شرایط ثبت نام مدرسه دخترانه فرزانگان + شهریه و ظرفیت مدرسه

0 295

تحصیل و درس خواندن در مقاطع مختلف انجام می‌شود. این مقاطع بر اساس معیارهای خاصی تقسیم بندی جداگانه دارد. به عنوان مثال، مدارس می‌توانند دولتی، غیر دولتی، نمونه مردمی یا فرزانگان باشد. مدارس فرزانگان از جمله مدارسی  هستند که زیر نظر معاونت پرورش استعدادهای درخشان یا سمپاد است. این مدارس که تیزهوشان هم نام دارند، مانند مدارس عادی به دو نوع مدرسه دخترانه فرزانگان و پسرانه فرزانگان تقسیم بندی می‌شود. با استاد بانک همراه باشید تا توضیحاتی درباره شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام، ظرفیت و آدرس این مدارس به شما ارائه دهیم.

معرفی اجمالی مدرسه دخترانه فرزانگان

یکی از مدارس دخترانه فرزانگان تهران، دبیرستان دخترانه فرزانگان 1 است. این مدرسه در مقطع دوم متوسطه (پایه دهم) فعالیت دارد. این مدرسه در سال 1361 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحت نظر هیأت امنا تأسیس شد. مأموریت و هدف این دبیرستان، پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان بوده و هست.

این دبیرستان بی‌شک یکی از پر افتخارترین مدارس در زمینه المپیادها است. طبق آمار، تعداد مدال آوران المپیادهای جهانی و کشوری از سال 1372 تا کنون،  314 مدال بوده است. در مجموع، 758 رتبه برتر در المیادهای ملی و بین المللی، کنکور سراسری، مسابقات قرآنی، مسابقات علمی و پژوهشی، مسابفات فرهنگی-هنری و مسابقات ورزشی از افتخازات این مجموعه به حساب می آید.

ظرفیت مدرسه دخترانه فرزانگان چه اندازه است؟

به طور کلی، ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال‌های پیش رو در حال کاهش است. این به دلیل تخصص بالا دبیران و افزایش تقاضا برای این مدارس است. ظرفیت دیبرستان فرزانگان هر ساله تغییر می‌کند و بر اساس منطقه متفاوت است. البته قابل ذکر است که تعداد ظرفیت مدرسه دخترانه تا زمان مهلت ثبت نام می‌تواند متغیر باشد.

برای ثبت نام مدرسه دخترانه فرزانگان چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان به طور کلی به یک سری مدارک نیاز است. مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس فرزانگان نیز عبارتند از:

شهریه مدرسه دخترانه فرزانگان چقدر است؟

با توجه به امکانات و سطح علمی بالایی که مدارس تیزهوشان دارند، شهریه آنها کمی بالاتر از مدارس عادی است. شهریه مدرسه دخترانه فرزانگان، رقمی تقریبی بوده و نمی‌توان آن را با دقت اعلام کرد. بسته به مقطع، این مبلغ متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر، والدین می‌توانند به خود سایت مدرسه یا تماس با مدرسه، اطلاعات کسب کنند.

نحوه پرداخت شهریه

یکی دیگر از شرایط ثبت نام مدرسه دخترانه فرزانگان، پرداخت شهریه است. خانواده‌ها می‌توانند به صورت اقساطی شهریه دانش‌آموزان خود را پرداخت کنند. برخی مدارس هم هستند که شهریه را در نیم سال اول و دوم تقسیم بندی می‌کنند. برخی مدارس هم هستند که شهریه را ماهیانه دریافت می‌کنند. به طور کلی، شهریه مدرسه تا حدی به خود مدرسه بستگی دارد.

آدرس و سایت مدرسه

این مدرسه در خیابان طالقانی-میدان فلسطین-خیابان شهید سرپرست-پلاک 56 واقع شده است. شماره تلفن مدرسه دخترانه فرزانگان 1 تهران 88980540 است. شما می‌توانید با مراجعه به تارنمای  farzanegan1edu.ir اطلاعات بیشتر کسب کنید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟