شرایط ثبت نام مدرسه مفید

0 81

مجتمع آموزشي مفيد به عنوان زيرمجموعه‌ي موسسه خيريه مكتب اميرالمومنين پيش از وقوع انقلاب اسلامي و با هدف تربيت متخصصان متعهد به مباني اسلام و مذهب تشيع، توسط چند تن از علماي حوزه با محوريت آيت الله موسوي اردبيلي تاسيس گرديد. فعاليت آموزشي مدارس مفيد درسال 1351 آغازشد. در حال حاضر اين مجتمع داراي یازده مدرسه مي باشد. مجتمع در پي علاقه و نياز ديرين خود براي تكميل حلقه تعليم و تربيت رسمي و احداث دبستان در شهريور ماه سال 1385 گروه كودك مفيد را تاسيس نمود. در این مقاله باهم به بررسی شرایط مدرسه مفید و نحوه ثبت نام این مدرسه می‌پردازیم.

ویژگی‌های مدرسه مفید

آموزشی

از نظر آموزشی مدارس مفید توجه ویژه‌ای به دانش آموز و پیشرفت شخصی وی دارند. این مدارس با فراهم کردن بستری متناسب با شرایط و انتخاب‌های دانش آموز او را در مسیر رسیدن به هدفش کمک می‌کنند. در واقع مدارس مفید از نظر آموزشی تکیه بر فعالیت‌های دانش آموز به عنوان شخص فراگیر دارند.

فوق برنامه

برنامه‌های ورزشی متعدد و مختلف از جمله جشنواره‌های ورزشی و مسابقات مختلف در برنامه هرساله این مجموعه جا دارد. از طرفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری و به ویژه توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در این مدارس دیده می‌شود. جشنواره‌های قرآن و عترت و برنامه‌های مختلف مذهبی از تدارکات فرهنگی مدارس مفید هستند.

ثبت نام در مدرسه مفید

مجتمع آموزشی مفید دارای واحدهای آموزشی گوناگونی در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد که والدین می‌توانند با توجه به مقطع تحصیلی فرزندان خود، برای ثبت نام اقدام نمایند. هر ساله واحدهای آموزشی مفید در مقاطع متوسطه دوره اول، متوسطه دوره دوم و همچنین دوره دبستان دانش آموز می‌پذیرد.

جهت ثبت نام ابتدا باید فرم پیش ثبت نام را در سایت مجتمع آموزشی مفید تکمیل کنید. در زمان تکمیل فرم دقت داشته باشید که اطلاعات را به طور صحیح وارد نمایید. پس از تکمیل فرم نوبت به بارگذاری فایل های مورد نیاز از قبیل عکس دانش آموز، سوابق، کارنامه و غیره می‌شود. پس از انجام ثبت نام به فرد ثبت نام کننده یک کد پذیرش داده می شود که نشان دهنده تکمیل ثبت نام شما می‌باشد.

پس از اینکه در قدم اول فرایند پیش ثبت نام آنلاین را تکمیل نمودند باید برای معارفه عمومی حضور پیدا کنند. پس از انجام معارفه عمومی، نوبت به معارفه گروه های کوچک می باشد که در نهایت با معارفه خصوصی به پایان می رسد. با توجه به اینکه پیش ثبت نام دبستان های پسرانه و دخترانه از اواسط بهمن ماه آغاز می شود، پایان پیش ثبت نام تا تکمیل ظرفیت آن مدرسه خواهد بود. لازم به ذکر است ثبت نام دبستان مفید، فقط در پایه پیش دبستان انجام خواهد شد.(منبع)

ثبت نام دانش آموزان در دوره متوسطه مدرسه مفید

دانش آموزان برای پذیرش در دوره متوسطه مجتمع آموزشی مفید، ابتدا باید در آزمون ورودی که اطلاعیه آن از طریق سایت مجتمع آموزشی مفید اعلام می شود، شرکت کنند. آزمون امسال در 9 صبح 18 اردیبهشت بصورت آنلاین برگزار شد. پس از اینکه نتایج آزمون مجتمع آموزشی مفید در دوره متوسطه مشخص شد و داوطلب در آن پذیرش یافت، فرد باید در مراسم معارفه حضور پیدا کند. این معارفه پس از پذیرش در آزمون عملی انجام می‌گردد و در نهایت اسامی افرادی که پذیرفته شده‌اند مشخص خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت شرکت در آزمون و شرکت در جلسه معارفه از جمله شرایط اصلی ثبت نام در مجتمع آموزشی مفید می باشد.

داوطلبان باید دقت داشته باشند که محل برگزاری آزمون هر یک از دانش آموزان همان محلی می باشد که پیش ثبت نام خود را در آنجا انجام داده است. متقاضیان ثبت نام در مدارس آموزشی مفید باید قبل از اینکه برای انتخاب مدرسه اقدام نمایند، به آدرس و رشته های تحصیلی مدارس مورد نظر دقت داشته باشند. آزمون با توجه به درس مورد نظر به صورت تستی و تشریحی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که آزمون امسال به صورت مجازی برگزار شد و ممکن است تا چند سال آینده این آزمون مجازی باشد اما فرآیند ثبت نام به همین شکل است.

جلسه معارفه

اولیا قبول شدگان مرحله اول، باید جهت آشنایی با برنامه ها و اهداف مدرسه، در جلسه معارفه حضور پیدا کنند. عدم حضور اولیا در روز جلسه، به معنی انصراف از ثبت نام متقاضی در مدارس مفید خواهد بود.

پذیرفته شدگان در آزمون ورودی ثبت نام دبیرستان مفید لازم است در مرحله دوم در مرحله مصاحبه نیز، بتوانند در جلسه حضوری به موفقیت لازم برای این مصاحبه علمی دست یابند. در واقع یکی از تفاوت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با  دبیرستان مفید، مربوط به مصاحبه علمی آن می باشد. لذا آمادگی علمی داوطلبان نیز از شروط بسیار مهم برای قبولی خواهد بود.

راه‌های ارتباطی

آدرس حوزه ریاست و معاونین: خیابان ولی عصر بالاتر از پل همت ساختمان خورشید طبقه هفتم

تلفن: ۸۸۶۷۹۸۸۰   ۶۶۵۱۰۷۱۳       فکس: ۸۸۶۷۹۸۷۹

آدرس معاونت پشتیبانی و حوزه مالی و اداری: ستارخان، خیابان شادمهر، انتهای ذوالفقاری، جنب پاساژ مفید

ایمیل: info@mecp.ir

سایت: mofidsch.ir

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟