روش تدریس ریاضی ششم

3 9,330

در این مطلب استادبانک می کوشد روش تدریس ریاضی ششم را مورد بررسی قرار دهد. ساختار کتاب راهنمای ریاضی ششم ابتدایی، از دو بخش اصلی نگاه کلی به فصل و تشریح دروس تشکیل شده است.

 

در قسمت کلی، نگاه کلی به فصل و محتوای فصل شده است. در بخش تشریح دروس ، سعی شده است به مطالبی که برای معلمان مفید بوده و در بهبود فرآیند یاددهی – یادگیری در کلاس کمک کرده، پرداخته شود.

در کتاب ریاضی ششم ابتدایی روی پرورش قوه ی تفکر، توانایی حل مسئله تاکید شده است. در فرآیند یادگیری جدید ریاضیات، معلم نقش بسیار مهمی در این فرآیند دارد.

به دلیل برگزاری آزمون های مهم تحصیلی نظیر تیزهوشان، مقطع ششم، مقطع حساس و مهمی است. به همین دلیل بهتر است که کتاب راهنما معلم ریاضی ششم ابتدایی را دانلود کرده و از راهنمایی های آن استفاده کنید.

دانلود فایل روش تدریس ریاضی ششم

دانلود فایل روش تدریس

روش تدریس ریاضی ششم دبستان

ساختار کتاب حاضر از سه بخش فعالیت، کار در کلاس و تمرین تشکیل شده است.

در بخش فعالیت ها، معلم باید این توانایی ها را در دانش آموزان پرورش دهد:

توانایی درک کردن، کشف کردن، حل مسئله، استدلال کردن، بررسی کردن، حدس و آزمایش، توضیح راه حل، مرتب کردن، قضاوت در مورد یک راه حل و مقایسه راه حل های مختلف.

در تدریس ریاضی ششم معلم باید مطالب اصلی را به دانش آموزان با بیانی شیوا ارائه دهد. اما فرصت کشف کردن، تفکر در مورد راه حل های مختلف حل مسئله و… را به دانش آموزان بدهد. معلم بعد از تدریس مفاهیم اصلی درس، باید نقش راهنما و هدایتگر را داشته باشد و در حل تمرین های هر فصل، این اجازه را به دانش آموزان بدهد تا بتوانند از طریق راه حل های مختلف به جواب درست دست یابند.

معلمان عزیز باید توجه داشته باشند که در حل مسائل ریاضی ششم ابتدایی، اجباری بر استفاده از الگویی خاص نیست. معلم برای تدریس هر بخش از کتاب ریاضی ابتدا باید مروری بر درس جلسه پیش داشته باشد. به این دلیل که مطالب فصل های قبلی بی ارتباط با مفاهیم جدید نیست.

نکات روش تدریس ریاضی ششم

درس اول در مورد آموزش الگوهای عددی است که قبل از آن، شما باید مرور بر درس سال گذشته که اعداد زوج و فرد بود داشته باشید. درس دوم یادآوری عدد نویسی، درس سوم مفهوم سازی بخش پذیری و درس چهارم معرفی اعداد صحیح است.

مفاهیم درس اصلی را با مثال ها و ابزارهایی که در اختیار دارید توضیح دهید. بعد از آموزش با حل تمرین های مختلف، فهم مطالب را برای دانش آموزان راحت کنید. سپس با حل تمرین های کار در کلاس و تمرین های اضافی توسط شاگردان، مطالب را در ذهن آنها تثبیت کنید.

بهتر است برای اینکه تدریس مناسب تری داشته باشید فایل دانلود روش تدریس ریاضی ششم را دانلود کرده و مطالعه نمایید. شما می توانید یک معلم خصوصی ریاضی ششم آنلاین یا حضوری پر درآمد باشید اگر روش تدریس خود را بروز کنید و مهارت های خود را بالا ببرید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. Ali می گوید

  بسیار عالی. خیلی ممنون از فایل با ارزش شما

  1. استادبانک می گوید

   سلام دوست عزیز.
   خیلی ممنون از نظرِ با ارزش شما. موفق باشید.