دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۹

0 362

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99 را اصلا باید خواند؟ یک انتخاب رشته درست و کامل حتما با خواندن دقیق و کامل دفترچه انتخاب رشته شروع میشود. بدونید که دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 تغییراتی داره و دونستن این تغییرات باعث میشه که شما انتخاب رشته ای خوب انجام بدید و آینده ی خودتونو آگاهانه‌تر رقم بزنین. مجله استادبانک براتون لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99 و نکاتی درباره اون آماده کرده.

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99 ؛ بهترین منبع بررسی رشته ها و دانشگاه هایی که می تونید وارد آن ها شوید

اگر هنوز در رشته‌ای که میخواهید انتخاب کنید صددرصد مطمئن نیستید اوایل دفترچه همه‌ی رشته‌هایی که با توجه به زیرگروهتان میتوانید آن‌ها را بخوانید آورده شدن که میتواند خیلی به شما کمک کند که در مرحله اول بدانید که چه رشته‌هایی را می‌خواهید انتخاب کنید.

بعد از آن به سراغ لیست کدرشته‌ها که به تفکیک دانشگاه مشخص شده اند بروید و ببینید که در کدام دانشگاه‌ها می توانید رشته موردنظر خودتان را بخوانید. دقت کنید که چند لیست دانشگاه‌ها و رشته‌ها برای شما در دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 آورده شده.

اگه قصدتان ورود به دانشگاه‌های روزانه است معمولا اولین لیست مخصوص این رشته هاست. بعد از آن ها دانشگاه‌های پیام نور، بعد از آن دانشگاه فرهنگیان و اگر رشته‌هایی تعهدی هم باشند لیست آنها در ادامه می آید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99

رشته‌های پردیس خودگردان، تعهدی و شبانه در دفترچه انتخاب رشته تجربی

در دفترچه سازمان سنجش در برخی موارد رشته هایی روزانه مثل برخی پزشکی‌ها دارای تعهد هستند اما در همان لیست رشته‌های روزانه می آیند که باید به آنها هم دقت کنید. رشته های پردیس و شبانه هم در همان لیست روزانه ها قرار دارند.

رشته‌های شبانه در اکثر دانشگاه‌ها خیلی تفاوتی با رشته‌های روزانه ندارند جز اینکه باید هرترم شهریه‌ای بپردازند. این شهریه هم بسته به دانشگاه و شهر متفاوت است.

رشته‌های پردیس خودگردان هم شرایطی مشابه رشته‌های شبانه دارند یعنی شهریه دارند و ممکن هم هست که کلاس‌هاشون از بچه‌های روزانه جدا باشه اما مزیت این دوره‌ها این هست که مدرک دانشجوها بعد از فارغ التحصیلی آزاد هست و تعهدی به دانشگاه ندارند.(این تعهد جدای از بحث رشته‌های تعهدی است و تعهدی هست که همه‌ی دانشجوهایی که در دانشگاه‌های دولتی درس میخوانند باید به دانشگاه بدهند)

البته لازم است بدانید که معمولا دوره‌های پردیس و شبانه خدمات دانشجویی کمتری از دانشگاه دریافت می‌کنند.(خدماتی مثل خوابگاه و سرویس و تغذیه) پس اگر انتخابتان از این دوره هاست به این موضوع هم باید توجه کنید.

دوره‌های تعهدی برای هر رشته شرایط خاص خود را دارند که باید حتما این قسمت را از دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دقیق دقیق بخوانید. برای مثال یکی از بندهای تعهد برای رشته‌های تعهدی پزشکی خدمت در یک منطقه محروم به مدت سه برابر دوران تحصیل است. (یعنی باید توجه داشته باشید که با انتخاب این رشته‌ها مجبورید چیزی حدود بیست و یک سال در یک شهر در مناطق محروم مشغول باشید)

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.