برنامه ریزی درسی متوسطه اول استادبانکبرنامه ریزی درسی متوسطه دوم استادبانک

روش مطالعه شیمی برای امتحان

استادبانک نویسنده
2677 1
29 آبان 1395

روش مطالعه شیمی برای امتحان مسئله‌ی مهمی برای دانش‌آموزان دبیرستان است. درس شیمی برای دبیرستانی‌ها جدید است و نمی‌دانند چطور باید با آن برخورد کنند. در ادامه شیوه خواندن شیمی به صورت 12 نکته نوشته شده است:

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی و درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین است و دانش آموزان بهترین معلم آنلاین شیمی دهم در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

زمان

روش مطالعه شیمی با دروس حفظی تفاوت دارد. ممکن است برای درک 5 صفحه به یک ساعت نیاز داشته باشید.
پس شیمی را با حوصله و در مدت زمان لازم مطالعه کنید.

مطالعه فعال

از روش‌هایی که سبب غیرفعال شدن ذهن می‌شود، استفاده نکنید. مثلا به جای استفاده از های لایت، یادداشت برداری و خلاصه نویسی کنید. در حاشیه نویسی دقت کنید که مطالب را از زاویه دید خود و متفاوت از متن دقیق کتاب بنویسید. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله انواع روش های مطالعه را بخوانید.

ثبت سوالات

ابهامات و سوالاتی که هنگام مطالعه شیمی برایتان پیش می‌آید، را یادداشت کنید. در اولین فرصت سوالات را از مدرس شیمی بپرسید. در غیر اینصورت پس از مطالعه دوباره مباحث، به سوالات مراجعه کرده و سعی در حل آنها کنید.

مرور

مرور را در سه مرحله مختلف باید انجام دهید. یکی بعد از کلاس شیمی و در خانه مطالب ان روز را مرور کنید.
دوم مرور خلاصه نویسی‌ها و یادداشت‌ها است که می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد. سوم اینکه پس از امتحان میان ترم سوالات آزمون را مرور کنید و اشکالات خود را بیابید تا در امتحان پایان ترم تکرار نشوند.

حل مسئله

جهت آماده شدن براي امتحان زمان مناسبی را برای حل مسئله در نظر بگیرید. مسائل در درس شیمی به گستردگی ریاضی و فیزیک نیست. با حل کردن سوالات متنوع به راحتی می‌توانید برای هر نوع مسئله‌ای آماده شوید.

شریک مطالعاتی

از دوستان و هم‌کلاسی‌ها یک نفر را به عنوان شریک مطالعاتی انتخاب کنید. مطالب را با هم مرور کنید و برای هم شرح دهید. در صورت داشتن وقت کافی از همدیگر امتحان بگیرید.