درآمد معلم خصوصی شیمی + نکات افزایش درآمد

0 386

در این مقاله از مجله استادبانک نگاهی به درآمد معلم خصوصی شیمی داریم و همچنین به بررسی چگونگی افزایش درآمد می‌پردازیم.

استادبانک وب‌سایتی است که با ثبت‌نام رایگان در آن می‌توانید به جذب شاگردهای متعدد و کسب درآمد بالا بپردازید.

بازار کار تدریس خصوصی شیمی

بازار کار و درآمد معلم خصوصی شیمی مطلوب است. البته این قضیه به سابقه و رزومه استاد نیز بستگی دارد. معمولا اساتیدی که رزومه بهتر و مدارک بالاتری داشته باشند پیشنهادهای بیشتری دریافت می‌کنند و در نتیجه درآمد بالاتری خواهند داشت.

اگر در ابتدای راه تدریس هستید باید مهارت‌های خود را مانند مهارت مدیریت کلاس، مدیریت دانش‌آموز، حل مسائل و… تقویت کنید تا کلاس‌هایی که برگزاری می‌کنید کیفیت بالاتری داشته باشند. علاوه بر مهارت‌های تدریس، شما به‌ عنوان یک معلم خصوصی باید ارتباط خوبی با اولیا برقرار کنید.گاهی لازم است تا مسائل مربوط به دانش‌آموز را به اولیا اطلاع دهید.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

درآمد یک معلم خصوصی شیمی چقدر است؟

درآمد هر معلم با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد متفاوت است. اما اگر فرض کنیم شما توانایی خوبی برای تدریس و برقراری ارتباط دارید، می‌توانیم درآمد یک معلم را به دو بخش تدریس در آموزشگاه آزاد و تدریس انفرادی تقسیم‌بندی کنیم.

تدریس در آموزشگاه آزاد

تدریس در آموزشگاه شرایط خاص خودش را دارد. شما باید طبق قوانین آموزشگاه عمل کنید. همچنین مبلغی ماهیانه به حساب شما واریز خواهد شد. معمولا تعداد افرادی که در آموزشگاه‌ها در کلاس حاضر می‌شوند زیاد است، بنابراین قطعا مدیریت و تدریس در این نوع کلاس‌ها نیز سخت‌تر است. اما اگر شما به طور انفرادی کار کنید در بعضی شرایط، قطعا درآمد بالاتری کسب خواهید کرد.

اما مزیت بزرگی که آموزشگاه‌ها دارند این است که شما به عنوان یک معلم دیگر نیازی به تبلیغات ندارید و برایتان اهمیتی ندارد که چند شاگرد در ماه به آموزشگاه جذب ‌شده‌اند.

تبلیغات تدریس انفرادی

اما در مورد تدریس انفرادی مهم‌ترین مشکل و دغدغه‌ای که شما باید نگران آن باشید جذب دانش آموزان است. این قضیه به قدری اهمیت دارد که بسیاری از معلمان فقط به همین دلیل به ‌صورت انفرادی تدریس نمی‌کنند.

برای جذب شاگرد در این نوع تدریس باید به چاپ تراکت، کارت ویزیت و … بپردازید.

استخدام مدرس خصوصی شیمی در استادبانک

استخدام مدرس شیمی
معلمان شیمی استادبانک

استادبانک درحال استخدام مدرس خصوصی شیمی است و شما در صورت تمایل می‌توانید فرم ثبت‌نام را در صفحه‌ی استخدام معلم خصوصی پر کنید، پس از مصاحبه تلفنی با کارشناسان استادبانک می‌توانید به عنوان معلم خصوصی شیمی فعالیت کنید.

شما همواره می‌توانید برای جذب شاگردان متعدد از وب‌سایت استادبانک استفاده کنید. استادبانک پلتفرمی است که اساتید با ثبت‌نام رایگان در آن می‌توانند به تدریس خصوصی شیمی در منزل یا تدریس خصوصی شیمی آنلاین بپردازند و به کسب درآمد بالا بپردازند.

درآمد معلم خصوصی شیمی در استادبانک

استادبانک هر استاد را بر اساس رزومه، سابقه کاری و مدارک ایشان درجه‌بندی می‌کنند و به آن‌ها از یک تا پنج ستاره تعلق میگیرد. استادی که ستاره بیشتری داشته باشد طبیعتا درآمد بالاتری نیز خواهد داشت.

اساتید می‌توانند با افزایش تجربه و مهرت‌هایشان و بالا بردن تعداد شاگردان موفقشان، بر ستاره‌های خود بیفزایند.

یک سطح VIP نیز در استادبانک وجود دارد که مختص اساتید با تجربه و حرفه‌ای است که درآمد استادان در این بخش هیچ سقفی ندارد.

تعرفه‌ کلاس خصوصی شیمی در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه کلاس خصوصی شیمی در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی استخدام مدرس شیمی کنکور سر بزنید.

چگونه درآمد خود از کلاس خصوصی شیمی را بالا ببریم؟

درآمد کلاس خصوصی شیمی

نکات مختلفی برای افزایش درآمد معلم خصوصی شیمی وجود دارد. ما در اینجا سعی کرده‌ایم بهترین و مؤثرترین نکات را برای شما بازگو کنیم.

  1. تمرکز بر روی نتیجه شاگردان

همیشه به نتیجه گرفتن شاگردانتان فکر کنید. این امر دو نتیجه دارد؛ اول آنکه اگر شاگردتان از شما راضی باشد قطعا شما را به دوستان و اطرافیانش معرفی خواهد کرد. دوما آنکه شما می‌توانید در رزومه خودتان از شاگردان مختلف نام ببرید.(که مثلا از نمره 10 به نمره 16 رسیده‌اند)

نکته‌ای که باید خیلی به آن دقت کنید این است که هدف والدین از استخدام معلم خصوصی این است که فرزندشان نتیجه بهتری در امتحانات مدرسه کسب کند. شما نیز باید همین هدف را در پیش بگیرید.

با توجه به این نکته در تدریس خود همیشه از جزوه دانش‌آموز استفاده کنید. یا با برگزاری آزمون‌های مختلف و پرسش‌های شفاهی سعی کنید سطح تحصیلی دانش‌آموز را بیشتر کنید. (منبع)

  1. انتخاب تدریس خصوصی به عنوان شغل تمام‌وقت

این مورد کاملا بستگی به طرز فکر و شرایط شما دارد. اما معمولا اساتیدی که تدریس خصوصی را به‌ عنوان شغل تمام‌وقت خود در نظر گرفته‌اند درآمد بیشتری دارند، زیرا ساعات بیشتری تدریس می‌کنند، پس در انتها نتیجه بهتری دریافت خواهند کرد.

  1. تعیین هزینه منصفانه

همیشه قیمتی که برای یک جلسه کلاس درسی ارائه می‌دهید باید منصفانه باشد. اگر این قیمت خیلی پایین باشد نشان‌دهنده ضعف شما است. چراکه والدین تصور می‌کنند چون کیفیت کار کم است پس قیمت نیز پایین است. همچنین اگر قیمتی پایین‌تر از نرخ بازار مشخص کنید در انتهای ماه امید خود را از دست می‌دهید و نمی‌توانید بر روی تدریس تمرکز کنید.

درست است که اگر قیمتی بالاتر ارائه دهید بعضی از والدین ممکن است تصور کنند که چون سطح کار خیلی بالا است پس قیمت نیز زیاد است. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر قیمتی بالا تر از نرخ معمول ارائه دهید مشتری‌های شما به شدت ریزش می‌کنند و کمتر کسی با شما کار می‌کند.

اما در این میان می‌توانید نرخ معمولی بازار را ارائه دهید تا مشتری‌های بیشتری جذب کنید.

آیا درآمد تدریس خصوصی شیمی برای شما مطلوب است؟ درآمد خود را از چه راه هایی بالا می برید؟

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.