قیمت کلاس خصوصی شیمی دبیرستان ، کنکور و دانشگاه چقدر است؟

0 79

شیمی درسی است که از دوران راهنمایی تا دبیرستان و دانشگاه همراه دانش‌آموزان است و با گذر زمان مباحث آن تخصصی‌تر می‌شود. ممکن است بعضی از مباحث شیمی برای دانش‌آموزان مبهم، پیچیده یا غیرقابل فهم باشد و برای حل مسائل مختلف شیمی نیاز به کلاس خصوصی داشته باشند. اینجاست که دانش‌آموزان یا والدین آنها به دنبال بهترین قیمت تدریس خصوصی شیمی می‌گردند.

از طرفی ممکن است اساتید شیمی هم برای ورود به حوزه آموزش شیمی این سوال برایشان به وجود بیاید که هزینه تدریس خصوصی شیمی دبیرستان یا دانشگاه چقدر است؟ چقدر می‌توانند از تدریس شیمی درآمد داشته باشند؟ چه عواملی در تعیین تعرفه کلاس خصوصی شیمی تاثیرگذار است؟ استادبانک برای دریافت شاگرد خصوصی چه کمکی به اساتید می‌کند؟

پس این مطلب آموزشی را به 2 بخش کلی تقسیم می‌کنیم:

  1. دانش‌آموزانی که به دنبال پیدا کردنِ بهترین قیمت تدریس خصوصی شیمی هستند
  2. اساتیدی که قبل از برگزاری کلاس خصوصی می‌خواهند نرخ تدریس خصوصی شیمی را بدانند

بخش اول : تعیین قیمت تدریس خصوصی شیمی برای دانش آموزان و اولیاء

اگر دانش‌آموزان را به 3 گروه تقسیم کنیم، هر کدام با توجه به نیازهای خود سراغِ معلم خصوصی می‌روند:

دانش‌آموزان با پایه ضعیف

این دانش‌آموزان برای رسیدن به سطحِ قابل قبول در درسِ شیمی نیاز به اساتید برتر و متخصص دارند. اساتید VIP (ویژه) استادبانک که تبحر بالایی در انتقال مفاهیم درسی دارند، می‌توانند در 5 تا 10 جلسه (تقریبا) دانش‌آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را از سطحِ ضعیف به سطحِ قابل قبول برسانند.

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی شیمی برای دانش‌آموزان با پایه ضعیف حدودا 200 تا 250 هزار تومان است.

دانش‌آموزان با پایه متوسط

این دانش‌آموزان با بعضی از مباحث کتاب درسی آشنا هستند و می‌توان سطح دانش و مهارت آنها از کتاب درسی را بین 40 تا 60 درصد در نظر گرفت. دانش‌آموزان سطح متوسط نیاز به یک استاد کاربلد دارند که مباحث متوسط و پیشرفته کتاب درسی شیمی را با آنها مرور کند. برای این دسته از دانش‌آموزان اساتید 3 تا 5 ستاره انتخاب خوبی هستند.

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی شیمی برای دانش‌آموزان با پایه متوسط حدودا 120 تا 190 هزار تومان است.

دانش‌آموزان با پایه قوی

دانش‌آموزان قوی تسلط بالایی روی بیشتر مباحث کتاب درسی دارند. این دانش‌آموزان به راحتی از پس حل مسائل ساده و متوسط برمی‌آیند و گاهی در حل سوالات دشوار و پیچیده به مشکل می‌خورند. این دانش‌آموزان دوست دارند درس شیمی را با نمره بالا (17 تا 20) قبول شوند. به همین خاطر سراغ معلم خصوصی شیمی می‌روند تا مشکلاتشان را برطرف کنند. اساتید VIP استادبانک با مهارتِ بالایی که دارند می‌توانند به این دسته از دانش‌آموزان کمک کنند.

قیمت هر جلسه تدریس خصوصی شیمی برای دانش‌آموزان با پایه قوی حدودا 200 تا 250 هزار تومان است.


بخش دوم : تعیین تعرفه تدریس خصوصی شیمی برای اساتید این درس

درآمد یک معلم شیمی چقدر است؟

درآمد هر معلم با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد متفاوت است. اما اگر فرض کنیم شما توانایی خوبی برای تدریس و برقراری ارتباط دارید، می‌توانیم درآمد یک معلم شیمی را به 2 بخش تدریس در آموزشگاه آزاد و تدریس انفرادی تقسیم‌بندی کنیم.

1 – قیمت تدریس خصوصی شیمی در آموزشگاه آزاد

تدریس در آموزشگاه شرایط خاص خودش را دارد. شما باید طبق قوانین آموزشگاه عمل کنید. همچنین مبلغی ماهیانه به حساب شما واریز خواهد شد. معمولا تعداد افرادی که در آموزشگاه‌ها در کلاس حاضر می‌شوند زیاد است، بنابراین قطعا مدیریت و تدریس در این نوع کلاس‌ها نیز سخت‌تر است. اما اگر شما به طور انفرادی کار کنید در بعضی شرایط، قطعا درآمد بالاتری کسب خواهید کرد.

اما مزیت بزرگی که آموزشگاه‌ها دارند این است که شما به عنوان یک معلم دیگر نیازی به تبلیغات ندارید و برایتان اهمیتی ندارد که چند شاگرد در ماه به آموزشگاه جذب ‌شده‌اند.

2 – نرخ تدریس خصوصی شیمی در تدریس انفرادی

اما در مورد تدریس انفرادی مهم‌ترین مشکل و دغدغه‌ای که شما باید نگران آن باشید جذب دانش آموزان است. این قضیه به قدری اهمیت دارد که بسیاری از معلمان فقط به همین دلیل به ‌صورت انفرادی تدریس نمی‌کنند. برای جذب شاگرد در این نوع تدریس باید به چاپ تراکت، کارت ویزیت و … بپردازید.

در تصویر زیر هزینه تدریس خصوصی شیمی دبیرستان توسط اساتید برتر استادبانک را مشاهده می‌کنید:

چند نمونه قیمت تدریس خصوصی شیمی در سایتِ استادبانک را مشاهده کنید:

استخدام مدرس شیمی
معلمان شیمی استادبانک

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

استادبانک درحال استخدام مدرس شیمی است و شما در صورت تمایل می‌توانید فرم ثبت‌نام را در صفحه‌ی استخدام معلم خصوصی پر کنید، پس از مصاحبه تلفنی با کارشناسان استادبانک می‌توانید به عنوان معلم خصوصی شیمی فعالیت کنید.

شما همواره می‌توانید برای جذب شاگردان متعدد از وب‌سایت استادبانک استفاده کنید. استادبانک پلتفرمی است که اساتید با ثبت‌نام رایگان در آن می‌توانند به تدریس خصوصی شیمی در منزل یا تدریس خصوصی شیمی آنلاین بپردازند و به کسب درآمد بالا بپردازند.

درآمد اساتید شیمی در استادبانک چقدر است؟

استادبانک هر استاد را بر اساس رزومه، سابقه کاری و مدارک ایشان درجه‌بندی می‌کنند و به آن‌ها از یک تا پنج ستاره تعلق میگیرد. استادی که ستاره بیشتری داشته باشد طبیعتا درآمد بالاتری نیز خواهد داشت.

اساتید می‌توانند با افزایش تجربه و مهرت‌هایشان و بالا بردن تعداد شاگردان موفقشان، بر ستاره‌های خود بیفزایند.

یک سطح VIP نیز در استادبانک وجود دارد که مختص اساتید با تجربه و حرفه‌ای است که درآمد استادان در این بخش هیچ سقفی ندارد.

قیمت‌ تدریس خصوصی شیمی در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

قیمت تدریس خصوصی شیمی در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی استخدام مدرس شیمی کنکور سر بزنید.

چگونه درآمد خود را از کلاس خصوصی شیمی بالا ببریم؟

درآمد کلاس خصوصی شیمی

نکات مختلفی برای افزایش درآمد کلاس خصوصی شیمی وجود دارد. ما در اینجا سعی کرده‌ایم بهترین و مؤثرترین نکات را برای شما بازگو کنیم.

  1. تمرکز بر روی نتیجه شاگردان

همیشه به نتیجه گرفتن شاگردانتان فکر کنید. این امر دو نتیجه دارد؛ اول آنکه اگر شاگردتان از شما راضی باشد قطعا شما را به دوستان و اطرافیانش معرفی خواهد کرد. دوما آنکه شما می‌توانید در رزومه خودتان از شاگردان مختلف نام ببرید.(که مثلا از نمره 10 به نمره 16 رسیده‌اند)

نکته‌ای که باید خیلی به آن دقت کنید این است که هدف والدین از استخدام معلم خصوصی این است که فرزندشان نتیجه بهتری در امتحانات مدرسه کسب کند. شما نیز باید همین هدف را در پیش بگیرید.

با توجه به این نکته در تدریس خود همیشه از جزوه دانش‌آموز استفاده کنید. یا با برگزاری آزمون‌های مختلف و پرسش‌های شفاهی سعی کنید سطح تحصیلی دانش‌آموز را بیشتر کنید. (منبع)

  1. انتخاب تدریس خصوصی به عنوان شغل تمام‌وقت

این مورد کاملا بستگی به طرز فکر و شرایط شما دارد. اما معمولا اساتیدی که تدریس خصوصی را به‌ عنوان شغل تمام‌وقت خود در نظر گرفته‌اند درآمد بیشتری دارند، زیرا ساعات بیشتری تدریس می‌کنند، پس در انتها نتیجه بهتری دریافت خواهند کرد.

  1. تعیین هزینه تدریس خصوصی شیمی به شکلِ منصفانه

همیشه مبلغی که به عنوانِ قیمت تدریس خصوصی شیمی ارائه می‌دهید باید منصفانه باشد. اگر این قیمت خیلی پایین باشد نشان‌دهنده ضعف شما است. چراکه والدین تصور می‌کنند چون کیفیت کار کم است پس قیمت نیز پایین است. همچنین اگر قیمتی پایین‌تر از نرخ بازار مشخص کنید در انتهای ماه امید خود را از دست می‌دهید و نمی‌توانید بر روی تدریس تمرکز کنید.

درست است که اگر قیمتی بالاتر ارائه دهید بعضی از والدین ممکن است تصور کنند که چون سطح کار خیلی بالا است پس قیمت نیز زیاد است. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر قیمتی بالاتر از عُرفِ نرخ تدریس خصوصی شیمی ارائه دهید مشتری‌های شما به شدت ریزش می‌کنند و کمتر کسی با شما کار می‌کند.

اما در این میان می‌توانید تعرفه تدریس خصوصی شیمی معمول بازار را ارائه دهید تا مشتری‌های بیشتری جذب کنید.

آیا قیمت تدریس خصوصی شیمی برای شما مطلوب است؟ درآمد خود را از چه راه هایی بالا می‌برید؟

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معلم خصوصی میخوای؟
شماره موبایل شما؟
معلم خصوصی نیاز داری؟