نحوه تدریس خصوصی ریاضی + ۸ نکته مهم که باید رعایت کنید

0 73

نحوه تدریس در یادگیری دانش‌آموز تاثیر زیادی دارد؛ بنابراین به عنوان یک معلم باید نحوه تدریس خصوصی ریاضی را به طور کامل بدانید. در این مقاله از مجله استادبانک 8 نکته روش تدریس خصوصی ریاضی را بیان کرده‌ایم.

اگر معلم خصوصی هستید می‌توانید با ثبت‌نام در وب‌سایت استادبانک شاگردهای زیادی جذب، و درآمد بالایی کسب کنید. لازم به ذکر است که ثبت‌نام در این سایت کاملا رایگان است.

روش تدریس خصوصی ریاضی

در ادامه مقاله نکاتی برای تدریس بهتر ذکر خواهیم کرد. فراموش نکنید که تدریس درس ریاضی برای هر پایه ممکن است نکات متفاوتی داشته باشد. برای مثال روش تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی به دلیل سن پایین دانش‌آموزان کمی متفاوت‌تر است اما به طور کلی با رعایت نکات زیر تا حد زیادی سطح کلاس افزایش پیدا می‌کند.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

  1. بر درس مسلط باشید

زمانی که درباره نحوه تدریس خصوصی ریاضی صحبت می‌کنیم مسلط بودن به درس از مهم‌ترین موارد بشمار می‌رود.

ریاضی جزو مهم‌ترین دروس در مدارس ایران است. بنابراین والدین توجه ویژه‌ای به این درس دارند. شما برای تدریس این درس باید کاملا به آن مسلط باشید. همان‌ طور که می‌دانید ریاضی بسیار گسترده است و ممکن است در هنگام تدریس سوالات زیادی برای دانش‌آموزان پیش بیاید.

شما به عنوان یک معلم خصوصی باید به‌قدری به درس مسلط باشید که بتوانید به سوالات مطرح‌ شده پاسخ مناسب دهید. اما به هر حال، هر معلم با هر سابقه‌ای ممکن است پاسخ بعضی از سوالات را نداند. در این حالت کاملا حرفه‌ای عمل کنید؛ تا جایی که می‌دانید اطلاعات دهید. اگر کافی نبود تحقیق کنید و در جلسه بعدی اطلاعات تکمیلی را ارائه دهید.

  1. جدیت را فراموش نکنید

همانطور که پیش‌تر نیز ذکر شد درس ریاضی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر شما در کلاس جدی باشید شاگردتان نیز کلاس را جدی می‌گیرد. البته جدیت به معنی استفاده از خشونت نیست. به دانش‌آموزتان تمرین دهید و پاسخ آن‌ها را در جلسه بعدی از ایشان بخواهید.

  1. با دانش‌آموز صمیمی نشوید

اگر بیش از حد با دانش‌آموزتان صمیمی شوید از فضای درس و کلاس دور خواهید شد. صمیمیت در این حد که فضای کلاس خیلی بی ‌روح نباشد خوب است اما نباید اجازه دهید این مسئله بر روی تدریس شما تاثیر منفی بگذارد.

  1. آراستگی ظاهری داشته باشید

اولیا به ‌جز بررسی رزومه کاری و سابقه شما، به آراستگی ظاهری‌تان نیز دقت می‌کنند. شما الگو دانش آموزان هستید، بنابراین باید ظاهری خوب داشته باشید. در اولین جلسه تدریس اولیا در مورد همکاری یا عدم همکاری با شما تصمیم خواهند گرفت. بنابراین رعایت نکات این‌ چنینی تاثیر زیادی بر جذب شاگردان بیشتر دارد. (منبع)

  1. تمرین و مسئله حل کنید

نحوه تدریس خصوصی ریاضی

همانطور که در جریان هستید ریاضی بر پایه مسائل استوار است. لازم است بعد از تدریس هر بخش یا مبحث حتما یک یا چند نمونه از مسائل مرتبط را نیز برای دانش‌آموزتان حل کنید. در این صورت ایشان بهتر متوجه موضوع خواهند شد.

همچنین می‌توانید چند مسئله به عنوان تمرین به شاگردتان داده و در جلسه بعدی از ایشان پاسخ بخواهید. فراموش نکنید که در انتها پاسخ درست این مسائل را برای دانش‌آموز مشخص کنید.

  1. از جزوه شاگردان استفاده کنید

هدف از تشکیل کلاس‌های خصوصی این است که دانش‌آموز در امتحانات مدرسه نمره بهتری کسب کند. بنابراین شما باید از روش‌هایی که معلم مدرسه ایشان ذکر کرده است استفاده کنید.

  1. از ابزارهای مختلف استفاده کنید

در بعضی از مباحث ریاضی لازم است تا از ابزارهای جانبی کمک گرفته شود. بهتر است این وسایل را تهیه‌ کرده و با خود به کلاس ببرید.

  1. سر وقت حاضر شوید

از دیگر نکات روش تدریس خصوصی ریاضی این است که سر زمانی که توافق کرده‌اید سر جلسه حاضر شوید. زمانی که دیر به کلاس برسید باید زمان اضافه‌تری را در کلاس بگذرانید و این قضیه ممکن است برنامه‌ریزی شما یا دانش‌آموزتان را خراب کند. همچنین این نکته تاثیر زیادی در همکاری با شما از طرف والدین دارد.

معلم خصوصی ریاضی در استادبانک

استادبانک وب‌سایتی برای انتخاب معلم خصوصی است. اگر شما هم یک معلم خصوصی هستید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان در استخدام معلم خصوصی کسب درآمد بالا را شروع کنید. ثبت‌نام در استادبانک شرایط خاصی ندارد؛ اما باید در درس موردنظر به‌اندازه کافی تخصص و تجربه داشته باشید تا بتوانید کلاس‌هایی با سطح بالا برگزار کنید.

همچنین بخوانید: استخدام مدرس ریاضی

روش تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی

روش تدریس درس ریاضی برای هر پایه متفاوت است. اگر می‌خواهید در مقطع ابتدایی اقدام به تحصیل نمایید باید حساسیت بیشتری داشته باشید؛ زیرا دانش آموزان مقطع ابتدایی سن پایینی دارند و از همین جهت باید با مهربانی و لطافت با آن‌ها برخورد کرد.

به ‌علاوه دروسی که در این پایه تدریس می‌شوند در آینده تحصیلی فرد تاثیر زیادی دارد. باید تمامی مباحث را با کیفیت بسیار بالا تدریس کنید تا فرد کاملا متوجه موضوع شود. اگر ضعفی در این قسمت وجود داشته باشد دانش‌آموز در پایه‌های بالاتر با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

شما در تدریس خصوصی ریاضی از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آیا روش شما بازدهی خوبی برای شاگردتان داشته است؟

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

یکی دیگر از چیزهایی که استخدام در استادبانک را از هر روش دیگری متمایز می‌کند، درصد پایین کارمزدی است که در قبال تبلیغات و تشکیل کلاس از معلم می‌گیرد. معلمان با ثبت نام در این سایت، با پرداخت 15 تا 20 درصد از درآمدشان، راهی مطمئن و کم خرج را برای تدریس انتخاب می‌کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.