شروع تدریس خصوصی + نکاتی برای جذب شاگرد

0 342

بسیاری از اساتید درباره شروع کار تدریس خصوصی سوالات زیادی دارند. در این مقاله از مجله استادبانک درباره نحوه شروع تدریس خصوصی گفتگو خواهیم کرد. قبل از شروع این کار باید نکاتی را رعایت کنید تا در حین کار به مشکلی بر نخورید.

استادبانک وب‌سایتی است که خدمات انتخاب معلم خصوصی را ارائه می‌دهد، شما هم می‌توانید معلم خصوصی استادبانک باشید فقط باید فرم استخدام معلم خصوصی را در سایت استادبانک را پر کنید و پس از پذیرفته شدن، اقدام به جذب شاگرد کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

چطور خودم را برای تدریس خصوصی آماده کنم؟

آمادگی شخصی

قبل از جذب شاگرد باید خودتان را برای تدریس آماده کنید. بهتر است درسی را که می‌خواهید تدریس کنید چند بار در خانه مرور کنید و برای خودتان توضیح دهید. یا حتی می‌توانید از دوستان و آشنایانتان کمک بگیرید.

به آن‌ها درس بدهید و بازخورد بگیرید. اگر آن‌ها از روند کار راضی بودند در کلاس‌های خود نیز از همین روند استفاده کنید. در غیر این صورت روند تدریس را تغییر دهید تا نتیجه مطلوبی به دست بیاید.

تعیین قیمت

بعد از اینکه مطمئن شدید روند تدریس مناسب است باید برای هر جلسه تدریس قیمتی معین کنید. قیمت شما باید متناسب با نرخ بازار باشد. این نرخ را می‌توانید از طریق آگهی‌های تدریس خصوصی به دست بیاورید.

اگر قیمت پایینی در نظر بگیرید بعضی از اولیا تصور می‌کنند که چون قیمت شما پایین است پس کیفیت کار نیز کم است.

اگر قیمت بالایی در نظر بگیرید درست است که اولیا ممکن است فکر کنند چون کیفیت کار بالا است پس قیمت نیز زیاد است اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر قیمت تدریس شما بالا باشد شاگردهای کمتری را می‌توانید جذب کنید. به علاوه اگر اولیا مبلغ زیادی خرج کنند قطعا انتظارات بیشتری نیز از شما دارند.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

آراستگی ظاهری

از دیگر نکاتی که در شروع تدریس خصوصی مهم است آراستگی ظاهری است. اولیا بیش از هر چیزی که به مرتب بودن شما دقت می‌کنند. قبل از حاضر شدن در جلسه تدریس باید از هر نظر آراسته باشید.

زمانی که اولین جلسه تدریس خصوصی را شروع می‌کنید اولیا درباره ادامه و یا عدم همکاری با شما تصمیم خواهند گرفت. آراستگی ظاهری تاثیر زیادی بر این تصمیم دارد.

برنامه‌ریزی

قبل از حاضر شدن در جلسه مشخص کنید که امروز می‌خواهید درباره چه مباحثی صحبت کنید. اگر برای تدریس این مباحث نیاز به ابزار خاصی دارید آن‌ها را تهیه کنید و با خود به سر جلسه ببرید.

همچنین تمرین‌هایی که قرار است به شاگردتان ارائه دهید را از قبل آماده کنید.

چطور شاگردان تدریس خصوصی خود را بیابیم؟

شروع تدریس خصوصی

بسیاری از اساتید این سوال را در ذهن خود دارند که کجا تدریس خصوصی کنم یا برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. ما در ادامه سعی کرده‌ایم بهترین و موثر ترین روش‌ها را برای شما بازگو کنیم.

آگهی

می‌توانید در روزنامه‌ها شروع به تبلیغات کنید. یا راه آسان‌تر برای تبلیغات این است که تراکت چاپ کنید و در منطقه‌ای خاص پخش ‌کنید.

اگر تمایل به چاپ تراکت داشتید حتما دروسی که تدریس می‌کنید، رزومه مختصر و منطقه کاری خود را مشخص کنید. بعضی از معلمان در یک جمله شماره تلفن و مشخصات خود را در تکه های کوچک کاغذ چاپ می‌کنند، مثلا شماره معلم خصوصی ریاضی نهم

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

بیشتر دانش آموزان در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند. شما نیز می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی شاگردهای زیادی جذب کنید. مثلا می‌توانید در گام اول فیلم‌هایی از تدریس خود را برای مخاطبان به اشتراک بگذارید.

در کنار آن نیز چند نمونه سوال مرتبط به همراه پاسخ قرار دهید تا کیفیت کار شما مشخص شود. البته این روش نیاز به صرف هزینه برای تبلیغات دارد. به علاوه باید چندین ساعت در روز برای مدیریت شبکه اجتماعی خود و تولید محتوا زمان بگذارید.

آموزشگاه‌های خصوصی

راه دیگر شروع تدریس خصوصی و جذب شاگرد، همکاری با آموزشگاه‌های خصوصی است. در این صورت شما طبق زمان‌بندی خاص و مشخصی در آموزشگاه حاضر می‌شوید و کلاس مربوطه را برگزار می‌کنید.

مزیت این روش این است که دیگر دغدغه جذب شاگرد و مشکلات تبلیغات را ندارید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در بعضی شرایط اگر خودتان فعالیت فردی داشته باشید درآمد بالاتری کسب خواهید کرد.

معلم خصوصی شدن از طریق استادبانک یک راه مطمئن است.

شروع تدریس خصوصی
اساتید استادبانک

روش‌هایی که پیش‌تر ذکر شد هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. شما باید راهی را انتخاب کنید که مزیت‌های بیشتری داشته باشد و در انتها منجر به افزایش درآمد شما شود.

حذف صرف هزینه و وقت برای تبلیغات

استادبانک وب‌سایتی است که با ثبت‌نام در آن می‌توانید شاگردهای زیادی را جذب کنید، زیرا در حا حاضر بیش از 21000 دانش‌آمور معلمان خصوصی خود را در استادبانک انتخاب می‌کنند، و رزومه معلمان استادبانک در معرض دید هزاران دانش‌آموز قرار دارد و آن‌ها احتیاجی به تبلبغات و صرف هزینه و وقت اضافی، برای جذب دانش‌آموز ندارند.

برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نیز علاوه بر هزینه‌های سنگین تبلیغات، باید زمان زیادی را برای تولید محتوا بگذارید. همچنین چون تعداد اساتید زیادی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند شما باید با زحمت فراوان به معروفیت آن‌ها برسید.

چاپ تراکت یا تبلیغات در روزنامه‌ها نیز همان‌طور که می‌دانید هزینه های سنگینی دارد که در ابتدای راه تدریس خصوصی شاید گزینه خوبی نباشد.

کارمزد کمتر

اگر بخواهیم فعالیت در استادبانک با فعالیت در آموزشگاه‌ها را مقایسه کنیم؛ برای تدریس در آموزشگاه شما باید در ساعت خاصی در آموزشگاه حاضر شوید و طبق قوانین آنجا عمل کنید. همچنین سهم آموزشگاه از درآمد شما چیزی بین 40 تا 50 درصد است.

اما با فعالیت در استادبانک اولا می‌توانید ساعت تدریس را کاملا توافقی انتخاب کنید و دوما اینکه استادبانک تنها 15 تا 20 درصد از درآمد شما را سهیم می‌شود که عدد بسیار ناچیزی است.

با این تفاسیر، آیا تمایل دارید تا به جمع اساتید استادبانک بپیوندید؟

همچنین بخوانید: قوانین تدریس خصوصی

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

یکی دیگر از چیزهایی که استخدام در استادبانک را از هر روش دیگری متمایز می‌کند، درصد پایین کارمزدی است که در قبال تبلیغات و تشکیل کلاس از معلم می‌گیرد. معلمان با ثبت نام در این سایت، با پرداخت 15 تا 20 درصد از درآمدشان، راهی مطمئن و کم خرج را برای تدریس انتخاب می‌کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.