دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹

0 152

دفترچه انتخاب رشته کنکور رو اصلا بایدخوند؟ یک انتخاب رشته درست و کامل حتما با خواندن دقیق و کامل دفترچه انتخاب رشته شروع میشه. بدونید که دفترچه انتخاب رشته هرسال تغییراتی داره و دونستن این تغییرات باعث میشه که شما انتخاب رشته ای خوب انجام بدید و آینده ی خودتونو آگاهانه‌تر رقم بزنین. مجله استادبانک براتون لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور و نکاتی درباره اون آماده کرده. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته و مشاوره کنکور می توانید مقاله راهنمای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی را بخوانید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 خیلی زیاده!

بله دفترچه انتخاب رشته کنکور بیشتر به یک کتاب سیصد، چارد صفحه‌ای شبیه است تا دفترچه. اما زود قضاوت نکنید. قسمت زیادی از این دفترچه لیست‌های رشته‌های مختلف از جاهای مختلف است که برای شما خواندن عنوان آنها کافی است که دیگر ادامه‌اش را نخوانید. معمولا بخشهایی که همه باید آنها را بخوانند توضیحات اولیه و قواعد انتخاب رشته و لیست معرفی رشته‌های زیرگروه شماست.

  • چند ده صفحه از دفترچه انتخاب رشته شما مربوط به دانشگاه فرهنگیان است که شاید اصلا متقاضی آن نباشید.
  • چند ده صفحه به رشته‌هایی با تعهدهای مختلف مربوط است که شاید شما اصلا کاری به آنها نداشته باشید.
  • چندده صفحه شامل اطلاعاتی نه چندان مفید درباره دانشگاه های مختلف است که تا قبل از انتخاب دانشگاه خود واقعا نیازی به مطالعه همه آنها ندارید.

پس انقدر در دفترچه انتخاب رشته کنکور بالا پایین نکنید و غر بزنید که زیاد است! بخش‌های مربوط به خودتان در حد بیست سی صفحه اند که باید بخوانید و شصت هفتاد صفحه هم لیست کدرشته‌هایی که باید از میان آنها رشته خود را انتخاب کنید. طبیعتا برای تعیین آینده‌تان این چند صفحه را خواندن کار خیلی سختی نیست.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور را از طریق لینک زیر می‌توانید دانلود کنید:

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان

اشتباهاتی که در خواندن دفترچه انتخاب رشته 99 دارید!

در مشخص کردن کدرشته‌های انتخابی تان حتما دقت کنید که

  • در لیست رشته های مورد نظر شما باشند مثلا رشته ای را در لیست دانشگاه های پیام نور پیدا نکنید و فکر کنید که برای دانشگاههای روزانه است
  • به تعهدها دقت کنید دقت کنید که رشته ی مورد نظر شما در لیست رشته های با تعهد خاص نباشند
  • به روزانه و شبانه بودن رشته، پردیسی بودن و جنسیت رشته توجه کنید.
  • به ویرایش هایی که ممکن است سازمان سنجش روی سایت منتشر کند توجه کنید. هرساله بعد از انتشار دفترچه در فاصله مهلت انتخاب رشته ممکن است دوسه باری اصلاحاتی برای دفترچه منتشر شود. حتما این اصلاحات را بررسی کنید و اگر به شرایط شما و رشته‌های انتخابی شما مربوط بودند حتما در انتخاب‌های خود آنرا منظور کنید.
نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.