دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۹۹

0 577

مطابق روال سالهای گذشته متقاضیان کنکور سراسری 99 که طبق کارنامه اولیه کنکور مجاز به انتخاب رشته شدن باید بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور این دفترچه را مطالعه کرده و مطابق با آن به انتخاب رشته بپردازند.

سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 را برای هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به صورت مجزا منتشر میکند و داوطلبان برای بررسی لیست رشته محل ارائه شده باید این دفترچه‌ها را از سایت سنجش دانلود کنند. در این مقاله از مجله استادبانک لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 99 را به همراه توضیحاتی درباره نحوه گزینش و تاثیر معدل برای داوطلبان کنکور گذاشتیم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 99

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 99

نحوه گزینش داوطلبان کنکور هنر 99

نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید کنکور هنر 99 تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ کل‌ نهایی در زیر گروه هایشان 99 انجام می‌ شود. ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌شود و هر دانش آموز با دیگر داوطلبان در همان زیرگروه رقابت می‌کند.

تاثیر معدل در کنکور هنر 99

تاثیر معدل در کنکور 99، در کارنامه و رتبه داوطلب مشخص میشود و هیچ نقشی در انتخاب رشته ندارد. تاثیر معدل همیشه به نفع داوطلبان است. تاثیر معدل در کنکور به این صورت است که تراز هر درس کنکور را محاسبه می کنند و با تراز یا نمره همان درس داوطلب که به صورت امتحان نهایی برگزار شده است مقایسه میکنند و در صورتی که داوطلب در یک درس درصد پایینی را زده و تراز پایینی داشته باشد نمره امتحان نهایی‌اش در نتیجه نهایی داوطلب تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

ولی اگر داوطلب درسی را درصد بالایی زده باشد و تراز بالایی نسبت به نمره امتحان نهایی آن درس داشته باشد معدل در نتیجه نهایی این داوطلب بی تاثیر خواهد بود.

تاثیر معدل درکنکور هنر 99 شامل چه داوطلبانی می شود؟

  • داوطلبان نظام جدید که امتحان پایه دوازدهمشان نهایی بوده.
  • داوطلبان نظام قدیم که یک یا چند امتحان خود را به صورت نهایی و کشوری داده‌اند.
  • داوطلبان دارای مدرک پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1390-۱۳۹1 اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است

مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند. سایر دیپلمه‌ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.