منابع کنکور تجربی

مقایسه بهترین کتاب های زیست کنکور

استادبانک نویسنده
803 3
16 بهمن 1395
روش درست درس خواندن برای کنکور

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های زیست کنکور پرداخته شده است. برای موفقیت توی هر زمینه ای اصولی وجود دارد که باید رعایت بشود تا سرانجام به هدفمون برسیم. یکی از این اصول استفاده از ابزار مناسب می باشد.

موفقیت در کنکور ابزار های خاص خودش را میطلبد. منابع مناسب – آزمون آزمایشی استاندارد – مشاور کار بلد و … در این مقاله قرار است درباره مهمترین ابزار کنکور یعنی ” منابع کمک درسی ” صحبت کنیم. که این منابع به شرح زیر می باشد:

۱. زیست شناسی جامع گاج

اولین کتاب از کتاب های زیست کنکور یک کتاب حرفه ای برای دانش آموزان پیش دانشگاهی و پشت کنکوری می باشد. کتابی با تست های متنوع، دارای سوالات بسیار شبیه کنکور، سوالات ترکیبی و مفهومی فراوان و جدا کردن سوالات ترکیبی از سایر سوالات برای دانش آموزانی که میخواهند صرفا سوالات همان فصل را بزنند…

هر فصل از کتاب به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:

بخش اول: سؤالات میکرو طبقه‌بندی:

در این بخش سؤالات کنکورهای اخیر وآزمایشی سنجش تا سال95 وسوالات تالیفی براساس تیترهای کتاب درسی همگام با فرمت کنکور سالهای اخیرطبقه بندی شده است.

بخش دوم:‌ آن‌چه تا کنون خوانده‌ایم:

سوالات این بخش از ترکیب مطالب مختلف همان فصل با یکدیگر و یا فصل های قبلی طراحی و انتخاب شده اند.

بخش سوم: آن‌چه از این پس خواهیم خواند:

سوالات این بخش از ترکیب مطالب مختلف همان فصل با فصل های بعدی طراحی شده است.

ویژگی‌های کتاب:

1-تنوع زیاد سوالات

۲- دارای سوالاتی طولانی و دشوار شبیه سوالات کنکور

۳- در برگیری قیدهای کتاب درسی ( مانند: همه، بسیاری، اغلب، برخی، هر و …) و نکات مهم شکل ها

۴- دربرگیری تمام مطالب کتاب در سوالات چهارگزینه ای متناسب با سوالات کنکور سالهای اخیر

۵- به‌ روز بودن سؤالات تا سال 95 و همچنین دربردارنده سوالات کنکورهای داخل و خارج ازکشور در سالهای اخیر

۶- میکروطبقه‌بندی بودن سؤالات: طبقه بندی سوالات از ساده به دشوار

بهترین کتاب های زیست کنکور

2.زیست شناسی نشرالگو (انرژی اتمی)

این کتاب برخلاف کتاب گاج که یک کتاب جامع بود، برای هر پایه متفاوت است. تمام ویژگی هایی که برای کتاب گاج ذکر شد را دارا می باشد.

نکته: این کتاب سخت تر از کتاب گاج است بنابراین ما پیشنهاد میکنیم که اول تست های کتاب گاج را بزنید و سپس این کتاب را مدنظر قرار دهید.

ویژگی های آن:

1-جامع بودن سوالات: این کتاب شامل تمامی انواع سوالات مانند سوالات کنکورهای سراسری، آزمایشی سنجش، تالیفی، گزینه2 و… می باشد.

2-متناسب برای همه دانش آموزان: نیاز تمام دانش آموزان در تالیف این کتاب درنظر گرفته شده است. برای دانش آموزان در هرسطح تحصیلی و همچنین برای دانش آموزان سالهای پایه و پیش دانشگاهی مناسب است.

3-درسنامه قوی: در هر بخش این کتاب درسنامه وخلاصه هر فصل برای مرور مطالب و صرفه جویی در وقت دانش آموز در نظر گرفته شده است و نیازی به خلاصه نویسی دانش آموز نیست.

4-گنجاندن اشکال و نکات مهم مربوط به آنها: تمام شکل های مهم کتاب در نظر گرفته شده است.

3.زیست شناسی خیلی سبز

از ویژگی های این کتاب:

1-دارای درسنامه در اول هر فصل

2-دارای سوالات ساده و سطحی: اما در چاپ جدید آن ویرایش انجام شده و سوالات مفهومی براساس سوالات کنکورسال های اخیر به چاپ رسیده است. بنابراین هنگام تهیه این کتاب به سال چاپ آن توجه داشته باشید.

و در پایان:

توصیه می شود برای بچه هایی که در سطح پایینی هستند از کتاب خیلی سبز شروع کنند وسپس به سراغ کتاب گاج بروند. بچه هایی که در سالهای پایه، خیلی سبز را مطالعه کردند و تسلط کامل بر روی آن دارند کتاب گاج و سپس کتاب انرژی اتمی را مطالعه کنند.