر که توی این درس قوی بشی و بعد با یه استاد کاربلد مشکلاتت رو برطرف کن …
   راجع به هزینه هم باید بهت بگم هزینه این کلاس‌ها جلوی خیلی از هزینه‌های بعدی رو میگیره و کمکت میکنه زودتر به نتیجه برسی. راجع به خانواده‌ت هم اگه دوست داشتن میتونن رایگان با کارشناس‌های ما مشورت کنن و متقاعد بشن که کلاس با اساتید خوب چقدر میتونه کمکت کنه

   • Lolo
    15 تیر 1399

    من ریاضی خیلی ضعیفه در حد ۱۷ می تونم بزن تجربی

   • مهسا یاوری
    25 آبان 1399

    سلام.من نمی توانم هر کاری را که گفته کردم.??????

    • نگین
     22 آذر 1399

     گفتن نمیتوانم نقطه ضعف شما رو نشون میده اینو بدون که قطعا تو عالی ترین هستی

   • متین اعرابی
    13 دی 1399

    سلام من کلاس هفتم هستم و ریاضی هیچی بلد نیستم و فردا هم امتحان دادم و کسی نیست که به من کمک کنه

 • فاطمه
  10 فروردین 1399

  من وقتی که معلم درس میده یاد میگیرم کامل اما بعد چند وقت یادم میره و همیشه ۱نمره یا۲ نمره کم میگیرم و این واقعا عذابم میده. مطالب شما هم خوب بود ممنون.

  • محمد انوری
   10 تیر 1399

   سلام. برای حل این مشکل میتونید سراغ نمونه سوالات پیچیده‌تر و پیشرفته تر برید

 • رضا بهرامی
  7 فروردین 1399

  من تو مقطع ارشد هستم پایه ام ضعیفه سومین باره برداشتم اصلا غیبت هم نداشتم ولی نمیفهمم استاد چی میگه استاد خصوصی هم گرفتم اونم گفت مشکل پایه ای داری همه همکلاسیام رفتند من بخاطر ریاضی همش دارم می افتم این دفعه هم استاد گفت به من ربطی نداره برو کل ریاضی رو از اول بخون
  میخوام انصراف بدم فقط بخاطر همین ریاضی مشکل روحی پیدا کردم افسرده شدم

  • فاطمه
   12 خرداد 1399

   سلام از نظر من باید روز و شب کار کنی تمرین کنی گام به گام و فیلم اموزشی بگیری نکات تقویت حافظه رو انجام بدی معلمی کنارت داشته باشی که هر لحظه سوال داشتی بپرسی طرف باید سختگیر باشه تا یاد نگرفته باشی ولت نکنه بعد باید خوب دقت کنی نت برداری خلاصه نویسی و برنامه ریزی رکن اصلی خوب دقت کن ۱۰۰ دفعه هم که بخوای بپرس از معلم ولش نکن تا یاد نگرفته باشی مفت حقوق نمیگیرن که انگیزتو افزایش بده هدفتو بنویس بچسبون به دیوار هنگام مطالعه گلاب بنوش بینیتو بشور یوگا یا مدیتیشن بکن ورزش کن شیر و عسل ناشتا دعا ی تقویت حافظه بخون بعد تو یه جای ساکت و عدم وسایل حواس پرتی بشین درستو بخون خوب دقت کن ببین تلاش و همت مهمه منم همین مشکلو داشتم الان دیگه با رعایت و تلاش یک بارم نشده زیره۲۰ بگیرم صد زدم همرو معلم های پیشرفته رو دنبال کن بخصوص معلم های تازه چون حوصله و عشق اونا بیشتره دعا کن دعای الرحمن و ایت الکرسی در هنگام مطالعه غوغا میکنه از مغزت کار بکش به خودت استراحت بده شربت چای دمنوش ارامش بخش بخور و اهنگ ارامش دهنده گوش کن علاقه مهمه علاقه نداشته باشی حوصلت نمیکشه برو تو میتونی مطمعنم به اینا که گفتم گوش کن حتما ارزوی موفقیت.

 • reza
  7 فروردین 1399

  من تو مقطع ارشد هستم پایه ام ضعیفه سومین باره برداشتم اصلا غیبت هم نداشتم ولی نمیفهمم استاد چی میگه استاد خصوصی هم گرفتم اونم گفت مشکل پایه ای داری همه همکلاسیام رفتند من بخاطر ریاضی همش دارم می افتم این دفعه هم استاد گفت به من ربطی نداره برو کل ریاضی رو از اول بخون
  میخوام انصراف بدم فقط بخاطر همین ریاضی مشکل روحی پیدا کردم افسرده شدم

  • فیزیک
   24 شهریور 1399

   از اول باید پیگیرش میشدی عزیز??????

  • ریحانه
   8 مهر 1399

   هنوزم دیر نشده از اول شروع کن وفکر کن که ادم جدیدی هستی با علاقه بخون

 • آرمین
  30 بهمن 1398

  سلام من زیر 10میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هشتم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

  • استادبانک
   6 اسفند 1398

   دوست عزیز، ریاضی درسی نیس که بشه بتنهایی و با خوندن چند کتاب کمکی مشکلت را رفع کنی. یعنی تا زمانیکه یک مبحث را بدرستی یاد نگرفته باشی، نمی تونی درک کنی و به سوالاتش جواب بدی حتی اگه بهترین منبع و کتاب آموزشی هم داشته باشی. مهم ترین اصل و در واقع مهم ترین مبنع در یادگیری دروس مفهومی مثل ریاضی، داشتن یک معلم حرفه ای و آموزش صحیح هس. مطمئن باش برای رسیدن به نمره بیست در ریاضی باید یک معلم خوبی در کنارت باشه تا بتونه تمام مشکلات پایه ایت در درس ریاضی رو حل کنه. پیشنهاد استادبانک به عنوان مرجع مهم اموزشی که سال هاست در این فضا فعالیت می کنه و با هزاران شاگرد و معلم خصوصی ارتباط داره به شما، گرفتن معلم خصوصی هست. چون می تونی خیل زود و در کمترین زمان و با کمترین هزینه به ایده الت که همون نمره 20 در ریاضی هست برسی. حتما یک سر برو تو سایت معلم خصوصی ریاضی در استادبانک و رزومه اساتید و نظرات شاگردانشون رو ببین. دانش آموزایی که دقیقا همین مشکل تو رو داشتن و الان دیگه مشکلشون در ریاضی حل شده.

  • نگین
   22 آذر 1399

   سلام من خودم پایه هشتم هستم و در معادلات مشکل داشتم بهت توصیه میکنم از فیلم های اموزشی در گوگل استفاده کنی نمیدونم این پیامو میخونی یا نه ولی اینو بدون هیچ وقت اگرم چیزی برات خیلی ساده بود ازش رد نشی و با دقت ببینیش

  • Mohmmadamin
   10 بهمن 1399

   سلطان ریاضیات جهان هفتم

 • آرمین
  30 بهمن 1398

  سلام من زیر 10میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هستم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

 • آرمین
  30 بهمن 1398

  سلام من زیر 10میگیرم هر چه تلاش میکنم نمیتونم یاد بگیرم هستم میخونم در معادله اشکال دارم لطفاً جوابمو بدید استاد

  • نوشین
   7 دی 1399

   معادله که کاری نداره
   مثلا میگن: 2x+۵=25
   شما باید اعدادی که مجهول هستن رو توی یه طرف مساوی و اعدادی که معلوم هستن رو توی طرف دیگه مساوی قرار بدی
   مثلا اینجا عدد 2x یه عدد مجهوله. پس میزارمیش سمت چپ مساوی
   عدد 5 یه عدد معلومه. یعنی ما میدونیم چنده. پس باید بزاریمش تو قسمت معلوما که سمت راسته مساویه. وقتی یه عدد معلوم توی قسمت مجهول ها هست، برای اینکه به معلوم ها انتقالش بدیم،قرینش میکنیم
   مثلا اینجا 5 توی مجهولاعه، ما برای اینکه بیاریمش تو معلوما، قرینش میکنیم که میشه 5-????
   2x+۵=۲۵
   ۲x=۲۵-۵
   ۲x=۲۰
   حالا اینجا به ما گفته 2x میشه 20.ما x رو میخوایم. پس میایم هردوطرف مساوی رو بر عددمون تقسیم میکنیم
   یعنی 2x÷۲=x و 20 هم تقسیم بر 2 میشه 10.
   پس x=۱۰

 • ارکان
  26 بهمن 1398

  من نمیتونم ۱۸ بگیرم بلدم عالی هم بلدم ولی نمیتونم

  • استادبانک
   29 بهمن 1398

   دوست عزیز … چرا اصلا بجای 18 روی نمره 20 فکر نمیکنی…
   ایده آلت رو بالا ببر و بالاترین رو هدف قرار بده که اگه بهش نرسیدی به نمره 18 عه برسی…

   • Alireza
    23 آبان 1399

    سلام من دانش اموز پایه هفتم هستم من در درس ریاضی مشکل دارم همین سه دوز پیش معلم یه امتحان تستی گرفت ۱۶ گرفتم استاد بانک من پدر و مادرم رو بیشتر از هرچیزی دوست دارم وقتی ناراحتی پدرم رو می بینم دو ساعت گریه میکنم چون پدرم دوست داره من کارمند یا دکتر بشم نمی خواد گارگر باشم وتو سری خور مردم پس استاد بانک کمکم کن تا بتون در همه ی درس هام موفق بشم و دل این دل سوخته پدرم که یکی از بچه هاشو از دست شاد کنم خواهش میکنم کمکم کن

    • استادبانک
     24 آبان 1399

     سلام علیرضا جان.
     برای درسِ ریاضی چه کمکی نیاز داری؟

     • Mohamad mahdi
      7 دی 1399

      من همین فردا امتحان ریاضی دارم و از اول سال هیچی یاد نگرفتم اصلا سر گلاس ها معلم نرفتم و حالا نمیدونم چه غلطی بکنم این معلم عوضی ما اصلا کتاب رو درس نمیده و میره از هرجا دلش خاست سوال میاره منم نمیتونم برای تمرین کتاب رو بخونم حالا یکی بگه من چه غلطی بکنم

  • فیزیک
   24 شهریور 1399

   عیبی نداره.ولی شاید دقت نکردی.دقت☺

 • دانیال
  12 مهر 1398

  دستتون طلا حالا میدونم چیکار کنم فقط صبر کنید و نگاه کنید معلم و سوال بارون میکنم

  عالی

 • roham
  11 آذر 1397

  ???

×
دانلود رایگان اپلیکیشن نمونه سوالات و گام به گام