درآمد تدریس خصوصی چقدر است؟

3 2,464

درآمد تدریس خصوصی به مراتب از تدریس در آموزشگاه‌ها یا مدارس و حتی دانشگاه‌ها می‌تواند بیشتر باشد، همچنین معلم زمان خودش را در اختیار دارد و با مدیریت زمان هر تعداد شاگرد که بخواهد می‌تواند پذیرش کند. فایده دیگر تمرکز استاد بر یک شاگرد است. این تمرکز می‌تواند به استاد کمک کند مطالب را کاملا مناسب شاگردش آماده و بیان کند.

هم‌چنین می تواند پیشرفت دانش آموز را با دقت بالایی بررسی کند و نهایتا فرآیند آموزش بهتر و کارآمدتر باشد. در این مقاله سعی داریم در رابطه با درآمد تدریس خصوصی معلمان در استادبانک و بازار کار تدریس خصوصی، تعرفه تدریس خصوصی و چگونگی افزایش درآمد تدریس خصوصی مطالبی را ارائه دهیم.

درآمد تدریس خصوصی

بازار کار تدریس خصوصی بسیار داغ است مخصوصا بازار کار تدریس خصوصی ریاضی یا زبان انگلیسی که در مواقع کنکور یا امتحانات نهایی به اوج خود می‌رسد. معمولا معلمان و اساتید زبان انگلیسی هر روز چندین شاگرد دارند. درمورد درآمد معلمان کنکور هم که دیگر آوازه‌ی درآمدهای هنگفت اساتید به گوش همه رسیده است. همینطور درآمد کلاس خصوصی شیمی میزان قابل توجهی به نظر می‌رسد. به علاوه اگر معلمان در رشته خود رزومه قوی داشته باشید و با شاگردان ارتباط موثری برقرار کنید به شکلی که آنها شما را به دیگر افراد توصیه کنند این خوش نامی و اعتبار بازار کار شما را بسیار داغ‌تر می کند. پس اگر بتوانید باقدرت وارد این کار شوید و تلاش و پشتکار به‌خرج دهید می‌توانید شغلی پردرآمد و با امنیت شغلی بالا برای خود ایجاد کنید.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

استخدام معلم خصوصی در استادبانک

استادبانک هر روز اساتید جدید را به تیم حرفه‌ای خود اضافه می‌کند و سعی دارد جذب نیرو را تا جای ممکن ساده و راحت انجام دهد. هم اینک شما می‌توانید با ثبت اطلاعات خود در صفحه استخدام معلم خصوصی استادبانک و ارسال رزومه تقاضای خود را برای کار ثبت کنید. هم‌چنین کنار این سادگی حساسیت و دقت زیادی روی رزومه‌ها خرج می‌شود و اساتید با مصاحبه تایید نهایی می‌شوند. پس اگر در خود توانایی‌های تدریس را می‌بینید کافیست تا درخواست خود را برای‌ما ثبت کنید.

درآمد تدریس خصوصی در استادبانک

درآمد تدریس خصوصی
معلمان خصوصی استادبانک

استادبانک با سیستم منظم و دقیق سعی دارد به هر دو طرف چه اساتید چه دانش آموزان خدماتی را ارائه کند تا بتوانند به بهترین شکل آموزش ببینند. اساتید می توانند در بستر استادبانک توانایی‌های خود را به‌آسانی و دقیق معرفی کنند. هم چنین دانش آموزان برای پیداکردن استاد مناسب خود -از هر نظر- اطلاعاتی کامل و دقیق می‌گیرند و دیگر برای پیداکردن استاد مناسب خود نیازی به پرس‌وجو از دیگر دانش آموزان و معلمان ندارند.(چه اینکه معمولا اطلاعاتی دقیقی از این طریق به‌دست نمی‌آید)

هم‌چنین استادبانک بهترین فرصت برای اساتید تازه‌کار است که تدریسشان را با دانش آموزانی که قصد هزینه کردن زیاد ندارند آغاز کنند. از طرفی با حداقل کارمزد دریافتی که حدود 15-20 درصد از درآمد تدریس خصوصی مدرسان است. این درصد کارمزد در برابر موسسات مختلف که گاها تا 50 درصد دستمزد استاد را به عنوان کارمزد برمیدارند بسیار به نفع اساتید است.

سیستم امتیازدهی به مدرسان در استادبانک

به کمک سیستم امتیازدهی استادبانک کیفیت تدریس هر معلم بر اساس رزومه،سابقه کاری، عضویت در انجمن نخبگان، تالیف کتاب و… سنجیده می‌شود. هر معلمی که اعتبار و رزومه قویتری داشته باشد تا سقف 5 ستاره رشد می‌کند. اساتید تازه کار برای شروع یک ستاره هستند و باید تلاش بیشتری بکنند تا با تقویت رزومه خود به جایگاه بالاتری برسند. سیستم امتیازدهی استادبانک با جمع بندی از توانایی‌های اساتید به دانش آموزان نیز کمک میکند تا استاد مناسب خود را پیدا کنند. از طرفی با ایجاد رقابتی سالم میان اساتید برای بالابردن کیفیت تدریس خود نهایتا باعث پیشبرد هدف “آموزش بهتر” می‌شود.

استادبانک همچنین برای نخبه‌ها و اساتید با تجربه و نمونه کشوری برنامه و جایگاه ویژه‌ای ترتیب دیده تا آنها هم بتوانند از بستر استادبانک برای راحت‌تر کردن فرآیند آموزش خود استفاده کنند. این اساتید در شاخه VIP دسته‌بندی می‌شوند. در این جایگاه درآمد اساتید تصاعدی افزایش می‌یابد و سقفی ندارد.

تعرفه کلاس خصوصی استادبانک در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه کلاس خصوصی استادبانک در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

چگونه درآمد تدریس‌ خصوصی خود را افزایش دهیم؟

اولین قدم برای افزایش درآمد تدریس خصوصی تقویت رزومه و به موازات آن تلاش برای گرفتن پنج ستاره از سیستم ستاره‌دار استادبانک است. این سیستم با بالاتر رفتن تجربه و تخصص شما ستاره‌های بیشتری به شما می‌دهد. هم‌چنین از عوامل مهم بالارفتن تعداد ستاره‌ها رضایت شاگردان از تدریس شماست. پس خیالتان راحت! هیچ تلاشی از طرف شما در استادبانک بدون پاسخ نمی‌ماند. فقط برای بالاتر بردن کیفیت تدریستان تلاش کنید.

شما با تلاش و بالا بردن کیفیت کاری می‌توانید درآمد خود را در مسیر تدریس ارتقا دهید، اگر معلم فیزیک هستید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله‌ی تعرفه تدریس خصوصی فیزیک سر بزنید. همینطور درآمد تدریس زیست شناسی یکی از بالاترین درآمدها بین رشته‌های درسی را دارد است و همیشه شاگردان زیادی دارد. شما می‌توانید با گسترش توانایی‌های خود درآمدتان را روزبه‌روز بیشتر کنید.

مزیت دیگر استادبانک این است که در آن شما هیچ نگرانی نسبت به مافیا و روابط غیرحرفه‌ای نخواهید داشت. استادبانک بستری است که شما فقط با بالاتر بردن توانایی‌های خود می توانید در آن پیشرفت کنید. سیستم ارزیابی استادبانک بر مبنای روابط و مسائل غیرحرفه‌ای عمل نمیکند:)

علاوه بر آن اساتید در استادبانک می‌توانند به دو صورت حضوری و تدریس خصوصی آنلاین کلاس برگزار کنند. اولین مزیت کلاس آنلاین کم کردن هزینه‌های مالی و زمانی مختلف رفت‌وآمد و مکان کلاس و.. است. علاوه بر آن در شرایط کنونی که باید از رفت‌وآمد های غیرضرور جلوگیری کرد کلاس آنلاین میتواند بهترین گزینه باشد.

با توجه به مزیت‌های فوق اگر تصمیمی بر تدریس خصوصی دارید بهترین گزینه برای شما استادبانک است. پس کار خود را از ثبت نام در استخدام معلم خصوصی استادبانک شروع کنید.

همچنین بخوانید: درآمد تدریس خصوصی عربی

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. مریم کفعمی می گوید

  سلام من دانشجوی رشته ی علوم قرآنی هستم می خواهم تدریس رو تازه شروع کنم به نظرتون اول از هفتم تا نهم شروع کنم یا خیر کمکم کنید ممنون

 2. محمد عباس زاده می گوید

  سلام ، من فارغ التحصیل رشته علوم انسانی هستم . پایه دوازدهم .
  میخوام دبیر بشم اما نمیدونم راهنمایی یا دبیرستان ؟ برای راهنمایی کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟
  فارسی و نگارش / قرآن / دینی / مطالعات و ….. مربوط به انسانی
  یا دبیرستان ؟
  فارسی و نگارش / جامعه شناسی / تاریخ / زبان و ….. مربوط به انسانی
  خواهش میکنم بگید . تمنا میکنم .