لغو آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

0 539

آزمون مدارس نمونه دولتی کنسل شد

به گزارش ایسنا  محمد محسن بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش خبر از لغو آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی داد. این آزمون قرار بود در 18 تیرماه امسال برگزار شود که شیوع ویروس کرونا و احتمال خطرآفرینی برگزاری آزمون منجر به لغو آن شد.

همینطور بنا شده است آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در زمان دیگری برگزار شود اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست و در روزهای آینده اطلاع رساتی خواهد شد.

با این حساب 236000 نفری که برای این آزمون ثبت نام کرده بودند باید منتظر خبرهای بعدی باشند که بالاخره چطور و در چه زمانی می‌توانند فرصت رقابت برای صندلی‌های مدارس نمونه را به دست آورند.

این موضوع ممکن است اضطراب دانش‌آموزان مخصوصاً ششمی‌ها را بالا ببرد. اینجاست که به نظر می‌رسد تصمیم مدارس تیزهوشان برای حذف آزمون ششم به هفتم منطقی‌تر بوده است. زیرا علاوه بر از بین بردن اضطراب دانش‌آموزان آن‌ها را برای درس خواندن برای امتحان و در کلاس ترغیب می‌کند تا آمادگی برای کرنومترهای استرس‌زا. به هر حال این موضوع می‌تواند توسط فعالیت‌های مختلفی مثل تمرین، گرفتن معلم خصوصی برای دروس مختلف و استفاده از راهنمای یک مشاور تحصیلی زبده قابل کنترل باشد.

آزمون مدارس نمونه دولتی

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.