معرفی و ثبت نام مدارس
ثبت نام مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان چگونه مدارسی هستند؟ | شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

استادبانک 16 اسفند 1399
1787 116

بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال این هستند که در مدارس تیزهوشان ثبت‌نام کنند. آوازۀ این مدارس در سطح کشور پیچیده و علاوه بر دانش‌آموزان والدین را هم ترغیب می‌کند که فرزندانشان را به این مدارس بفرستند. البته گاهی والدین بدون در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و روحی فرزندشان و بدون توجه به نظرات او اصرار دارند دانش‌آموز را به این مدارس بفرستند. اشتباهی که در نهایت منجر به سرخوردگی و افت تحصیلی دانش‌آموزان خواهد شد. مدارس تیزهوشان مزایا و معایبی دارد که ممکن است برای بعضی از دانش آموزان کار را سخت‌تر کند. در این مقاله از مجله استادبانک به طور کامل از مزایا و معایب مدارس تیزهوشان تا شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان و مقدار شهریه و… را بررسی کرده‌ایم، با ما همراه باشید.


آیا می‌دانید بهترین مدرسه برای فرزندتان کدام است؟

بهترین مدرسه برای فرزندتان، گران‌ترین و لوکس‌ترین مدرسه دنیا نیست! بهترین مدرسه برای فرزندتان جایی است که او در آن محیط احساس آرامش داشته باشد و بتواند توانایی‌های خود را بروز دهد. انتخابِ صحیح مدرسه نقش مهمی در رشد و شکوفایی فرزندتان دارد. خانواده‌های زیادی فرزندشان را تحت فشار قرار می‌دهند که حتما در مدارس خاص مثل تیزهوشان درس بخوانند؛ در صورتی که این مدارس مناسبِ بسیاری از دانش‌آموزان نیست و آنها را از درس و مدرسه دلزده می‌کند. توصیه می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقالۀ زیر را مطالعه بفرمایید:

 بهترین مدرسه برای فرزندم کدام است؟


مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

بیایید در ابتدا سری به مزایا و معایب مدارس تیزهوشان بزنیم و ببینیم این نوع مدارس برای چه دانش‌آموزانی مناسب است و امکانات آنها چیست.

1. ساعات تدریس زیاد

دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند در مقایسه با کسانی که در مدارس معمولی تحصیلی می‌کنند درس بیشتری می‌خوانند، بنابراین طبیعتا مدت‌زمان بیشتری را نیز باید در مدرسه سپری کنند. این موضوع ممکن است برنامه‌ریزی دانش آموزان برای کلاس‌های ورزشی
، موسیقی، هنری یا… را به هم بریزد.

2. برنامه آموزشی ویژه

برنامه‌های ویژه‌ای برای این دسته از دانش‌آموزان تدارک دیده می‌شود که ممکن است وقت آن‌ها را به طور کامل بگیرد؛ اما با حل تمرین‌ها و استفاده از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سطح تحصیلی دانش‌آموز تا حد بسیار بالایی افزایش پیدا می‌کند.

3. استفاده از کتاب‌های مکمل

در اکثر مدارس تیزهوشان کتاب‌های مکملی معرفی می‌شوند که دانش آموزان ملزم به تهیه آن‌ها هستند؛ چراکه بخشی از درسی که به آن‌ها داده می‌شود از داخل این کتاب‌ها است؛ بنابراین بعضی از خانواده نمی‌توانند هزینه‌های این کتاب‌های مکمل را بپردازند.

4. برگزاری کلاس‌های خاص

یکی از بهترین مزیت‌های مدارس تیزهوشان این است که همیشه تعدادی کلاس‌های آموزشی در طبیعت مانند کلاس‌های ستاره‌شناسی و سنگ‌شناسی برای دانش آموزان برگزار می‌شود تا در آن محیط قدرت یادگیری و فهم آن‌ها بالاتر برود.

5. مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و والدین

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ مدارس تیزهوشان حضور مشاورین باتجربه است. دانش‌آموزان می‌توانند مشکلاتی مختلفی که در دوران کودکی و نوجوانی با آن‌ها دست‌به‌گریبان هستند را با این مشاوران در میان بگذارند.

6. ایجاد حس تکبر در دانش‌آموز

بعضی از دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کنند به خود مغرور می‌شوند و این غرور اصلا چیز خوبی نیست. اگر قرار است در مدارس تیزهوشان تحصیل کنید باید به این نکته توجه داشته باشید و بتوانید احساسات خود را به خوبی کنترل کنید. البته این موضوع دربارۀ تعدادی از دانش‌آموزان تیزهوشان صدق می‌کند و همۀ این دانش‌آموزان را شامل نمی‌شود.

7. سخت‌گیری‌های زیاد

مدارس تیزهوشان به دلیل اینکه می‌خواهند سطح تحصیلی دانش آموزان افزایش پیدا کند یا در کنکور موفق شوند و رتبه‌های خوبی کسب کنند سخت‌گیری‌های زیادی می‌کنند. این امر از جهتی خوب است اما در طرف مخالف سخت‌گیری‌های زیاد باعث ایجاد ناامیدی در دانش آموزان می‌شود.

حال که با مزایا و معایب این مدارس آشنا شدید تا حدودی می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید؛ اما شرایط ثبت‌ نام در مدارس تیزهوشان نیز حائز اهمیت است و باید به این شرایط نگاهی بیاندازیم:

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

برای ثبت ‌نام در مدارس تیزهوشان قبل از هر چیزی باید یک آزمون بدهید و در صورت کسب نمره بالا در آن می‌توانید به مدرسه وارد شوید. برای پیگیری آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها باید به سایت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان مراجعه فرمایید. همچنین برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به سایتِ hoosh.medu.ir و برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم به سایتِ azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.

روند ثبت‌نام در این آزمون‌ها به این شکل است که باید با توجه به پایه تحصیلی خود وارد یکی از سایت‌های بالا شوید و با کدملی و رمزعبور همگام (این رمز را باید از مدرسه دریافت کنید) وارد سامانه شده و مبلغ مشخص شده را واریز نمایید. سپس می‌توانید کارت ورود به جلسه را از پنل‌کاربری خود در سایت مورد نظر دریافت کرده و آن را پرینت نمایید.

در سال 99 هزینه ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم مبلغ 25000 تومان است. این مبلغ باید از طریق درگاه اینترنتی سایت مرکز ملی پروش استعدادهای درخشان پرداخت شود.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب نمره خیلی خوب در همه دروس پایه پنجم (حتی اگر یک درس را نیز نمره پایین‌تر بگیرید نمی‌توانید ثبت‌نام کنید)
 • مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید در حوزه محل سکونت شما باشد.
 • حوزه برگزاری آزمون با توجه به منطقه محل سکونت فرد تعیین خواهد شد.
 • شما می‌توانید حداکثر 3 مدرسه را به‌دلخواه انتخاب کنید.
 • مدارس تیزهوشان خوابگاه ندارند (به طور کلی امکانات مدارس شبانه‌روزی را ندارند)
 • دانش آموزان باید 50 درصد شهریه مدارس تیزهوشان شهرستان خود را پرداخت کنند. این وجه در صورت قبولی در آزمون به مدرسه مورد نظر پرداخت می‌شود.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم
 • اگر دانش‌آموز در مدارس تیزهوشان تحصیل می‌کند نیازی به آزمون ندارد اما باید شرایط لازم را کسب کرده باشد.
 • مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید در حوزه محل سکونت شما باشد.
 • تغییر رشته برای دانش آموزان در سال اول امکان‌پذیر نیست.
 • حوزه برگزاری آزمون با توجه به منطقه محل سکونت فرد تعیین خواهد شد.
 • شما می‌توانید حداکثر 3 مدرسه را به دلخواه انتخاب کنید.
 • مدارس تیزهوشان خوابگاه ندارند (به طور کلی امکانات مدارس شبانه‌روزی را ندارند)
 • دانش آموزان باید 50 درصد شهریه مدارس تیزهوشان شهرستان خود را پرداخت کنند. این وجه در صورت قبولی در آزمون به مدرسه مورد نظر پرداخت می‌شود.

مدارک و مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

مهلت ثبت‌نام مدارس هرساله توسط آموزش ‌و پرورش به طور رسمی اعلام خواهد شد. مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان برای سال 1400 در اردیبهشت سال 1399 بود که مهلت آن تمام‌شده است.

برای ثبت‌نام در آزمون مربوطه باید به‌صورت اینترنتی عمل کرده و به سایت همگام یا مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید. برای ثبت‌نام در آزمون باید طبق روند زیر پیش بروید:

 • تکمیل فرم ثبت‌نام به صورت اینترنتی
 • اسکن یک قطعه عکس 3* 4 و آپلود در سامانه همگام
 • پرداخت هزینه آزمون اینترنتی (این هزینه هرسال متغیر است و در اطلاعیه‌ها اعلام خواهد شد)

در صورت موفقیت در آزمون مدارک تحصیلی خود را به مدرسه مورد نظر برده و ثبت‌نام را تکمیل می‌کنید.

ضرایب و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان فقط از طریق مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان اعلام خواهد شد. در این وبسایت با مراجعه به پنل کاربری خود می توانید وضعیت خود به همراه کارنامه را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که معمولا نتیجه آزمون 4 تا 6 هفته بعد از انجام آزمون مشخص می‌شود. همچنین برای دانلود دفترچه باید از سایت مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان اقدام نمایید.

آزمون تیزهوشان دارای دو دسته سوالات تحصیلی و تحلیلی است که برای مقطع ششم به هفتم 80 درصد سوالات برای آزمون تحصیلی و 20 درصد برای آزمون تحلیلی در نظر گرفته شده. برای مقطع نهم به دهم نیز 50 درصد سوالات تحصیلی و 50 درصد سوالات تحلیلی می باشد.

اطلاعات و ضرایب آزمون نهم به دهم تیزهوشان

آزمون تیزهوشان مقطع نهم به دهم دارای دو دسته سوال تحصیلی و تحلیلی است. در بخش تحصیلی همانطور که می‌دانید از تمامی کتب هشتم و نهم سوال طرح می‌شود که زمان پاسخ گویی به این سوالات 70 دقیقه است. پارسال تعداد این سوال‌ها 50 عدد بود.

آزمون تحلیل نیز مربوط به هوش و استعداد دانش‌آموزان می‌شود که دارای 50 سوال و 50 دقیقه زمان برای پاسخ گویی است. یکی از بهترین کتاب‌هایی که می‌توانید برای تمرین آزمون تحلیلی تهیه کنید، کتاب سنجش هوش و استعداد گاج (IQ) است.

ضریب آزمون نهم به دهم

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

اطلاعات و ضرایب آزمون ششم به هفتم تیزهوشان

کسانی که قصد ورود به دبیرستان دوره اول تیزهوشان را دارند باید بدانند که همه‌ی سوالات برای آزمون تحلیلی (تست هوش) در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه هفتم هیچ گونه سوالی از مباحث درسی مطرح نمی شود و دانش آموزان جهت موفقیت در آزمون نیازی به مطالعه کتاب های درسی خود نخواهند داشت.

برای مطالعه و تمرین می‌توانید کتاب‌های تست هوش یا کتاب‌هایی که آزمون‌های گذشته‌ی تیزهوشان ششم به هفتم را جمع‌آوری کرده‌اند، تهیه کرده و حل کنید.

سهمیه مدارس تیزهوشان

خیلی از دانش آموزان سوال می‌کنند که آیا مدارس تیزهوشان سهمیه دارند؟ و این سهمیه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ فعلا فقط به دوقلوها چند قلوها (هم‌جنس یا غیر هم‌جنس) سهمیه تعلق می‌گیرد. به این صورت که اگر دوقلوها یا چندقلوها به طور هم‌زمان در آزمون شرکت کنند، در صورت پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شرط کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته‌شده می‌تواند ثبت‌نام نماید.

شرایط مهم سهمیه دوقلوها

 1. اولویت‌ها و نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان هم‌جنس باید یکسان باشد.
 2. قبل از اعلام نتایج آزمون اگر امتیاز همزاد برابر با حداقل امتیاز لازم بود ایشان مازاد بر ظرفیت ثبت‌نام خواهند شد.

بررسی شهریه مدارس تیزهوشان

در بالا به طور کامل شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را با هم مرور کردیم. حال می‌خواهیم به بررسی شهریه مدارس تیزهوشان بپردازیم. در این خصوص ممکن است سوالاتی برای هر دانش‌آموز پیش بیاید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

شهریه مدارس تیزهوشان چقدر است؟

شهریه هر مدرسه‌ای با توجه به محل وقوع آن متفاوت است. مدارس تیزهوشان باید طبق قانون نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی همان استان را دریافت کنند. همچنین طبق گفته سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان حداکثر شهریه دریافتی مدارس تیزهوشان باید 6 میلیون تومان باشد.

آیا ممکن است این مدارس هزینه بیشتری دریافت کنند؟

بعضی از مدارس به دلیل برگزاری کلاس‌های المپیاد یا کلاس‌های کنکور و ویژه برنامه ممکن است هزینه بیشتری در طول سال دریافت کنند.

کسانی که بضاعت مالی خوبی ندارد چه‌کار کنند؟

معمولا این مدارس با دانش‌آموزانی که بضاعت مالی خوبی ندارند همکاری می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که به دلیل مشکل مالی دانش‌آموزی از مدرسه بیرون بماند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان

هرساله با توجه به سیاست‌های تعیین‌شده ظرفیت مدارس تغییر پیدا می‌کند. البته این تغییرات خیلی محسوس نیست. می‌توانید در هرسال طبق دفترچه‌های منتشرشده ظرفیت آزمون را بررسی نمایید. دفترچه‌های مربوطه در سایت رسمی مرکز ملی استعداد های درخشان منتشر خواهد شد. در این دفترچه اطلاعاتی درباره آزمون ورودی مدارس، مهلت ثبت‌نام، زمان توزیع کارت، ضوابط و شرایط ثبت‌نام در آزمون، مواد امتحانی، تعداد و ضرایب سوالات و ظرفیت مدارس وجود دارد.

برای دریافت دفترچه مورد نظر به مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان  مراجعه کنید. دانش آموزان قبل از ثبت‌نام در آزمون باید حتما این دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند و در صورت دارا بودن شرایط برای ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک و مهلت ثبت نام حضوری

اگر در آزمون اینترنتی قبول شدید باید سریعا برای ثبت‌نام حضوری اقدام کنید. برای این کار باید به پنل‌کاربری خود در مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان مراجعه نمایید و کارنامه خود را دریافت کنید؛ در کارنامه شما اطلاعات مدارس پذیرفته شده موجود است که می‌توانید با برقراری ارتباط با آنها از زمان ثبت‌نام اطلاع پیدا کنید.

سامانه استادبانک مرجع معلم خصوصی در کشور است، استادبانک معلمان خود را با سخت‌گیری‌های زیاد از بین بهترین‌های کشور انتخاب می‌کند و بر کار آن‌ها نظارت کامل دارد.

هر ساله از بین 20000 نفر متقاضی تدریس در استادبانک تنها 500 نفر پذیرفته می‌شوند. سامانه استادبانک برای هر درس بهترین معلمان خصوصی را با رزومه، سابقه و قیمت‌های متفاوت در اختیار کاربران خود قرار داده است. استادبانک توانسته رضایت بیش از 95 درصدی کاربران خود را به دست آورد.

نتیجه گیری و جمع بندی

مدارس تیزهوشان شرایط خاصی دارند. بعضی از سخت‌گیری‌های این مدارس ممکن است برای بعضی از دانش‌آموزان آزاردهنده بوده و آن‌ها را از درس و مدرسه دلسرد کند. به همین خاطر بهتر است با توجه به روحیات و توانایی‌های ذهنی و علایق فرزندتان او را برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان آماده کنید. در این مقاله به طور کامل با شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان آشنا شدید. همچنین به نحوه ثبت‌نام مدارس و آزمون و شرایط عمومی و خصوصی آن‌ها نیز اشاره شد.

✒️  شما برای قبولی در مدارس تیزهوشان چه برنامه ای دارید؟
به نظر شما قبولی در مدرسه تیزهوشان به چقدر درس خواندن احتیاج دارد؟
آیا این مدارس برای همه دانش‌آموزان مفید است؟
بهتر است چه دانش آموزانی به این مدارس بروند؟
سپاسگذاریم اگر نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

مدارس تیزهوشان چه ویژگی‌هایی دارند؟

1. ساعات کلاس‌های زیاد 2. برنامه‌های آموزشی ویژه 3. استفاده از کتاب‌های مکمل 4. برگزاری کلاس‌های خاص 5. مشاوره تحصیلی برای دانش‌آموزان و والدین

ثبت نام در مدارس تیزهوشان چه شرایطی دارد؟

برای ثبت ‌نام در مدارس تیزهوشان قبل از هر چیزی باید یک آزمون بدهید و در صورت کسب نمره بالا در آن می‌توانید به مدرسه وارد شوید. برای پیگیری آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها باید به سایت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان مراجعه فرمایید. همچنین برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به سایتِ hoosh.medu.ir و برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم به سایتِ azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • پارسا
  18 دی 1400

  سلام دوستان بنده محصل تیزهوشان پایه هفتم هستم . اولا همانطور که ساعات مطالعه بیشتری این مدارس دارند ، تفریحات بیشتری هم دارند . ما حدودا نیم ساعت زنگ تفریح داریم . از انواع مسابقات فرهنگی و هنری مثل نوازندگی و سرود برخوردار هستیم . همچنین از دوستان بیشتری برخوردار خواهید بود و بیشتر از مدرسه لذت می برید . اصلا هم لازم نیست کار هایی عمومی خود را رها کنید و روزی 10 ساعت درس بخوانید ! فقط به دقت بیشتری نیاز دارید . و اینکه بیشتر کسانی که در کنکور رتبه عالی می آورند ، در مدارس تیزهوشان تحصیل کردند. معایب خاصی هم ندارند!

 • mia
  21 آذر 1400

  من خودم ۴ ساله که توی تیزهوشان درس میخونم فقط سال اول یکم اذیت شدم چون محیط جدید بود، درسا جدید بود، یکم سنگین تر شده بودن مباحث و… ولی بعدش یعنی از کلاس هشتم به بعد کلا جزو رتبه های برتر بودم تا الان به نظرم اصلا سخت نیست وقت کافیه که با محیط کنار بیای و خوب درس بخونی.. تیزهوشان یه جو رقابتی داره و همه اونجا درس خوانن برای همین هم هست که مدرسه ی خوبیه.

 • شکیلا امیرخانی
  10 آذر 1400

  سلام اونایی که مشکل مالی دارند و بی بضاعت هستنڋ پول میگیرند من کد بورسیه رو دریافت کردم ولی گفتند 700باید واریز کنید تا ثبت نام شید من پول این هزینو رو ندارم چیکارکنم

 • فرزاد امینی
  6 مهر 1400

  من خیلی به تیز هاشان علاقه دارم ولی هزینه ی زیادی دارد .
  شاید کسی استعداد خوبی دارد و می تواند شرکت کند ولی بااین هزینه بالا نمی تواند شرکت کند و استعداد خود را نشان دهد

  • ملیحه فراهانی
   26 آبان 1400

   دوست عزیزم، لازم نیست برای موفقیت حتما مدارس تیزهوشان درس خواند. خیلی از مدارس نمونه دولتی و دولتی خوب وجود دارند که بتوانی با هزینه کمتر ادامه تحصیل دهی. در هر صورت تعیین کننده موفقیت تحصیلی شما، مدارس تیزهوشان نیست بلکه خود شما و تلاش شما است.

 • احم
  26 مرداد 1400

  میشه و یک بخشی وجود داره به نام تکمیل ظرفیت ولی خیلی شرایط خاص و سختی داره

 • سهیل
  23 مرداد 1400

  میشه از هفتم به هشتم هم آزمون داد

 • داود فرزانه
  15 مرداد 1400

  سلام
  آزمون ششم به هفتم برای سه سال
  و آزمون نهم به دهم برای سه سال بعدی کافیه

 • .
  30 خرداد 1400

  سلام یه سوال داشتم اگر کسی فقط یو نمره خوب در پایه پنجم داشته باشد می‌تواند در سطح تیزهوشان تحصیل کند؟

  • تیام
   29 دی 1400

   اون موقع که من امتحان دادم می‌گفتن حداکثر دوتا خوب

 • Setare
  16 خرداد 1400

  سلام،ببخشید ی سوال داشتم ،اگر فرد ساکن شهرستان های کوچک باشه و امکاناتی قبیل تیرهوشان و نمونه دولتی اونجا وجود نداشته باشه ،آیا دولت امکانی رو فراهم میاره که شخص در تیزهوشان تحصیل بکنه؟،(البته خود مدرسه فاقد خوابگاه باشه )

 • Negar
  29 اردیبهشت 1400

  کسی میدونه که آیا میشه برای هفتم به هشتم هم آزمون داد یا اینکه فقط میشه از ششم به هفتم و از نهم به دهم باشه؟؟

  لطفا جواب بدید

  • مهسا رحمانی
   17 خرداد 1400

   سلام وقت بخیر
   آزمون مدارس تیزهوشان فقط در پایه‌های ششم به هفتم و نهم به دهم هست.

  • س
   23 مرداد 1400

   میشه از هفتم به هشتم هم آزمون داد

  • باران
   19 مهر 1400

   ازمون تکمیل ظرفیت دارن ولی خیلی سخته

   • محمدامین
    16 آذر 1400

    اگه تلاش کنی نه سخت نیست من خودم هر روز نزدیک 300 تا تست میزدم و الان دارم تو تیزهوشان درس میخونم پس اگه تلاش کنی میتونی

  • تیام
   29 دی 1400

   بعضی از سال‌ها آزمون ورودی هفتم به هشتم می‌ذارن

 • بهرام
  26 اردیبهشت 1400

  سلام ببخشید من کلاس هفتم تیزهوشان هستم و همه درس هارو عالی زدم ولی سه درس رو پایین تر از 14 زدم، و اگر در آزمون شهریور شرکت کنم و نمره کافی نیارم تو این 3 درس، اخراج میشم؟

  • Sonia
   20 تیر 1400

   سلام من سال قبل ازمون ورودی دادم و قبول شدم
   الان پایه ۸ام هستم.بعضی از افراد فکر میکنند مدارس تیزهوشان برای اذیت و ازار دانش اموزان اند با اینکه واقعا اینطور نیست و مدارسی بسیار عالی با بیشترین امکانات هستند.به عنوانی کسی که یک سال در انجا درس خوانده با اطمینان میتونم بگم اصلا به این جور حرف ها توجه نکنید

 • س
  16 اردیبهشت 1400

  سلام من دانش آموز کلاس ششم هستم.
  ببخشید برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از چه کتاب هایی سوال می آید.
  ممنون✌???

  • رضا
   12 خرداد 1400

   سلام عزیز حتما کتاب هوش کمپلکس و ۲۰ آزمون رو بخون برای قبولی من خوندم قبول شدم

 • ف
  9 اردیبهشت 1400

  سلام
  من امسال در فرزانگان ۷ قبول شدم امسال به دلیل کرونا فعالیت ها نسبت به سال‌های قبل کمتر بود. من قبل از اینکه وارد این مدارس بشم واقعا فکر میکردم اگه مثلا از ۲۰ بشی ۱۷ اخراجی ولی اونجوری هم نیست خوبی ها و بدی هایی داره . خوبی این مدارس این هستش که بهترین معلما به شما تدریس میکنن و من به شخصه از تمام معلما راضیم و اینکه تقریبا همه بچه ها در یک سطح هستند اما بدترین چیزی که وجود داره اینکه شما نمره ماهانتون آزمون تستی که هر ماه یا یک ماه نیم یه بار گرفته میشه نقش داره و خیلی بده که شما پرسش کلاسی حضور غیاب تکالیف و غیره ۲۰ میشه ولی بخاطر آزمون تستی نمره شمارو پایین میارن. در کل اگه خودتون واقعا روحیه این شرایط ندارین واقعا وارد این مدارس نشید این مواردی که گفتم فقط در شرایط غیر حضوری زمانی که حضوری بشه شما علاوه بر پروژه های روانشناسی که ما الان ارائه میدیم پروژه های پژوهشیتون هم شروع میشه.

 • Ahmad
  18 فروردین 1400

  سلام استاد بانک میخاستم بپرسم اینکه میگن در مدارس تیزهوشان اگر در درسی نمره ی کمتر از 17بیاری اخراج میشی لطفا یکم در این خصوص کمکم کن

  • مهسا رحمانی
   8 اردیبهشت 1400

   اگر توی همه‌ی درس ها افت کنید و نتونید نمراتتون رو جبران کنید احتمال اخراج هست

  • تیام
   29 دی 1400

   اگه قرار به گرفتن نمره ۱۷ باشه که اصلا جات تو تیزهوشان نیست ولی مثلا اگه یکی دوبار فقط پیش بیاد تو درساش داشته باشی اشکال نداره اما اگه پشت سر هم ۱۷ بیاری عذرتو می‌خوان

 • ali farzin
  18 فروردین 1400

  mn 6om am va kheili omidvaram emsal tizhoshan ghabol sham. barash barname rizi ham kardam taghriban rozi 5 ta 6 saat dars mikhonam
  faghat bazi vaghta tanbali mikonam va yeki do saat mishe

 • صدرا
  29 دی 1399

  برای من برگزاری کلاس های خاص خیلی جالب بود میشه بیشتر بگید چه کلاس هایی برگزار میشه؟؟؟

 • زندی
  23 دی 1399

  چرا برای بزرگسالان مدارس تیزهوشان وجود ندارد؟ یکسری از افراد امثال من هستند که در زمان های ویژه‌ی ثبت نام برای تیزهوشان در اطرافیانمون کسی در این باره اطلاعاتی نداشته که بخواد مارو در مورد این مدارس مطلع کنه ولی الان بعد از دانشگاه خودمون متوجه شدیم که ای کاش تو این مدارس درس میخوندیم تا رشته ی مورد نظرمون رو ادامه می‌دادیم والان هم باید حسرت گذشته رو بخوریم.

  • تیام
   29 دی 1400

   حسرت نخور ما دو نفر داشتیم جفتشون ۶ سال ریاضی تیزهوشان بودن یکی تبریز اون یکی اهواز یکیشون رفت معماری داخلی اون یکی هم روانشناسی

 • علی
  6 آذر 1399

  آیا اگر یک فرد هیچ چی از کلاس هشتم ندونه ولی کلاس نهمو فول باشه می تونه در آزمون مدارس تیزهوشان قبول بشه

  • علی
   6 آذر 1399

   لطفا جواب بدید

  • استادبانک
   8 آذر 1399

   سلام و درود.
   مطالب زیادی از پایه هشتم پیشنیاز مقطع نهم هستن و بهتره شما به مقطع هشتم هم تسلط داشته باشید.

 • Amir
  26 آبان 1399

  بچه ها الکی به خودتون استرس ندید من خودم هفتم تیزهوشان علامه حلی ۱ هستم خیلی آسونه

 • امید
  19 آبان 1399

  سلام.
  برای دبیرستان تیزهوشان باید در منطقه مدرسه سکونت داشته باشیم؟

 • بهرام
  1 آبان 1399

  سلام من تو هنرستان فنی حرفه ای تیزهوشان مشهد قبول شدم کاش اطلاعاتی درباره نوحه کار هنرستان های تیزهوشان مینوشتید..!
  با تشکر

  • استادبانک
   5 آبان 1399

   سلام ممنونم از نظر شما.
   بله. این موضوع رو هم بررسی می‌کنیم.

 • الهی
  20 شهریور 1399

  سلام وقتتون بخیر دختر من امسال پایه پنجم ابتدایی هست و خیلی مصمم به مدرسه ی تیزهوشان فکر میکنه ولی من نمیدونم برای کلاسهای آموزشی تحلیلی و تحصیلی این آزمون کدام مرکز بهتر است منظورم موسسات گاج و… است اگر ممکنه.من رو راهنمایی بفرمایید ممنونم

 • .
  15 شهریور 1399

  چرا همه شما فکر میکنید ما یه مشت سنگدل بی احساس بی عاطفه ایم که جز درس هیچی حالیمون نیست ؟ چرا دیدگاهتون رو نسبت به این مدارس و دانش آموزانش تغییر نمیدید؟ ما وقت سرخاراندن نداریم ؟؟؟ ما تک بعدی هستیم ؟ نویسنده این مطلب قطعا خودش هیچ وقت در مدارس تیزهوشان تحصیل نکرده که اینجوری داره حرف میزنه

 • B. M
  12 شهریور 1399

  سلام من تیزهوشان قبول شدم میخواستم مشاوره بگیرم شما کسی رو پیشنهاد می کنید؟

 • غزل
  11 شهریور 1399

  معلم های مدرسه گردشی هست و برای علوم سه معلم در نظر گرفته میشع که کتاب علوم به سه قسمت تفکیک میشه و اینکه ۳ تا کتاب تکمیلی براس فارسی و علوم و ریاضی هست که برای مدارس سمپاد هست❤

 • مهسان
  11 شهریور 1399

  سلام من در فرزانگان 2 تحصیل می کنم ببخشید اما اگر بخوام برم دهم باید معدلم بالای 17 باشه اگه باشه برای دهم به فرزانگان 2 میرم؟چه جوریه؟

 • مهسان
  10 شهریور 1399

  تعداد کتاب ها در تیزهوشان دوره اول هفتم فرقی دارد.اگر دارد چند تا کتاب است؟

 • مهسان
  10 شهریور 1399

  سلام من در تیزهوشان دوره اول هفتم قبول شدم میخواستم بدونم برای تعداد کتاب ها در تیزهوشان چند تا است؟

  • .
   15 شهریور 1399

   خیر ، مدارس سمپاد سه تا کتاب تکمیلی اضافه دارن

 • Mr. M
  9 شهریور 1399

  سلام من امسال یعنی 1400_99 در آزمون سمپاد قبول شدم و در مدرسه تیزهوشان اصفهان ناحیه 1 ثبت نام کردم.من خودم در کلاس ششم یک معلم داشتم که به جزء کتاب های درسی مدرسه 6 کتاب دیگر که برای تیزهوشان بود به من درس دادند. به نظر من اگر مدارس تیزهوشان هم همین طور است برای من اشکالی پیش نمی آید و اگر موضوع استرس و… است من همه ی آنها را دارم به خاطر اینکه یکی از سخت گیر ترین معلمان کلاس ششم معلم من بود. ولی امکانات مدارس تیزهوشان خوب است و ارزشش را دارد که یک دانش‌آموز در آن ثبت نام کند. درسته که رقابت ایجاد می‌کند ولی رقابت باعث پیشرفت دانش آموز می شود.

  • غزل
   11 شهریور 1399

   معلم های مدرسه گردشی هست و برای علوم سه معلم در نظر گرفته میشع که کتاب علوم به سه قسمت تفکیک میشه و اینکه ۳ تا کتاب تکمیلی براس فارسی و علوم و ریاضی هست که برای مدارس سمپاد هست❤

  • B. M
   12 شهریور 1399

   سلام منم قبول شدم میگم شهریه می دونی چند بود؟
   از من دو میلیون گرفتن با شما تفاوت دارع؟

 • Nnnn
  8 شهریور 1399

  سلام این درسته که در پایه هفتم تیزهوشان اگر معدلمان کمتر از ۱۹ باشد از مدرسه اخراج میشویم

  • استادبانک
   10 شهریور 1399

   سلام خوش اومدید به سایت.
   خیر. این موضوع درست نیست.

 • ماهان
  7 شهریور 1399

  اطلاعت اشتباه داشت

 • Saba
  5 شهریور 1399

  کتاب مدارس تیزهوشان با دیگر مدارس فرق داره؟اگر کتاب درسی بخریم و ازمون تیزهوشان قبول شیم دیگه اون کتابا به درد ما نمیخوره؟

  • مهسا رحمانی
   5 شهریور 1399

   در مدارس تیزهوشان هم از همین کتاب های درسی آموزش و پرورش استفاده میشه

  • تیزهوشان
   9 شهریور 1399

   تا جایی که من میدونم فرق داره

  • پرتو
   9 شهریور 1399

   نه . کتاب درسی تیزهوشان وزارتی هاش با همه جا یکیه فقط اینکه چند کتاب اضافه تکمیلی فارسی علوم ریاضی داره که خود مدرسه تیزهوشان به دانش آموزان میده

  • B. M
   12 شهریور 1399

   نه منابع فرق ندارع

 • Sky
  25 مرداد 1399

  برخی از مطالبتان اشتباهه
  اولا اینکه ساعت درسی مدارس تیزهوشان بین ۳۶ تا ۴۰ ساعته
  دوما اینکه درس فیزیک و شیمی و زیست جدا هستند و معلم مخصوص به خود را دارند
  سوما اینکه خیلی فرق بین مدارس تیزهوشان و سایر مدارس دیگر هست و حتی منابع آموزشی هم متفاوته داخل این مدارس کتاب تکمیلی در سه درس علوم و ریاضی و فارسی داریم که کلا ملاک معلم ها برای امتحان و پرسش کلاسی و سطح دانش آموز این کتاب ها هستن که باید فول بخونی شون و کاتب های نسبتا سختی هستند
  چهارما اینکه چرا می گید سطح آموزشی یکیه اتفاقا خیلی هم متفاوته. نمونه درسته مدرسه خوبی هست اما در حد تیزهوشان نیست یا خیلی از مدارس غیر دولتی با تیزهوشان قابل قیاس نیستن پس هیچ گاه در یک سطح قرار ندهید
  و آخرین موضوع اینه که تیزهوشان برای افراد بعنوان یک پله ترقی محسوب میشه دانش آموزان کنکوری مدارس ما از ۶۰ نفر حدود ۳۲ نفر پزشکی و دندانپزشکی آوردن و ۱۲ نفر دیگه هم دارو سازی میشه به من بگید کدوم مدرسه عادی ای این درصد قبولی رو داره ؟؟ اونم همه در دانشگاه های ممتاز کشور ؟!

 • Armita
  8 مرداد 1399

  بسیار عالی ممنون

 • روژان
  6 مرداد 1399

  سلام من یک دانش آموز ششمی هستم و دو سال بعد امتحان می دم ? لطفا کمکم از چه زمان خوب است که درس بخونم مرسی ??

 • Faezeh
  25 تیر 1399

  من دو روز دیگه آزمون دارم و با سوالات تحلیلی بسیار آشنام . بیشتر افراد اقوام ما در مدارس تیزهوشان تهران و اصفهان و… درس میخونن و از منی که در مدارس عادی درس خوندم و تازه دارم وارد تیزهوشان میشم ، بیکار تر بودن . اتفاقا اونا هیچ فرقی با بقیه ندارن . فرقشون اینه که اگه تو مدارس عادی درس خوندن ، خوب گوش میدادن و راحت یاد میگرفتن و برای امتحاناتشونم موفق بودن و به این اعتقاد نداشتن که دروس و درس خوندن سخته و از نظرشون واسه ما بچه های بیکار آسونه و آدم اگه بخواد انقدر تلاش میکنه که خودشم نمیفهمه و در نتیجه موفق میشه . ما بچه ها نباید درس خوندنو سخت بدونیم در هیچ شرایطی . چون آیینده و موقعیت شغلی ما بهش بستگی داره و یه ادم فقیر میتونه به ثروتمند ترین ها تبدیل بشه ?

 • سروین
  19 اردیبهشت 1399

  سلام من برای این ک برای ششم قبول نشدم میخوام برای نهم تلاش کنم مطالب خیلی مفید بود ممنون

 • sahar
  20 فروردین 1399

  واقعا دارید شایعه پراکنی می کنید هر کسی به ما دانش آموزان سمپاد میرسه یا بمون میگن افسرده یا خر خون اما اصلا اینجوری نیست اتفاقا خیلی جو خوبیه و تازه فردی که با موضوعات خونسرد کنار میاد بیش تر به درد چنین مدارسی میخوره این رو از روی تجربه شخصی میگم و مدارس سمپاد چند خصوصیت دیگه هم داره که نگفتید یکی این که ساعات درسی ما از ۳۰ ساعت در هفته بیش تره و دوما درس علوم تفکیک شده

  • B. M
   12 شهریور 1399

   باهات موافقم اینکه مدرسه تیزهوشان رو میگن بده مشکل از خوده دانش اموزه نه مدرسه
   هر کسی هم وقته متفاوتی درس میخونه همه مثل هم نیستن مثلا یکی درسو تو بیست دقیقه کامل حفظ میشه اما یکی ی ساعت یا بیشتر وقت صرف می کنه این مشکله خودشه نه مدرسه

 • امیرحسین
  11 فروردین 1399

  اینکه می گین تحت فشارن اظطراب دارن،کجاش اظطراب داریم؟خیلی هم خوبه
  شفائی از علامه حلی ۱ همدان

 • ali_molavi
  5 فروردین 1399

  به نظرم فوق العاده اطلاعاتتون اشتباس.
  من توی مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم و اینکه میگید وقت سرخاراندن ندارند اشتباه محض هست و من بیشتر زمانم رو به مسایل اجتماعی و همچنین تحقیق های غیر درسی اختصاص میدم

  • سروین
   19 اردیبهشت 1399

   اگر در مدرسه تیز هوشان هستی میشه بیشتر بگی

  • مهتاب متقدمی
   20 اردیبهشت 1399

   واقعا من رو اونقدر ترسوندن که مدارس تیز هوشان انقدر سخت میگیرن که پشیمون بشی ترسیدم برای آزمون ششم به هفتم شرکت کردم جوابش هم اومد می تونستم ثبت نام کنیم ولی نکردم
   ??

 • زهرا
  1 فروردین 1399

  سلام من دانش آموز مدارس استعدادهای درخشان در لرستان هستم به نظر من مدارس استعدادهای درخشان واقعا عالین ،لطفا اینقدر شایع دروغ نکنین

  • فاطمه
   21 اردیبهشت 1399

   لطفا کمک کن من چه برنامه ایی برای دخترم داشته باشم که موفق باشن

  • فاطمه
   26 مرداد 1399

   با چه ترازی قبول شدی تو کدوم شهر

 • smg
  2 اسفند 1398

  سلام من تو بهترین مدرسه تیزهوشان تبریز درس میخونم که امسال تو کنکور 3 تا تک رقمی داد
  اولا باید بگم که مدارس تیز هوشان از بیرون زیبان و از درون افتضاحن معملما نه تنها گزینش نشدن بلکه هر کدوم حداقل بیست ساله که اونجان ومعلما خیلی وقته که عوض نشده و چون معلما چه درس بدن چه درس ندن حقوقشون رو میگیرن زیاد احساس مسولیت نمیکنن و فقط میشینن با موبایلشون بازی میکنن یا تست حل میکنن حالا برای خوبی هایی که نوشتین برای مدارس تیزهوشان بگم که
  اولا : ما چهارشنبه ها ساعت 1 برمیگردیم و 30 ساعت نیست در هفته
  دوما وقت تلف شدمون خیییلییی بیشتره 10 دقیقه زنگ زود تر میزنه و معلم 10 الی 20 دقیقه دیر میاد
  سوما خلاقیت و غیره و کلا ببوس بزار کنار همه باید یا پزشکی قبول بشن یا برق واسه همین هزاران فرمول برای کنکور حفظ میشه و یه کلمه از خود درس نمیفهمیم
  خلاصه من خودم تا نهم رو توی مدسه غیر انتفاعی خوندم و معلماش و همهههه چیزش از اینجا بهتر بود من اگه خودم بر گردم عقب به مدرسه نمونه دولتی میرم که حداقل دوستامو ببینم

  • ego
   12 اسفند 1398

   همه ی مدارس تیزهوشان مثل هم نیستند و بد بودن یکی از آنها دلیلی بر بد بودن بقیه ندارد.همچنین بد یا خوب بودن مدرسه به خود دانش آموز هم بستگی دارد.من دانش آموز دبیرستان دوره اول فرزانگان1 تهران هستم و کاملا هم از مدرسه ام راضیم.در ضمن ما تا ساعت 2:35 دقیقه ی بعد از ظهر(شنبه تا چهارشنبه)در مدرسه هستیم.معلمای ما کاملا گزینش شده و جزو برترین اساتید هستند،همچنین کادر اداریمان.این مدرسه هم از لحاظ علمی و هم اجتماعی فوق العادس.دانش آموزان این مدرسه رابطه ای عالی با یکدیگر دارند و جو دوستی عالیه.همچنین لازمه بگم شاید در سال تحصیلی کم از خانواده و تفریح دور بشیم اما از جو دوست دور نمیشیم و حتی بیشتر هم میشه.

   • متين
    13 شهریور 1399

    من خودم دارم سال پنجم رو تو مدارس تیزهوشان برتر کشور درس می خونم و کاملا با نظر شما مخالفم درسته یک روز در هفته ساعت 1 تعطیل میشیم اما وقتی زنگ رو می زنن معلما سر وقت میان و وقتی زنگ تفریح زده میشه آنها به زنگ احترام می ذارن و بیشتر یا کمتر نمی مونن همچنین خلاقیت هم وجود داره کی گفته نیست درسته معمولا نصف بچه ها فقط پزشکی و برق قبول میشن ( دندون و دارو و اینها کلا جدا) ولی همراه با اون خیلی از بچه ها به کلاس های هنری هم میرن تو اونها موفقن خود مدرسه ی ما اگر جشنی باشه به چند نفر از دانش آموزا ک ساز بلدن میگه ک بیان و بنوازن من خودم تا حالا چند بار رفتم و برای بچه ها ساز زدم و هر کسی هم ک میگه من اصلا نمی تونم اونجا باشم و ب قول بعضیا تو این چند سال شیره ی جونم رو مکیدن ک من الان تو کامنتا خوندم کاملا حرف مفت میزنن شمایی ک می خوای از صبح تا شب بخوابی و بازی کنی برو از مدرسه مجبورت ک نکردن بمونی بالاخره مدرسه تیزهوشانه و باید بیشتر تلاش کنی بارفتنت هم ب خودت و هم ب کسایی ک می خوان بیان کمک کردی چون جا برای افرادی مستعد تر از خودت باز کردی انشالله موفق باشید

 • ناشناس
  25 بهمن 1398

  ای کاش امکان این فراهم بود تا دانش آموزان تیزهوش مناطق محروم هم ازین مدارس بهره می‌بردند ،?

 • آرمین جمشیدی
  15 دی 1398

  ساعت درسی مداری تیزهوشان ۳۳ ساعت است

 • مستر x
  8 دی 1398

  ادعا به سقف میرسه ولی بعضاییشون از خیلی مدارس ضعیف ترند
  به نظرم بزگترین مشکل سمپادی ها تکبرشونه
  احساس می کنن اسمون دهن باز کرده اینا اومدن پایین

  • B. M
   12 شهریور 1399

   بستگی به ادمش دارع بعضیا خیلی عقده ای اَن
   و این باعثه باختشونه باید به این فکر کنم که خیلی از رتبه های برتر کنکور مدارس دولتی رفتن و تیزهوشانی نیستن

  • .
   15 شهریور 1399

   فکر کنم تاحالا سمپادی واقعی رو از نزدیک ندیدی

   سمپادی واقعی فخر فروش نیست ، اونایی که اینجوری فکر میکنن و متکبرن ، یه سال هم تو سمپاد دووم نمیارن، یا دانش آموز ممتاز و لایق سمپاد نیستن ، فقط مایه ننگ سمپادن

 • سارا
  23 آبان 1398

  روزی چند ساعت باید درس بخونیم؟؟؟؟؟

  • استادبانک
   26 بهمن 1398

   سلام دوست عزیز
   برای قبولی در آزمون مدارس برتر باید برنامه درسی یک ساله داشته باشید و پایه درسی تون رو در تمامی دروس قوی کرده باشید. بهتون پیشنهاد می کنیم این دو تا لینک زیر رو هم مطالعه کنید شاید در پاسخ به جواب سوال تون، کمکی کرده باشیم.
   http://www.ostadbank.com/mag/روش-های-قبولی-در-آزمون-تیزهوشان-ششم-به-ه/
   http://www.ostadbank.com/mag/روش-های-قبولی-در-آزمون-تیزهوشان-نهم-به-د/

   • Emma
    14 مرداد 1400

    واقعا؟
    من فقط ۱ ماه و نیم درس خوندم ولی قبول شدم:|

  • استادبانک
   6 اسفند 1398

   مهم تر از اینکه بدونی باید چند ساعت درس بخونی باید بدونی که چطور درس بخونی و یک برنامه هدفمند برای خودت داشته باشی. مثلا برای امادگی در ازمون تیزهوشان باید تمام درس هایی که سال قبلش ایراد داری رو حتما ایرادشون رو رفع کنی. می تونی از منابع خوبی برای مطالعه ت استفاده کنی که پیشنهاد می کنیم حتما منابع آزمون تیزهوشان رو بخونی . می تونی یک برنامه درسی روزانه برای خودت بسته به فرصتی که تا آزمون داری بریزی و مهم ترین اصل در اجرای برنامه ت که همون پیوستگی است رو رعایت کنی. اگه نمی تونی مشکل درسی تو از طریق معلم مدرسه ت حل کنی، می تونی از معلم های خصوصی کمک بگیری حالا برای هر درسی که در آن مشکل داری.

 • فاطمه
  30 مهر 1398

  بچه ها نمونه دولتی از تیزهوشان بهتر است.

  امسال نمونه دولتی برداشته شد و خیلی بد شده است.

  تیزهوشان خوب نیست . برای هفتم در حد دبیرستان درس میدهند.

 • MJ
  24 شهریور 1398

  امسال (1398) که فقط استعداد تحلیلی بود…
  بعدم بچه ها بیخی تورو خدا شما اگر حتی یک ماه قبل آزمون هم هدفمند درس بخونید و درست تست بزنید بهترین ها قبول میشید استرس وارد نکنید به خودتون…
  من سه هفته قبل از آزمون شروع به مطالعه ی هدفمند کردم البته قبلش هم به صورت پراکنده میخوندم اما دیگه سه هفته اخر گذاشتم پشتش و فرزانگان 1 قبول شدم (:
  برای کسانی هم که نیاز به منبع دارن باید بگم هوش کمپلکس کتاب خیلی خوبی بود و ازش تو آزمون سوال اومد…

 • aylar
  3 شهریور 1398

  سلام ببخشید میشه در مورد چیز های دیگه هم بگید مثلا من تو مدارس تیز هوشان قبول شدم ولی راه مون دوره نمیدونم چجوری باید برم و بیام خوابگاه هم که نداره

 • الی
  19 مرداد 1398

  من در ازمون امسال قبول شدم اما مگه قرار نبود تحلیلی باشه ؟ سر جلسه خیلی تعجب کردم اما خداروشکر با نمره عالی قبول شدم یکی از نکاتش اینه اصلا استرس نداشته باشی دوست من با این حال که هوش خوبی داشت نتونست قبول بشه یکی از دلایلش هم شوک و استرس بود

 • Me
  14 تیر 1398

  ببخشید ولی همه ی این مطالب مزخرف هستند تنها چیزی که توی مدرسه به ما می آموزند این است که استرس امتحان های متعدد داشته باشیم و یک وقت خدایی نکرده امتحانی را بد ندهیم که آخر این امتحانات و استرس هایی که جز تخریب روح و روان بچه ها ثمره ی دیگری ندارد حتی در کنکور هم اگر دقت کرده باشید رتبه های بالا همه در مدارس عادی درس خوانده اند پس اصلا نگران قبول شدن توی این مدارس استرس زا و تخریب گر روح و روان بچه ها نباشید

  • Mostafa Xy
   5 اسفند 1398

   دوست عزیز رتبه برتر علوم تجربی که در مدارس غیر انتفاعی دخترانه بود، می‌گفت: « همه چیز به پول بستگی داره درسته که تو مدرسه سمپاد درس نخوندم ولی به کلاس کنکور هایی می‌رفتم که معلم‌هاشون از مدارس سمپاد بودن. »

  • B. M
   12 شهریور 1399

   اینا همه مسخره بازیه اسمه تیزهوشان روشه تیزهوشان
   اگه تیزهوش نیستی نرو واجب که نیس

 • رضا
  12 تیر 1398

  سلام من امسال (۹۸-۹۹) در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در بندر عباس شرکت کردم، به احتمال ۷۰ درصد قبول میشم.

 • minerva
  31 خرداد 1398

  4 سال تو همین مدارس کوفتی درس خوندم شیره جونم کشیده شد.

 • نسیم داداشی
  29 اسفند 1397

  سلام
  من خودم تو همین مدارس تحصیل می کنم تا حد زیادی درسته ولی درست نیست که دور بودن از زندگی عاطفی یا اجتماعی باعث شده که دغدغه هایی که هم سن و سالامون دارن ما نداشته باشیم؟ و بعضی چیزای دیگه

  راستی در این صحبت نکردین ولی به نظرم
  دانش آموزایی که از دوره اول متوسطه وارد این مدارس میشن نسبت دانش آموزایی که سال دهم قبول میشن قوی ترن و برای کنکور آماده ترن ولی
  سه سال بی هدف سختی می کشن و بهترین بخش نوجوونیو از دست می دن من دوستایی داشتم که سه سالو خوب درس خوندن ولی وقتی باید برای کنکور درس می خوندن خسته شدن و تو مدارس عادی ثبت نام کردن
  و اینکه برای آزمون تیزهوشان بیشتر تمرکزتون روی عمومیا باشه من خودم عمومیا رو عالی زدم سوالای علوم رو سوا کردم و اونایی که بلد بودمو زدم و از ریاضی یک یا دو تا سوال زدم.
  امیدوارم هر جا هستین موفق باشین و البته اگه تو این آزمون موفق شدین حتمن توانایی تلاش داشتین و به امتحانش می ارزه

 • پریا
  25 بهمن 1397

  غرور کاذب و معتقدم ولی ما واقعا از بقیه بالاتریم کسی که تنها با گوش دادن حرف معلم و نخوندن درس دیگر نسبت به کسی که تو مدرسه ی عادی صدبار کتابو میخونه اخرشم گند میزنه به ازمونا متفاوته کاری به اون خرخونای مدرسه ندارم
  و اصولا مدرسه ما امکانات خیلی خیلی بیشتر حتی نسبت به مدارس غیر دولتی هم داره مثلا مدرسه ی ما 4 تا ازمایشگاه و 3 تا سایت داره و اصلا قابل مقایسه با مدارس نمونه هم نیستیم چون ازمون نمونه خیلی اسون هستش و نمونه قبول شدن اصلا هنر نیست

  • مهسان
   11 شهریور 1399

   کاملا باهات موافقم سر کلاس گوش دادیم و بالاتر از بقیه ایم

 • صدرا
  16 بهمن 1397

  من خودم می خوام امسال در آزمون تیزهوشان شرکت کنم انشاء۰۰۰و موفق باشم.??

 • فاطمه
  5 دی 1397

  من میخوام خود کشی کنم چون که من تیزهوشان میرم و خیلی بهمون سخت میگیرن آخه انصافه مگه ما با بقیه چه فرقی میکنیم که توی حجم درسی باید اینهمه تفاوت داشته باشیم؟؟!!

 • مریم
  10 آبان 1397

  سلام برای قبولی درآزمون باید درس های هشتم را بخونم؟

 • آرمان
  4 مهر 1397

  پنجم

 • آرمان
  4 مهر 1397

  سلام اگه در |نجم یه خوب داشته باشیم میتونیم ثبت نام کنیم

  • تیزهوشان
   9 شهریور 1399

   متاسفانه نمیتونی

 • الناز
  28 شهریور 1397

  باسلام.من دختر هستم. توی استان خوزستان زندگی می کنم. توی شهرستان ایذه. یه جورایی شهرستان ما امکانات کافی رو نداره بنابراین مدارس تیزهوشان هم نداره. من توی مدرسه ی فرزانگان ۲ اهواز الویت اولم در اومدم. من توی مدرسه نفر اول بودم. با توجه به اینکه مدرسه ی ما مدرسه ای کاملا عادی بود اگه قرار باشه برم باید تلاشم و صد برابر کنم. خونمون و باید ببریم اهواز و… لطفا راهنماییم کنید?
  که یه وقت زحمات و پولم هدر نره

  • الناز
   29 شهریور 1397

   لطفا جواب بدید . خواهش می کنم استادبانک??

  • تیزهوشان
   9 شهریور 1399

   میتونی سرویس بگیری

  • تیام
   29 دی 1400

   خونتونو که باید ببری ولی اگه واقعا باهوش باشی اذیت نمی‌شی مثلا من خودم نهمم از فولادشهر اصفهان می‌رم نجف‌آباد

 • Bande khoda
  14 شهریور 1397

  سلام مطلب خوبی بود
  فقط در مقطع متوسطه اول دانش آموزان روزانه ۱/۵ ساعت بیشتر از سایر مدارس کلاس دارن.و فیزیک و شیمی و زیست دانش اموزان این مقطع جدا تدریس میشه و دبیر جدا داره

 • m
  8 آبان 1396

  سلام این درسته که دانش آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان برای وردد به پایه دهم باید دوباره آزمون بدن؟؟؟!!!

  • فاطمه
   26 مرداد 1399

   نه فقط باید معدل بالای 17 باشه

  • تیزهوشان
   9 شهریور 1399

   سلام
   انگار باید آزمون بدی

 • استادبانک
  12 شهریور 1396

  فرق چندانی بین تیزهوشان و نمونه دولتی نیست و به استان شما بستگی دارد.در برخی از استان ها نمونه دولتی یا برعکس تیزهوشان بهتر عمل می کنند. باید تحقیق کنید. منتها هر دو مدارس نمونه وبرتری هستند.

 • استادبانک
  17 مرداد 1396

  هر دو از لحاظ آموزش، سطح بالا هستند و تفاوت چندانی ندارند…..منتها در برخی از شهر ها سمپاد قوی تر از نمونه دولتی هست. باید ببنید در زنجان به چه صورت است. بطور کلی در شهرهای بزرگ سمپاد قوی تر از نمونه دولتی است اما بازم در استان خودتونو تحقیق کنید.

 • لیلا
  7 تیر 1396

  عالی بود

  • هلیا
   19 اردیبهشت 1398

   معلومه که عالی بود?

   • ناشناس
    4 شهریور 1399

    دروس عمومی رو اگر ۱۰۰ یا ۸۰ بزنین تیزهوشان قبول میشین ودروس تخصصی حداقل۳۰ بزنیدقبول شدید

    • Saina
     10 شهریور 1399

     بستگی به رقبا داره… اگه همه عمومی و تخصصی رو صد بزنن یکی یه سی درصد زده چطور میخواد قبول بشه؟؟

×
دانلود رایگان اپلیکیشن نمونه سوالات و گام به گام