کتاب درسی جبر و احتمال پایه سوم دبیرستان رشته ریاضی وفیزیک

0 2,576

درس جبر و احتمال در رشته ریاضی و فیزیک مقطع دبیرستان تدریس می شود. در این کتاب شاگردان با بحث احتمال به صورت تخصصی آشنا می شوند. البته احتمال در رشته ای مجزا به نام آمار و کاربردها برای رشته ریاضی و فیزیک در دانشگاه ها وجود دارد. دانش آموزان رشته ریاضی با انواع احتمال ها از جمله احتمال دوجمله ای، احتمال هم شانس، احتمال غیر همشانس و … آشنا می شوند.

دانلود کتاب درسی جبر و احتمال پایه سوم دبیرستان

دقت داشته باشید که تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی به نشانی chap.sch.ir می باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای دانلود تمامِ کتاب‌های درسی از مقطع ابتدایی تا متوسطه دوم به این وب‌سایت مراجعه بفرمایید.

لینک دانلود کتاب درسی جبر و احتمال پایه سوم دبیرستان رشته ریاضی وفیزیک

 درس جبر و احتمال به چه مباحثی پرداخته است؟

فصل 1: استدلال ریاضى

در این فصل به مباحثی همچون: درک شهودى، استدلال تمثیلی یا قیاثی، استدلال استقرایی ، محدودیت استدلال استقرایی ، استقراى ریاضی، استقراى تعمیم یافته، استدلال استنتاجى، مثال نقض ، قضایای شرطى، اثبات بازگشتى، برهان خلف، اصل لانه کبوتری پرداخته شده است. لازم به ذکر است در این فصل لانه کبوتری بسیار مهم می باشد.

فصل 2: مجموعه ــ ضرب دکارتى و رابطه

در این فصل مباحث مربوط به مجموعه ها گفته شده است. از جمله:

مجموعه، زیر مجموعه، مجموعه ی توانى، نمایش هندسى مجموعه ها، جبر مجموعه ها، حاصل ضرب دکارتى دو مجموعه، رابطه، افراز یک مجموعه ، هم ارزى رابطه

فصل 3: احتمال و پدیده هاى تصادفى

پدیده هاى تصادفى،  فضاهاى نمونه اى،  پیشامدهای تصادفى،  عملیات بر روى پیشامده در این فصل آموزش داده شده است.

فصل چهارم: احتمال، اندازه گیرى شانس

احتمال هم شانس در فضاهاى گسسته، احتمال دو جمله اى، احتمال غیر هم شانس، در فضاهاى گسسته، احتمال یک پیشامد اختیاری، احتمال در فضاهاى پیوسته، قوانین احتمال در این فصل بیان شده است.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.