درآمد معلمان کنکور چقدر است؟

0 2,016

اگر به تدریس در مقطع کنکور علاقه‌مندید و می‌خواهید بدانید که درآمد معلمان کنکور چقدر است، این مقاله را به عنوان راهنما برای برآورد درآمد شغلی آینده خود بخوانید. در این مطلب علاوه بر اشاره کردن به بازار کار معلم خصوصی کنکور، به توانایی‌های لازم برای معلم کنکور شدن نیز پرداخته‌ایم تا بتوانید خود را بسنجید و در صورت نیاز مهارت‌هایتان را تقویت کنید.

بازار کار تدریس خصوصی کنکور

اگرچه همیشه گلایه‌هایی از حقوق پایین معلمان شنیده‌ایم، اما شرایط معلم خصوصی کنکور کاملا متفاوت است. درآمد معلمان کنکور در مقایسه با سایر معلم‌ها بسیار بیشتر است. به همین دلیل معلم کنکور شدن متقاضیان زیادی دارد و معلم‌های زیادی دوست دارند برای کسب درآمد بیشتر در این پایه فعالیت کنند.

کافی است تا شما به عنوان یک معلم، وارد بازار داغ کنکور شوید. به احتمال زیاد با دیدن تعرفه کلاس‌ خصوصی کنکور در درس‌های مختلف، ترغیب می‌شوید تا فعالیت خود را در این شغل پر درآمد افزایش دهید.

شاید بتوان گفت که امروزه درآمد معلم زیست کنکور یا درآمد معلم عربی کنکور از برخی پزشکان و مهندسان نیز بیشتر است. در این بازار همه چیز به توانایی‌های تدریس و جذب دانش‌آموز توسط شما بستگی دارد.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

درآمد معلمان کنکور چقدر است؟

کنکور اهمیت بالایی در تعیین سرنوشت دانش‌آموزان ایرانی دارد. اکثر دانش‌آموزان کنکوری به دنبال بهترین معلم برای این دوره‌ی حساس تحصیلی هستند. درآمد معلمان کنکور هم به خاطر بالا بودن تقاضا بسیار خوب است.

باید به این نکته توجه داشت که اگرچه درآمد تدریس خصوصی کنکور بالا است، اما میزان معروفیت معلم در مقدار درآمد او تاثیر مستقیم دارد. در این بازار نام بعضی از معلم‌ها مثل یک برند معروف می‌درخشد و بر سر زبان‌ها افتاده است. آن‌ها معمولا هزینه‌های زیادی برای کلاس‌های خصوصی خود دریافت می‌کنند.

البته معروفیت به تنهایی عامل مناسبی برای انتخاب یک مدرس نیست. برخی از اساتید تازه‌کار هستند اما از دانش و مهارت بالایی برای انتقال مطالب درسی به دانش‌آموز برخوردارند. تنها به این علت که در ابتدای راه تدریس قرار دارند، تعداد دانش‌آموزان آن‌ها کمتر است.

خوشبختانه در استادبانک فرصتی تحت عنوان استخدام معلم خصوصی برای اساتید قدیمی و تازه‌کار وجود دارد، که می‌توانند از این راه بهتر و بیشتر دیده شوند.

درآمد معلمان کنکور در استادبانک

استادبانک یک سامانه درخواست معلم خصوصی است که به دنبال استخدام مدرس کلاس کنکور می‌باشد. درآمد معلمان کنکور در استادبانک هم بسیار بالا است. در استادبانک سیستمی برای ارزیابی اساتید مختلف وجود دارد. اساتید می‌توانند با درج رزومه، سابقه‌کاری، مدرک زبان و نمره‌ی کسب شده در آزمون‌ها، دوره‌ها و آموزش‌های گذرانده شده‌ی خود، از یک تا پنج ستاره را کسب کنند.

امکان پیشرفت و دریافت ستاره‌های بیشتر در استادبانک کاملا به خود معلم برمی‌گردد. هرچه توانایی شما به عنوان یک معلم بیشتر باشد و بتوانید رضایت همه‌ی دانش‌آموزان خود را جلب کنید، امتیاز بالاتری به دست می‌آورید.

درآمد معلمان کنکور
اساتید ریاضی کنکور استادبانک

امتیازات در استادبانک

اساتید پنج ستاره کسانی هستند که رزومه خوبی دارند و توانسته‌اند چندین کلاس در استادبانک داشته باشند. رضایت دانش‌آموزان از اساتید پنج ستاره نیز بالا است.

اساتید یک ستاره سایت نیز کسانی هستند که در ابتدای مسیر تدریس قرار گرفته‎‌اند. ممکن است این مدرسین اولین کلاس خود را از طریق استادبانک برگزار ‌کنند یا شاید بخش‌هایی از رزومه کاریشان مثل سوابق تحصیلی و.. در مراحل ابتدایی باشد.

البته یک سطح ویژه یا VIP هم در سایت استادبانک وجود دارد که متعلق به استادان خبره است. شما می‌توانید با افزایش توانایی خود به عنوان معلم خصوصی کنکور یا هر پایه‌ی دیگری، سطحتان را به VIP ارتقا دهید.

اگر شما بتوانید به سطح VIP برسید، درآمدتان به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد و هیچ سقفی برای مبالغ دریافتی شما وجود نخواهد داشت. پس باید برای رسیدن به این سطح و گرفتن ستاره‌های بیشتر فعال باشید.

همان طور که در جدول زیر آورده شده است، ستاره‌ها میزان درآمد استادان را تعیین می‌کنند.

تعرفه تدریس خصوصی کنکور در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه تدریس خصوصی کنکور در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

مزیت کار در استادبانک

استادبانک از درآمد معلمان کنکور خود، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد را به عنوان سهم خود برمی‌دارد که این رقم در مقایسه با سایر آموزشگاه‌ها که کارمزدی در حدود  ۴۰ تا ۵۰ درصد دارند مبلغ بسیار کمتری است. البته مزیتی که شما از طریق استادبانک دارید این است که می‌توانید شاگردان بیشتری را داشته باشید.

تدریس خصوصی کنکور در منزل از طریق استادبانک در شهرهای تهران، اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، کرج، کرمان و مشهد امکان‌ پذیر است. این تعداد در حال افزایش است اما تدریس خصوصی آنلاین در تمامی شهرهای کشور برقرار است.

درس‌های تخصصی دیگر هم به همین شکل است. اگر شما به درآمد معلمان کنکور، مثل درآمد معلم زیست کنکور نگاه کنید یا درآمد معلم عربی کنکور را سوال کنید، خواهید دید با دانش‌آموزانی که از طریق کلاس‌های حضوری و آنلاین دارند، به چه درآمدی رسیده‌اند.

راه‌های موفقیت و افزایش درآمد معلمان کنکور

برای موفق شدن در هر کاری علی‌الخصوص تدریس و سر و کار داشتن با دانش‌آموزان، باید با علاقه به این کار روی آورد. توصیه می‌کنیم تا در زمینه تحصیلی خود به دیگران آموزش دهید.

مثلا اگر در دانشگاه ریاضی خوانده‌اید، اگر رشته خود را دوست دارید و اگر قدرت انتقال مطالب درسی شما بالا است، پس وارد کار تدریس خصوصی ریاضی برای امتحان یا کنکور شوید.

معلم کنکور شدن راحت است اما اینکه بتوانید معلمی خوب و محبوب شوید نیازمند یک سری ویژگی‌های خاص است.

درآمد معلمان کنکور

نا امید نشدن در ابتدای کار

مثل هر شغل دیگری، این احتمال وجود دارد که در ابتدای کار دانش‌آموزان زیادی نداشته باشید. ممکن است نرخی که برای هر جلسه به شما می‌دهند از تعرفه معلم خصوصی کنکور کمتر باشد. اما ناامید نشوید و با جدیت این راه را ادامه بدهید. با کسب تجربه شما هم می‌توانید به درآمد بالایی برسید.

به نتیجه رساندن وضعیت درسی دانش‌آموزان

یکی از ویژگی‌های معلم کنکور خوب این است که فارغ از بحث مالی، بر روی به نتیجه رساندن وضعیت درسی دانش‌آموزان تمرکز می‌کند. یک معلم خوب می‌داند وقتی زمان و انرژی کافی برای دانش‌آموزی می‌گذارد تا او به موفقیت برسد، در واقع نوعی تبلیغ برای کار خود می‌کند.

هرچقدر شما کلاس‌های با کیفیت‌تری داشته باشید و شاگردهایتان نتایج بهتری بگیرند، موفقیت شما نیز بیشتر خواهد شد.

معلم کنکور تمام وقت باشید

تدریس خصوصی را می‌توان هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت انجام داد. اما توصیه می‌کنیم تا تمام تمرکز خود را روی این کار بگذارید و به صورت حرفه‌ای و تخصصی فقط این کار را انجام دهید. وقتی شما روی یک کار متمرکز باشید، قطعا نتایج بهتری می‌گیرید و موفق‌تر خواهید بود.

معلم خصوصی کنکور آنلاین یا حضوری

یکی از مزایای تدریس در دنیای مدرن امروز این است که شما می‌توانید علاوه بر آموزش به دانش‌آموزان همشهری خود، به علاقه‌مندان در شهرهای دیگر یا حتی ساکنین خارج از کشور نیز به صورت آنلاین تدریس کنید. با کار کردن در مدرسه، موسسات، آموزشگاه‌ها، کلاس‌های خصوصی در منزل و همچنین کلاس‌های آنلاین، شاگردان زیادی خواهید داشت.

اهداف مالی را فراموش نکنید

برای هر ترم یا سال تحصیلی خود هدفی در نظر بگیرید. شما باید ضمن حفظ کردن کیفیت کاری خود، به کسب درآمد نیز فکر کنید. هر ترم یک هدف مالی بزرگتر برای خودتان تعیین کنید و شرایط را برای پیشرفت مهیا کنید.

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

یکی دیگر از چیزهایی که استخدام در استادبانک را از هر روش دیگری متمایز می‌کند، درصد پایین کارمزدی است که در قبال تبلیغات و تشکیل کلاس از معلم می‌گیرد. معلمان با ثبت نام در این سایت، با پرداخت 15 تا 20 درصد از درآمدشان، راهی مطمئن و کم خرج را برای تدریس انتخاب می‌کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.