مدارس تیزهوشان چگونه مدارسی هستند؟ | شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

88 48,954

بسیاری از دانش آموزان به دنبال این هستند که در مدارس تیزهوشان ثبت‌نام کنند. مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که سطح تمام برنامه‌های آموزشی آنها بالاتر از مدارس عادی می‌باشد. این مدارس مزایا و معایبی دارد که ممکن است برای بعضی از دانش آموزان کار را سخت‌تر کند.

در این مقاله از مجله استادبانک به طور کامل از مزایا و معایب مدارس تیزهوشان تا شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان و مقدار شهریه و… را بررسی کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

بیایید در ابتدا سری به مزایا و معایب مدارس تیزهوشان بزنیم و ببینیم این نوع مدارس برای چه دانش‌آموزانی مناسب است و امکانات آنها چیست.

1. ساعت تدریس زیاد

در مدارس تیزهوشان ساعت درسی همانند مدارس دیگر 30 ساعت در هفته است، اما دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان واحدهای فوق العاده دارند و کلاس های درسی بیشتری برای آن ها درنظر گرفته شده است، بنابراین طبیعتا مدت‌ زمان بیشتری را نیز باید در مدرسه سپری کنند. این موضوع ممکن است برنامه‌ریزی دانش آموزان برای کلاس‌های ورزشی یا… را به هم بریزد.

2. برنامه آموزشی ویژه

برنامه‌های ویژه‌ای برای این دسته از دانش آموزان تدارک دیده می‌شود که ممکن است وقت آن‌ها را به طور کامل بگیرد؛ اما با حل تمرین‌ها و استفاده از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سطح تحصیلی دانش‌آموز تا حد بسیار بالایی افزایش پیدا می‌کند.

استفاده از کتاب‌های مکمل

مدارس تیزهوشان در کنار آموزش‌ها در انتشار کتب مکمل دروس ریاضیات، ادبیات، علوم و غیره فعالیت دارد. در اکثر مدارس تیزهوشان این کتاب‌های مکمل معرفی می‌شوند و دانش آموزان ملزم به تهیه آن‌ها هستند؛ چرا که بخشی از درسی که به آن‌ها داده می‌شود از داخل این کتاب‌ها است.

3. برگزاری کلاس‌های خاص

یکی از بهترین مزیت‌های مدارس تیزهوشان این است که همیشه تعدادی کلاس‌های آموزشی در طبیعت مانند کلاس‌های ستاره‌شناسی و سنگ‌شناسی برای دانش آموزان برگزار می‌شود تا در آن محیط قدرت یادگیری و فهم آن‌ها بالاتر برود.

4. مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و والدین

در طول سال تحصیلی دو آزمون پیشرفت تحصیلی از دانش آموزان مدارس سمپاد به صورت متمرکز کشوری گرفته می‌شود و یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ مدارس تیزهوشان حضور مشاورین با تجربه است که در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان آن ها را همراهی می کنند.

5. ایجاد حس تکبر در دانش‌آموز

اکثر دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند به خود مغرور می‌شوند و این قضیه اصلا چیز خوبی نیست. اگر قرار است در مدارس تیزهوشان تحصیل کنید باید به این نکته توجه داشته باشید و بتوانید حس خود را کنترل کنید.

6. سخت‌گیری‌های زیاد

این‌طور مدارس به دلیل اینکه می‌خواهند سطح تحصیلی دانش آموزان افزایش پیدا کند یا در کنکور موفق شوند و رتبه‌های خوبی کسب کنند سخت‌گیری‌های زیادی می‌کنند. این امر از جهتی خوب است اما در طرف مخالف سخت‌گیری‌های زیاد باعث ایجاد ناامیدی در دانش آموزان می‌شود. دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس گزینش می‌شوند،

تفاوت مدارس تیزهوشان با مدارس نمونه دولتی و غیرانتفاعی

این مدارس شرایط خاصی را برای ثبت نام دانش‌آموزان و پذیرش آنها در نظر می‌گیرند. درست است که اسامی آنها متفاوت است اما محتوای آموزشی آنها یکی بوده چون منابع آموزشی همه یکسان می‌باشد.

تنها تفاوتی که این مدارس با هم دارند تفاوت در میزان حجم تکالیف درسی، شیوه‌های آموزشی و تدریس و برنامه آموزشی متفاوت است. مثلا در یک مدرسه برای دانش‌آموزان به صورت ماهانه آزمون برگزار می‌کنند، در مدرسه‌ای دیگر به جای یک کتاب چندین کتاب آموزشی تدریس می شود.

خلاصه دانش‌آموزان این مدارس معمولا وقت سرخاراندن هم ندارند. چون تا دلشان بخواهد کلاس‌های آموزشی ویژه، کلاس‌های اضافه و فوق‌برنامه برای آنها در نظر گرفته شده است.

باید صورت سوال را تغییر بدهیم و بپرسیم که چه دانش آموزی با چه خصوصیتی بهتر است در کدام مدرسه تحصیل کند؟

بطور مثال، دانش‌آموزان خونسردی که با مسائل خیلی راحت برخورد می‌کنند یا دانش‌آموزانی که خیلی استرسی هستند برای تحصیل در این مدارس مناسب نیستند. مثلا دانش‌آموزی که تکالیف درسی خود را به موقع انجام نمی‌دهد چطور می‌تواند علاوه بر کتاب‌های درسی، کتاب‌های کمکی که سطح آن از سطح کتاب‌های درسی بالاتر است را بخواند؟

والدینی که بدون در نظر گرفتن خصوصیات و استعداد فرزند خود اصرار به ثبت نام در اینگونه مدارس دارند، در اغلب موارد جز استرس، فشار روانی که بر کودک و والدین او پیش می آید، پیامد دیگری ندارد. پس اگر فرزند شما این ویژگی‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم را داشته باشد از ثبت نام او در این مدارس خودداری کنید:

 • اگر فرزند شما بیش از حد مضطرب است
 • اگر فرزند شما بیش از حد منضبط است و برای انجام تکالیف درسی خود، استرس شدید دارد
 • اگر فرزند شما دارای روحیه خونسرد و بی خیالی است

 آیا مدارس تیزهوشان مدارس خوبی هستند؟

این سوالی است که خیلی از والدین از ما می‌پرسند؟ در جواب باید گفت که هنگام ثبت نام به خصوصیات فردی کودک خود دقت کنید.

خوب و بد بودن یک مدرسه به خود دانش‌آموز بستگی دارد.

اگر فرزند شما نتواند خود را با مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کند وفق دهد این نشانه بد بودن این مدرسه نمی‌باشد. مدارس تیزهوشان معمولا برای دانش‌آموزانی که استعداد بالایی برای یادگیری دارند و همچنین تلاشگرند مناسب است.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

برای ثبت ‌نام در مدارس تیزهوشان قبل از هر چیزی باید یک آزمون بدهید و در صورت کسب نمره بالا در آن می‌توانید به مدرسه وارد شوید. برای پیگیری آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها باید به سایت مرکز ملی پرورش استعداد ها درخشان مراجعه فرمایید. همچنین برای ثبت‌نام در آزمون مدارس تیزهوشان ششم به به هفتم، به hoosh.medu.ir و برای ثبت‌نام آزمون نهم به دهم به azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.

روند ثبت‌نام در این آزمون‌ها به این شکل است که با توجه به پایه تحصیلی خود وارد یکی از سایت‌های بالا شوید و توسط کدملی و رمزعبور همگام (این رمز را باید از مدرسه دریافت کنید) وارد سامانه شوید و مبلغ مشخص شده را واریز نمایید. سپس می‌توانید کارت ورود به جلسه را از پنل‌کاربری خود در سایت مورد نظر دریافت کرده و آن را پرینت نمایید.

در سال 99 هزینه ثبت‌نام آزمون برای ششم به هفتم و نهم به دهم مبلغ 25000 تومان است.این مبلغ باید از طریق درگاه اینترنتی سایت مرکز ملی پروش استعدادهای درخشان پرداخت شود (اگر به شماره‌حساب پول واریز کنید هیچ ثبت‌نامی انجام نخواهد شد)

شرایط ثبت‌ نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب نمره خیلی خوب در همه دروس پایه پنجم (حتی اگر یک درس را نیز نمره پایین‌تر بگیرید نمی‌توانید ثبت‌نام کنید)
 • مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید در حوزه محل سکونت شما باشد.
 • حوزه برگزاری آزمون با توجه به منطقه محل سکونت فرد تعیین خواهد شد.
 • شما می‌توانید حداکثر 3 مدرسه را به‌دلخواه انتخاب کنید.
 • مدارس تیزهوشان خوابگاه ندارند (به طور کلی امکانات مدارس شبانه‌روزی را ندارند)
 • دانش آموزان باید 50 درصد شهریه مدارس غیرانتفاعی شهرستان خود را پرداخت کنند. این وجه در صورت قبولی در آزمون به مدرسه مورد نظر پرداخت می‌شود.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم
 • اگر دانش‌آموز در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کند نیازی به آزمون ندارد اما باید شرایط لازم را کسب کرده باشد.
 • مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید در حوزه محل سکونت شما باشد.
 • تغییر رشته برای دانش آموزان در سال اول امکان‌پذیر نیست.
 • حوزه برگزاری آزمون با توجه به منطقه محل سکونت فرد تعیین خواهد شد.
 • شما می‌توانید حداکثر 3 مدرسه را به دلخواه انتخاب کنید.
 • مدارس تیزهوشان خوابگاه ندارند (به طور کلی امکانات مدارس شبانه‌روزی را ندارند)
 • دانش آموزان باید 50 درصد شهریه مدارس غیرانتفاعی شهرستان خود را پرداخت کنند. این وجه در صورت قبولی در آزمون به مدرسه مورد نظر پرداخت می‌شود.

شرایط ورود به مدارس تیزهوشان پایه دهم بدون آزمون

ورود بدون ازمون در این مدارس تنها در یک صورت امکان پذیر است . دانش آموز این مدارس در دوره های تحصیلی هفتم و هشتم باشد و معدل هر دو دوره دانش آموز هم بالای 17 باشد می تواند بدون آزمون وارد پایه دهم این مدارس شود.

مدارک و مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

مهلت ثبت‌نام مدارس هرساله توسط آموزش‌وپرورش به طور رسمی گسترده اعلام خواهد شد. مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان برای سال 1400 در اردیبهشت سال 1399 بود که مهلت آن تمام‌شده است.

برای ثبت‌نام در آزمون مربوطه باید به‌صورت اینترنتی عمل کرده و به سایت همگام یا مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید. برای ثبت‌نام در آزمون باید طبق روند زیر پیش بروید:

 • تکمیل فرم ثبت‌نام به صورت اینترنتی
 • اسکن یک قطعه عکس 3* 4 و آپلود در سامانه همگام
 • پرداخت هزینه آزمون اینترنتی (این هزینه هرسال متغیر است و در اطلاعیه‌ها اعلام خواهد شد)

در صورت موفقیت در آزمون مدارک تحصیلی خود را به مدرسه مورد نظر برده و ثبت‌نام را تکمیل می‌کنید.

ضرایب و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فقط از طریق مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان اعلام خواهد شد. در این وبسایت با مراجعه به پنل کاربری خود می توانید وضعیت خود به همراه کارنامه را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که معمولا نتیجه آزمون 4 تا 6 هفته بعد از انجام آزمون مشخص می‌شود. همچنین برای دانلود دفترچه باید از سایت مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان اقدام نمایید.

اطلاعات و ضرایب آزمون نهم به دهم تیزهوشان

آزمون تیزهوشان مقطع نهم به دهم دارای دو دسته سوال تحصیلی و تحلیلی است. در بخش تحصیلی همانطور که می‌دانید از تمامی کتب هشتم و نهم سوال طرح می‌شود که زمان پاسخ گویی به این سوالات 70 دقیقه است. پارسال تعداد این سوال‌ها 50 عدد بود.

آزمون تحلیل نیز مربوط به هوش و استعداد دانش‌آموزان می‌شود که دارای 50 سوال و 50 دقیقه زمان برای پاسخ گویی است. یکی از بهترین کتاب‌هایی که می‌توانید برای تمرین آزمون تحلیلی تهیه کنید، کتاب سنجش هوش و استعداد گاج (IQ) است.

ضریب آزمون نهم به دهم

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

اطلاعات و ضرایب آزمون ششم به هفتم تیزهوشان

کسانی که قصد ورود به دبیرستان دوره اول تیزهوشان را دارند باید بدانند که 80 درصد سوالات برای آزمون تحصیلی و 20 درصد مابقی نیز برای آزمون تحلیلی در نظر گرفته شده است.

برای مطالعه و پاسخ به سوالات تحصیلی دانش آموزان می‌توانند کتاب های قرآن، فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی کلاس پنجم را مورد بررسی قرار دهند. یک سوم سوالات از این منابع طرخ حواهد شد. همچنین چند سوال از درس تفکر و پژوهش پایه ششم نیز در آزمون آورده می‌شود.

ضرایب دروس ششم به هفتم

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان

سهمیه مدارس تیزهوشان

خیلی از دانش آموزان سوال می‌کنند که آیا مدارس تیزهوشان سهمیه دارند؟ و این سهمیه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ فعلا فقط به دوقلوها چند قلوها (هم‌جنس یا غیر هم‌جنس) سهمیه تعلق می‌گیرد.

به این صورت که اگر دوقلوها یا چند قلو ها به طور هم‌زمان در آزمون شرکت کنند، در صورت پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شرط کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته‌شده می‌تواند ثبت‌نام نماید.

شرایط مهم سهمیه دوقلوها

 1. اولویت‌ها و نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان هم‌جنس باید یکسان باشد.
 2. قبل از اعلام نتایج آزمون اگر امتیاز همزاد برابر با حداقل امتیاز لازم بود ایشان مازاد بر ظرفیت ثبت‌نام خواهند شد.

شهریه مدارس تیزهوشان

در بالا به طور کامل شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را با هم مرور کردیم. حال می‌خواهیم به بررسی شهریه مدارس تیزهوشانی بپردازیم. در این خصوص ممکن است سوالاتی برای هر دانش‌آموز پیش بیاید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

1. شهریه مدارس تیزهوشان چقدر است؟

شهریه هر مدرسه‌ای با توجه به محل وقوع آن متفاوت است. مدارس تیزهوشان باید طبق قانون نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی همان استان را دریافت کنند. همچنین طبق گفته سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان حداکثر شهریه دریافتی مدارس تیزهوشان باید 6 میلیون تومان باشد.

2. آیا ممکن است این مدارس هزینه بیشتری دریافت کنند؟

بعضی از مدارس به دلیل برگزاری کلاس‌های المپیاد یا کلاس‌های کنکور و ویژه برنامه ممکن است هزینه بیشتری در طول سال دریافت کنند.

3. کسانی که بضاعت مالی خوبی ندارد چه‌کار کنند؟

معمولا این مدارس با دانش‌آموزانی که بضاعت مالی خوبی ندارند همکاری می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که به دلیل مشکل مالی دانش‌آموزی از مدرسه بیرون بماند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان

هرساله با توجه به سیاست‌های تعیین‌شده ظرفیت مدارس تغییر پیدا می‌کند. البته این تغییرات خیلی محسوس نیست. می‌توانید در هرسال طبق دفترچه‌های منتشرشده ظرفیت آزمون را بررسی نمایید. دفترچه‌های مربوطه در سایت رسمی مرکز ملی استعداد های درخشان منتشر خواهد شد. در این دفترچه اطلاعاتی درباره آزمون ورودی مدارس، مهلت ثبت‌نام، زمان توزیع کارت، ضوابط و شرایط ثبت‌نام در آزمون، مواد امتحانی، تعداد و ضرایب سوالات و ظرفیت مدارس وجود دارد.

برای دریافت دفترچه مورد نظر به مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان  مراجعه کنید. دانش آموزان قبل از ثبت‌نام در آزمون باید حتما این دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند و در صورت دارا بودن شرایط برای ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک و مهلت ثبت نام حضوری

اگر در آزمون اینترنتی قبول شدید باید سریعا برای ثبت‌نام حضوری اقدام کنید. برای این کار باید به پنل‌کاربری خود در مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان مراجعه نمایید و کارنامه خود را دریافت کنید؛ در کارنامه شما اطلاعات مدارس پذیرفته شده موجود است که می‌توانید با برقراری ارتباط با آنها از زمان ثبت‌نام اطلاع پیدا کنید.

در این مقاله به طور کامل با شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان آشنا شدید. همچنین به نحوه ثبت‌نام مدارس و آزمون و شرایط عمومی و خصوصی آن‌ها نیز اشاره شد.

به نظر شما ثبت‌نام در این مدارس چه مزیت‌هایی دارد؟ آیا از نظر تحصیلی برای دانش آموزان مناسب است؟

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی در دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی طراحی می شود. سوالات استعداد تحصیلی از متون کتاب های درسی انتخاب می شوند و 80 درصد سهم آزمون متعلق به این سوالات می باشد.

سوالات استعداد تحلیلی سهم کمتری در این آزمون دارد و متاسفانه منبع خاصی ندارد. یعنی از خود کتاب درسی طراحی نمی شود. آزمون تیزهوشان نهم به دهم: این آزمون نیز همانند آزمون پایه ششم ابتدایی دارای شرایطی است که تا الان ذکر کرده ایم.

سوالات آزمون تیزهوشان پایه نهم به هفتم

سوالات این آزمون نیز در دو دسته استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شود.

که سوالات استعداد تحلیلی خارج از منابع و کتابهای درسی است و به منظور ارزیابی قدرت تحلیل دانش آموزان طراحی می شود که شامل 15 سوال است.

آزمون استعداد تحصیلی شامل درس های زیر می‌باشد:

 1. قرآن
 2. معارف اجتماعی
 3. زبان و ادبیات فارسی
 4. مطالعات اجتماعی
 5. علوم تجربی و ریاضی

مجموعا شامل 75 سوال است که 80 درصد سوالات آزمون را به خود اختصاص می دهد.

مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه

استادبانک برای راحتی شما عزیزان، آدرس مدارس سمپاد را در اختیارتان قرارداده است. برای مشاهده لیست مدارس تیزهوشان تهران می توانید به لینک زیر مراجعه کنید: مدارس سمپاد تهران

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟

اگر تصمیم دارید در آزمون تیزهوشان شرکت کنید بهتراست موارد زیر را رعایت کنید:

 1. از همین امروز شروع به درس خواندن کنید تا از رقیبتان پیشی بگیرید.
 2. اعتماد به نفس داشته باشید. همه شما توانایی قبولی در این آزمون را دارید.
 3. هدف تعیین کنید و متناسب با هدف تلاش کنید.
 4. به درس های تخصصی تر نظیر ریاضی و علوم توجه ویژه ای داشته باشید.
 5. در کنار درس های تخصصی، درس های عموی نظیر فارسی و دینی هم در نظر بگیرید.
 6. درس ها را هماهنگ با هم بخوانید.
 7. با برنامه پیش بروید.
 8. مطالعه شما باید هدفمند باشد . پس برای هدفمند کردن مطالعه تان برنامه ریزی داشته باشید.
 9. در اجرای برنامه خود، مصصم و ثابت قدم باشید.
 10. در کنار تمام عواملی که ذکر کردیم می توانید از کلاس های تدریس خصوصی بخصوص در درس های ریاضی و علوم استفاده کنید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

88 نظرات
 1. لیلا می گوید

  عالی بود

  1. هلیا می گوید

   معلومه که عالی بود🤗

   1. ناشناس می گوید

    دروس عمومی رو اگر ۱۰۰ یا ۸۰ بزنین تیزهوشان قبول میشین ودروس تخصصی حداقل۳۰ بزنیدقبول شدید

    1. Saina می گوید

     بستگی به رقبا داره… اگه همه عمومی و تخصصی رو صد بزنن یکی یه سی درصد زده چطور میخواد قبول بشه؟؟

 2. استادبانک می گوید

  هر دو از لحاظ آموزش، سطح بالا هستند و تفاوت چندانی ندارند…..منتها در برخی از شهر ها سمپاد قوی تر از نمونه دولتی هست. باید ببنید در زنجان به چه صورت است. بطور کلی در شهرهای بزرگ سمپاد قوی تر از نمونه دولتی است اما بازم در استان خودتونو تحقیق کنید.

 3. استادبانک می گوید

  فرق چندانی بین تیزهوشان و نمونه دولتی نیست و به استان شما بستگی دارد.در برخی از استان ها نمونه دولتی یا برعکس تیزهوشان بهتر عمل می کنند. باید تحقیق کنید. منتها هر دو مدارس نمونه وبرتری هستند.

 4. m می گوید

  سلام این درسته که دانش آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان برای وردد به پایه دهم باید دوباره آزمون بدن؟؟؟!!!

  1. فاطمه می گوید

   نه فقط باید معدل بالای ۱۷ باشه

  2. تیزهوشان می گوید

   سلام
   انگار باید آزمون بدی

 5. Bande khoda می گوید

  سلام مطلب خوبی بود
  فقط در مقطع متوسطه اول دانش آموزان روزانه ۱/۵ ساعت بیشتر از سایر مدارس کلاس دارن.و فیزیک و شیمی و زیست دانش اموزان این مقطع جدا تدریس میشه و دبیر جدا داره

 6. الناز می گوید

  باسلام.من دختر هستم. توی استان خوزستان زندگی می کنم. توی شهرستان ایذه. یه جورایی شهرستان ما امکانات کافی رو نداره بنابراین مدارس تیزهوشان هم نداره. من توی مدرسه ی فرزانگان ۲ اهواز الویت اولم در اومدم. من توی مدرسه نفر اول بودم. با توجه به اینکه مدرسه ی ما مدرسه ای کاملا عادی بود اگه قرار باشه برم باید تلاشم و صد برابر کنم. خونمون و باید ببریم اهواز و… لطفا راهنماییم کنید?
  که یه وقت زحمات و پولم هدر نره

  1. الناز می گوید

   لطفا جواب بدید . خواهش می کنم استادبانک??

  2. تیزهوشان می گوید

   میتونی سرویس بگیری

 7. آرمان می گوید

  سلام اگه در |نجم یه خوب داشته باشیم میتونیم ثبت نام کنیم

  1. تیزهوشان می گوید

   متاسفانه نمیتونی

 8. آرمان می گوید

  پنجم

 9. مریم می گوید

  سلام برای قبولی درآزمون باید درس های هشتم را بخونم؟

 10. فاطمه می گوید

  من میخوام خود کشی کنم چون که من تیزهوشان میرم و خیلی بهمون سخت میگیرن آخه انصافه مگه ما با بقیه چه فرقی میکنیم که توی حجم درسی باید اینهمه تفاوت داشته باشیم؟؟!!

 11. صدرا می گوید

  من خودم می خوام امسال در آزمون تیزهوشان شرکت کنم انشاء۰۰۰و موفق باشم.😚😁

 12. پریا می گوید

  غرور کاذب و معتقدم ولی ما واقعا از بقیه بالاتریم کسی که تنها با گوش دادن حرف معلم و نخوندن درس دیگر نسبت به کسی که تو مدرسه ی عادی صدبار کتابو میخونه اخرشم گند میزنه به ازمونا متفاوته کاری به اون خرخونای مدرسه ندارم
  و اصولا مدرسه ما امکانات خیلی خیلی بیشتر حتی نسبت به مدارس غیر دولتی هم داره مثلا مدرسه ی ما ۴ تا ازمایشگاه و ۳ تا سایت داره و اصلا قابل مقایسه با مدارس نمونه هم نیستیم چون ازمون نمونه خیلی اسون هستش و نمونه قبول شدن اصلا هنر نیست

  1. مهسان می گوید

   کاملا باهات موافقم سر کلاس گوش دادیم و بالاتر از بقیه ایم

 13. نسیم داداشی می گوید

  سلام
  من خودم تو همین مدارس تحصیل می کنم تا حد زیادی درسته ولی درست نیست که دور بودن از زندگی عاطفی یا اجتماعی باعث شده که دغدغه هایی که هم سن و سالامون دارن ما نداشته باشیم؟ و بعضی چیزای دیگه

  راستی در این صحبت نکردین ولی به نظرم
  دانش آموزایی که از دوره اول متوسطه وارد این مدارس میشن نسبت دانش آموزایی که سال دهم قبول میشن قوی ترن و برای کنکور آماده ترن ولی
  سه سال بی هدف سختی می کشن و بهترین بخش نوجوونیو از دست می دن من دوستایی داشتم که سه سالو خوب درس خوندن ولی وقتی باید برای کنکور درس می خوندن خسته شدن و تو مدارس عادی ثبت نام کردن
  و اینکه برای آزمون تیزهوشان بیشتر تمرکزتون روی عمومیا باشه من خودم عمومیا رو عالی زدم سوالای علوم رو سوا کردم و اونایی که بلد بودمو زدم و از ریاضی یک یا دو تا سوال زدم.
  امیدوارم هر جا هستین موفق باشین و البته اگه تو این آزمون موفق شدین حتمن توانایی تلاش داشتین و به امتحانش می ارزه

 14. minerva می گوید

  ۴ سال تو همین مدارس کوفتی درس خوندم شیره جونم کشیده شد.

 15. رضا می گوید

  سلام من امسال (۹۸-۹۹) در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در بندر عباس شرکت کردم، به احتمال ۷۰ درصد قبول میشم.

 16. Me می گوید

  ببخشید ولی همه ی این مطالب مزخرف هستند تنها چیزی که توی مدرسه به ما می آموزند این است که استرس امتحان های متعدد داشته باشیم و یک وقت خدایی نکرده امتحانی را بد ندهیم که آخر این امتحانات و استرس هایی که جز تخریب روح و روان بچه ها ثمره ی دیگری ندارد حتی در کنکور هم اگر دقت کرده باشید رتبه های بالا همه در مدارس عادی درس خوانده اند پس اصلا نگران قبول شدن توی این مدارس استرس زا و تخریب گر روح و روان بچه ها نباشید

  1. Mostafa Xy می گوید

   دوست عزیز رتبه برتر علوم تجربی که در مدارس غیر انتفاعی دخترانه بود، می‌گفت: « همه چیز به پول بستگی داره درسته که تو مدرسه سمپاد درس نخوندم ولی به کلاس کنکور هایی می‌رفتم که معلم‌هاشون از مدارس سمپاد بودن. »

  2. B. M می گوید

   اینا همه مسخره بازیه اسمه تیزهوشان روشه تیزهوشان
   اگه تیزهوش نیستی نرو واجب که نیس

 17. الی می گوید

  من در ازمون امسال قبول شدم اما مگه قرار نبود تحلیلی باشه ؟ سر جلسه خیلی تعجب کردم اما خداروشکر با نمره عالی قبول شدم یکی از نکاتش اینه اصلا استرس نداشته باشی دوست من با این حال که هوش خوبی داشت نتونست قبول بشه یکی از دلایلش هم شوک و استرس بود

 18. aylar می گوید

  سلام ببخشید میشه در مورد چیز های دیگه هم بگید مثلا من تو مدارس تیز هوشان قبول شدم ولی راه مون دوره نمیدونم چجوری باید برم و بیام خوابگاه هم که نداره

 19. MJ می گوید

  امسال (۱۳۹۸) که فقط استعداد تحلیلی بود…
  بعدم بچه ها بیخی تورو خدا شما اگر حتی یک ماه قبل آزمون هم هدفمند درس بخونید و درست تست بزنید بهترین ها قبول میشید استرس وارد نکنید به خودتون…
  من سه هفته قبل از آزمون شروع به مطالعه ی هدفمند کردم البته قبلش هم به صورت پراکنده میخوندم اما دیگه سه هفته اخر گذاشتم پشتش و فرزانگان ۱ قبول شدم (:
  برای کسانی هم که نیاز به منبع دارن باید بگم هوش کمپلکس کتاب خیلی خوبی بود و ازش تو آزمون سوال اومد…

  1. استادبانک می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از توضیحات تون
   برای اینکه بدونید بهترین منابع تیزهوشان کدام است می تونید لینک زیر رو هم مطالعه کنید:
   http://www.ostadbank.com/mag/بهترین-کتاب-قبولی-تیزهوشان-نم/

 20. فاطمه می گوید

  بچه ها نمونه دولتی از تیزهوشان بهتر است.

  امسال نمونه دولتی برداشته شد و خیلی بد شده است.

  تیزهوشان خوب نیست . برای هفتم در حد دبیرستان درس میدهند.

 21. سارا می گوید

  روزی چند ساعت باید درس بخونیم؟؟؟؟؟

  1. استادبانک می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای قبولی در آزمون مدارس برتر باید برنامه درسی یک ساله داشته باشید و پایه درسی تون رو در تمامی دروس قوی کرده باشید. بهتون پیشنهاد می کنیم این دو تا لینک زیر رو هم مطالعه کنید شاید در پاسخ به جواب سوال تون، کمکی کرده باشیم.
   http://www.ostadbank.com/mag/روش-های-قبولی-در-آزمون-تیزهوشان-ششم-به-ه/
   http://www.ostadbank.com/mag/روش-های-قبولی-در-آزمون-تیزهوشان-نهم-به-د/

  2. استادبانک می گوید

   مهم تر از اینکه بدونی باید چند ساعت درس بخونی باید بدونی که چطور درس بخونی و یک برنامه هدفمند برای خودت داشته باشی. مثلا برای امادگی در ازمون تیزهوشان باید تمام درس هایی که سال قبلش ایراد داری رو حتما ایرادشون رو رفع کنی. می تونی از منابع خوبی برای مطالعه ت استفاده کنی که پیشنهاد می کنیم حتما منابع آزمون تیزهوشان رو بخونی . می تونی یک برنامه درسی روزانه برای خودت بسته به فرصتی که تا آزمون داری بریزی و مهم ترین اصل در اجرای برنامه ت که همون پیوستگی است رو رعایت کنی. اگه نمی تونی مشکل درسی تو از طریق معلم مدرسه ت حل کنی، می تونی از معلم های خصوصی کمک بگیری حالا برای هر درسی که در آن مشکل داری.

 22. مستر x می گوید

  ادعا به سقف میرسه ولی بعضاییشون از خیلی مدارس ضعیف ترند
  به نظرم بزگترین مشکل سمپادی ها تکبرشونه
  احساس می کنن اسمون دهن باز کرده اینا اومدن پایین

  1. B. M می گوید

   بستگی به ادمش دارع بعضیا خیلی عقده ای اَن
   و این باعثه باختشونه باید به این فکر کنم که خیلی از رتبه های برتر کنکور مدارس دولتی رفتن و تیزهوشانی نیستن

  2. . می گوید

   فکر کنم تاحالا سمپادی واقعی رو از نزدیک ندیدی

   سمپادی واقعی فخر فروش نیست ، اونایی که اینجوری فکر میکنن و متکبرن ، یه سال هم تو سمپاد دووم نمیارن، یا دانش آموز ممتاز و لایق سمپاد نیستن ، فقط مایه ننگ سمپادن

 23. آرمین جمشیدی می گوید

  ساعت درسی مداری تیزهوشان ۳۳ ساعت است

 24. ناشناس می گوید

  ای کاش امکان این فراهم بود تا دانش آموزان تیزهوش مناطق محروم هم ازین مدارس بهره می‌بردند ،😭

 25. smg می گوید

  سلام من تو بهترین مدرسه تیزهوشان تبریز درس میخونم که امسال تو کنکور ۳ تا تک رقمی داد
  اولا باید بگم که مدارس تیز هوشان از بیرون زیبان و از درون افتضاحن معملما نه تنها گزینش نشدن بلکه هر کدوم حداقل بیست ساله که اونجان ومعلما خیلی وقته که عوض نشده و چون معلما چه درس بدن چه درس ندن حقوقشون رو میگیرن زیاد احساس مسولیت نمیکنن و فقط میشینن با موبایلشون بازی میکنن یا تست حل میکنن حالا برای خوبی هایی که نوشتین برای مدارس تیزهوشان بگم که
  اولا : ما چهارشنبه ها ساعت ۱ برمیگردیم و ۳۰ ساعت نیست در هفته
  دوما وقت تلف شدمون خیییلییی بیشتره ۱۰ دقیقه زنگ زود تر میزنه و معلم ۱۰ الی ۲۰ دقیقه دیر میاد
  سوما خلاقیت و غیره و کلا ببوس بزار کنار همه باید یا پزشکی قبول بشن یا برق واسه همین هزاران فرمول برای کنکور حفظ میشه و یه کلمه از خود درس نمیفهمیم
  خلاصه من خودم تا نهم رو توی مدسه غیر انتفاعی خوندم و معلماش و همهههه چیزش از اینجا بهتر بود من اگه خودم بر گردم عقب به مدرسه نمونه دولتی میرم که حداقل دوستامو ببینم

  1. ego می گوید

   همه ی مدارس تیزهوشان مثل هم نیستند و بد بودن یکی از آنها دلیلی بر بد بودن بقیه ندارد.همچنین بد یا خوب بودن مدرسه به خود دانش آموز هم بستگی دارد.من دانش آموز دبیرستان دوره اول فرزانگان۱ تهران هستم و کاملا هم از مدرسه ام راضیم.در ضمن ما تا ساعت ۲:۳۵ دقیقه ی بعد از ظهر(شنبه تا چهارشنبه)در مدرسه هستیم.معلمای ما کاملا گزینش شده و جزو برترین اساتید هستند،همچنین کادر اداریمان.این مدرسه هم از لحاظ علمی و هم اجتماعی فوق العادس.دانش آموزان این مدرسه رابطه ای عالی با یکدیگر دارند و جو دوستی عالیه.همچنین لازمه بگم شاید در سال تحصیلی کم از خانواده و تفریح دور بشیم اما از جو دوست دور نمیشیم و حتی بیشتر هم میشه.

   1. متين می گوید

    من خودم دارم سال پنجم رو تو مدارس تیزهوشان برتر کشور درس می خونم و کاملا با نظر شما مخالفم درسته یک روز در هفته ساعت ۱ تعطیل میشیم اما وقتی زنگ رو می زنن معلما سر وقت میان و وقتی زنگ تفریح زده میشه آنها به زنگ احترام می ذارن و بیشتر یا کمتر نمی مونن همچنین خلاقیت هم وجود داره کی گفته نیست درسته معمولا نصف بچه ها فقط پزشکی و برق قبول میشن ( دندون و دارو و اینها کلا جدا) ولی همراه با اون خیلی از بچه ها به کلاس های هنری هم میرن تو اونها موفقن خود مدرسه ی ما اگر جشنی باشه به چند نفر از دانش آموزا ک ساز بلدن میگه ک بیان و بنوازن من خودم تا حالا چند بار رفتم و برای بچه ها ساز زدم و هر کسی هم ک میگه من اصلا نمی تونم اونجا باشم و ب قول بعضیا تو این چند سال شیره ی جونم رو مکیدن ک من الان تو کامنتا خوندم کاملا حرف مفت میزنن شمایی ک می خوای از صبح تا شب بخوابی و بازی کنی برو از مدرسه مجبورت ک نکردن بمونی بالاخره مدرسه تیزهوشانه و باید بیشتر تلاش کنی بارفتنت هم ب خودت و هم ب کسایی ک می خوان بیان کمک کردی چون جا برای افرادی مستعد تر از خودت باز کردی انشالله موفق باشید

 26. زهرا می گوید

  سلام من دانش آموز مدارس استعدادهای درخشان در لرستان هستم به نظر من مدارس استعدادهای درخشان واقعا عالین ،لطفا اینقدر شایع دروغ نکنین

  1. فاطمه می گوید

   لطفا کمک کن من چه برنامه ایی برای دخترم داشته باشم که موفق باشن

  2. فاطمه می گوید

   با چه ترازی قبول شدی تو کدوم شهر

 27. ali_molavi می گوید

  به نظرم فوق العاده اطلاعاتتون اشتباس.
  من توی مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم و اینکه میگید وقت سرخاراندن ندارند اشتباه محض هست و من بیشتر زمانم رو به مسایل اجتماعی و همچنین تحقیق های غیر درسی اختصاص میدم

  1. سروین می گوید

   اگر در مدرسه تیز هوشان هستی میشه بیشتر بگی

  2. مهتاب متقدمی می گوید

   واقعا من رو اونقدر ترسوندن که مدارس تیز هوشان انقدر سخت میگیرن که پشیمون بشی ترسیدم برای آزمون ششم به هفتم شرکت کردم جوابش هم اومد می تونستم ثبت نام کنیم ولی نکردم
   😧😧

 28. امیرحسین می گوید

  اینکه می گین تحت فشارن اظطراب دارن،کجاش اظطراب داریم؟خیلی هم خوبه
  شفائی از علامه حلی ۱ همدان

 29. sahar می گوید

  واقعا دارید شایعه پراکنی می کنید هر کسی به ما دانش آموزان سمپاد میرسه یا بمون میگن افسرده یا خر خون اما اصلا اینجوری نیست اتفاقا خیلی جو خوبیه و تازه فردی که با موضوعات خونسرد کنار میاد بیش تر به درد چنین مدارسی میخوره این رو از روی تجربه شخصی میگم و مدارس سمپاد چند خصوصیت دیگه هم داره که نگفتید یکی این که ساعات درسی ما از ۳۰ ساعت در هفته بیش تره و دوما درس علوم تفکیک شده

  1. B. M می گوید

   باهات موافقم اینکه مدرسه تیزهوشان رو میگن بده مشکل از خوده دانش اموزه نه مدرسه
   هر کسی هم وقته متفاوتی درس میخونه همه مثل هم نیستن مثلا یکی درسو تو بیست دقیقه کامل حفظ میشه اما یکی ی ساعت یا بیشتر وقت صرف می کنه این مشکله خودشه نه مدرسه

 30. سروین می گوید

  سلام من برای این ک برای ششم قبول نشدم میخوام برای نهم تلاش کنم مطالب خیلی مفید بود ممنون

 31. Faezeh می گوید

  من دو روز دیگه آزمون دارم و با سوالات تحلیلی بسیار آشنام . بیشتر افراد اقوام ما در مدارس تیزهوشان تهران و اصفهان و… درس میخونن و از منی که در مدارس عادی درس خوندم و تازه دارم وارد تیزهوشان میشم ، بیکار تر بودن . اتفاقا اونا هیچ فرقی با بقیه ندارن . فرقشون اینه که اگه تو مدارس عادی درس خوندن ، خوب گوش میدادن و راحت یاد میگرفتن و برای امتحاناتشونم موفق بودن و به این اعتقاد نداشتن که دروس و درس خوندن سخته و از نظرشون واسه ما بچه های بیکار آسونه و آدم اگه بخواد انقدر تلاش میکنه که خودشم نمیفهمه و در نتیجه موفق میشه . ما بچه ها نباید درس خوندنو سخت بدونیم در هیچ شرایطی . چون آیینده و موقعیت شغلی ما بهش بستگی داره و یه ادم فقیر میتونه به ثروتمند ترین ها تبدیل بشه 😊

 32. روژان می گوید

  سلام من یک دانش آموز ششمی هستم و دو سال بعد امتحان می دم 😆 لطفا کمکم از چه زمان خوب است که درس بخونم مرسی 😇😇

 33. Armita می گوید

  بسیار عالی ممنون

 34. Sky می گوید

  برخی از مطالبتان اشتباهه
  اولا اینکه ساعت درسی مدارس تیزهوشان بین ۳۶ تا ۴۰ ساعته
  دوما اینکه درس فیزیک و شیمی و زیست جدا هستند و معلم مخصوص به خود را دارند
  سوما اینکه خیلی فرق بین مدارس تیزهوشان و سایر مدارس دیگر هست و حتی منابع آموزشی هم متفاوته داخل این مدارس کتاب تکمیلی در سه درس علوم و ریاضی و فارسی داریم که کلا ملاک معلم ها برای امتحان و پرسش کلاسی و سطح دانش آموز این کتاب ها هستن که باید فول بخونی شون و کاتب های نسبتا سختی هستند
  چهارما اینکه چرا می گید سطح آموزشی یکیه اتفاقا خیلی هم متفاوته. نمونه درسته مدرسه خوبی هست اما در حد تیزهوشان نیست یا خیلی از مدارس غیر دولتی با تیزهوشان قابل قیاس نیستن پس هیچ گاه در یک سطح قرار ندهید
  و آخرین موضوع اینه که تیزهوشان برای افراد بعنوان یک پله ترقی محسوب میشه دانش آموزان کنکوری مدارس ما از ۶۰ نفر حدود ۳۲ نفر پزشکی و دندانپزشکی آوردن و ۱۲ نفر دیگه هم دارو سازی میشه به من بگید کدوم مدرسه عادی ای این درصد قبولی رو داره ؟؟ اونم همه در دانشگاه های ممتاز کشور ؟!

 35. Saba می گوید

  کتاب مدارس تیزهوشان با دیگر مدارس فرق داره؟اگر کتاب درسی بخریم و ازمون تیزهوشان قبول شیم دیگه اون کتابا به درد ما نمیخوره؟

  1. مهسا رحمانی می گوید

   در مدارس تیزهوشان هم از همین کتاب های درسی آموزش و پرورش استفاده میشه

  2. تیزهوشان می گوید

   تا جایی که من میدونم فرق داره

  3. پرتو می گوید

   نه . کتاب درسی تیزهوشان وزارتی هاش با همه جا یکیه فقط اینکه چند کتاب اضافه تکمیلی فارسی علوم ریاضی داره که خود مدرسه تیزهوشان به دانش آموزان میده

  4. B. M می گوید

   نه منابع فرق ندارع

 36. ماهان می گوید

  اطلاعت اشتباه داشت

 37. Nnnn می گوید

  سلام این درسته که در پایه هفتم تیزهوشان اگر معدلمان کمتر از ۱۹ باشد از مدرسه اخراج میشویم

  1. استادبانک می گوید

   سلام خوش اومدید به سایت.
   خیر. این موضوع درست نیست.

 38. Mr. M می گوید

  سلام من امسال یعنی ۱۴۰۰_۹۹ در آزمون سمپاد قبول شدم و در مدرسه تیزهوشان اصفهان ناحیه ۱ ثبت نام کردم.من خودم در کلاس ششم یک معلم داشتم که به جزء کتاب های درسی مدرسه ۶ کتاب دیگر که برای تیزهوشان بود به من درس دادند. به نظر من اگر مدارس تیزهوشان هم همین طور است برای من اشکالی پیش نمی آید و اگر موضوع استرس و… است من همه ی آنها را دارم به خاطر اینکه یکی از سخت گیر ترین معلمان کلاس ششم معلم من بود. ولی امکانات مدارس تیزهوشان خوب است و ارزشش را دارد که یک دانش‌آموز در آن ثبت نام کند. درسته که رقابت ایجاد می‌کند ولی رقابت باعث پیشرفت دانش آموز می شود.

  1. غزل می گوید

   معلم های مدرسه گردشی هست و برای علوم سه معلم در نظر گرفته میشع که کتاب علوم به سه قسمت تفکیک میشه و اینکه ۳ تا کتاب تکمیلی براس فارسی و علوم و ریاضی هست که برای مدارس سمپاد هست❤

  2. B. M می گوید

   سلام منم قبول شدم میگم شهریه می دونی چند بود؟
   از من دو میلیون گرفتن با شما تفاوت دارع؟

 39. مهسان می گوید

  سلام من در تیزهوشان دوره اول هفتم قبول شدم میخواستم بدونم برای تعداد کتاب ها در تیزهوشان چند تا است؟

  1. . می گوید

   خیر ، مدارس سمپاد سه تا کتاب تکمیلی اضافه دارن

 40. مهسان می گوید

  تعداد کتاب ها در تیزهوشان دوره اول هفتم فرقی دارد.اگر دارد چند تا کتاب است؟

 41. مهسان می گوید

  سلام من در فرزانگان ۲ تحصیل می کنم ببخشید اما اگر بخوام برم دهم باید معدلم بالای ۱۷ باشه اگه باشه برای دهم به فرزانگان ۲ میرم؟چه جوریه؟

 42. غزل می گوید

  معلم های مدرسه گردشی هست و برای علوم سه معلم در نظر گرفته میشع که کتاب علوم به سه قسمت تفکیک میشه و اینکه ۳ تا کتاب تکمیلی براس فارسی و علوم و ریاضی هست که برای مدارس سمپاد هست❤

 43. B. M می گوید

  سلام من تیزهوشان قبول شدم میخواستم مشاوره بگیرم شما کسی رو پیشنهاد می کنید؟

 44. . می گوید

  چرا همه شما فکر میکنید ما یه مشت سنگدل بی احساس بی عاطفه ایم که جز درس هیچی حالیمون نیست ؟ چرا دیدگاهتون رو نسبت به این مدارس و دانش آموزانش تغییر نمیدید؟ ما وقت سرخاراندن نداریم ؟؟؟ ما تک بعدی هستیم ؟ نویسنده این مطلب قطعا خودش هیچ وقت در مدارس تیزهوشان تحصیل نکرده که اینجوری داره حرف میزنه

 45. الهی می گوید

  سلام وقتتون بخیر دختر من امسال پایه پنجم ابتدایی هست و خیلی مصمم به مدرسه ی تیزهوشان فکر میکنه ولی من نمیدونم برای کلاسهای آموزشی تحلیلی و تحصیلی این آزمون کدام مرکز بهتر است منظورم موسسات گاج و… است اگر ممکنه.من رو راهنمایی بفرمایید ممنونم

 46. بهرام می گوید

  سلام من تو هنرستان فنی حرفه ای تیزهوشان مشهد قبول شدم کاش اطلاعاتی درباره نوحه کار هنرستان های تیزهوشان مینوشتید..!
  با تشکر

  1. استادبانک می گوید

   سلام ممنونم از نظر شما.
   بله. این موضوع رو هم بررسی می‌کنیم.

 47. امید می گوید

  سلام.
  برای دبیرستان تیزهوشان باید در منطقه مدرسه سکونت داشته باشیم؟

 48. Amir می گوید

  بچه ها الکی به خودتون استرس ندید من خودم هفتم تیزهوشان علامه حلی ۱ هستم خیلی آسونه

 49. علی می گوید

  آیا اگر یک فرد هیچ چی از کلاس هشتم ندونه ولی کلاس نهمو فول باشه می تونه در آزمون مدارس تیزهوشان قبول بشه

  1. علی می گوید

   لطفا جواب بدید

  2. استادبانک می گوید

   سلام و درود.
   مطالب زیادی از پایه هشتم پیشنیاز مقطع نهم هستن و بهتره شما به مقطع هشتم هم تسلط داشته باشید.

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟