چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

181 112,209

موفق و زرنگ بودن دانش آموز نه اتفاقی است نه خیلی به معلم و دیگر دانش آموزان بستگی دارد. پس چگونه همیشه شاگرد زرنگ کلاس هستند؟ پس چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برای زرنگ بودن همیشه پیشتاز هستند به این دلیل که مهم ترین عامل تاثیر گذار در یادگیری را که همان داشتن پشتکار است را دارند.

دانش آموزانی که پشتکار و اراده قوی برای یادگیری دارند فقط کافیست به آنها بگویید روش های موفق شدن چیست؟ آنوقت آنها با نیروی پشتکار خود و بکارگیری روش های موفق شدن همیشه شاگرد زرنگ کلاس می شوند. شما هم اگر می خواهید شاگرد زرنگ کلاس شوید بهتر است اراده و پشتکار خود را تقویت کرده و سپس برای رسیدن به موفقیت تحصیلی تلاش کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله موفقیت تحصیلی و آداب رفتاری مراجعه کنید.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی است و دانش آموزان بهترین معلم برای تدریس خصوصی ابتدایی در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

1- به موقع در کلاستان حاضر شوید.

همیشه آن تایم باشید. سروقت در کلاستان حاضر شوید. دیرآمدن دلیل خوبی برای تشخیص بی نظمی و تنبلی شما در کلاس است. در ضمن دیر رسیدن در کلاس باعث بهم خوردن تمرکز معلم و کلاس می شود.

2- سعی کنید کمتر غیبت داشته باشید.

اگر می خواهید شاگرد زرنگ کلاس باشید بهتر است همیشه در کلاس درس حاضر بوده و از نکاتی که معلم در هنگام درس می گویید غافل نباشید. غیبت زیاد شما را از درس و دانش آموزان دیگر عقب انداخته و خیلی از مطالبی که در کلاس مطرح می شود را از دست می دهید.

3- همیشه سعی کنید در ردیف های اول بشینید.

ردیف های آخر بیشتر برای دانش آموزانی است که می خواهند شیطنت کنند و ردیف آخر را انتخاب می کنند تا معلم کمتر روی آنها کنترل داشته باشد. بهتر است ردیف اول نشسته تا هم به معلم و هم به تخته کلاس تسلط داشته باشید. اصلا نشستن در ردیف اول کلاس یک نشانه برای دانش آموزان درس خوانی است که می خواهند همیشه اول باشند.

4- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برنامه درسی برای درس خواندن خود داشته باشید.

داشتن برنامه درسی علاوه براینکه به مطالعه شما نظم می دهد، در صورت اجرای آن، تبدیل به شاگرد زرنگ کلاس می شوید. اجرای برنامه درسی به شما اعتماد به نفس می دهد و این اعتماد به نفس زمانی بیشتر در شما بروز می کند که در کلاس درس به دلیل داشتن برنامه درسی، همیشه از دیگر دانش آموزان آگاه تر و مسلط تر به درس هستید.

5- یک قدم از معلم جلوتر باشید.

مطالعه کلی در مورد تیتر و مطالبی که معلم قرار است در جلسه بعدی آموزش دهد، داشته باشید تا هنگامی که معلم شروع به تدریس کرد بتوانید با او همکاری کرده و به تمام سوالات او در حین تدریس پاسخ دهید. این یکی از تکنیک های شاگرد زرنگ ها است که با بکارگیری آن، معلم را شیفته خود می کنند.

6- همیشه آمادگی داشته باشید.

وقتی شما در کلاس درس همیشه آماده باشید و با آمادگی بر روی مطالب تمرکز کنید وقت کمتری از معلم گرفته می شود. به این دلیل که معلم دیگر لازم نیست وقت برای آموزش مطالب کم اهمیت و .. بگذارد.

7- تمرکز کامل داشته باشید.

وقتی معلم شروع به تدریس کرد با تمرکز کامل به مطالبی که معلم درس می دهد گوش کنید. شاگرد زرنگ ها در کلاس همیشه مطالب را یاد می گیرند. به خانه یا روزهای بعد موکول نمی کنند. سعی می کنند تمام مطالبی را که باید یاد بگیرند در همان کلاس درس یاد بگیرند.

8- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ نکته برداری را فرآموش نکنید.

نکته ای از مطالبی را که معلم آموزش می دهد از قلم نیندازید. همیشه قلم و کاغذ همراه خود داشته و تمام نکات کلیدی که معلم می گوید را یادداشت کنید.

9- کار امروز را به فردا نیندازید.

برای انجام تکالیف دست دست نکنید. برای انجام تکالیف درنگ نکنید. برای انجام تکالیف امروز و فردا نکنید. انجام تکالیف خود را به ساعت و روز دیگری موکول نکنید. حتما به موقع تکالیف خود را آماده کرده که هم استرستان رفع شود و هم بتوانید به کارهای دیگر خود برسید.

10- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ مشکلات را جدی تلقی کنید.

اگر در درسی ضعف دارید حتما برای رفع آن، به موقع اقدام کنید. موکل به زمان دیگری نکنید تا ایام امتحانات فرا برسد. چون ایام امتحانات زمان مرور درس ها است نه رفع مشکلاتی که در درسها دارید. بهتر است در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می کند اگر مشکل دارید با راهنمای معلم همان جلسه برطرف کنید.

11- تمرین زیاد داشته باشید.

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟

 

اگر می خواهید در درسی یا درسهایتان تسلط کامل داشته باشید باید در خانه تمرین زیادی حل کنید. از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید.

حتی می توانید برای تسلط  بیشتر بر مطالب درسی، از کلاس های خصوصی استفاده کنید. به همین منظور می توانید به سایت استادبانک مراجعه کرده و درخواست معلم  کنید.

12- در فعالیت های کلاسی به صورت گروهی شرکت کنید.

همیشه در فعالیت هایی که لازم است به صورت گروهی شرکت کنید نقشی فعالی داشته باشید. مزیت کار گروهی یا مطالعه گروهی این است که هر دانش آموزی در گروه سعی می کند از دیگر هم گروهی خود بهتر باشد و همین رقابت باعث موفقیت شما می شود.

پس اگر می توانید در مطالعه با دانش آموزانی که جزو شاگردان زرنگ کلاس هستند هم گروه باشید. قطعا در سبک خواندنتان و موفقیت شما در درس هایتان تاثیر مثبتی دارد.

13- به رفتار خود در کلاس توجه داشته باشید.

دانش آموز نمونه فقط در درسش نمونه نیست بلکه در رفتار و اخلاق با معلم و دیگر دانش آموزان نیز نمونه می باشد.

14- مشکلات مدرسه فقط در مدرسه و مشکلات خانه فقط در خانه

سعی کنید مشکلات خانه را به مدرسه نیاورید و همین طور مشکلاتی که در مدرسه داشتید. اینکار باعث برهم خوردن تمرکزتان در کلاس درس در حین تدریس و یادگیری مطالب می شود و باعث برهم خوردن تمرکزتان در خانه در حین مطالعه و تمرین درسهایتان می شود. زمانی مشکلات خود را حل کنید که زمان مطالعه و درس خواندنتان نیست، اینکار به مرور باعث افزایش تمرکز و به کنترل درآوردن افکارتان می شود و چه چیزی بهتر از اینکه افکار خود را بتوانید به کنتر ل خود در آورید، اگر به این مرحله برسید یک قدم به موفقیت نزدیک شده اید.

15- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برای یادگیری از شیوه های مختلف استفاده کنید.

همیشه برای یادگیری و تسلط بر مباحث به یک راه حل اکتفا نکنید، برای مطالعه به یک مکان مطالعه بسنده نکنید و همیشه برای رفع مشکلات خود از یک روش همیشگی استفاده نکنید. استفاده از راه های مختلف در درستان باعث افزایش قوه ی تفکر و استدلال در شما می شود. پس این فرصت را به ذهن خود بدهید که برای حل مسائل از راه های مختلف استفاده کرده و تمام راه حل های ممکن را امتحان کند.

16- اهداف بالاتری از کسب نمره عالی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که فقط کسب نمره عالی در درسها هدف مطلوب نیست. فقط به فکر نمره نباشید. بجای اینکه بحث و جدال با معلم خود داشته که چرا شما بهترین نمره کلاس را نگرفته اید؟ بهتر است از خود سوال کنید چطور می توانم در درس های خود موفق شوم؟ چطور می توان بهتر مطالعه کنم؟ چطور می توانم در سال های تحصیلی به موفقیت دست یابم؟ چطور می توان آینده تحصیلی خود را تضمین کنم؟ چطور می توان آینده تحصیلی خود را درخشان کنم؟ چطور شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ و برای بهترین پاسخ به این سوالات پشتکار و تلا ش خود را بکار ببریم.

همیشه یک پله بالاتر از دیگر دانش آموزان قدم بردارید حتی در انتخاب اهدافتان در تحصیل آینده نگر با اهدافی والا و فراتر از نمره قبولی داشته باشید تا موفقیت خود را با تلاش و پشتکار قطعی کنید. در این راه می توانید از استادبانک نیز کمک بگیرید. ما خواهان موفقیت شما در تحصیل هستیم. به همین منظور اساتید با تجربه و حرفه ای را در گروه خود گردآوری کرده ایم که شما را برای موفقیت در این مسیر همراهی می کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

181 نظرات
 1. فاطمه می گوید

  عالی بود خیلی به دردم خورد با اینکه شاگرد تنبلی نیستم ولی فهمیدم چطور میتونم بهترین باشم 🙂 🙂 🙂 ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  1. اریانا زدوار می گوید

   اره داری درست میگی

  2. FATEMEH می گوید

   دقیقا اما من با موضوع یک قدم جلوتر از معلم بودن کنار نمیام

  3. پرسپولیس می گوید

   نه بابا

   1. سما می گوید

    منم

 2. amir می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه و مهر امسال وارد کلاس هفتم میشم ریاضیم خیلی ضعیفه بنظزتون چیکار کنم که بتونم تو مدرسه ریاضیم رو خوب کنم ممنون

  1. استادبانک می گوید

   با تمرین زیاد و استفاده از معلم حرفه ای برای تقویت پایه ریاضی خود ….در ضمن در طول سال تحصیلی بعد از هر جلسه ای که معلم درس جدید را داد تا زمانی که متوجه نشده اید از معلم خود سوال کنید. و بعد از جلسه هم مطالب تدریس شده همان روز را بارها بخوانید و تمرین کنید.

  2. کامیار تیزبخت می گوید

   باید زیاد تمرین کنی و رو ورق بنویسی از کمک درسی کمک بگیری تو تابستونم بیکار نشین برو کلاس ریاضیه پایه ی بعدیت من همش نمره هام۲۰ و تو مدرسه نمونه مدرس کرمانشاه تحصیل می کنم با آرروی موفقیت

   1. امیز حسین می گوید

    نمی توام دانش خود را بر روی برگه پیاده کنم

    1. Reyhaneh می گوید

     چرا اگر دانش کافی را داشته باشی میتوانی🍀💎

     1. کتی می گوید

      خیلی خوب بود و جالب بود

    2. M.M.O می گوید

     من تو گلاسمون شاگرد اولم ولی بازم دوست دارم پیش رفت کنم و این رو هم بگم عاشق رشته تجربی هستم

  3. رها می گوید

   چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخ

  4. nima می گوید

   دداش اول اگر سوالی داری همونجا بپرس از معلم خجالت نکش من هم اول مثل شما بودم باپشتکارم موفق شدم هیچوقت معلمتو نپیچون

  5. sajja……d می گوید

   تا میتونی کار کن

  6. taranom می گوید

   سلام کلاس هفتم ریاضیش سخت نیست به خودت استرس نده به فکر این هم نباش که معلم خصوصی بگیری چون الکی پول میگیرن اگه تلاش بکنی میتونی موفق بشی خودت رو دست کم نگیر زیاد تمرین کن توی تابستون هم زیاد درس بخون

  7. Abolfazl می گوید

   هفتم خیلی سخته حواست باشه

   1. محمد خرمی می گوید

    برای چه کسی سخته؟

   2. Reyhaneh می گوید

    هیچکس😊🍀

  8. FATEMEH می گوید

   هفتم ریاضیش سخت نیس که من هشتمم برو کتاب کار خیلی سبز بگیر تا خوب خوب باد بگیری

  9. مرتضی می گوید

   این است که به آموزشگاه قلم چی شهرتون بروید و از اونجا آموزش CD ریاضی سال تحصیلیتون رو بخرید و بعد بهش بکو که CD درس دقیق تر رو به من بده و اگر هم مشکلی داشتی فقط موس کامپیوتر یا لپ تاب رو بکیر و برگردون همونجا مشکلت حل میشه

  10. مستر می گوید

   به کانال ریاضی کافه برو توی تلگرام هر روز امتحان با پاسخ تشریحی داره کاملاً رایگان هر روز باید تمرین کنی متمعنم پانزده به بالا میگیری

  11. ناشناس می گوید

   بشین ریاضی تو بیشتر بخون کاری نداره که کتاب کار بخر یا نمونه سوال از اینترنت دانلود کن بشین حل کن

 3. کامیار تیزبخت می گوید

  مطالبش فوق العاده بود مطالبش منو متحول کرد الان نمره من۲۰ از دست اندرکاران به شدت متشکرم .

  1. سمین می گوید

   سلام من دو ست دارم معلم فقط به من توجه کنه چیکار کنم

   1. خب ؟ می گوید

    معلم نمیاد فقط به ط توجه کنه !”
    ط خودت باید تلاشتو بکنی درستو بخونی شاگرد زرنگ ک باشی توجهشو جلب میکنی-!
    مودب باش و نظمو سر کلاس رعایت کن!’

   2. Reyhaneh می گوید

    سمین جون
    خاله بازی که نیست مدرسه‌اس
    سعی بخاطره توجه معلما زیاد بهشون چاپلوسی نکنی اصلا
    سعی با درس خوندن محبوب بشی
    این فکرای بچگونه زیاد جالب نیست🍀💎

   3. arilu~ می گوید

    قرار نیس فقط ب تو توجه شه عزیزم…اگه واقعا میخوای محبوب به چشم بیای…باید از دید همکلاسیاتم بهترین باشی چه درس چه اخلاقیات…این حسودیارو بزار کنار…عواقب خوبی نداره^^

 4. رها می گوید

  سلام خسته نباشید
  من چند وقته دنبال سایتی هستم ک درس های مطالعات از جمله تاریخو برام خلاصه کرده باشه ایا شما سایتی سراغ دارید؟

 5. رها می گوید

  سلام خسته نباشید ایا سایتی را سراغ دارید که درسهای تارخ هشتم را خلاصع کرده باشه؟

  1. Reyhaneh می گوید

   سلام خیر

 6. محمد می گوید

  سلام ببخشید من ی ادمی هستم ک نمیتونم ببینم کسی از من بالا تر بزنه همیشه نمره های خوب رو برای خودم میخوام من کلاس ششم از همه بالاتر بودم ولی الان کسیانی ک از من پایین تر بودن هم از من بالا زدن باید چیکار کنم لطفا کمک کنین

  1. Reyhaneh می گوید

   سلام
   تو فقط میخای…واسه خاستت هیچ تلاشی نمیکنی
   سعی کن با درس خوندن و موفقیت محبوب بشی نه غرور های مسخره🍀💎

  2. arilu~ می گوید

   این چیز خوبیه ک میخوای بالاتر از بقیه باشی….اما نه به قیمت حسودی کردن…خودتو با اونا مقایسه نکن و سعی کن بالاتر از تصوراتت باشی….اگه دوست داری خواستت واقعی شه مغز و بدنتو همزمان به کار بنداز و عملیش کن در غیر این صورت فقط به عنوان یه نقش فرعی میشینی و کاری جز تماشا کردن نداری:)

 7. محمد می گوید

  سلام ببخشید من ی شاگرد خوبم ولی اینجوری ک میخوام نیستم خیلی بد میبینم کسی از من جلو بزنه. سال ششم بهترین شاگرد بودم ولی الان هم کلاسی هام از من جلو زدن باید چیکار کنم لطفا کمک کنین

 8. عرشیا می گوید

  سلام من تازه اومدم راهنمایی و در زمان دبستان شاگرد اول بودم ولی حالا یکم تنبل شدم چون تو چند ماه شاگرد اول نشدم همش به این فکر میکنم وباعث میشه که یاد نگیرم همش اعصابم خورده همش به اون فکر میکنم تورو خدا کمکم کنید

  1. Reyhaneh می گوید

   سلام
   این طبیعیه اکثر دانش آموزا در دوره تحصیلی جدید افت دارن
   ولی با تمرین و تکرار مطالب عادت میکنی و درست میشه💎🍀

 9. سارا می گوید

  سلام من کلاس نهم هستم و در دو درس ریاضی ضعبف هستم با اینکه ریاضیم خوب است و در دینی ضعف شدیدی دارم به طوری که کل کتابو بلد نیستم و چیزی به امتحانات نهایی نمونده و وقت بسیار کمی دارم چون همزمان مدرسه از ما کلی آزمون میگیره و نهایتا شاید روزی چهار ساعت در بخونم به نظرتون باید چیکار کنم ؟
  زمانی هم که برنامه مینویسم اکثر موقع ها به برنامم به خوبی عمل نمیکنم

  1. Reyhaneh می گوید

   اگه دل بدی به کارت حل میشه
   تمرکزت رو حفظ کن بعد شروع کن به درس خوندن
   البته با حظف فکرای منفی🍀💎

 10. سارا می گوید

  سلام من کلاس نهم هستم و در دو درس ریاضی ضعبف هستم با اینکه ریاضیم خوب است و در دینی ضعف شدیدی دارم به طوری که کل کتابو بلد نیستم و چیزی به امتحانات نهایی نمونده و وقت بسیار کمی دارم چون همزمان مدرسه از ما کلی آزمون میگیره و نهایتا شاید روزی چهار ساعت در بخونم به نظرتون باید چیکار کنم ؟
  زمانی هم که برنامه مینویسم اکثر موقع ها به برنامم به خوبی عمل نمیکنم

 11. خانم دکتر می گوید

  منم خرخونم ولی در حد ۵ تا ۶ سلعت میتونم درس بخونم ولی یکی هس تو کلاسمون ۱۲ ساعت درس میخونه که نمیتونم بهش برسم?اصلا نمیتونم از خوابم بزنم??

  1. Reyhaneh می گوید

   عزیزم
   شاگرد اول بودن ب مدت زمان و ساعت مطالعه نیست😊🍀💎

 12. Mohadeseh می گوید

  مطالبتون خیلی عالی بود. من مهر امسال میرم یازدهم و قراره دیپلم بگیرم رشته ام ریاضیه سال پیش یکدفعه ای خیلی ضعیف شدم و نمره هام همه اومدن پایین به طوری که معدلم ۱۶/۸۱ شد اونم منی که کمتر از ۱۹ نمیشدم همش بخاطر اینکه با بعضی از معلم هامون نمی تونم کنار بیام دوسشون ندارم ( معلم ریاضی) بخاطر همین بعضی درسارو میلی به خوندنشون ندارم چیکار کنم؟

  1. Reyhaneh می گوید

   معلمای راهنمایی کلا اینجورین باید کنار اومد💎🍀

 13. امیررضا می گوید

  سلام من کلاس ششم بودم و الان دارم میرم به کلاس هفتم
  من از مقالتون خیلی خوشم اومد چون ویژگی هایی رو گفتید که تقریبا من دارم
  عرضی که من داشتم خدمت شما این بود که من برای این به دنبال این سوال رفتم که ببینم وقتی شاگرد اول هستیم چه کار کنیم
  چون من امسال که ششم رو تموم کردم طی سالی که گذشت من خیلی خوب بودم ولی تنها مشکل من رقابت بود (رقابت به من خیلی کمک کرد )چون باعث شد به خاطر قوی بودن چند تا از دانش اموزان من مجبور به رقابت شدم
  سوالی که داشتم این بود من با اینکه شاگرد اول بودم دوستی نداشتم و خودم رو از همه بهتر میدونستم که درسی بسیار مفید به من اموخت و این بود که من یاد گرفتم حتی اگه ما از همه بهتر باشیم باید با دیگران درست رفتار کنیم من این قانون رو رعایت نکردم و کسی با من دوست نشد
  امیدوارم کسانی که تو هر مقطع زندگی شون و با هر سنی پیام من رو میخونن بدون که تو هر شرایطی به این توضیح من عمل کنند تا سربلند شوم
  حالا الان نمیخوام خیلی فلصفیش کنم و در یک کلام
  چرا وقتی شاگرد اولم محبوب نیستم؟?
  ممنون از سایت خوبتون و لطفا به گفته های من عمل کنید و پاسخ من رو بدید خوش حال میشم

  1. Reyhaneh می گوید

   شاید درست خوبه ولی رفتارت مناسب نیست
   برای محبوب بودن باید همه چیز رو ملاک قرار داد
   حتی تیپ و قیافه
   فقط به درس برنمیگرده🍀💎

  2. Samih می گوید

   شما داری عملی رو به نام خودخواهی.خودپسندی.خودرایی و کلی خصلت بد دیگه انجام میدی که قابل قبول نیست و همه سعی میکنن ازت دوری کنن

  3. شاگر زرنگ محبوب می گوید

   من شاگرد اولم و تعداد بی شماری هم دوست و رفیق دارم همه رو هم دوست دارم و اونا هم من رو دوست دارن همیشه توی درسا کمکشون میکنم شیطنت هم میکنم باهاشون درسم هم به موقع می خونم شاگر اول بودن با محبوبیت هیچ رابطه ای نداره پیشنهاد میکنم افرادی که حس میکنن محبوب نیستن توی یه فعالیت غیر درسی ( من خودم توی تیم والیبال بودم و اونجا کلی دوست خوب پیدا کردم) شرکت کنند و این رو هم بدونن همیشه تو جامعه یک سری از افراد از ما خوششون نمیاد ولی ادب حکم میکنه که در کمال آرامش و متانت باهاشون رفتار کنیم حتی اگر اعتقادات و اهدافمون زمین تا آسمون با هم فرق میکنه همه انسان هستیم و شرایط ایجاب میکنه که با هم زندگی کنیم پس باید از بودن کنار هم نهایت لذت رو ببریم 🙂

 14. ylda می گوید

  مرسي از مطلبتون خيلي بدردم خورد(:

 15. زینلی می گوید

  سلام من دخترم امسال رفته کلاس اول خیلی حساس هستم که شاگرد زرنگ کلاس بشه نمیدونم باید چیکار کنم لطف کنید راهنماییم کنید

  1. Reyhaneh می گوید

   زیاد نسبت بهش حساس نشین
   درساشو باهاش کار کنین💎🍀

 16. اراد می گوید

  من نمیدونم چیکار کنم نمیتونم تمرکز کافی داشته باشم و هی حواسم پرت می شود

 17. نرگس می گوید

  من توی درس علوم خیلی ضعیفم ولی بقیه درس هام خوبه هرکاری می کنم نمی تونم علوم رو یاد بگیرم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  1. دانش آموز می گوید

   علوم یه درس تجربی هست و بهترین راه یاد گرفتنش این هست که اون مطالبی که گفته میشه رو تجربه کنی سعی کن اگه امکانش هست اونارو انجام بدی یا اینکه اگه نمیخوای اینکارو بکنی بهتره فیلم های اونارو ببینی و در کل توصیه میکنم بیشتر به مستند های علمی و حیات وحش نگاه کنی اونوقت تا نهم راحتی البته باعث نمیشه بیست بگیری ولی در طولانی مدت کمکت میکنه و تفاوت یکی که این علم رو تجربه کرده با اینکه حفظ کرده مشخص میشه

 18. امیر می گوید

  من همیشه سعی میکنم آدم درس خونی باشم درسم متوسطه نه خیلی خوب هستم نه خیلی بد…بعضی وقتا سر درس خوندن به عنوان مثال سر اجتماعی فکر میکنم به ی چیزی یا خوابم میگره یا کسل کنندس بیشتر اوقات هم برنامه ریزی دارم بعضی وقتا هم یادم میره بخونم معلم از سوال کرد هیچی بلد نبودم ی نمره افتضاح واسم گزاشت میانگین درسیم هم بین۱۶/۵تا۱۸س همیشه فکر میکنم که ایندم چی میشه اگر ترم اول دوم تجدید بشم…از این فکرو خیال ها فقط ریاضی م یکم ضعیفه کلاس هم میرم..ولی…خوندیم خوبه همیشه ترس از تجدید بودن دارم کمکم کنین چیکار کنم که فک کنم تجدید نشم یا واقعا تجدید نشم…لطفا پاسخ م رو به ایمیلم بفرستین

 19. عسل می گوید

  من کلا درسم خوبه ولی نمی تونم با معلما خوب باشم حس میکنم دبیر ریاضی و ادبیات اصلا منو نمی بینن چکار کنم؟ مطالعاتم یه خورده ضعیفه ۱۸/۵ بالاترین نمرم بود😐 زبانم عالیه و علوم فقط خودم بیست شدم😌پیام ها یه دبیر داریم نه می پرسه نه امتحان میگیره تازه ادعا هم داره دبیر فقط دبیر قرآن مون هر دو درس امتحان میگیوه بین بچه هاهم فرق نمیزاره ولی نمیدونم چکار کنم که توی دل دبیر ریاضی و ادبیات و مطالعات جا شم؟

 20. هانیه می گوید

  من درسم ضعیف نیست و معدلم هم ۱۹.۹۳ شد ولی من فقط الان به معدل ۲۰ فکر میکنم راستش نمیدونم چرا همیشه موقع درس خوندن حواسم پرت میشه و تمرکز ندارم

 21. محمد می گوید

  باسلام محمد جلیل ناغونی هستم ازلردگان چکار کنم معدلم ۲۰شود درسم خوب است ولی معدلم ۱۹.۷ است می خواهم ۲۰شوم

 22. erfaneh می گوید

  سلام من فیزیک و ریاضی خیلی زیاد میخونم ولی نمی دونم چرا اصلا پیشرفت نمیکنم میشه کمکم کنین

 23. Kosar می گوید

  سلام من امسال وارد اول راهنمایی میشم و کلا تو کلاس ششم ریاضی رو متوجه نمیشدم حس میکنم سال جدید هم همینطوره میشه کمکم کنید؟؟

  1. Reyhaneh می گوید

   دوست عزیز از تمرین غافل نشو
   الکی ک نیست
   شما وقتی یه چیزی رو یاد میگیری میره تو حافظه کوتاه مدتت
   حداقل حداقل اگه نمیخای تمرین حل کنی توی ذهنت درس جدیدت رو مرور کن
   خیلی کمک میکنه

 24. دختر ماکانی می گوید

  عالی.خیلی خوب بود.من شاگرد اول کلاس هستم.و واقعا همه ی آن ها مهم بود

 25. علی می گوید

  سلام من علیم ولا بعضی وقت ها باخودم حرف میزنم و اشک درون چشمانم جمع می شود و میگویم منم مثل بغیه میتوانم عالی باشم ممنون این جمله هایی که شما نوشته اید زیبا است و من متونم عالی باشم ممنون

 26. miss_kiyapasha می گوید

  من امسال میرم کلاس هشتم متوسطه اول پارسال که هفتم بودم معدلم ترم دوم شد ۱۸/۶۹ یعنی از ترم اول کاهش یافت . دوست دارم شاگرد زرنگ باشم و ممتاز باشم باید چیکار کنم؟؟

  1. Reyhaneh می گوید

   اولا که اعتماد به نفس داشته باش
   دوما اگه برای درست ناراحتی که با تمرین حل میشه اگه از لحاظ محبوبیت میگی باید بگم روش های خاص خودشو داره

 27. امیر یزدان محلوجی می گوید

  با سلام و تشکر از همه افراد این وب
  من دارم به کلاس هشتم میرم وچگونه من می تونم از همه ی افراد کلاس جلو باشم و همیشه نمرات بهتری کسب کنم ؟؟ و امتحانات را به بهترین شکل ممکن کسب کنم؟؟؟؟
  با تشکر از استاد بانک
  فقط لطفا و خواهشا سریع تر جواب من را بدین
  خیلی خیلی مچکرم

  1. Reyhaneh می گوید

   سلام
   درسارو با برنامه ریزی و مرتب بخون
   سعی کن سر کلاس تمرکز داشته باشی رو دروس

 28. ديبا می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه و امسال ميخوام دهم بخونم و رشته ام انساني هست.حفظيات من از حليات جلوتر هست ولي هر چه سعي ميكنم تو كلاس شاگرد اول باشم نميتونم و معدلم ۱۸ و خورده اي مياد امسال كه دهم ميخونم خانوادم منو به مدرسه غير دولتي ثبت نام كردن و كلاس ۱۶ نفر هستيم من واقعا ميخوام امسال معدلم ۲۰ بياد ولي از يه طرفم استرس دارم نتونم بخونم لطفا كمكم كنيد.

  1. محمد خرمی می گوید

   حتما دوستان هم سن و سالت که این کامنت رو میخونن راهنمایی ت میکنن نگران نباش

  2. .. می گوید

   سلام.لطفا ایدی تلگرامت رو بزار راهنماییت کنم

  3. Reyhaneh می گوید

   سلام
   شما حتما درس های جدید رو توی ذهنت تمرین و تکرار کن که فراموش نکنی

 29. بهار می گوید

  من امسال رفتم کلاس هشتم درسم خوبه ولی هیچوقت اول نیستم همیشه باید ی ایرادی تو کارم باشه پارسال ب خاطر ی سوال مزخرف و بی دقتی ریاضی معدلم از بیست شد ۱۹.۸۸ و ی کسی ک شاگرد تنبل کلاس بود یهو شد شاگرد زرنگ و همه کلی تحویلش میگرفتن تا قبل از اون دوستای خودم مسخرش میکردن الا مثلا انگار اون کیه!الانم بیشتر اون رو مخمه از بس لوسه چنبار مدیر تحویلش گرفته حالا تا بچه ها میگن بالا چشت ابروعه میگه میرم ب خانم مدیر میگما:/من الا نمیدونم چجوری درس بخونم ک ایرادی تو کارم نباشه چون همیشه تو همه امتحانا ی غلط از رو بی دقتی دارم

  1. Reyhaneh می گوید

   بببن
   یه چیزی میگم همیشه یادت باشه
   کسایی که چشمشون به کار بقیس هیچوقت به هیجا نمیرسن
   به خودت اعتماد کن هیچکس بهتر از تو نیست
   اگه کمتر به دیگران نگاه کنی موفق تری🙃

 30. FATEMEH می گوید

  انشا رو چه کنم هشتمم و معلمم سختگیر همه درسام ۱۹ و۲۰ اما انشا ۱۷😞😞

  1. Reyhaneh می گوید

   کتاب زیاد بخون اوکی میشه💎

 31. مبین می گوید

  من وقتی میخواهم درسی را بخوانم امروز فردا میکنم راه حلی برای مشکل من نیست

  1. Reyhaneh می گوید

   سلام
   همیشه کارایی رو که باعث میشه از کار مهمت دور بشی رو بفهم بعدش بنویسشون
   همیشه بخونشون و سعی کن باهاشون یه جور دیگه کنار بیای😊

 32. محمد می گوید

  سلام من کلاس نهم هستم به کسانی که هفتم هستند پیشنهاد میکنم ریاضی و عربی رو حتما حتما یاد بگیرند وگرنه تا سال هشتم و نهم حسابی چیزی یاد نمیگیرند پس پایه تون که هفتم هست رو قوی کنید وگرنه بعدا معلم هم کمکتون نمیتونه بکنه …

 33. Emad می گوید

  من تو ریاضی خیلی مشکل دارم. سر کلاس مطلب رو میفهمم تمرین هم میکنم اما مطلبی که مثلا از سطح کتاب بالاتر باشه رو نمیتونم حل کنم یا اگر حل کنم فک میکنم اشتباهه و پاک میکنم بعد که میفهمم درست حل کرده بودم تو سرم میزنم. عکسش توی حفظیات خیلی عالی هستم و درسای که حفظ کردنی هست رو نمره عالی میگیرم. چیکار کنم ریاضیم قوی بشه.

  1. استادبانک می گوید

   دوست عزیز پیشنهاد ما به شما این هست که در قدم اول فصل های کتاب را در یک بازه زمانی مناسب تقسیم بندی کنی. مثلا تسلط بر فصل اول از این تاریخ تا فلان تاریخ. خود کتاب را بطور کامل بخون و حتی بعد از هر بخش تمریناشو حل کن. شاید برات خیلی مشخص نباشه اما چون قبلش معلم مدرسه ت توضیخ داده بهتره کامل هر فصل را بخونی. در کنارش حتما معلم خصوصی بگیر. ریاضی درسی نیس که بتونی خودت بتنهایی تمام مشکلات درسی تو حل کنی و بتونی مسلط بشی. برای دیدن اساتید برتر ریاضی می تونی کلیک کنی.
   بعد از این دو مرحله تمرین های تشریحی کتاب های کمکی که متناسب با سطح درسی ت هست را حل کن. هرچه بیشتر تمرین کنی و سوال حل کنی ذهنت برای خلق راه حل های جدید فعال میشه. اولش شاید راه حلی به ذهنت نرسه ولی به مرور و با تمرین و تمرکز و فکرکردن ذهنت برای پاسخ دادن به هر نوع سوالی فعال میشه.
   بهت پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم حتما بخونی.
   https://www.ostadbank.com/mag/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%a8%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%85/

  2. N👑 می گوید

   سلام به نظر من شما فقط تمرين كنيد اگه اين كار موثر نيست به روش هاي ديگه مراجع كنيد

 34. تانیا می گوید

  من نمراتم تو درسا خوبه حتی بعضیاشون عالیه ولی خوب بهترین نیستم دلیلشم اینه که چون درسامو به موقع نمیخونم و برنامه ریزی بلد نیستم، معمولا اونجور که باید نمیخونم وقتی هم میخوام شروع کنم حسش نمیاد منم میزارم غروب و وقت کم میارم حتی تا صبحم میشینم و خواب کافی ندارم. حالا چطور میتونم یه کاری کنم که زودتر شروع کنم و اونجور که دلم میخواد باشم ؟؟ کلاس دهمم واعتماد به نفسمم خیلی کمه..

  1. Reyhaneh می گوید

   اینکه خودت دلیلشو میدونی خیلی عالیه
   سعی کن رفعش کنی🍀💎

 35. محنا محمدخانی می گوید

  من دهم ریاضی هستم و در تیزهوشان درس میخوانم معدلم ۱۶وخورده ای شده و دارم سکته میکنم من در متوسطه اول اگر به جز ۲۰ نمره ی دیگری میگرفتم حالم بد میشد میشه کمکم کنید

  1. سارا می گوید

   میخواستی نری .من انسانی دوازدهمم معدلم ۱۹.۸۹ شده

   1. Reyhaneh می گوید

    وااااا یعنی چی میتونستی نری
    خب مشکلی داری نظرنده
    خیلی هم کار خوبی کردی
    من خودم دانشگاهم رشته ریاضی مهندسی هوافضا اولش بله برای منم سخت بود
    با تمرین و تکرار دروس از ۱۹ و نیم پایین تر نمیگیری💎💜🍀

  2. فاطمه ماهر می گوید

   متوسطه اول بیشتر ارفاق میشه و دروس راحت ترن حالا که درس ها تخصصی تر میشن طبیعیه و سخت گیری ها بیشتر میشه باید تلاش خودتو بیشتر کنی تو تیزهوشان اگه بخوای ممتاز باشی باید با توجه به درجه سختیه درسات تلاشت بیشتر بشه

 36. محمدجواد می گوید

  متن هاتون عالی بود و باعث شد من به نقطه ضعفم در کلاس پی ببرم و دانش آموز ممتازی شوم.
  ممنون

  1. استادبانک می گوید

   سلام دوست عزیز
   خدا رو شکر که انقدر موثر بوده است.

 37. اریا می گوید

  نمی دانم

 38. کیان می گوید

  ببخشید توی مدرسه ی ما معلم ها معمولا شاگرد های ضعیف و بی انظباط رو ردیف اول میگذارند و شاگرد های درس‌خوان و مودب رو ردیف های دیگر.

  1. N👑 می گوید

   بله كاملا موافقم

  2. Reyhaneh می گوید

   خب اون وقتیه که معلم گفته
   اکثرا بچه های خلف میرن میشینن

 39. مصطفی می گوید

  بسیار عالی گفته روش های منو لو داده

 40. ترمه می گوید

  عالی بود و ممنونم سرکار خانم

 41. مصطفی می گوید

  من ۱۰ ساله شاگرد ممتازم و روش های من همینا بودن

 42. سمانه می گوید

  سلام من قراره امسال برم هشتم به دلیل کرونا مدرسه درشهریور شروع میشه برای همین میخام از الان آمادگی کسب کنم چون خیلی سختی کشیدم درکلاس هفتم
  و در نوبت اول شاگرد دوم و بعدا در نوبت دوم شاگرد اول شدم
  ولی بازم دوست دارم شاگرد اول باشم و معلمان در کلاس هشتم دوسم داشته باشن
  چون من باید یه کاره ای شم چون ما خیلی سختی کشیدیم کل خانواده برای همین برای خوشحالی خانواده و خودم
  فقط میخواستم بگم ممنون که وقت گذاشتین

  1. Reyhaneh می گوید

   وقتی از ته دلت میخای بدون که میشه💎

 43. Shayan می گوید

  عالیه من اوکیم

 44. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 45. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۱ ستاره

 46. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 47. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۱ ستاره

 48. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 49. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 50. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 51. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 52. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 53. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

  1. Anna zare می گوید

   منم شاگر متوسط هستم زبانم اینقدر عالیه که انگار منو تو آمریکا بدنیا اوردن تو مدرسه هم با همه ی معلما چه چهارم چه سوم چه پنجم دوستم کل بچه های مدرسه هم باهاشون دوستم و چون من آنا زارع هستم و توی فیلم مادری با هومن سیدی و هانیه توسلی و نازنین بیاتی بازی کردم ( اگه باور نمیکنید تو گوگل بزنید آنا زارع) و برای همین تو مدرسه معروفم کلاس خصوصی پیش معلم هم میرما اما معلم هیچوقت هیچ چیزی از من سوال نمیکنه نمیدونم معنیش چیه🦄💖🍭👯‍♀️🧚‍♀️🌈

 54. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 55. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۱ ستاره

 56. متین قاسمی می گوید

  بله درسته. واقعا هر چیزی که یه شاگرد اول نیاز داره برای موفق شدن توی راه تحصیل رو توی این متن شما داره و میتونه راهنمایی خوبی باشه برای کسانی که دنبال یه راهی برای شاگرد اول شدن و موفقیت در تحصیلشون هستن باشه. ممنون از وقتی که برای نوشتن این متن کردید و خسته نباشید من خودم استفاده های زیادی از این تکنیک ها کرده ام.
  با آرزوی سلامتی، موفقیت و شکست ویروس کرونا!

 57. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 58. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 59. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 60. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 61. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 62. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 63. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 64. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 65. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 66. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 67. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 68. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 69. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 70. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۳ ستاره

 71. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 72. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 73. Reyhaneh می گوید

  سلام
  همیشه کارایی رو که باعث میشه از کار مهمت دور بشی رو بفهم بعدش بنویسشون
  همیشه بخونشون و سعی کن باهاشون یه جور دیگه کنار بیای😊

 74. الیانا می گوید

  سلام خسته نباشید خانم فراهانی من امسال میرم کلاس هفتم میخواستم بدونم چجوری میتونم بهترین برنامه ریزی رو برای درسام کنم . خیلی ممنون

  1. مهسا رحمانی می گوید

   سلام برای داشتن یه برنامه ریزی منظم اول از همه بهتره یه جدول برنامه ریزی داشته باشی میتونی از این پست نمونه جدول رو دانلود کنی:
   https://www.ostadbank.com/mag/نمونه-جدول-برنامه-ریزی-درسی/

 75. لیسا می گوید

  خیلی ممنون از کمکتون

 76. رها می گوید

  سلام من امسال میرم دهم.تو متوسطه اول مودل۹۷’۱۹شد.ولی امسال دلم میخواد ممتاز شم . دلم میخواد نمره کلاسی بالایی بگیرم و نظر مثبت معلم رو بدون پاچه خواری و چایی شیرین شدن جلب کنم.با پسر خالم هم که همسن خودمه رغابت شدید درسی دارم.
  چه کار کنم؟

 77. سارا می گوید

  سلام من تازه می خوام برم کلاس هفتم و از اونجایی که امسال کلاسا آنلاین هست و معلما جدیدن و شناختی ازم ندارن و وارد یک مقطع دیگه میشم، نمی دونن وضعیت درسی هر بچه چجوریه من شش ساله که شاگرد ممتازم اما نگرانم چون در کلاس آنلاین معلما نمی تونن شناختی ازت داشته باشن… و از اونجایی که خیلی صحبت نمی کنم نمی دونم چجوری معلم متوجه بشه که من شاگر خوبی هستم ممنون

 78. Zahra می گوید

  ممنونم..مطالبتون بسیارعالی بود.

  1. استادبانک می گوید

   ممنون از حضورتون.
   موفق باشید.

 79. سورینا می گوید

  سلام من درسم خیلی خوبه و کلاس پنجمم
  شیطنتم زیاده و بعضی مواقع دیر سرکلاس میام
  مدیر مدرسمون همیشه میگه تو مدرسه ی ما اگه بگن ۵ نفر از دانش آموزای خوب و زرنگتون رو معرفی کنید مطمئن باش اولیش تویب من ازت توقعی ندارم که بخوای شیطنت کنی و خیلیاشون از شیطنتی که دارم خیلی ناراحتن و انتظار ندارن دوست دارم اخلاقمو عوض کنم و بفکر یه راه حلم لطفا بهم کمک کنید
  ممنون

 80. امیررضا می گوید

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم چطور توی این دوران آموزش مجازی خوب درس بخونم و و افت تحصیلی نکنم
  آخه هم آموزش مجازی و هم اینکه تازه به دوره اول متوسطه اومدم مدرسه ما گفته خودتون درس بخونید و فعلا خودش کاری نکرده چیکار کنم . خیلی ممنون

  1. استادبانک می گوید

   سلام امیررضا.
   بهترین کار اینه کنار تدریس معلمت، از آموزش‌های صدا و سیما، منابع کمک درسی و غیره استفاده کنی.
   ما تو استادبانک کلی گام به گام و نمونه سوال و جزوه رایگان داریم که میتونی دانلودشون کنی و پایه تحصیلیت رو قوی نگه داری.

 81. mohsen82 می گوید

  مرسی از شما مقاله کاملی بود

  1. استادبانک می گوید

   ممنون از شما. موفق باشید.

 82. Estghlal می گوید

  عالی

 83. مبینا می گوید

  عالی بود خیلی به کارم اومد همون چیزی که می خواستم

  1. استادبانک می گوید

   ممنون از شما.
   خوشحالیم که دوست داشتید.

 84. مبینا می گوید

  سلام من امسال می رم هشتم . و با اینکه تاخیر در کلاس ها ندارم و همیشه حاضر ام و نمره های نسبتا خوبی می گیرم معلم ها از من راضی نیستند و میگن بیشتر تلاش کن میشه بگید من چیکار کنم لطفا
  ممنون

  1. استادبانک می گوید

   سلام خوش اومدید
   شاید انتظاراتشون از شما بالاست و فکر می‌کنن می‌تونید عملکرد بهتری داشته باشید. به خاطر همین ازتون می‌خوان بیشتر تلاش کنید.

 85. امیر محمد می گوید

  من امسال تازه به کلاس ششم اومدم میخوام برای تیزهوشان بخونم ولی فارسیم خیلی ضعیفه چجوری فارسیمو قوی کنم تا بتونم قبول بشم ؟

  1. استادبانک می گوید

   سلام. می‌تونید از یه معلم خصوصی بخوایید مشکلاتتون رو برطرف کنه.

 86. آرایا می گوید

  عالی عالی خدا خیرتان بده

  1. استادبانک می گوید

   تشکر از شما

 87. بهشاد جوکر می گوید

  عالیه بود ولی اصلا درباره اوقات فراغت حرف نزدی

 88. محمد افلاکی روش می گوید

  سلام من دانش اموز زرنگی هستم ولی هر چی تلاش می کنم نفر اول کلاس نمیشم من کلاس هفتم هستم و تا کلاس پنجم هم نفر اول بودم ولی حتی با اینکه تلاشم بیشتر شد ولی نمیدونم چرا نفر دوم سوم هستم

 89. ناشناس می گوید

  ببخشید من درسم خیلی عالیه ولی متاسفانه بخاطر یه حاضر جوابی که به معلم کردم معلم ازم بدش میادالبته الان از جوابی که دادم پشیمونم و هر کاری میکنم نمیتونم دیگه اعتمادشو جلب کنم خواهشا راهنماییم کنین

  1. استادبانک می گوید

   سلام وقتتون بخیر.
   جلب اعتماد آدم‌ها گاهی می‌تونه سخت باشه، اما غیرممکن نیست. باید صبور باشی و سعی کنی با کارهای درست موضوع رو بین خودت و معلمت حل کنی. مطمئنم معلمت هم وقتی متوجه بشه که پشیمونی و داری سعی می‌کنی که اوضاع رو بهتر کنی، می‌بخشت.

 90. حسین می گوید

  سلام من۱۵سالمه کلاس نهمم درسم بد نیست دلم میخواد زرنگ باسم وفعال ولی حوصله درس خوندن ندارم و همچنین حالشو

 91. الیانا می گوید

  سلام چه موقعی باید معلم خصوصی بگیرم من یکم توی عربی و خواندن قرآن مشکل دارم معلم هامون از اون هایی هستن که فقط درس میدن که داده باشن

  1. استادبانک می گوید

   سلام وقتتون بخیر.
   هر بخش از درس عربی رو که متوجه نشدید میتونید با معلم خصوصی مرور کنید. بهترین زمان برای گرفتن معلم خصوصی اون موقع هست که شما درس رو مرور کردید، ولی به مشکل خوردید و می‌خوایید اشکالاتتون رو با معلم خصوصی برطرف کنید.
   برای مشاهده اساتید عربی استادبانک میتونید به این صفحه مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 92. احمددانایی فر می گوید

  مطلب بسیار خوب و کارایی هست.
  موفق و پیروز باشید

 93. Abas می گوید

  عالیه

 94. دانش آموز می گوید

  سلام ببخشید من پایه نهم. معدلم هفتم ۲۰. هشتم ۱۹.۷۹ شده. خواستم ببینم اگه نهم معدلم بالای ۱۹.۵ باشه میتونم رشته تجربی انتخاب کنم.من به رشته تجربی خیلی علاقه دارم

  1. استادبانک می گوید

   سلام.
   بله با این معدل‌ها به راحتی می‌تونید وارد رشته تجربی بشید.

 95. Ilia می گوید

  سلام من ایلیا ام
  من تو کلاس های حضوری شاگرد اول بودم ولی از وقتی
  انلاین شده خیلی درسم ضعیف شده میخواستم معلم خصوصی پرش رو بگیرم دیدن ۱ملیون و خرده ای است
  دیگه نمیدونم چی کار کنم
  کمکم کنید

  1. استادبانک می گوید

   سلام وقت بخیر.
   این تغییر احتمالا یه کم برات سخت بوده. استفاده از اون پکیج رو بهت توصیه نمیکنم.
   به نظرم با برنامه‌ریزی و ایجاد علاقه تو خودت درس خوندن رو شروع کن و هر جا به مشکل خوردی از معلم خودت یا اساتید استادبانک کمک بگیر.
   موفق باشی.

 96. بیتبا می گوید

  من خیلی دوست دارم بشینم درسمو بخونم ولی خوب وقتی میام تو اتاق همش سروصدا هست و حواسمو پرت میکنه

  1. استادبانک می گوید

   سلام خوش اومدید.
   می‌تونید به پدر و مادرتون بگید که برای درس خوندن نیاز به یه اتاق ساکت دارید.
   البته بعد از ریشه‌کن شدن کرونا می‌تونید تو کتابخانه‌های عمومی هم مطالعه بفرمایید.
   موفق باشید.

 97. سایمان می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه میرم هشتم و الان یه ماهه مدرسه های مجازی شروع شده ولی من تاحالا هنوز نتونستم مثل ادم چیزی یاد بگیرم هیچچی یاد نگرفتم چیکار کنم؟😐💔

 98. Samih می گوید

  خیلی راهکار های خوبی هستن و به ارائه کنفرانس بهتر به ما کمک می کنند اگر بتونیم به اونها عمل کنیم
  ممنون از سازنده استاد بانک

 99. Samih می گوید

  من سامیه ام
  تا سال قبل که کلاس ها حضوری بودن همیشه و بدون استثناء معدلم ۲۰ بود و همه دبیر ها دوستم داشتن در کنارش همیشه در جشنواره ها،انتخابات ها و… شرکت میکردم و اگر از اداره برای بازدید میوندن من سرپرست دانش آموزان برای چیدمان کلاس یا میز آزمایش بودم.و کلا همیشه سرپرستی کل مدرسه و دانش آموزان کل مدرسه به عهده من بود و تمام مدیریت دبستان و راهنمایی من رو کاملا میشناسن
  اما امسال با وضعیت قرنطینه کارم مختل شده و اصطلاحا” (دل به کار نمیدم) دبیر های امسالمون باهامون مثل بچه دبستانی ها کار میکنن و کلی تکلیف میدن و من که با اینکه عادت دارم اما همیشه از تکالیف عقب میمونم😣
  نمیدونم چیکار کنم
  ممنون میشم کمکم کنید

 100. Fatemeh می گوید

  سلام من امسال کلاس هشتم هستم پارسال معدلم ۱۹/۵۷ بود ولی امسال اصلا برنامه ندارم از بس تو خونه نشستم و سرم تو گوشیه چشام درد میگیرن و نمیتونم درس بخونم البته تو گوشی بودنم برای درس هست امسال معدلم شده ۱۷/۷۵ این کارنامه برای اینه که از وضع درس خوندنمون مطلع بشیم کارنامه اصلی تازه داره امتحان هاش شروع میشه میشه راهنماییم کنین که چی کار کنم؟ ممنون⁦🙂

 101. فاطمه می گوید

  ممنون از این اطلاعات که دراختیار ما قرار دادید بسیار مفید بود💜

 102. فاطمه می گوید

  من هفتم هستم ممنون بابات نظرتت حتما اینکار رو انجام میدم

 103. سما می گوید

  سلام ممنون
  من همیشه سر امتحانات و پرسش ها استرس دارم اما همه چیز رو بلدم
  یه وقت هایی هم تنبلی میکنم و باعث میشه موقعیت های خوبم رو از دست بدم
  به نظر شما چیکار کنم؟؟؟

 104. زهرا می گوید

  سلام استاد گرامی مطالب شما قابل قدر است و حقسقت همینه اما من همیشه همین کارهارو میکنم اما مشکل من اینه که من نمیتونم در کلاس تشریح کنم یعنی جرعت دارم اما نمیتونم برم پیش تخته ..🙁

 105. عصمت می گوید

  بنظر من خیلی مطالب خوبی بود با اینکه تو درسام خوبم ولی با این مطالب می توانم بهتر هم باشم

  1. استادبانک می گوید

   خوشحالیم که واستون مفید بود.

 106. ثنا می گوید

  خیلی ممنونم عالی بود

  فقط ببخشید کسی میتونه یک روش درس خواندن به من یاد بده ؟

 107. فاطی می گوید

  سلام…. من پشتکار خیلی زیادی دارم خیلی هم درس رو دوست دارم و تو مدرسه هم درسم خوبه ولی خیلی دوست دارم پیشرفت کنم اما حوصله ندارم مادر و پدرم هم میگن هرچی بخوای فراهم می‌کنیم ولی چون قبلا سی دی و کتاب کار داشتم و زیاد تأثیر نداشت تو درسم دیگه نگرفتم به نظرتون چیکار کنم که بی حوصله نباشم😖😖

  1. استادبانک می گوید

   سلام وقت بخیر.
   به نظرم مهم‌ترین چیز اینه که توی خودت علاقه ایجاد کنی. مثلا می‌تونی به این فکر کنی که درسات در آینده چه کمکی به مردم می‌کنن؟ مثلا با خوندن زیست می‌تونی به این فکر کنی که یادگیری عمیق زیست بهت کمک می‌کنه پزشک یا دندانپزشک خوبی بشی.

 108. نیایش می گوید

  سلام
  ممنون ولی من همه اینا رو می دونم سخنرانی داشته ولی عمل بهش پیچیده.
  باید در بارش فکر کرد ، ۱۴ سالمه و کلاس هشتمم در این ایام که درسها آنلاین شده این ها دیگه بی فایده است.😔

 109. سجاد حسنی مروت می گوید

  ممنون از مطالب خوبتون

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟