سیر تا پیاز یک کلاس خصوصی آنلاین خوب

0 179

همه شما احتمالا نام کلاس‌ های آنلاین یا کلاس های مجازی را شنیده‌اید. از آنجایی که دانش آموزان ممکن است در کلاس های حضوری راحت نباشند یا به هر دلیل دیگری علاقه‌ای به شرکت در این کلاس ها نداشته باشند، کلاس های مجازی و آنلاین محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در کلاس های آنلاین مدرس و دانش‌آموز هر دو از منزل و فقط از طریق اینترنت باهم ارتباط برقرار می‌کنند. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی های یک کلاس خصوصی آنلاین خوب اشاره خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

به تعریف ساده‌تر، شما و مدرس توسط یک نرم افزار باهم ارتباط برقرار کرده و به صورت تصویری باهم تعامل می‌کنید. زمان و تاریخ برگزاری تماس درست مانند کلاس‌ های حضوری توافقی است و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

شما همواره می‌توانید با مراجعه به وبسایت استادبانک بهترین مدرسان تدریس خصوصی آنلاین را انتخاب کنید.

چرا به سراغ کلاس های خصوصی آنلاین نرویم؟

ویژگی های یک کلاس خصوصی آنلاین خوب

دلایل زیادی وجود دارد که شما به سراغ این کلاس ها نروید، اجازه دهید آن‌ها را باهم بررسی کنیم:

1. نمی‌خواهید با بهترین مدرسان ارتباط برقرار کنید

زمانی که ارتباط شما با مدرس از طریق اینترنت باشد دیگر محدوده جغرافیایی برای شما معنی ندارد. می‌توانید با هر مدرسی در هر کجای این کره خاکی ارتباط برقرار کنید.

2. نمی‌خواهید راحت‌تر باشید

در کلاس های مجازی مدرس به منزل شما نخواهد آمد و بنابراین شما راحت‌تر به درس گوش خواهید کرد و دیگر معذب نخواهید شد.

3. از تکنولوژی فراری هستید

اکثر دانش آموزان در هر سنی از تکنولوژی و مخصوصا تلفن ‌های همراه یا کامپیوتر ها خوششان می‌آید. در کلاس های مجازی شما می‌توانید با هر کدام از این دستگاه‌ها با مدرس ارتباط برقرار کنید.

4. اگر نمی‌خواهید مدرس همیشه در دسترس باشد

برای شرکت در کلاس های مجازی لازم نیست حتما در خانه باشید. در هر جایی فقط با اتصال به اینترنت می‌توانید در کلاس شرکت کنید. بدیهی است باید جایی باشید که شرایط لازم فراهم باشد.

همان‌طور که متوجه شدید کلاس ‌های خصوصی آنلاین مزیت های بسیاری نبست به کلاس های حضوری دارند. در ادامه درباره ویژگی های یک کلاس خصوصی آنلاین خوب صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا باید بدانید که انتخاب یک مدرس برای کلاس خصوصی آنلاین کار راحتی نیست و شما نمی‌توانید به هر کسی اعتماد کنید؛ چراکه اگر انتخاب شما اشتباه باشد هزینه و وقت خود را تلف‌کرده‌اید.

اما اجازه دهید تا مهم‌ترین ویژگی های تدریس خصوصی آنلاین را به شما بگوییم تا بتوانید بهترین معلم را انتخاب کنید:

یک کلاس خصوصی آنلاین ایده آل چطور کلاسی است؟

1. از زمان بهترین استفاده را ببرند

طبیعی است که دانش آموزان تمایل دارند تا کلاس درسی سریع‌تر تمام شود. یک معلم خصوصی حرفه‌ای نیز با درک این موضوع باید فقط به سراغ مطالب اصلی برود و از حاشیه ها پرهیز کند. البته توجه داشته باشید که استراحت در جلسه تدریس لازم و ضروری است. در زمان تدریس معلم باید کاملا جدی عمل کرده و در زمان استراحت با شوخ طبعی کلاس را از حالت خشک و بی روح خارج کند.

2. جلسه تدریس در محیطی آرام برگزار کنند

چه در کلاس های حضوری و چه در کلاس های مجازی آرام بودن محیط تاثیر زیادی بر تمرکز استاد و دانش‌آموز دارد؛ بنابراین یک استاد حرفه‌ای در زمان تدریس باید محیط اطراف را کاملا آرام و ساکت نگه دارد تا سطح آموزشی کلاس افت پیدا نکند.

3. ابزارهای ضروری را امتحان کنند

معلم باید قبل از شروع کلاس ابزارهای لازم که در طول تدریس با آن‌ها سر و کار دارد را امتحان کند تا در حین تدریس مشکلی ایجاد نشود.

4. ظاهر خود را حفظ کنند

درست است که جلسه غیرحضوری و آنلاین برگزار خواهد شد، اما قرار نیست مدرس با یک پوشش نامناسب در جلسه حاضر شود.

توجه داشته باشید که شما نیز به عنوان دانش آموز باید برای حاضر شدن در جلسه تدریس نکاتی را رعایت کنید که مهم ترین آنها را در ادامه برای شما نوشته ایم:

  • پوشش مناسبی داشته باشید
  • محیط آرامی را انتخاب کنید
  • هر چیزی که تمرکز شما را بر هم می زند را از خود دور کنید
  • قبل از شروع کلاس همه ابزار های لازم را امتحان کنید
  • جزوه جلسه قبلی را مرور کنید و اشکلات خود را مشخص کنید

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد برای شرکت در جلسه کافی است از دستگاه‌های هوشمند مثل موبایل یا کامپیوتر استفاده کنید. البته بهتر است از کامپیوتر استفاده کنید تا تصویر واضح‌تر و بزرگ تری داشته باشید.

به طور کلی تدریس خصوصی آنلاین و مجازی مزیت‌های بسیار بیشتری نسبت به کلاس های حضوری و فیزیکی دارد. بدون هیچ محدودیت جغرافیایی و فقط با اتصال به اینترنت می‌توانید در این کلاس ها شرکت کنید. تجربه شما از شرکت در کلاس های خصوصی آنلاین چیست؟ در بخش نظرات تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.