کتاب درسی فیزیک سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک

0 2,276

درس فیزیک 3 در رشته ریاضی کاملا متفاوت با درس فیزیک در رشته تجربی می باشد. در درس فیزیک سوم دبیرستان مباحثی همچون ترمودینامیک، الکتریسیته.ساکن، جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم، میدان مغناطیسی و نیروهای مغناطیسی، القای الکترومغناطیسی آورده شده است.

دانلود کتاب درسی فیزیک سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک

دقت داشته باشید که تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی به نشانی chap.sch.ir می باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای دانلود تمامِ کتاب‌های درسی از مقطع ابتدایی تا متوسطه دوم به این وب‌سایت مراجعه بفرمایید.

لینک دانلود کتاب درسی فیزیک سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک

داوطلبان کنکور ریاضی و فیزیک نیز می توانند از مطالب این کتاب بهره ببرند.

کتاب درسی فیزیک سوم دبیرستان رشته ریاضی شامل چه بخش هایی می باشد؟

فصل 1: ترمودینامیک

در این فصل از معادله ی حرکت، فرایندهاى ترمودینامیکى آرمانی، تبادل انرژی، فرایند های خاص، چرخه ی ترمودینامیکی، ماشین های گرمایی و .. گفته شده است.

فصل 2: الکتریسیته ساکن

این فصل به مباحثی همچون قانون کولن، میدان الکتریکی، خطوط میدان الکتریکی، نیروى وارد بر بار الکتریکى در میدان الکتریکى، انرژى پتانسیل الکتریکی، ظرفیت خازن، خازن با دی الکتریک و … پرداخته است.

فصل 3: جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم

این فصل مطالب جریان الکتریکی، مقاومت رساناهای اهمی و عوامل مؤثر بر آنها،برخی از استانداردهای مهندسی سیم ها، الکتریکی و مدارها، نیروی محرکه، توان در مدارهای الکتریکی، به هم بستن متوالی مقاومت ها، مدارهای چندحلقه ای و به هم بستن موازی مقاومت ها را آموزش داده است.

فصل 4: میدان مغناطیسی و نیروهای مغناطیسی

در اینجا شاگردان با مغناطیس و قطب های مغناطیسی، میدان مغناطیسی، نیروی مغناطیسی وارد بر رسانای حامل جریان،  باردار متحرک در میدان مغناطیسى، نیروى وارد بر ذره ، آثار مغناطیسی جریان الکتریکی آشنا می شوند.

فصل 5: القای الکترومغناطیسی

در این بخش دبیران مباحث شار مغناطیسی، قانون القای الکترومغناطیسی فارادی،انرژی ذخیره شده در القاگر، جریان متناوب را تدریس می کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.