مشاوره تحصیلی کنکور

شغل هایی با درآمد بالا در ایران و دنیا را بشناسید

استادبانک نویسنده
402 0
12 شهریور 1395

شغل هایی با درآمد بالا

در ایران و جهان شغل هایی با درآمد بالا وجود دارد که اگر شما در آن شغل‌ها باشید دیگر نگران اجاره خانه یا هر مسأله یا مشکل مالی  دیگر نخواهید بود. در پایین مقدمه به یکی از این شغل هایی با درآمد بالا می‌پردازیم.

1- جراحان پلاستیک اولین افرادی که درآمد بالایی دارند

دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک و دکتر متخصص قلب در سال هشت میلیارد تومان درآمد دارند. البته ارقامی که در این گزارش به آنها اشاره می شود متوسط درآمد سالیانه در سال 93 است. با گذشت چند سال و با احتساب تورم، شما به راحتی متوجه می شوید که این ارقام بالاتر رفته و درآمدها بیشتر شده است. البته جراحی پلاستیک در ایران یک شغل پردرآمد به حساب می آید و در دیگر کشورها این تخصص در مراتب پایین تری از درآمد پزشکان قرار گرفته است.

با این حال پزشکان فوق تخصص قلب و جراحی پلاستیک بیشترین درآمد را بر اساس دانش و تجربه و تحصیلات خود در ایران به دست می آورند.و رسیدن به این جایگاه شاید از نظر ها دور باشد ولی با برنامه ریزی می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

در نتیجه رشته پزشکی یکی از پردرآمد ترین مشاغل در ایران است

چطور پزشک شویم؟

برای رسیدن به رشته پزشکی نیاز است در کنکور تجربی شرکت کرده و رتبه قبولی را کسب کنید به مؤسسه های تدریس خصوصی می‌توانید مراجعه کنید و همین‌طور می‌توانید با استخدام معلم خصوصی و یا مشاوره گرفتن از استادان سایت استادبانک مرجع تدریس خصوصی ایران برای بهبود بخشیدن به وضعیت درسی خود کمک بگیرید .

2- فوتبالیست ها هم از قلم نمی افتند

حدس شما کاملا درست است. حتی مطمئنیم که خیلی ها در ذهن شان رتبه یک را به این شغل اختصاص می دادند اما خب واقعیت این است که فوتبالیست و مربی (البته از نوع درجه یک آن) در رتبه بعدی قرار دارند و با کسب درآمد به میلیارد در سال، جایگاه دومین شغل هایی با درآمد بالا در ایران را به دست آورده اند. گرچه نمی توان این موضوع را به کل فوتبالیست ها تعمیم داد.

اما باید قبول کنیم که درآمد سالیانه سه میلیارد تومان برای خیلی از فوتبالیست ها عادی است. شاید به این فکر کنید دیگر فوتبال نیاز به درس خواندن ندارد در صورتی که این یک برداشت غلط می‌باشد زیرا در دانشگاه رشته ای به نام تربیت بدنی وجود دارد و شما در آن رشته باید درس‌های های مختلف از جمله پزشکی را بگذرانید پس نیاز به یک راهنما دارید. رشته تربیت بدنی رتبه دوم پردرآمد ترین را دارا می باشد.

چطور تربیت بدنی قبول شویم؟

برای رسیدن به رشته تربیت بدنی نیاز است در کنکور شرکت و رتبه قبولی را کسب کنید. به مؤسسه های تدریس خصوصی می‌توانید مراجعه کنید و همین‌طور می‌توانید با استخدام معلم خصوصی و یا مشاوره گرفتن از استادان سایت استادبانک مرجع تدریس خصوصی ایران برای بهبود بخشیدن به وضعیت درسی خود کمک بگیرید .

3- سه شغل در جایگاه سوم

در این جدول به سه شغل متفاوت از هم و جالب تعلق می گیرد. شغل هایی که هیچ قرابتی با یکدیگر ندارند. متوسط درآمد یک دندانپزشک که فوق تخصص دارد با یک طراح لباس عروس و یک مدرس کنکور زیست شناسی که در مورد آخر نشان دهنده درآمد بالا تدریس خصوصی می باشد. تقریبا به یک اندازه است.

4- در هنر هم پول هست؟

رتبه چهارم پباز به هنر تعلق می گیرد. البته بهتر است از فضای میلیاردی خارج شوید. در این بخش از این مقاله درآمد یک بازیگر درجه یک در سال، هشتصد میلیون تومان تخمین زده شده است. جالب اینجاست که زمانی ادعا می شد در هنر هیچ پولی نیست حال آن که این روزها هنرمندان وضع به مراتب بهتری نسبت به سایر گروه ها دارند. اما گفتن اینکه هنر بی علم می‌باشد کاملاً اشتباه می باشد.

برای بازیگری هم درس باید خواند؟

بله بازیگری هم به درس خواندن نیاز دارد یعنی شما باید بتوانید واحد های این درس را بگذرانید یا می‌توانید به استخدام مدرس خصوصی تدریس را در منزل انجام دهید. راه دوم آسان‌تر و کم دردسرتر است. پس با تماس با استادان استادبانک می‌توانید برای شغل بازیگری به چند کلاس خصوصی بروید.