ویژگی های یک معلم خصوصی زبان خوب

0 52

در این مقاله از مجله استادبانک درباره ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب صحبت می‌کنیم. شاید تشخیص خوب یا بد بودن یک معلم خصوصی زبان کار سختی باشد؛ اما ما در این مقاله نکاتی به شما خواهیم گفت که در همان جلسه ابتدایی به راحتی متوجه این قضیه بشوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

مهم ترین ویژگی های یک معلم خصوصی زبان خوب

برقراری ارتباط

از آنجایی که معلم‌ خصوصی زبان در حین تدریس خصوصی زبان به هیچ وجه از زبان فارسی استفاده نمی‌کنند و همه چیز را انگلیسی توضیح نی دهند، یک معلم خصوصی زبان خوب باید توانایی برقراری ارتباط قوی داشته باشد.

در واقع بتواند با استفاده از صداها و گاهی با زبان اشاره نکات مهم را به شما تفهیم کند.

به علاوه اگر شما مبحثی را متوجه نشدید با استفاده از روش دیگری آن را دوباره تدریس کند تا شما کاملا آن را یاد بگیرید.

مسلط بودن به درس

یک معلم خصوصی زبان خوب باید به درس کاملا مسلط باشد؛ یعنی اگر سوالی از ایشان پرسیدید بتواند به بهترین نحو به آن پاسخ دهد. همچنین در حین تدریس خصوصی زبان به درس کاملا مسلط باشد.

گاهی ممکن است سوالاتی برای دانش‌آموز پیش بیاید که معلم آن‌ها را نداند، این مسئله به ندرت پیش میاید چراکه اگر معلم خصوصی زبان شما سابقه خوبی داشته باشد بعید است پاسخ سوال های متداول را نداند.

اما اگر به هر دلیلی معلم خصوصی زبان پاسخ سوال شمارا نمی‌دانست، دلیل بر حرفه‌ای نبودن معلم نیست. اجازه دهید با یک مثال این قضیه را برای شما روشن کنیم:

شما از حدود سن چهار سالگی به زبان فارسی صحبت می‌کنید پس باید تمامی لغات این زبان را بلد باشید؛ اما بدیهی است که این‌طور نیست؛ بنابراین شما نیز نباید از معلمتان توقع داشته باشید که معنی تمام کلمات را بداند.

درگیری با دانش‌آموز

تدریس خصوصی زبان

اشتباه نکنید منظور آن درگیری نیست! یک معلم خصوصی زبان خوب باید بتواند در حین درس دانش‌آموز را با خود همراه کند و با ایشان تعامل خوبی داشته باشد. اگر کلاس درس بسیار خشک و بی‌روح است، این امر می‌تواند توسط معلم با چند ترفند ساده مرتفع شود. به طور کلی در یک تدریس خصوصی زبان خوب نباید کلاس خیلی سرد باشد.

استفاده از جزوه دانش‌آموز

هدف شما از همکاری با معلم خصوصی زبان چیست؟ آیا می‌خواهید در امتحانات خود نمره خوبی کسب کنید؟ آیا به دنبال قبولی در کنکور هستید؟ معلمتان باید با توجه به هدف و نیاز شما تدریس کند. اگر قرار است در امتحانات نمره خوبی کسب کنید، معلم باید جزوه شمارا بررسی کند و به روش معلم اصلی‌تان تدریس کند.

همچنین از نمونه سوال های معلم‌های اصلی برای طرح سوال استفاده کند تا نتیجه خوبی حاصل شود.

پر انرژی بودن

بدیهی است زمانی که معلم شما حین تدریس خصوصی زبان بی انرژی باشد شما نیز خیلی زود خسته خواهید شد بنابراین یک معلم خوب باید با حوصله و باانرژی باشد تا کلاسی شاد و در عین حال پربار داشته باشید. البته این قضیه از طرف شما نیز صادق است.

در این مقاله راجع به مهم‌ترین ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب صحبت کردیم. امیدوارم بتوانید از این نکات نهایت استفاده را ببرید و بهترین معلم خصوصی زبان را انتخاب کنید.

برگزاری یک کلاس زبان خصوصی با یک معلم حرفه ای و کاربلد کار راحتی نیست چون خیلی وقت ها معلم هایی را برای این کار پیدا می کنیم که انتظارات ما را برآورده نمی کنند بهتر است برای این کار سراغ معلم هایی برویم که امتحانشان را پس داده اند و از آزمون های مختلف سربلند بیرون آمده اند استادبانک با سختگیری زیاد و گذاشتن دوره های اخلاق حرفه ای و تدریس توسط آکادمی اساتید خود بهترین معلم خصوصی را به شما معرفی می کند.

ترجبه شما از همکاری با معلم خصوصی زبان چیست؟ یک معلم خوب از نظر شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.