بهترین سایت تدریس خصوصی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

0 238

معلم خصوصی بهترین و مطمئن ترین گزینه ای است که می توانید برای حل مشکلات درسی فرزندتان یا یادگیری عمیق تر او درنظر بگیرید. اما انتخاب یک معلم خصوصی خوب احتیاج به تحقیقات و بررسی های زیادی دارد، می دانید که فضای مجازی و حتی تراکت هایی که روی دیوارها چسبیده، پر هستند از تبلیغات پر زرق و برق معلم خصوصی، اما ما از کجا مطمئن باشیم کدام یک از این تبلیغات قابل اعتمادند؟

کدام معلم قابل اعتماد است و می تواند به ما تضمین بدهد بعد از برگزاری کلاس و پرداخت هزینه، فرزندمان به نتیجه ای که در نظر داشته می رسد؟ اگر به یک مرجع قابل اطمینان و موثق دسترسی داشته باشیم، کار برایمان راحتتر می شود، یک مرجع مطمئن که می تواند بهترین سایت تدریس خصوصی کشور باشد، این مرجع گزینه های متنوع و اطلاعات کاملی درمورد معلم های خصوصی به ما ارائه می دهد و همینطور تضمین  می دهد که نتیجه مطلوبمان را از کلاس های خصوصی به دست می آوریم.

سایت هایی که خدمات تدریس خصوصی را به والدین و دانش آموزان ارائه می دهند زیاد هستند، اما کدام یک بهترین است؟ برای اینکه بدانید یک سایت تدریس خصوصی، بهترین هست یا نه باید معیارهایی داشته باشید، در ادامه این معیارها را می شماریم و بهترین سایت تدریس خصوصی را به شما معرفی می کنیم.

بهترین سایت تدریس خصوصی چه ویژگی هایی دارد؟

1. کاربرپسند بودن

مهمترین مشخصه هر سایتی که خدماتی برای ارائه به مخاطبین خود دارد، ویژگی کاربرپسند یا به اصطلاح user friendly بودن آن است، به این معنی که وقتی مخاطب وارد سایت تدریس خصوصی می شود، کاملا متوجه بشود:

 • مسیر سایت چیست؟
 • چطور می تواند معلم خصوصی درس خودش را بیابد؟
 • اطلاعات معلمان و رزومه شان را از کجا می تواند دریافت کند؟
 • چطور می تواند درخواست معلم خصوصی بدهد؟

این اولین شرط برای بهترین سایت تدریس خصوصی بودن است.

2. تنوع گزینه ها در بهترین سایت تدریس خصوصی

بهترین سایت تدریس خصوصی باید موارد متنوع و زیادی را در اختیار کاربران خود قرار دهد، مثلا باید:

 1. برای هر درس، لیستی از تعداد زیادی معلم خصوصی زن و مرد داشته باشد.
 2. معلم ها با قیمت های تدریس متفاوت در سایت باشند.
 3. معلم ها رزومه، سابقه تدریس و شیوه های تدریس متفاوت داشته باشند.
 4. سایت باید در شهرهای مختلف معلم خصوصی های زیاذی داشته باشد.

معیارهای خانواده ها برای انتخاب معلم خصوصی متفاوت است. بعضی خانواده ها جنسیت معلم برایشان مهم است، برخی دوست دارد معلم جوان باشد و با دانش آموزشان بهتر ارتباط برقرار کند و دانش به روز تری داشته باشد، اما برخی ترجیح می دهند معلم با تجربه تز و مسن تر باشد تا مطمئن شوند تسلط کامل بر درس و تکنیک های درسی دارد. برخی نیز معیار قیمت برایشان تعیین کننده می باشد و بر اساس قیمت معلم خود را انتخاب می کنند.

صرف داشتن فیلتر برای بهترین سایت تدریس خصوصی کافی نیست، بهترین سایت تدریس خصوصی باید کاربرانش را قانع کند که این فیلترها کارآمد هستند


استادبانک، قطب تدریس خصوصی ایران است، علاوه بر اینکه ممتازترین معلمان کشور در استادبانک تدریس می کنند، تنوع معلمان و قیمت های کلاس خصوصی در استادبانک بسیار زیاد است.

3. رزومه و اطلاعات کامل معلمان

در بهترین سایت تدریس خصوصی، معرفی اساتید بصورت کامل انجام می‌شود، رزومه معلمان در سایت می تواند به صورت زیر ساماندهی شده باشد:

 • تصویر استاد
 • سابقه کار
 • افتخارات : رتبه در المپیادها، مسابقات و …
 • مدارک تحصیلی: رتبه کنکور و آخرین دانشگاهی
 • تعداد شاگردان خصوصی موفق
 • امتیازاتی که شاگردان به این اساتید داده اند.
 • نظرات شاگردان در رابطه با تدریس استاد
 • ویدئو نمونه تدریس استاد

بهترین سایت تدریس خصوصی باید تلاش کند کاربران را به سوی یک شناخت کامل و درست از معلم های خصوصی هدایت کنند تا انتخاب برای خانواده ها راحت تر باشد.

4. سیستم ارزیابی و امتیاز دهی

خانواده ها باید بدانند که اساتید سایت تدریس خصوصی از کجا تامین می شوند؟ یا چه فاکتورهایی برای انتخاب این اساتید در کار بوده است؟

فیلترینگ و جذب: سیاست برخی سایت ها بگونه ایست که معلم ها در سایتشان ثبت نام می کنند و پروفایلشان در سایت قابل رویت می شود، پس از آن با پرداخت هزینه ای درخواست دانش آموزان را قبول کنند، اما برخی سایت ها برای قبول معلم هایشان فیلتر هایی را قرار می دهند و هر معلمی را برای همکاری قبول نمی کنند.

امتیاز بندی: سیستم ارزشیابی بهترین سایت تدریس خصوصی کشور باید معیاری برای امتیازبندی اساتیدش داشته باشد و آن امتیازها را در معرض دید دانش آموزان قرار دهد تا آن ها نیز موقع درخواست معلم خصوصی متوجه باشند سطح کاری اساتید با هم متفاوت است.

ارزشیابی مستمر: کارشناسان بهترین سایت تدریس خصوصی باید بصورت مداوم بر کار اساتیدشان نظارت داشته باشند و درصورتیکه با افت کیفیت استادی مواجه شدند او را تعلیق کنند، ازین طریق محبوبیت خود را افزایش می دهند و اعتماد حداکثری مخاطبان را جلب می کنند.

در استادبانک علاوه بر ارزیابی مستمر اساتید، رضایت خانواده ها از تدریس آن‌ها، بسیار اهمیت دارد و در امتیازبندی اساتید تاثیر گذار است.

صرف داشتن فیلتر برای جذب اساتید کافی نیست، یک سایت تدریس خصوصی خوب باید برای کاربرانش روشن کند که: این فیلتر ها چه چیزهایی هستند؟ آیا کارآمد بودن این فیلترها را تضمین می کند؟ از تعداد معلم ثبت نام کرده چه تعداد پذیرفته می شوند؟5. دانش و مهارت به روز اساتید برای بهترین سایت تدریس خصوصی مهم است

به روز بودن دانش اساتید و مهارت های تدریس آن ها باید دغدغه ی مهم یک سامانه تدریس خصوصی باشد، باید تدابیری بیاندیشند تا با آزمون هایی سطح دانش و مهارت های تدریس اساتید را بسنجند و طی دوره ها و کلاس هایی مهارت های به روز و جهانی تدریس را به آن ها آموزش بدهند.

همینطور ترفندهای تدریس به صورت آنلاین را باید طی کلاس ها و آزمون هایی به اساتید خود آموزش بدهند زیرا اگر معلمی بلد نباشد چطور در پلتفرم آنلاین با دانش آموز خود ارتباط برقرار کند، کلاس نتیجه معکوس دارد و دانش آموز دچار افت درسی می شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله آیا کلاس آنلاین خوب است را بخوانید..

7. مشاوره و پشتیبانی بهترین سایت تدریس خصوصی

برای استفاده بهتر از خدمات یک سایت تدریس خصوصی، بهتر است، کارشناسانی بصورت تلفنی، سوالات کاربران را جواب دهند و ابهامات آن ها را برطرف کنند و آن ها را برای یک انتخاب مناسب همراهی کنند.

پشتیبانی هر سایت یکی از مهمترین عوامل مقبولیت آن سایت است، پشتیبانی به این معنی که وقتی کاربر خدمات سایت را سفارش می دهد و هزینه آن را پرداخت می کند، کارشناسان سایت پیگیری هایی جهت حسن انجام خدمتشان داشته باشند.

در یک سایت تدریس خصوصی، پشتیبانی می تواند بررسی کیفیت کلاس های برگزار شده و نظرخواهی از والدین و دانش آموز، پس از برگزاری جلسات و پیگیری مشکلات در صورت نارضایتی آن ها، همینطور پاسخگو بودن هنگام بروز هرگونه مشکلی می باشد.

بهترین سایت تدریس خصوصی در ایران

 

قطب تدریس خصوصی کشور تابحال لقب سایت استادبانک بوده است، دلایل ما برای این ادعا به شرح زیر است:

استادبانک یک شرکت دانش بنیان می باشد که در سال 96 عنوان برترین شرکت رشد یافته دانشگاه شریف را به خود اختصاص داد و هم اکنون در مرکز رشد دانشگاه شریف مستقر است.

سیستم ارزشیابی استادبانک با توجه به سابقه کاری، افتخارات و دیگر بخش های رزومه شان آن ها را امتیازبندی می کند و برای آن ها از یک تا پنج ستاره در نظر می گیرد.

هر ساله بیش از 20000 نفر از معلمان کشور برای تدریس در استادبانک ثبت نام می کنند و سیستم ارزشیابی استادبانک پس از بررسی های سخت گیرانه خود تنها 500 نفر از آن ها را جذب می کند.سیستم ستاره دهی و تعیین قیمت هر جلسه

استادبانک هنگام استخدام اساتید، آن ها را امتیاز بندی می کند و به آن ها از یک تا پنج ستاره، امتیاز می دهد که این ستاره ها نشان دهنده مبلغی است که اساتید در هر جلسه دریافت می کنند.

اساتیدی که در استادبانک ثبت نام می کنند مدارک خود را بارگذاری می کنند، سپس:

 • کارشناسان استادبانک این مدارک را صحت سنجی می کنند.
 • طی مصاحبه ای استاد را مورد ارزیابی اولیه قرار می دهند.
 • در این مصاحبه سوالاتی از قبیل: رزومه تحصیلی، سابقه کار، روش ها و متد تدریس، توانایی کار با کامپیوتر و آشنایی با تکنولوژی و اینکه چندسال سابقه تدریس خصوصی داشته اند و…
 • علاوه بر این در مصاحبه ها کارشناسان استادبانک به رفتار، طرز صحبت کردن و صبر و حوصله معلم و مهارت های روانشناسی ارتباط مخصوصا برای پایه ابتدایی نیز توجه می کنند.
 • سپس از یک تا 5 ستاره به معلم می دهند که نشان دهنده قیمت هر جلسه کلاس است.

نظارت مستمر بر کار اساتید

علاوه بر ارزیابی اولیه، استادبانک بصورت متناوب بر کار اساتید خود نظارت دارد، نظرات پدر مادر ها و دانش آموزان در بالا رفتن امتیاز یا حذف شدن استاد از سایت تاثیر گذار است. اگر معلمی چه در همکاری و گزارش دهی به سایت چه در برآورده کردن نیازهای والدین و گزارش دهی به آن ها کم کاری کند به سرعت از سیستم حذف می شود.

آکادمی اساتید و مدرک اخلاق حرفه ای

آکادمی اساتید استادبانک با هدف به روز نگه داشتن دانش و مهارت های اساتید راه اندازی شده است. این آکادمی همراه با سیستم ارزیابی اساتید به رصد کار اساتید می پردازد و سعی دارد با برگزاری دوره هایی مهارت های تدریس آن ها را به روز کند یا درمورد تدریس آنلاین مهارت هایی را به آن ها آموزش دهد تا با بالا بردن سواد الکترونیک خود تدریس موفق و ثمر بخشی داشته باشند.

آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره ها به اساتید گواهینامه های اخلاق حرفه‌ای اعطا می کند که هنگام درخواست استاد می توانید  مدرک گواهینامه را در پروفایلشان ببینید.

پشتیبانی استادبانک، پس از اتمام جلسه اول و آخر کلاس، با شما تماس می‌گیرند، تا مطمئن شوند از معلم خود راضی بوده‌اید. اگر استاد نتوانسته باشد رضایت شما را جلب کند، استادبانک پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا شما به هیچ عنوان متضرر نشوید.بهترین سایت تدریس خصوصی آنلاین

استادبانک علاوه بر کلاس های حضوری، شرایطی فراهم کرده تا اساتید و دانش آموزانی که می خواهند کلاس های خود را به صورت آنلاین برگزار کنند، از آن استفاده کنند. همانطور که گفته شد استادبانک، با هدف داشتن کلاس های آنلاین باکیفیت و موفق، دوره های آموزش مهارت های تدریس آنلاین را برای اساتید خود برگزار کرده است.علاوه بر این از سه پلتفرم متفاوت و باکیفیت را در اختیار دارد، که معلم و شاگرد با هرکدام راحتتر هستند، می توانند استفاده کنند. پلتفرم ها:

 1. اسکای روم
 2. ادوبی کانکتی
 3. بیگ بلو باتن

استفاده از این پلتفرم ها برای شاگرد بسیار راحت است، برای آشنایی با محیط کلاس آنلاین استادبانک می توانید ویدئو زیر را ببینید. کلاس های آنلاین استادبانک به بهترین شکل برگزار شوند.  اساتید استادبانک از ابزارهای به روز و با کیفیتی استفاده می کنند، مثل قلم نوری، میکروفن و وب کم با کیفیت تا صدا و تصویر استاد در بهترین شکل منتقل شود.

ویدئو آشنایی با محیط کلاس آنلاین استادبانک

مراحل ثبت درخواست در استادبانک

سایت تدریس خصوصی استادبانک بزرگترین سایت زمینه فعالیت خودش است و تابحال رضایت بیش از 95% مخاطبان خود را جلب کرده است. کاربران برای درخواست معلم خصوصی، وارد سایت می شوند و درس مورد نظرشان بهمراه نحوه برگزاری کلاس (آنلاین یا حضوری) را انتخای می کنند. پس از آن لیستی از اساتید برای آن ها نمایان می شود که می توانند بررسی و انتخاب کنند.

مواردی که در پروفایل یک استاد قابل مشاهده است:

 • عکس استاد
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کار و مراکزی که در آن تدریس کرده اند همراه با مدت زمان تدریس
 • افتخارات
 • تعداد ستاره استاد
 • امتیاز استاد
 • ویدئو تدریس استاد
 • مبلغ هر جلسه کلاس
 • تعداد دانش آموزان موفق
 • نظرات دانش آموزان قبلی استاد
 • مدرک اخلاق حرفه ای که توسط آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره ها به اساتید تعلق می گیرد.

با بررسی تمام این موارد اگر می توانید درخواست خودتان را ثبت کنید، پس از آن کارشناسان ما با شما تماس می گیرند و به تمام سوالات شما درمورد برگزاری کلاس خصوصی جواب داده و اقدامات لازم برای هماهنگی با استاد را انجام می دهند.

پروفایل اساتید استادبانک

سختگیری‌های استادبانک برای جذب اساتید باعث شده تنها بهترین معلمان در استادبانک تدریس کنند. علاوه بر این پشتیبانی استادبانک از لحظه ای که شما به درخواست کلاس خصوصی فکر می کنید، تا زمانی که آخرین جلسه کلاستان برگزار شود، همراه شماست. فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم و همه چیز را درمورد یک کلاس خصوصی باکیفیت برایتان توضیح دهیم.

در کمتر از 3 ساعت جوابِ تمامِ سوالات خود را می‌گیرید!

  captcha

  شما می توانید نظرات دانش آموزان استادبانک و میزان رضایت مندی آن ها را چه از کلاس حضوری و چه آنلاین برای هر استاد، در سایت ببینید.

  نکات مهمی که اساتید استادبانک مدنظر قرار می دهند:

  وقتی درخواست کلاس شما ثبت می شود، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند تا اگر سوال یا ابهامی داشته باشید رفع می کنند، سپس معلم مورد نظر با شما تماس می گیرد تا بر سر ساعت و مکان جلسه اول با هم توافق کنید.

  استاد شما موظف است:

  • سطح علمی شاگرد و نقاط قوت و ضعف او در درس را مشخص می کند.
  • به والدین و دانش آموز تصویر درستی از وضعیت درسی دانش آموز می دهد.
  • طبق نقاط ضعف و نیاز دانش آموز هدفگذاری می کند.
  • حس اعتماد به نفس را در شاگرد تقویت می کند.
  • مناسب ترین شیوه تدریس را با توجه به نیاز دانش آموز انتخاب می کند، ممکن است بارها و بارها برای فهم بهتر دانش آموز متد خود را تغییر دهد.
  • یک ارتباط موثر همراه با ایجاد حس همدلی و مشاوره با دانش آموز برقرار می کند.
  • با صبر وحوصله جلسات تدریس خود را جلو می برد.
  • بر دروس تسلط کامل دارند و تکنیک های ویژه را به شاگردان خود آموزش می دهد.
  • به هیچ عنوان روحیه شاگرد را تضعیف نمی کند.
  • آموزش را منتاسب با سطح شاگرد شروع می کند.
  • به ظرفیت شاگرد برای یادگیری در یک جلسه توجه می کند.
  • به خوبی میزان یادگیری شاگرد را می سنجد.
  • گزارش کاملی از روند کلاس را به والدین ارائه می دهد.
  • خارج از کلاس با شاگرد در ارتباط است و پیشرفت او را رصد می کند.

  آیا شما تابحال تجربه شرکت در کلاس خصوصی را داشته اید؟ آیا از وب سایت استادبانک اقدام به درخواست استاد کرده اید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.


  این اساتید در تولید مقالات آموزشی، استادبانک را همراهی کردند:

  نظر شما درباره این مطلب چیست؟

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  معلم خصوصی میخوای؟
  شماره موبایل شما؟
  معلم خصوصی نیاز داری؟