بهترین سایت تدریس خصوصی چه ویژگی‌هایی دارد؟

0 430

معلم خصوصی بهترین و مطمئن‌ترین گزینه‌ای است که می‌توانید برای حل مشکلات درسی فرزندتان یا یادگیری عمیق‌تر او در نظر بگیرید. اما انتخاب یک معلم خصوصی خوب احتیاج به تحقیقات و بررسی‌های زیادی دارد، می‌دانید که فضای مجازی و حتی تراکت‌هایی تبلیغاتی پر هستند از تبلیغات پر زرق و برق معلم خصوصی، اما ما از کجا بدانیم کدام یک از این تبلیغات قابل اعتمادند؟

کدام معلم قابل اعتماد است و می‌تواند به ما تضمین بدهد بعد از برگزاری کلاس و پرداخت هزینه، فرزندمان به نتیجه ای که در نظر داشته می‌رسد؟ اگر به یک مرجع قابل اطمینان و موثق دسترسی داشته باشیم، کار برایمان راحت‌تر می‌شود، یک مرجع مطمئن که می‌تواند لقب “بهترین سایت تدریس خصوصی کشور” را داشته باشد، این مرجع گزینه‌های متنوع و اطلاعات کاملی درمورد معلم‌های خصوصی به ما ارائه می‌دهد و همینطور تضمین می‌دهد که نتیجه مطلوبمان را از کلاس‌های خصوصی به دست می‌آوریم.

سایت هایی که خدمات تدریس خصوصی را به والدین و دانش‌آموزان ارائه می‌دهند زیاد هستند، اما کدام یک بهترین است؟ برای اینکه بدانید یک سایت تدریس خصوصی، قابل اعتماد هست یا نه باید معیارهایی داشته باشید، در ادامه این معیارها را می‌شماریم و بهترین سایت تدریس خصوصی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین سایت تدریس خصوصی چه ویژگی‌هایی دارد؟

1. کاربرپسند بودن

مهمترین مشخصه هر سایتی که خدماتی برای ارائه به مخاطبین خود دارد، ویژگی کاربرپسند یا به اصطلاح user friendly بودن آن است، به این معنی که وقتی شما وارد سایت تدریس خصوصی می‌شوید، کاملا متوجه بشوید که:

 • مسیر سایت چیست؟
 • چطور می‌توانید معلم خصوصی درس خود را بیابید؟
 • اطلاعات کامل معلمان و رزومه شان را از کجا می‌توانید دریافت کنید؟
 • چطور از نظرات کاربران قبلی با خبر شوید؟
 • چطور می‌توانید درخواست معلم خصوصی بدهید؟

این اولین شرط برای بهترین سایت تدریس خصوصی بودن است.

2. تنوع گزینه‌ها در بهترین سایت تدریس خصوصی

بهترین سایت تدریس خصوصی باید موارد متنوع و زیادی را در اختیار شما قرار دهد، مثلا باید:

 1. برای هر درس، لیستی از تعداد زیادی معلم خصوصی زن و مرد داشته باشد.
 2. معلم‌ها با قیمت‌های تدریس متفاوت در سایت باشند.
 3. معلم‌ها رزومه، سابقه تدریس و شیوه‌های تدریس متفاوت داشته باشند.
 4. سایت باید در شهرهای مختلف معلم خصوصی‌های زیادی داشته باشد.

معیارهای خانواده‌ها برای انتخاب معلم خصوصی متفاوت است. بعضی خانواده‌ها جنسیت معلم برایشان مهم است، برخی دوست دارند معلم جوان باشد و با دانش‌آموزشان بهتر ارتباط برقرار کند و دانش به‌روزتری داشته باشد، اما برخی ترجیح می‌دهند معلم باتجربه‌تر و مسن‌تر باشد تا مطمئن شوند تسلط کامل بر درس و تکنیک‌های درسی دارد. برخی نیز معیار قیمت برایشان تعیین کننده می‌باشد و بر اساس قیمت معلم خود را انتخاب می‌کنند.

3. رزومه و اطلاعات کامل معلمان

در بهترین سایت تدریس خصوصی، معرفی اساتید بصورت کامل انجام می‌شود، رزومه معلمان در سایت می‌تواند به صورت زیر ساماندهی شده باشد:

 • تصویر استاد
 • سابقه کار
 • افتخارات : رتبه در المپیادها، مسابقات و …
 • مدارک تحصیلی: رتبه کنکور و آخرین دانشگاهی
 • تعداد شاگردان خصوصی موفق
 • امتیازاتی که شاگردان به این اساتید داده اند.
 • نظرات شاگردان در رابطه با تدریس استاد
 • ویدئو نمونه تدریس استاد
بهترین سایت تدریس خصوصی باید تلاش کند کاربران را به سوی یک شناخت کامل و درست از معلم‌های خصوصی هدایت کنند تا انتخاب برای خانواده‌ها راحت‌تر باشد.

4. سیستم ارزیابی و امتیاز‌دهی

شما باید بدانید که چه فاکتورهایی برای انتخاب و جذب اساتید سایت در کار بوده است؟

فیلترینگ و جذب: سیاست برخی سایت‌ها بگونه‌ای است که معلم‌ها در سایت‌ ثبت نام می‌کنند سپس پروفایل‌شان در سایت قابل رویت می‌شود، پس از آن معلم‌ها با پرداخت هزینه‌ای درخواست دانش‌آموزان را قبول می‌کنند، اما برخی سایت‌ها برای قبول کردن معلم‌ها فیلترهایی را قرار می‌دهند و هر معلمی را برای همکاری قبول نمی‌کنند.

امتیاز بندی: سیستم ارزشیابی بهترین سایت تدریس خصوصی کشور باید معیاری برای امتیازبندی اساتیدش داشته باشد و آن امتیازها را در معرض دید دانش‌آموزان قرار دهد تا آن‌ها نیز موقع درخواست معلم خصوصی متوجه باشند که سطح کاری اساتید با هم متفاوت است.

ارزشیابی مستمر: کارشناسان بهترین سایت تدریس خصوصی باید بصورت مداوم بر کار اساتیدشان نظارت داشته باشند و درصورتی که با افت کیفیت استادی مواجه شدند او را تعلیق کنند، ازین طریق محبوبیت خود را افزایش می‌دهند و اعتماد حداکثری مخاطبان را جلب می‌کنند.

در استادبانک علاوه بر ارزیابی مستمر اساتید، رضایت خانواده ها از تدریس آن‌ها، بسیار اهمیت دارد و در امتیازبندی اساتید تاثیرگذار است.
صرف داشتن فیلتر برای جذب اساتید کافی نیست، یک سایت تدریس خصوصی خوب باید برای کاربرانش روشن کند که: این فیلتر ها چه چیز هایی هستند؟ آیا کارآمد بودن این فیلتر ها را تضمین میکند؟ از تعداد معلم ثبت نام کرده چه تعداد پذیرفته می شوند؟

بهترین معلم خصوصی کشور را از کجا پیدا کنیم؟

سختگیری‌های استادبانک برای جذب اساتید باعث شده تنها بهترین معلمان در استادبانک تدریس کنند. علاوه بر این از لحظه‌ای که کاربران به فکر درخواست کلاس خصوصی می‌افتند، تا زمانی که آخرین جلسه کلاس‌شان برگزار می‌شود، پشتیبانی استادبانک همراه آن‌هاست.

فرم زیر را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم و همه چیز را درمورد پیدا کردن یک معلم خصوصی حرفه‌ای، برای شما توضیح دهیم.


5. دانش و مهارت به‌روز اساتید برای بهترین سایت تدریس خصوصی مهم است!

به روز بودن دانش اساتید و مهارت‌های تدریس آن‌ها باید دغدغه‌ی مهم یک سامانه تدریس خصوصی باشد، باید تدابیری بیندیشد تا با آزمون‌هایی سطح دانش و مهارت‌های تدریس اساتید را بسنجد و طی دوره‌ها و کلاس‌هایی مهارت‌های به روز و جهانی تدریس را به آن‌ها آموزش دهد.

همینطور اگر تدریس به صورت آنلاین ارائه می‌دهد، باید ترفندهای تدریس به صورت آنلاین را طی کلاس‌ها و آزمون‌هایی به اساتید خود آموزش بدهد زیرا اگر معلمی بلد نباشد چطور در پلتفرم آنلاین با دانش‌آموز ارتباط برقرار کند، کلاس نتیجه معکوس دارد و دانش‌آموز بهره‌ای از کلاس نمی‌برد. برای اطلاعات بیشتر مقاله “آیا کلاس آنلاین خوب است؟” را بخوانید.

7. مشاوره و پشتیبانی بهترین سایت تدریس خصوصی

برای استفاده بهتر از خدمات یک سایت تدریس خصوصی، بهتر است، کارشناسانی بصورت تلفنی، سوالات کاربران را جواب دهند، ابهامات آن‌ها را برطرف کنند و آن‌ها را برای یک انتخاب مناسب همراهی کنند.

پشتیبانی هر سایت یکی از مهم‌ترین عوامل مقبولیت و محبوبیت آن است، پشتیبانی به این معنی که وقتی کاربر خدمات سایت را سفارش می‌دهد کارشناسان سایت پیگیری‌هایی جهت حسن انجام خدمتشان داشته باشند.

در یک سایت تدریس خصوصی، پشتیبانی می‌تواند بررسی کیفیت کلاس‌های برگزار شده، نظرخواهی از والدین و دانش‌آموز پس از برگزاری جلسات و پیگیری مشکلات درصورت نارضایتی کاربران باشد. همینطور پاسخگو بودن هنگام بروز هرگونه مشکلی مهم است.
✒️ آیا تابحال تجربه استفاده از یک سایت برای انتخاب معلم خصوصی را داشته‌اید؟
ار عملکرد آن راضی بودید؟
از نظر شما یک سایت تدریس خصوصی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

بهترین سایت تدریس خصوصی ایران کدام است؟

 

آیا تابحال نام استادبانک را شنیده بودید؟ استادبانک:

 • به عنوان قطب تدریس خصوصی کشور شناخته می‌شود.
 • یک شرکت دانش بنیان است که در سال 96 عنوان برترین شرکت رشد یافته دانشگاه شریف را به خود اختصاص داد.
 • سیستم ارزشیابی استادبانک با توجه به سابقه کاری، افتخارات و دیگر بخش‌های رزومه، معلم‌ها را امتیازبندی می‌کند و برای آن‌ها از یک تا پنج ستاره در نظر می‌گیرد.
 • این ستاره‌ها نشان دهنده‌ی قیمت یک جلسه کلاس خصوصی استاد است.
 • پشتیبانی استادبانک از ابتدای درخواست کاربران تا انتهای آخرین جلسه همراه آن‌هاست.

هر ساله بیش از 20000 نفر از معلمان کشور برای تدریس در استادبانک ثبت نام می کنند و سیستم ارزشیابی استادبانک پس از بررسی های سخت گیرانه خود تنها 500 نفر از آن ها را جذب می کند.

سیستم ستاره‌دهی و تعیین قیمت هر جلسه

استادبانک هنگام استخدام اساتید، آن ها را امتیازبندی می‌کند و به آن‌ها از یک تا پنج ستاره، امتیاز می‌دهد که این ستاره ها نشان‌دهنده‌ی مبلغی است که اساتید در هر جلسه دریافت می‌کنند. اساتیدی که در استادبانک ثبت‌نام می کنند، مدارک خود را بارگذاری می‌کنند، سپس:

 • کارشناسان استادبانک این مدارک را صحت‌سنجی می‌کنند.
 • طی مصاحبه‌ای استاد را مورد ارزیابی اولیه قرار می‌دهند.
 • در این مصاحبه سوالاتی از قبیل: رزومه تحصیلی، سابقه کار، روش‌ها و متد تدریس، توانایی کار با کامپیوتر و آشنایی با تکنولوژی، سابقه تدریس خصوصی و… هستند.
 • همچنین در مصاحبه‌ها کارشناسان استادبانک به رفتار، طرز صحبت کردن، صبر، حوصله و مهارت‌های روانشناسی ارتباط معلم‌ها مخصوصا برای پایه ابتدایی توجه می‌کنند.
 • سپس از یک تا 5 ستاره به معلم‌ها امتیاز می‌دهند که نشان دهنده قیمت هر جلسه کلاس است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد سیستم قیمت‌گذاری مقاله “قیمت یک جلسه کلاس خصوصی چطور محاسبه می شود؟” را بخوانید.

نظارت مستمر بر کار اساتید

علاوه بر ارزیابی اولیه، استادبانک بصورت متناوب بر کار اساتید خود نظارت دارد، نظرات پدر مادرها و دانش‌آموزان در بالا رفتن امتیاز یا حذف شدن استاد تاثیرگذار است. اگر معلمی چه در همکاری و گزارش‌دهی به سایت چه در برآورده کردن نیازهای والدین و گزارش‌دهی به آن‌ها کم کاری کند به سرعت از سیستم حذف می‌شود.


استادبانک، قطب تدریس خصوصی ایران است، علاوه بر اینکه ممتازترین معلمان کشور در استادبانک تدریس می‌کنند، تنوع معلمان و قیمت‌های کلاس خصوصی آن‌ها در استادبانک زیاد است.

آکادمی اساتید و مدرک اخلاق حرفه‌ای

آکادمی اساتید استادبانک با هدف به‌روز نگه‌داشتن دانش و مهارت‌ های اساتید راه‌اندازی شده است. این آکادمی همراه با سیستم ارزیابی اساتید به رصد کار آن‌ها نیز می‌پردازد و سعی دارد با برگزاری دوره‌هایی مهارت‌های تدریس آن‌ها را به‌روز کند یا درمورد تدریس آنلاین مهارت‌هایی را به آن‌ها آموزش دهد تا تدریس موفق و ثمر بخشی داشته باشند.

آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره‌ها به اساتید گواهینامه‌های اخلاق حرفه‌ای اعطا می‌کند که مدرک گواهینامه را می‌توانید در سایت در قسمت پروفایل اساتید ببینید.

پشتیبانی استادبانک، پس از اتمام جلسه اول و آخر کلاس، با شما تماس می‌گیرند، تا مطمئن شوند از معلم خود راضی بوده‌اید. اگر استاد نتوانسته باشد رضایت شما را جلب کند، استادبانک پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا شما به هیچ عنوان متضرر نشوید.

بهترین سایت تدریس خصوصی آنلاین

استادبانک علاوه بر کلاس‌های حضوری، شرایطی فراهم کرده تا اساتید و دانش‌آموزانی که می‌خواهند کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کنند، از آن استفاده کنند. همانطور که گفته شد استادبانک، با هدف برگزاری کلاس‌های آنلاین باکیفیت و موفق، دوره‌های آموزش مهارت‌های تدریس آنلاین را برای اساتید خود برگزار کرده است. علاوه بر این سه پلتفرم متفاوت و باکیفیت را در اختیار معلمان و شاگردان‌شان قرار می‌دهد و آن‌ها می‌توانند با هرکدام راحت تر هستند، آن را استفاده کنند. پلتفرم ها:

 1. اسکای روم
 2. ادوبی کانکتی
 3. بیگ بلو باتن

استفاده از این پلتفرم‌ها برای شاگرد بسیار راحت است، و تنها نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور دارد. کلاس‌های آنلاین استادبانک به بهترین شکل برگزار می‌شوند. اساتید استادبانک نیز از ابزارهای به‌روز و باکیفیت کلاس مجازی مثل قلم نوری، میکروفن و وب کم باکیفیت استفاده می‌کنند تا صدا و تصویر در بهترین شکل منتقل شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.