برنامه ریزی درسی معرفی و ثبت نام مدارس
قبولی در مدارس نمونه دولتی

مطمئن ترین راه قبولی در مدارس نمونه دولتی + منابع مورد نیاز برای قبولی آزمون

استادبانک 20 شهریور 1399
1903 10

آزمون مدارس نمونه دولتی علی الخصوص برای پایه نهم به دهم به علت اینکه دانش آموزان باید برای ورود به دانشگاه آماده شوند از اهمیت بالایی برخوردار است.

مجله استادبانک منابع آزمون نمونه دولتی سال 1401-1400 را به همراه تعداد سوالات و ضرایب هر درس در آزمون نمونه دولتی برای شما آورده است تا شما والدین و دانش آموزان با اطلاع از مواد درسی و ضرایب بتوانید به بهترین حالت ممکن برای قبولی در آزمون این مدارس برنامه ریزی کنید.
شما دانش آموزان عزیز هرگونه سوال در مورد آزمون های مدارس نمونه دولتی یا سوالاتی در مورد این مقاله را میتوانید در زیر همین پست به صورت کامت با ما به اشتراک بگذارید. مشاورین استادبانک در کوتاهترین زمان در همین صفحه به شما پاسخ خواهند داد.

قبولی در مدارس نمونه دولتی، دغدغه ی خیلی از دانش آموزان علاقه مند به این مدارس می باشد. شما دانش آموزی که الان مشغول خواندن این مقاله هستی، نیز حتماً برای آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کردی یا قصد ثبت نام داری، یا اینکه میخوای ببینی اصلا مدارس نمونه دولتی به چه مدارسی گفته میشه و لازمه ی قبولی تو آزمون این مدارس به چه صورت می باشد و…
خب امروز در اینجا میخواهیم تجربیات دوستانتون و راه حل هایی که شما رو به موفقیت تحصیلی  در قبولی در مدارس نمونه دولتی نزدیک می کند را بیان می کند. خب آماده ای؟ پس بزن بریم.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی و درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین است و دانش آموزان شماره معلم خصوصی ریاضی نهم در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم 1401 – 1400

دانش آموزان پایه ششم توجه داشته باشند که برای ورود به مدارس نمونه دولتی نیاز به آزمون ورودی برای این مدارس ندارند. و همانند سال های گذشته طبق اعلامیه وزارت آموزش و پرورش در سال 1400-1401 نیز آزمونی برای ورود به پایه هفتم برگزار نمی شود.

ثبت نام این مدارس مانند مدارس هییت امنایی بوده و تمامی دانش آموزان می توانند به نزدیک ترین مدرسه نمونه دولتی در اطراف خود مراجعه کنند تا در صورت داشتن شرایط بدون آزمون ثبت نام شوند.

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1400

طبق بررسی سوالات سالهای گذشته آزمون های مدارس نمونه دولتی پایه نهم آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه نهم 1400 سوالات آزمون ورودی این مدارس طبق دروس همان پایه طرح می شود. بنابراین در وهله ی اول لازم است که بیشترین تمرکز را بر روی کتاب های درسی بگذاریم.

اما به دلیل اینکه تمامی مفاهیم کتاب درسی به طور کامل قابل درک برای دانش آموز نیست نیاز به بودن کتاب های کمک آموزشی نیز حس می شود تا دانش آموز بعد از تسلط بر دروس همان سال به سراغ کتاب های کمک آموزشی برود و تسلط خود را با توضیحات تکمیلی و تست های این کتاب ها افزایش دهد.

همانطور که گفتیم دانش آموزان برای درک و تسلط کامل بر مطالب کتاب های درسی خود در پایه نهم و آمادگی برای آزمون مدارس نمونه دولتی نیازمند استفاده از کتاب های کمک آموزشی هستند. اما همه کتاب های کمک آموزشی به ساده تر کردن درک و تسلط مطالب به دانش آموزان کمک نمی کند.

بنابراین این نکته اهمیت پیدا می کند که چه نوع کتاب های کمک آموزشی باید تهیه کنیم که در آزمون نمونه دولتی پایه نهم 1401-1400 موفق به قبولی شویم و به این مدارس راه پیدا کنیم. کتاب های کمک آموزشی برای مدارس نمونه دولتی باید به دقت انجام شود تا در وقت محدود پیش رو بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

بهترین راه برای انتخاب کتب کمک آموزشی این است که از یک مشاوره تحصیلی کاربلد و خبره کمک بگیرید تا بهترین منابع را به شما معرفی کنند. حال ما در زیر بهترین کتاب های درسی که بیشترین بازدهی را برای اکثریت دانش آموزان داشته است را گردآوری کرده ایم تا بتوانید در کنار کتب درسی خود برای تسلط بیشتر از آن ها کمک بگیرید.

مبتکران و خیلی سبز درس ادبیات فارسی


پرسمان گاج برای عربی


سیر تا پیاز گاج و اندیشمندان برای درس ریاضی

کتاب مبتکران درس علوم

برای دیگر کتاب‌های درسی نیز کتاب‌های جامع تیزهوشان، مبتکران و خیلی سبز به دانش‌آموزان پایه نهم توصیه می‌شود.
همچنین شما میتوانید برای برنامه ریزی بهتر و دقیق تر و داشتن یک برنامه صحیح برای موفقیت در آزمون از مشاوران تحصیلی کمک بگیرید تا از وقت خود بهترین استفاده را کنید و احتمال موفقیت خود را به 100 درصد برسانید.

مواد درسی امتحان ورودی مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1400-1401

برای یک جمع بندی کلی باید بگوییم که در مرحله ی اول الویت شروع برای این آزمون کتابهای درسی می باشند زیرا در نهایت سوالات از کتاب های درسی طرح می شود و هر کتاب کمک آموزشی دیگر فقط جنبه ی کمک کردن برای درک و تسلط دانش آموز به مطالب را دارد.

منابع آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1401 – 1400 برای اقلیت‌های مذهبی

برای اقلیت های مذهبی نیز سوالات مشابه سایر دانش آموزان می باشد و تنها تفاوت آنها در درس پیام های آسمانی می باشد که اقلیت های دینی مسیحی، کلیمی و زرتشتی بجای پاسخ به سوالات درس پیام های آسمانی به سوالات دینی مختص ادیان خود پاسخ می دهند و لازم به ذکر است که حتماً در زمان ثبت نام باید گزینه مربوط به اقلیت مذهبی خود را انتخاب کنند.

در مورد سایر دانش آموزان شیعه و سنی نیز سوالات دینی و قرآن از محتوای مشترک تدریس شده به گونه ای طراحی می شود که همه بتوانند به آن پاسخ دهند.

قبولی در مدارس نمونه دولتی

چگونه برای نمونه دولتی درس بخوانیم؟

1. پیدا کردن و اطلاع داشتن از منابع کمک آموزشی مرتبط

شما به عنوان یه دانش آموز کافیه یه نگاه به منابع آزمون سال های قبل بندازید، با یک نگاه کلی متوجه خواهید شد که این منابع فقط شامل دروس اصلی هستند و همین باعث میشه که کمک زیادی به شما نکند. از طرفی دیگر وقت شما روز به روز می گذره و برای جا نماندن از سایر رقبا باید از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید و در کنار آن از منابع کمک آموزشی که برای قبولی در مدارس نمونه دولتی نوشته و گردآوری شده است، استفاده کنید. این کتاب ها باعث:

 • سرعت بخشیدن در روند خواندن دروس
 • یادگیری بهتر به کمک حل تمرین بیشتر
 • بالا رفتن سرعت عمل تست زنی

خواهد شد و شانس قبولی شما را در آزمون این مدارس افزایش خواهد داد.

2. رئیس وقت خودتان باشید

برای تک تک لحظات خود تا روز آزمون برنامه ریزی کنید. مثلا:

 1. حجم تمام منابع موجود و مفید رو که با مشورت با مشاور یا راه های دیگه جمع آوری کردید را بررسی کنید
 2. سپس زمان باقی مانده خودتان را تا روز آزمون محاسبه کنید
 3. با توجه به این دو اصل دروسی که در آن قوی و دروسی که در آن ضعیف هستید را پیدا کنید
 4. سپس نقاط قوت خودتان را با تست زنی و مرور تقویت کنید و نقاط ضعف خود را بهبود ببخشید.

مثلا اگر شما در درس زبان انگلیسی بسیار قوی و در درس ریاضی ضعیف هستید بهتر است که بیشترین تمرکز خودتان را بر روی تقویت ریاضی و جست و جو در مورد منابع مرتبط با آن بگذارید و درس زبان انگلیسی را برای تسلط بیشتر تست بزنید.

داشتن یک جدول برنامه ریزی دقیق و منظم حتما شما تا رسیدن به موفقیت همراهی میکند چون مانع از هدر دادن وقتتان می شود و شما را واردار می کند هر روز همان میزانی که باید درس بخوانید.

3. از ضرایب دروس مختلف آگاه باشید

ضرایب دروس مختلف در هر رشته و هر مقطع متفاوته ، پس برای اطلاع از میزان اهمیت هر درس و برنامه ریزی برای میزان مطالعه و تست زدن بر روی هر درس کافیست از ضرایب دروس مختلف مطلع باشید تا تمرکز مطالعاتی خود را بر روی دروسی که ضرایبشان بالاتر است، بگذارید. برای اطلاعات بیشتر از ضرایب و منابع آزمون نمونه دولتی شرایط ثبت نام و نحوه برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی را بخوانید.

4. تست زنی معجزه ای برای قبولی در آزمون

راز موفقیت در آزمون نمونه دولتی، تست زدن زیاد می باشد. در واقع این آزمون مانند امتحانات تشریحی نمی باشد و قبولی در مدارس نمونه دولتی لازمه ی، تبحر در تست زدن و دستیابی به فنون تست زنی نمونه دولتی می باشد.

5. به دنبال حاشیه نباشید

دقت کنید که شما میخواهید برای رفتن به یک مدرسه ی نمونه درس بخوانید. بنابراین سعی کنید روز به روز حاشیه های اطرافتان را کمتر و کمتر کنید و برای تفریح و سرگرمی خود زمانی کوتاه برنامه ریزی کنید و بجای وقت تلف کردن و دنبال حواشی بودن به دنبال راه حل هایی برای تقویت قدرت تست زنی و روند مطالعه خود باشید.

6. روزنامه وار بخوانید

هر کدام از شما دانش آموزان روش مطالعه مخصوص به خود را دارید، اما اگر بخواهیم یک روش خوب را برای قبولی در مدارس نمونه دولتی به شما بیان کنیم این است که اگر برای اولین بار میخواهید یک مطلب را بخوانید ابتدا یکبار آن را روزنامه وار برای خود بخوانید تا ذهنتان سریع تر شروع به یادگیری مطلب کند.

7. کیفیت مهم تر است یا کمیت؟

اینکه آمادگی برای آزمون نمونه دولتی نیاز به چند ساعت مطالعه در روز دارد چیزی متغیر است و بستگی به میزان تسلط شما بر دروس، قدرت یادگیری شما، بازه ی زمانی که تا آزمون فرصت دارید و… بستگی دارد. اما به عنوان یک بازه ی زمانی استاندارد و مفید برای موفقیت در این آزمون چیزی حدود 5 تا 8 ساعت زمانی مناسب است، اما فراموش نکنید مهم ترین چیز کیفیت خواندن است نه کمیت.

جمع بندی نهایی:

• متناسب با هر درس خود دفتری 40 تا 60 برگ بردارید و این دفتر را در هنگام مطالعه کنار خود قرار دهید و مطالب مهم و کلیدی هر درس را یادداشت کنید تا در مطالعات و مرورهای بعدی خود سرعتتان بالاتر رود و چیزی از قلم نیوفتد.
• سعی کنید مطالب را فقط نخوانید بلکه هر مطلبی که میخوانید را بفهمید و درک کنید.
• بعد از هر مطالعه یک ساعته از جای خود بلند شوید و یک ربع استراحت کنید.
• برای برگه های امتحانی و نمونه سوالات هر درس پوشه ای جدا تهیه کنید تا به صورت تفکیک شده برای مطالعه به آن ها دسترسی داشته باشید.
• و به عنوان نکته ی آخر مثبت اندیش باشید و انرژی های منفی را از خود دور کنید، زیرا داشتن روحیه و انگیزه اولین قدم مهم در موفقیت می باشد. (منبع)

شما از چه روشی برای قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی استفاده می کنید؟! به نظر شما بهترین روش ها برای موفقیت در این آموزن کدامند؟ نظرات، پیشنهادات، سوالات و تجربیات خود را در این پست با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.

راز موفقیت در آزمون نمونه دولتی چیست؟ ?

اطلاع از ضرایب دروس مختلف در کنار تست زدن زیاد. در واقع این آزمون مانند امتحانات تشریحی نیست و قبولی در مدارس نمونه دولتی لازمه ی، تبحر در تست زدن و دستیابی به نکات تست زنی نمونه دولتی می باشد. ?

مقدار زمان کافی برای مطالعه دروس در روز چقدر می باشد؟ ?

به عنوان یک بازه ی زمانی استاندارد و مفید برای موفقیت در این آزمون چیزی حدود 5 تا 8 ساعت زمانی مناسب است، اما فراموش نکنید مهم ترین چیز کیفیت خواندن است نه کمیت. ⏰

منابع مهم آزمون مدارس نمونه دولتی را از کجا پیدا کنیم؟ ?

از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید و در کنار آن از منابع کمک آموزشی استفاده کنید. این کتاب ها باعث سرعت بخشیدن در روند خواندن دروس و همچنین بالا رفتن سرعت عمل تست زنی شما خواهد شد و شانس قبولی شما را در آزمون این مدارس افزایش خواهد داد. ?

برچسب ها:, ,

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • ابوالفضل
  26 دی 1400

  سلام خیلی خسته نباشید
  برای امتحانت نمونه دولتی چه کتاب هایی رو باید خواند

 • فاطمه
  2 آذر 1400

  سلام!
  خسته نباشید
  من در برنامه ریزی کردن مشکل دارم
  ممنون میشم کمکم کنید!

 • Z
  15 مهر 1400

  سلام
  ممنون بابت مطالب خوبتون
  من میخواستم برم در ازمون های اموزشگاه قلم چی ثبت نام کنم و میخواستم بپرسم که این اموزشگاه چقدر به من کمک میکنه که در مدرسه ی نمونه دولتی قبول شم ؟؟؟

  • ملیحه فراهانی
   26 آبان 1400

   سام دوست عزیز، پاسخ شما را در یک کامنت دیگری دادیم. بله اگه پایه یازدهم و یا دوازدهم هستید، برای آمادگی در کنکور می‌توانید در آزمون‌های قلم چی شرکت کنید و مهارت و میزان تسلط خود بر سوالات کنکور بسنجید. اما اگر سال دهم و قبل‌تر هستید، فعلا نیازی نیست که از الان خودتون رو خسته کنید. بهتر است روی کتاب های مدرسه و آموزش معلم‌تون تمرکز کنید.

 • دانش آموز
  6 مهر 1400

  سلام ببخشید شما برای یک دانش آموز از مدرسه دولتی برای قبولی در نمونه دولتی تجربی پیشنهاد می کنید کدوم انتشارات از کتاب کار رو و ایا جامع خوبه؟؟؟؟

 • منصور
  1 مهر 1400

  سلام دوستان قراره من امسال انشالله اگه بشه ثبت نام میکنم
  یک سوال داشتم سوالتی که در آزمون میارن چجوری سخت ؟یا از خود کتاب

  • ملیحه فراهانی
   26 آبان 1400

   سلام دوست عزیز، قطعا سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی راحت نیست اما با تلاش و مطالعه دقیق و استفاده از روش قبولی در مدارس نمونه دولتی می‌توانید برای موفقیت در این ازمون آماده شوید. سوالات از خود کتاب طراحی میشود ولی به سبک و سیاق طراحان‌ آزمون

 • اسماعیل
  1 تیر 1400

  سلام وقت بخیر ببخشید برا قبول شدن در مدارس‌ نمونه باید چه درس هایی رو چند درصد و یا چند تا سوال جواب درست بدهیم

 • پژمان نوری
  31 فروردین 1400

  سلام دوستان برای موفقیت کتاب 31+1 استان بخرید کنار هر درس یه بارکد هست که اگه اسکن کنید فیلم آموزشش براتون میاد. به امید قبولی تمان عزیزان

 • جیمی
  15 فروردین 1400

  مرسی عالی بود
  انشالله که قبول خواهیم شد

×
دانلود رایگان اپلیکیشن نمونه سوالات و گام به گام